Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με bootloops, στο LG G4...


Swimmer21

Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;  

265 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;

    • Ναι, σε εκδοση 505-512
    • Ναι, σε εκδοση 600+
    • Όχι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδες ηρεμια.. Δεν υπαρχουν και πολλα ελληνικα φορουμ που εχουν το συγκεκριμενο θεμα για το LG G4, αυτο βγαινει στην αναζητηση, ειτε γραφονται, ειτε ποσταρουν μετα απο καιρο να πουν το προβλημα τους..

 

Αναλυτικοτατος ηταν ο φιλος, δεν γινεται να απαντησει σε ολα τα ερωτηματα με 1 ποστ, συζητηση κανουμε.

 

Ο νουμερο 1 τρομολαγνος του thread, εγω, ειπα οτι θα το παρω το κινητο, χαλαρωστε

 

Μαλιστα.. Βαζω στοιχημα τωρα οτι θες οτι δεν ειναι το κλασσικο hardware bootloop, αλλα ειναι θεμα της Google.

 

Καντο hard reset, ειναι σημαντικη αυτη η πληροφορια αν δουλεψει. Και αυτοι εκει το ιδιο θα σου κανουν, ισα ισα θα γλιτώσεις χρονο αν το κανεις.

 

δηλαδή όσοι  κάνουν επαναφορά από Google κάτοχοι g4 και μη πέφτουν σε bootloop?δεν νομίζω, αν είναι software είναι καθαρά θέμα lg και όχι Google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηρεμος ειμαι αλλα προσπαθω να ειμαι και αντικειμενικος ταυτοχρονα γιατι ορισμενοι δεν ειναι.
εχουμε 2 ψηφους με προβλημα στο bootloop σε εκδοση 600+ ψευτικες διχως καμια αναφορα και αλλη μια τωρα που δεν ειναι επιβεβαιωμενη δηλαδη ο φιλος δεν εκανε ουτε τα αυτονοητα απλα μπηκε ψηφισε εκραξε την lg και αυτο ηταν.
Κανε hardreset φιλε μου μην κανεις επαναφορα απο google και πες μας το αποτελεσμα ετσι μονο θα βοηθησεις.
Και αν θες ανεβασε και το s/n γιατι πολλα εχω δει στα διαφορα φορουμ ολα αυτα τα χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε ότι δεν θα το πάθεις

Μαλλον παρερμηνευσαμε την εννοια της προστασιας.. Αυτος που θεωρει οτι μη αγοραζοντας το προστατευεται, καλως να πραξει. Αλλα εχει διαφορα προστασια, απο τρομοκρατια και κινδυνολαγνια. Δε λεω οτι δε το επαθες (προφανως και το επαθες) , αλλα επειδη το επαθες εσυ , δε σημαινει οτι ολοι θα το παθουμε. Φιλικα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί όσοι το έπαθαν ξαφνικά το έπαθαν χτες; Πολύ πιθανό να ανοίξει με hard reset και; Που ξέρω εγώ άμα δεν θα το ξαναπάθει;

 

 άσε δε που έχω όλο το κινητό backup στο Google (apps, wifi pass), το gmail που το πας; 

 

Φιλε καντο, θα μαθουμε αρκετα.. Δεν εχει να κανει με τον μετεπειτα συγχρονισμο των δεδομενων, email επαφες κλπ.. Αλλα με τον αρχικο συγχρονισμο κατα το σεταρισμα της συσκευης ο οποιος εχει δεδομενα πληκτρολογιου πχ, κωδικους, αποθηκευμενες ρυθμισεις κλπ..

 

Δοκιμασε το, 5 λεπτα ειναι.. Αν ανοιξει δεν θα χρειαζεται καν να πας παλι στο service..

δηλαδή όσοι  κάνουν επαναφορά από Google κάτοχοι g4 και μη πέφτουν σε bootloop?δεν νομίζω, αν είναι software είναι καθαρά θέμα lg και όχι Google

 

Καθε κινητο εχει το UI του, και τον κωδικα του.. Ε κατι δεν κολλαει στον κωδικα της Google με της LG.. Στο τροπο του sync πχ, η στα δικαιωματα καποιας εφαρμογης της Google που στο Android 6.0 ειναι λιγο περιεργο το συστημα με τα δικαιωματα των εφαρμογων..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή όσοι  κάνουν επαναφορά από Google κάτοχοι g4 και μη πέφτουν σε bootloop?δεν νομίζω, αν είναι software είναι καθαρά θέμα lg και όχι Google

ειναι καθαρα lg rom προβλημα και λογικα συμβαινει γιατι εχει αλλαξει ο bootloader 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε ότι δεν θα το πάθεις

Ε προφανως ρε συ... Αυτο εννοοειτα και απο τα γραφομενα μου , γι'αυτο γραφω "θα το παθουμε"... 

 

 

ειναι καθαρα lg rom προβλημα και λογικα συμβαινει γιατι εχει αλλαξει ο bootloader 

 

Μακαρι να ειναι κατι τετοιο ωστε να βγει ενα update να τελειωνει το θεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον παρερμηνευσαμε την εννοια της προστασιας.. Αυτος που θεωρει οτι μη αγοραζοντας το προστατευεται, καλως να πραξει. Αλλα εχει διαφορα προστασια, απο τρομοκρατια και κινδυνολαγνια. Δε λεω οτι δε το επαθες (προφανως και το επαθες) , αλλα επειδη το επαθες εσυ , δε σημαινει οτι ολοι θα το παθουμε. Φιλικα..

