Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με bootloops, στο LG G4...


Swimmer21

Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;  

265 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;

    • Ναι, σε εκδοση 505-512
    • Ναι, σε εκδοση 600+
    • Όχι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

s6 δεν εχεις?

G4 απο προχθες. Ηταν να παρω s6 μεχρι που βαρεθηκα να περιμενω να πεσει η τιμη του (γιατι αντι να πεσει ανεβαινει) κι εστι πηρα το g4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G4 απο προχθες. Ηταν να παρω s6 μεχρι που βαρεθηκα να περιμενω να πεσει η τιμη του (γιατι αντι να πεσει ανεβαινει) κι εστι πηρα το g4

ειναι επειδη το 7αρι παιζει στα 600 και ευρω ολοι στρεφονται στο s6 γιαυτο δεν πεφτει η τιμη του...
τεσπα αν δεν ξεκλειδώσεις το bootloader εισαι καλυμενος με το lg + ειναι πολυ καλυτερο απο το σαμσουνγκ..... να το χαρεις το εργαλειο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι επειδη το 7αρι παιζει στα 600 και ευρω ολοι στρεφονται στο s6 γιαυτο δεν πεφτει η τιμη του...

τεσπα αν δεν ξεκλειδώσεις το bootloader εισαι καλυμενος με το lg + ειναι πολυ καλυτερο απο το σαμσουνγκ..... να το χαρεις το εργαλειο

 

Ευχαριστω!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω κάτι παίζει με τα δίκτυα WIFI και τη κεραία στο κινητό και κάτι παθαίνει.. Κάτι όπως στο bug ημερομηνίας στα iPhone..

 

Ίσως και κάποιο update της Google, Google Services, κλπ, 5-6 μήνες μετά τη κυκλοφορία των 505 (όταν αρχίσανε και τα προβλήματα)..

 

Δεν γίνεται οι προβληματικές 505-508 να εμφάνισαν το πρόβλημα 5-6 μήνες μετά και οι οκ πλέον 600+ να εμφανίζουν το πρόβλημα κατευθείαν..

 

Ίσως τα updated Google Play Services για να υποδεχτούν το Android 6.0, με ενα συνδιασμο κινησεων απο τον χρηστη να τρελαινουν το κινητό;

 

(Κάποιοι κατά το update προς Android 6.0 είχαν bootloop αν κάνανε επαναφορά ρυθμίσεων από το Gmail που τους ζητάει στην αρχή. Όσοι δεν το έκαναν δεν είχαν και bootloop..)

 

Καλά όλα αυτά αλλά ποιος μπορεί να τα τεσταρει και με πόση ακρίβεια;

 

Το κινητό όταν το κάνει αυτό δεν αποθηκεύει logs? Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν βρει τι φταίει από XDA..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,μα βέβαια! Η LG Hellas ζήτησε να της στείλουν μόνο καλά τηλέφωνα. Τα κακά ας τα πάνε σε Γαλλία,Γερμανία κ άλλες ευρωπαϊκές χωρες...

 

Μας κοροιδευουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,μα βέβαια! Η LG Hellas ζήτησε να της στείλουν μόνο καλά τηλέφωνα. Τα κακά ας τα πάνε σε Γαλλία,Γερμανία κ άλλες ευρωπαϊκές χωρες...

Αυτο καταλαβες εσυ;

 

 

Στο θεμα μας:

Τεσπα 2 votes εχουν γινει με εκδοση 600+ ο ενας απλα θελει να αγορασει κινεζικο και ειπε να κανει το vote του ο αλλος απανταει "δεν νομιζω πρεπει να εισαι πολυ ατυχος" στο θεμα μας αλλα ψηφισε και αυτος για 600+.

Στο συνολο εδω μεσα εχουμε 4 με bootloop (αν ειναι πραγματικα που δεν) και 10 διχως κανενα προβλημα.

