Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με bootloops, στο LG G4...


Swimmer21

Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;  

265 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;

    • Ναι, σε εκδοση 505-512
    • Ναι, σε εκδοση 600+
    • Όχι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Το Ζ3+ δεν ειναι που δεν ειχε διατεθει επισημα και δεν εχεις εγγυηση στην Ελλαδα; Σε τιμη ειναι αντικαταστατης, δε ξερω σε επιδοσεις και κατα ποσο αξιζει το ρισκο.

 

Κοιτα να δεις που δεν ξερει η LG ποιο ειναι το προβλημα, και θα το βρουμε εμεις στο τελος  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κοιτα να δεις που δεν ξερει η LG ποιο ειναι το προβλημα, και θα το βρουμε εμεις στο τελος  :shock:

 

Ειλικρινά τώρα τόσο καιρό η LG εκτός ότι το παραδέχτηκε δεν έχει κάνει στην ουσία τίποτα ,την στιγμή που προσπαθεί και να λανσάρει και το LG G5 ? Είναι κρίμα και άδικο,να δίνεις τόσα λεφτά,να αγοράζεις ένα κινητό με το όνομα και το κύρος της LG και να φοβάσαι μήπως σε αφήσει ξεκρέμαστο με σοβαρές απώλειες..λόγω ενός κωλοπροβλήματος που ονομάζεται ΒΟΟΤLOOP.Ακόμη δεν το έχω ερευνήσει το θέμα.Κατά το βραδάκι θα ξεκινήσω να ψάχνω τα πάντα (αρχικά από Ελλάδα) να βγάλω ένα συμπέρασμα,βοηθώντας ίσως και κάποιος άλλους ανθρώπους και να δω αν τελικά το αγοράσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάτε να πιάσουμε κανένα άλλο πρόβλημα τώρα.. :P

 

Τι; Ξεκολλαει η οθόνη σε κάποια κομμάτια; Για πάμε για πάμε :P

 

Μάγκες εγώ θα το πάρω και θα το πιάνω με γάντια, θα το έχω σε γυροσκόπιο να μένει πάντα σε οριζόντια θέση και θα το έχω σε θάλαμο με σταθερές συνθήκες θερμοκρασίας :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι; Ξεκολλαει η οθόνη σε κάποια κομμάτια; Για πάμε για πάμε :P

 

 

τι εννοείς ξεκολλάει ??? Δεν πιστεύω να αναφέρεσαι σε κάποια σημεία της οθόνης που υπάρχουν κάτι γραμμές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς ξεκολλάει ??? Δεν πιστεύω να αναφέρεσαι σε κάποια σημεία της οθόνης που υπάρχουν κάτι γραμμές ?

 

Ναι ξεκολλαει το digitizer απο κατω καπου ειχα διαβασει, αλλα στις πρωτες παρτιδες.. Αστο ομως μην μπλεξουμε γιατι δεν μπορω αλλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ξεκολλαει το digitizer απο κατω καπου ειχα διαβασει, αλλα στις πρωτες παρτιδες.. Αστο ομως μην μπλεξουμε γιατι δεν μπορω αλλο :P

 

Συμφωνώ,σε αυτή την περίπτωση ας μην ασχοληθούμε καλύτερα...μικρό το κακό  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παραδέχομαι τον Swimmer21, ξεσήκωσε ολο το Ελληνικό (τουλάχιστον myphone & insomnia που γνωρίζω) αλλά και το παγκόσμιο ίντερνετ (reddit σίγουρα και κανα xda προφανώς) για το θέμα με τα 600αρια μίλησε με την τεχνική υποστήριξη της LG για κάθε θέμα που είχαμε και κατάφερε όντως να βρεί ενα κάπως λογικό pattern για το θέμα των bootloop στα 600+ που ούτε η LG δεν φαίνεται να έχει εντοπίσει.

Σε είχα για μέγα πρήχτη (με το συμπάθειο :P) αλλά τελικά respect!

ΥΓ. Googlαρετε το "lg g4 bootloop 602" και βγαίνουν μόνο δικά του threads σε διάφορα σαιτ χαχα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παραδέχομαι τον Swimmer21, ξεσήκωσε ολο το Ελληνικό (τουλάχιστον myphone & insomnia που γνωρίζω) αλλά και το παγκόσμιο ίντερνετ (reddit σίγουρα και κανα xda προφανώς) για το θέμα με τα 600αρια μίλησε με την τεχνική υποστήριξη της LG για κάθε θέμα που είχαμε και κατάφερε όντως να βρεί ενα κάπως λογικό pattern για το θέμα των bootloop στα 600+ που ούτε η LG δεν φαίνεται να έχει εντοπίσει.

