Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη cosmote e-value


Postmort3m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σκέφτηκες ότι μπορεί να εκφράζω προσωπική γνώμη;

Για να πω την αλήθεια όχι.

Σαφώς και ή προσωπική γνώμη είναι ευπρόσδεκτη πάντα.

Έχω γνωστούς που λένε το ίδιο πράγμα, μένουν εδώ άνεργοι και μόλις τους βρεις μία δουλειά στο εξωτερικό βρίσκουν ότι δικαιολογία μπορείς να φανταστείς για να μην πάνε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ε;

Γ πες ρε γατοκοριτσο που δεν είσαι ότι να ναι εσύ.

 

Ο sfakattack που δουλεύει εκεί δεν ξέρει.

Εγώ που έχω 4 φιλαράκια και τους πρίζουν τις μπάλες αλλά κάθονται επειδή έχουν ανάγκη δεν ξέρουν

 

 

Ναι πες του να πάει θα κονομησει λεφτά και θα δουλεύει ασφαλισμένος 6 ώρες σαν αρχοντας και η πληρωμή στην ώρα του.

 

4 φίλοι και οι 4 απλήρωτοι και δουλευαν 12ωρα,οσο γ ενσημα άγνωστη λέξη.

 

Είναι ή σύγχρονη σκλαβιά των νέων παιδιών.

Σου δίνουν 360 ευρω κάτι αμόρφωτοι που σου σπάνε τα @@ και πρεπει να τους βγαζεις δουλειά 3000€,χωρις να σηκώσει κεφάλι.

 

Αστο μην την ψαχνεις θα χαθείς με αυτα...

 

 

Προφανώς εδώ μην ξεχνιομαστε παίζονται και συμφεροντα,γιατι αν ακούγεται η αλήθεια και δεν πάει κανεις θα χαθεί το εύκολο χρήματακι που κονομανε μερικά ΛΑΜΟΓΙΑ στην πλάτη των νέων παιδιών,που θα σε διαλύσουν στην δουλειά και θα σ πετάξουν ένα ξεροκοματο.

 

 

Μόνο αν έχεις σούπερ ανάγκη και είσαι ένα βήμα πριν την φυλακή ή να σε κυνηγησουν τιποτα τοκογλύφοι,μονο τοτε πήγαινε.

 

Ρώτα όποιον θέλεις και πες του για τέτοιες δουλειές και θα δεις τι θα σου πει.

Ρώτα οποιονδήποτε που έχει πάει και έχει κάτσει πάνω από 2 μέρες να σ πει κάτι συνθήκες εργασίας που έχει.

(Αυτά τα έγραψα για οποιον έχει στο μυαλό του να πάει για δουλεια σε οποιοδηποτε call center)

 

Κοίτα σεβαστή η γνώμη σου αλλά πρωτού απαντήσεις επιθετικά στον άλλον, να το λες οτι είχες π.χ φίλους ή κάποιον που εργάστηκε εκεί με αυτούς και γνωρίζεις έστω από αυτούς τι παίζει. Γιατί αν ο καθένας βγαίνει και λέει τα δικά του για το οτιδήποτε ατεκμηρίωτα τότε δεν γίνεται και εύκολα πιστευτός από τους υπόλοιπους.

Για να πω την αλήθεια όχι.

Σαφώς και ή προσωπική γνώμη είναι ευπρόσδεκτη πάντα.

Έχω γνωστούς που λένε το ίδιο πράγμα, μένουν εδώ άνεργοι και μόλις τους βρεις μία δουλειά στο εξωτερικό βρίσκουν ότι δικαιολογία μπορείς να φανταστείς για να μην πάνε.

 

Αυτοί που λες οτι βρίσκουν δικαιολογίες για να μην πάνε εξωτερικό, κοκορεύονται ταυτόχρονα οτι καλύτερα να πας εξωτερικό αντι να κάθεσαι εδώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Με πήραν τηλέφωνο από την cosmote e-value για συνέντευξη, η θέση ήταν για τηλεφωνική εξυπηρέτηση και στο τηλέφωνο μου είπε ότι είναι για εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις, 6ωρη απασχόληση και ότι η συνέντευξη θα διαρκέσει 2 ώρες. Έχει πάει κανείς? Ξέρετε τι παίζει? Αν είναι πωλήσεις και μαλακίες να ξέρω από τώρα να μην πάω. Μου έκανε εντύπωση που μου είπαν να έχω και ταυτότητα μαζί, στην πλατεία αμερικής είναι η συνέντευξη. Πάντως ένα θέμα που διάβασα σε άλλο φόρουμ του 2015 λέγανε τα χειρότερα.

 

ειχα παει πριν ενα χρονο και κατι και εμενα για εξυπηρετησει μου ειπαν και οταν πηγα ηταν για πωλησεις.