 

Υπάρχει ελευθερία λόγου όποιος θέλει με ακούει όποιος θέλει δεν με ακούει πολύ απλά. Την ιστορία μου την είπα και με γεγονότο και αποδείξεις από εκεί και πέρα ο καθένας πράττει όπως θέλει. 

 

Είναι μέχρι να το πάθεις που αλλάζεις την γνώμη σου πίστεψε με. Και εγώ είχα δώσει 450€ όχι 300€ που έχει τώρα. Όπως και να έχει 300€ και να παθαίνεις αυτό  είναι το λιγότερο τραγικό και μια τόσο μεγάλη εταιρεία να μην μπορεί να κάνει κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμος ειμαι αλλα προσπαθω να ειμαι και αντικειμενικος ταυτοχρονα γιατι ορισμενοι δεν ειναι.

εχουμε 2 ψηφους με προβλημα στο bootloop σε εκδοση 600+ ψευτικες διχως καμια αναφορα και αλλη μια τωρα που δεν ειναι επιβεβαιωμενη δηλαδη ο φιλος δεν εκανε ουτε τα αυτονοητα απλα μπηκε ψηφισε εκραξε την lg και αυτο ηταν.

Κανε hardreset φιλε μου μην κανεις επαναφορα απο google και πες μας το αποτελεσμα ετσι μονο θα βοηθησεις.

Και αν θες ανεβασε και το s/n γιατι πολλα εχω δει στα διαφορα φορουμ ολα αυτα τα χρονια.

 

Το ανεβασε, εχει οντως 603.. Απλα ρε μαν και εσυ ειπες (ή αλλος πιο πριν) για 20 κρουσματα παγκοσμιως.. Μονο το petition προς την LG με τις υπογραφες εφτασε τα 2000.. Στα εκατομμυρια κινητα λογικο ειναι..

Υπάρχει ελευθερία λόγου όποιος θέλει με ακούει όποιος θέλει δεν με ακούει πολύ απλά. Την ιστορία μου την είπα και με γεγονότο και αποδείξεις από εκεί και πέρα ο καθένας πράττει όπως θέλει. 

 

Είναι μέχρι να το πάθεις που αλλάζεις την γνώμη σου πίστεψε με. Και εγώ είχα δώσει 450€ όχι 300€ που έχει τώρα. Όπως και να έχει 300€ και να παθαίνεις αυτό  είναι το λιγότερο τραγικό και μια τόσο μεγάλη εταιρεία να μην μπορεί να κάνει κάτι. 

 

Μαν κανε λιγο το hard reset, θα βοηθησεις πολυ και θα λυσεις και το προβλημα σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως hardware ή software είναι απαράδεκτο να μένεις έτσι ξαφνικά χωρίς τηλέφωνο, και το ακόμα ποιο απαράδεκτο είναι ότι δεν ξέρουν αν είναι software ή hardware ή το ξέρουν και δεν το λένε  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμος ειμαι αλλα προσπαθω να ειμαι και αντικειμενικος ταυτοχρονα γιατι ορισμενοι δεν ειναι.

εχουμε 2 ψηφους με προβλημα στο bootloop σε εκδοση 600+ ψευτικες διχως καμια αναφορα και αλλη μια τωρα που δεν ειναι επιβεβαιωμενη δηλαδη ο φιλος δεν εκανε ουτε τα αυτονοητα απλα μπηκε ψηφισε εκραξε την lg και αυτο ηταν.

Κανε hardreset φιλε μου μην κανεις επαναφορα απο google και πες μας το αποτελεσμα ετσι μονο θα βοηθησεις.

Και αν θες ανεβασε και το s/n γιατι πολλα εχω δει στα διαφορα φορουμ ολα αυτα τα χρονια.

Πίστεψε με έχω περάσει πολλά για να καταλήγω να είμαι εδώ και να προσπαθώ να βρω άκρη. 

 

UOejtQs.jpg

πάντως hardware ή software είναι απαράδεκτο να μένεις έτσι ξαφνικά χωρίς τηλέφωνο, και το ακόμα ποιο απαράδεκτο είναι ότι δεν ξέρουν αν είναι software ή hardware ή το ξέρουν και δεν το λένε  

ακριβώς αυτό..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψε με έχω περάσει πολλά για να καταλήγω να είμαι εδώ και να προσπαθώ να βρω άκρη. 

 

 

Δεν θες να βρεις ακρη ομως απλα να αφησεις εντυπωσεις.

Ουτε να βοηθησεις και να βοηθηθεις.

Η φωτογραφια αυτη δεν μου λεει και πολλα μπορει να ειναι απο οπουδηποτε xda πχ..

Τεσπα δεν το συνεχιζω μπορει να ειμαι κ λαθος.

Κανε hard reset και μη επαναφορα απο google και πες μας το αποτελεσμα.

Οτι και να κανεις τα δεδομενα σου τα εχεις χασει τωρα ειτε το πας στην lg ειτε οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Voila!

 

So? Δεν προχωράει άμα δεν βάλω google λογαριασμό. 

 

Επίσης πάτε καλά; Δλδ κάθε φορά που παθαίνει boot loop ας κάνουμε ένα hard reset μωρέ και λύθηκε. lol 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...