 

Αυτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν στο live chat απαντούν "σε συσκευές που έχει εισάγει η ελληνική αντιπροσωπία δεν έχει παρατηρηθεί κάτι τέτοιο", ναι αυτό ακριβώς κατάλαβα εγώ! Για ενημέρωσε με στο τι έχω καταλάβει λάθος... Ελπίζω φυσικά να έχεις καταλάβει την ειρωνεία στο προηγούμενο ποστ μου ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην ελεγε η LG οτι εχουν θεματα ολα τα κινητα οποτε παρτο απο το Skroutz, το ιδιο ειναι.. Σου λεει δωσε τα 500 ευρω σε συνεργαζομενο καταστημα και απλα θα εχεις αντικατασταση αν γινει κατι.

 

Επισης παιδια κατι εχει γινει και δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ LG G4 σε μεγαλα ελληνικα καταστηματα ενω πουλανε το LG G3 ακομα!

 

Το LG G4 σε λευκο-χρυσο μονο βλεπω (που ηρθε αργοτερα στην Ελλαδα και αρα μπορει να μην εμφανιζει bootloop απο κατασκευης) και τα LG G4c.


Τεσπα 2 votes εχουν γινει με εκδοση 600+ ο ενας απλα θελει να αγορασει κινεζικο και ειπε να κανει το vote του ο αλλος απανταει "δεν νομιζω πρεπει να εισαι πολυ ατυχος" στο θεμα μας αλλα ψηφισε και αυτος για 600+.
Στο συνολο εδω μεσα εχουμε 4 με bootloop (αν ειναι πραγματικα που δεν) και 10 διχως κανενα προβλημα.

 

Δεν ξερω ποιοι ψηφισαν και ποιοι λενε ψεμματα, αλλα πριν 2-3 μερες ενα μελος σε αλλο thread ειπε οτι του εκανε bootloop σε 602 εκδοση. Επισης στο 2ο μου ποστ σε αυτο το thread εχω αποσπασματα απο αλλα φορουμ και αγοραστες στο skroutz, που περιγραφουν το ιδιο πραγμα σε 600+ εκδοσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν στο live chat απαντούν "σε συσκευές που έχει εισάγει η ελληνική αντιπροσωπία δεν έχει παρατηρηθεί κάτι τέτοιο", ναι αυτό ακριβώς κατάλαβα εγώ! Για ενημέρωσε με στο τι έχω καταλάβει λάθος... Ελπίζω φυσικά να έχεις καταλάβει την ειρωνεία στο προηγούμενο ποστ μου ε?

Εαν δεν εχει παρατηρηθει τι θες να σου πουν ναι συνεβει;

Η ερωτηση του ηταν συγκεκριμενη και πηρε συγκεκριμενη απαντηση. 

Η απαντηση που εδωσε η LG ηταν για τα μοντελα του 2016 και γιαυτα τα μοντελα ερωτησε ο φιλος.

 

Δεν ξερω ποιοι ψηφισαν και ποιοι λενε ψεμματα, αλλα πριν 2-3 μερες ενα μελος σε αλλο thread ειπε οτι του εκανε bootloop σε 602 εκδοση. Επισης στο 2ο μου ποστ σε αυτο το thread εχω αποσπασματα απο αλλα φορουμ και αγοραστες στο skroutz, που περιγραφουν το ιδιο πραγμα σε 600+ εκδοσεις.

Μιλας για αναφορες που δεν λενε καν για ποια εκδοση μιλανε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OQzvsmw.png

 

1Pgj67N.png

και στα 2 ειναι ο ιδιος. Απλα εχει τρελαθει και σπαμαρει παντου.

Και με αυτη την λογικη τσεκαρε ολες τις αναφορες στο σκρουτζ και βγαλε συμπερασματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα 2 ειναι ο ιδιος. Απλα εχει τρελαθει και σπαμαρει παντου.

Και με αυτη την λογικη τσεκαρε ολες τις αναφορες στο σκρουτζ και βγαλε συμπερασματα.

ZZAYCnk.png

 

Φιλε, δεν μπορει να ειναι τυχαιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...