κανετε μια συνεδρια σαν γκρουπ περιπου 20 ατομα σας κανει παρουσιαση και ερωτησεις μετα καθεστε σε εναν υπολογιστη και κανετε μια προσωμιωση σαν να μιλάτε με πελάτη.

 

τελος πηγενετε ενας ενας στο γραγειο και σας κανουν προσωπικες ερωτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αυτοί που λες οτι βρίσκουν δικαιολογίες για να μην πάνε εξωτερικό, κοκορεύονται ταυτόχρονα οτι καλύτερα να πας εξωτερικό αντι να κάθεσαι εδώ?

Ναι. . Θα μου πεις μπορεί να είναι καποιες μεμονωμένες περιπτώσεις.. αλλά και πάλι...

Όταν μου αναφέρουν τις νέες δικαιολογίες που πάντα βρίσκουν μου ανάβουν τα λαμπάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν κάνω

Δες από πάνω

 

 

Καλή συνέχεια και συγνώμη π δεν είμαι οικονομολόγος όπως εσύ φίλε DrLo

 

 

Gatokoritso το ξέρω ότι είναι δύσκολα αλλά όσο σκύβουμε τόσο μας καβαλανε.μην το ξεχνάτε αυτό.

Αν δεν πήγαινε κάνεις δεν θα έβρισκαν να τα κάνουν αυτά με απληρωτα παιδιά,τα ανασφάλιστα κτλπ.

Οκ ή συγκεκριμένη μπορεί να πληρώνει και μπράβο της.αξια εταιρια και μπράβο που έχει έδρα στην ελλαδα.

 

Καλή συνέχεια

 

 

http://www.iefimerida.gr/news/282876/ayxisi-misthoy-gia-ton-dieythynonta-symvoylo-toy-ths-anevainei-sta-220000-eyro-hrono

 

:cry: :cry: 

 

Και σενα θα σου πει στη συνέντευξη "Κυριε έχουμε κριση τι να κανουμε δεν μπορουμε περισσοτερο...." χαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι γιατί ξέρεις τι δύσκολα περνάς με 180.000€ τον χρόνο;(15.000€ τον μήνα!!)

Δικαίως να πάει ο μισθός του 220.000€ γιατί κουράζεται πραγματικά μέσα στο γραφείο με τον κλιματισμό και τους 20-30 παρατρεχαμενους.

Aυτα είναι :P

 

Με αυτά κ με αυτά φτάσαμε εδώ...

Κ έτσι πάνε τ παιδάκια π έχουν ανάγκη γ δουλειά με 360€ και ανασφαλιστα, και λένε κ ευχαριστώ.

 

Υπάρχει κρίση νεαρέ μου. Το αφεντικό δεν άλλαξε bentley τις τελευταίες 20 μέρες γ αυτό μειώνεται ο μισθός σου από 360€ σε 300€ και πες και ευχαριστώ που έχεις δουλειά.χαχαχαχαχαχαχ

 

Γ γέλια και για κλάματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι γιατί ξέρεις τι δύσκολα περνάς με 180.000€ τον χρόνο;(15.000€ τον μήνα!!)

Δικαίως να πάει ο μισθός του 220.000€ γιατί κουράζεται πραγματικά μέσα στο γραφείο με τον κλιματισμό και τους 20-30 παρατρεχαμενους.

Aυτα είναι :P

 

Με αυτά κ με αυτά φτάσαμε εδώ...

Κ έτσι πάνε τ παιδάκια π έχουν ανάγκη γ δουλειά με 360€ και ανασφαλιστα, και λένε κ ευχαριστώ.

 

Υπάρχει κρίση νεαρέ μου. Το αφεντικό δεν άλλαξε bentley τις τελευταίες 20 μέρες γ αυτό μειώνεται ο μισθός σου από 360€ σε 300€ και πες και ευχαριστώ που έχεις δουλειά.χαχαχαχαχαχαχ

 

Γ γέλια και για κλάματα...

 

Ξέρω μωρε έχουν φτιάξει ενα μοτιβο στην Ελλαδα που κινειται σε αυτα τα επιπεδα και βέβαια έχουν και τις πλάτες απο πισω των περικοπων της Τροϊκας και αυτων γιατι αν δεν τις ειχαν δεν θα μπορουσαν να σου δικαιολογησουν εσενα σε μια συνέντευξη τοσο χαμηλό μισθό. Φαντασου τωρα εποχές 99-2008 να πηγαινες και να σου εμφάνιζαν τέτοιο μισθο. 

 

Οπα Τροϊκα έγραψα? σορρυ θεσμους εννοουσα. :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι γιατί ξέρεις τι δύσκολα περνάς με 180.000€ τον χρόνο;(15.000€ τον μήνα!!)

Δικαίως να πάει ο μισθός του 220.000€ γιατί κουράζεται πραγματικά μέσα στο γραφείο με τον κλιματισμό και τους 20-30 παρατρεχαμενους.