Σε είχα για μέγα πρήχτη (με το συμπάθειο :P) αλλά τελικά respect!

ΥΓ. Googlαρετε το "lg g4 bootloop 602" και βγαίνουν μόνο δικά του threads σε διάφορα σαιτ χαχα!

Χαχα, φίλε βρήκαμε τι φταίει ομως!

 

Εγώ είμαι σίγουρος πλέον! :)

 

Χρήστης άλλου φόρουμ πριν λίγο που επιβεβαιώνει αυτά που είπαμε:

 

AeSlZ5r.png

 

Με επαναφορά από Google αργά ή γρήγορα θα πέσει σε bootloop.. Το μόνο που μένει να σιγουρεψουμε ειναι κατά πόσο η συσκευή χωρίς επαναφορά από Google θα είναι μία χαρά και αργότερα και δεν το ξανακάνει..

 

Επίσης αν υπάρχει και 3η αιτία bootloop που έχει να κάνει με την εναλλαγή WIFI/3G.. (Δεν νομίζω)

 

Θα τα δούμε στη πορεία όμως, καλό είναι να αναφέρετε εδώ τη πορεία της συσκευής σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα τα δούμε στη πορεία όμως, καλό είναι να αναφέρετε εδώ τη πορεία της συσκευής σας.

Μολις εβγαλα τη συσκευη απο το usb αφου τραβηξα περι τις 30 φωτο, ολα καλα (ειπες να αναφερουμε την πορεια της συσκευης :P ). 

Τρολλαρω σαφως. 

 

Δε νομιζω οτι ολοι θα το παθουμε αργα ή γρηγορα γιατι ο καθενας χρησιμοποιει διαφορετικα τη συσκευη του. Εκτος και αν το κανουμε καθε μερα reset και επαναφορα με google account  για να δουμε ποσο τυχεροι ειμαστε  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εβγαλα τη συσκευη απο το usb αφου τραβηξα περι τις 30 φωτο, ολα καλα (ειπες να αναφερουμε την πορεια της συσκευης :P ).

Τρολλαρω σαφως.

 

Δε νομιζω οτι ολοι θα το παθουμε αργα ή γρηγορα γιατι ο καθενας χρησιμοποιει διαφορετικα τη συσκευη του. Εκτος και αν το κανουμε καθε μερα reset και επαναφορα με google account για να δουμε ποσο τυχεροι ειμαστε :devil:

Σίγουρα έχει να κάνει με δικαιώματα εφαρμογών της Googleκατα τη γνώμη μου, κάτι κάπου σκαλωνει κατά τον συγχρονισμό στο Wifi και με περισσότερη πιθανότητα να το πάθει σε καινούριο wifi που θα συνδεθεις..

 

Θα δουμε, πιστεύω χωρίς αρχικό συγχρονισμό θα είμαστε οκ.. Θα έχει ενδιαφέρον να βρούμε τι φταίει..

 

Στο εξωτερικό που Μίλησα με κάποιους ακόμα δεν έχουν ξεχωρίσει τις αιτίες του bootloop, θεωρούν το software ίδιο με το hardware bootloop και τα 2 δηλαδη θέμα μητρικής..

 

Και αυτό πίστευα και εγώ μέχρι χθες, αλλά μάλλον δεν είναι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα έχει να κάνει με δικαιώματα εφαρμογών της Googleκατα τη γνώμη μου, κάτι κάπου σκαλωνει κατά τον συγχρονισμό στο Wifi και με περισσότερη πιθανότητα να το πάθει σε καινούριο wifi που θα συνδεθεις..

 

Θα δουμε, πιστεύω χωρίς αρχικό συγχρονισμό θα είμαστε οκ.. Θα έχει ενδιαφέρον να βρούμε τι φταίει..

 

Στο εξωτερικό που Μίλησα με κάποιους ακόμα δεν έχουν ξεχωρίσει τις αιτίες του bootloop, θεωρούν το software ίδιο με το hardware bootloop και τα 2 δηλαδη θέμα μητρικής..

 

Και αυτό πίστευα και εγώ μέχρι χθες, αλλά μάλλον δεν είναι έτσι.

Μια θεση στην LG Hellas σε περιμενει :P Χωρις πλακα, στο τελος οπως προειπα θα βρουμε εμεις το προβλημα,  και στην LG θα σφυριζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...