Aυτα είναι :P

 

Με αυτά κ με αυτά φτάσαμε εδώ...

Κ έτσι πάνε τ παιδάκια π έχουν ανάγκη γ δουλειά με 360€ και ανασφαλιστα, και λένε κ ευχαριστώ.

 

Υπάρχει κρίση νεαρέ μου. Το αφεντικό δεν άλλαξε bentley τις τελευταίες 20 μέρες γ αυτό μειώνεται ο μισθός σου από 360€ σε 300€ και πες και ευχαριστώ που έχεις δουλειά.χαχαχαχαχαχαχ

 

Γ γέλια και για κλάματα...

 

Μωρέ αυτός καλά κάνει... το θέμα είναι γιατί τον υπερασπίζονται μερικοί. Τους έχει στο payroll της εταιρίας; Ακόμα κι έτσι, σίγουρα δεν θα παίρνουν 3 & 60 πάντως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ αυτός καλά κάνει... το θέμα είναι γιατί τον υπερασπίζονται μερικοί. Τους έχει στο payroll της εταιρίας; Ακόμα κι έτσι, σίγουρα δεν θα παίρνουν 3 & 60 πάντως...

 

Οι περισσοτεροι αν εχεις δει και απο εδω μέσα τους υπερασπιζονται επειδη ειναι και αυτοι ελευθεροι επαγγελματιες οποτε μολις πάρουν κάποιον προκειμένου να ανταπεξέλθουν θα κινηθουν προς την ιδια κατεύθυνση. Οποτε με αυτους εχεις εξαρχής αντικρουομενα συμφέροντα σαν εργαζομενος υποψήφιος και ειτε θα συμβιβαστεις με αυτα που σου λενε επειδη ..."και άλλοι περιμένουν...." ειτε θα βρεις εναν τροπο (αν σε έχουν αναγκη) να πετύχεις κατι καλυτερο για σενα και να μη πιέζεσαι. Αυτο ειναι και το σημαντικοτερο να πετυχεις κάτι καλυτερο για σενα τωρα ο καθενας τι θα πει μπορει να πει οτι τον συμφέρει.

 

κΑΙ Ο αλλος μπορει να γυρισει να σου πει ξέρεις εγω θέλω να εργάζεσαι 10 ωρες την ημερα και οι 2 ωρες υπερ της εταιρειας.... μην περιμενεις αυτοι να σου δωσουν προνομια στο έτσι αυτα γινονται μονο οταν ζοριστουν και αναγκαστουν οσο υπάρχει πληθώρα εκει εξω και δουλευουν το συστηματάκι της ανακυκλωσης των υπαλλήλων ετσι θα το πηγαινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εδώ έχω διαβάσει κριτική για την Ελβετία ότι έχει κομμουνιστοκαπιταλισμό (!), επειδή αμείβει υπερβολικά καλά (σε σχέση με άλλες χώρες) ακόμα και τους ανειδίκευτους εργάτες (π.χ. σερβιτόρους) και έτσι μπορούν να πάνε κι ένα ακριβό ταξιδάκι τον χρόνο... φυσικά αυτό αυξάνει έως ένα βαθμό τις τιμές εντός της χώρας (κάτι που κακοφαίνεται σε τουρίστες), αλλά εκτός συμβαίνει το αντίθετο (ο Ελβετός πάει Ελλάδα και νιώθει πλούσιος, ο Έλληνας μπορεί να κάνει το ίδιο?).

 

Ένα πρώην αφεντικό μου (Ελ.Επ με 75% συνολική φορολόγηση) όταν του έλεγα για τις φοροαπαλλαγές των εφοπλιστών και ότι αυτός σηκώνει παραπάνω βάρη γιατί άλλοι δεν σηκώνουν αυτά που τους αναλογούν, μου έλεγε ότι καλά κάνουν και δεν πληρώνουν φόρους... ε τότε καλά κάνουν και σε γ@μ@νε ρε μπαγλαμά! Προφανώς νόμιζε ότι θα γίνει κι αυτός εφοπλιστής κάποτε ή δεν ξέρω κι εγώ τι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πρώην αφεντικό μου (Ελ.Επ με 75% συνολική φορολόγηση) όταν του έλεγα για τις φοροαπαλλαγές των εφοπλιστών και ότι αυτός σηκώνει παραπάνω βάρη γιατί άλλοι δεν σηκώνουν αυτά που τους αναλογούν, μου έλεγε ότι καλά κάνουν και δεν πληρώνουν φόρους... ε τότε καλά κάνουν και σε γ@μ@νε ρε μπαγλαμά! Προφανώς νόμιζε ότι θα γίνει κι αυτός εφοπλιστής κάποτε ή δεν ξέρω κι εγώ τι...

 

Μάλλον θα έχει βρει τρόπους και θα φοροδιαφεύγει και αυτός, δεν παίζει να πληρώνει το 75% και να λέει καλά κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εδώ έχω διαβάσει κριτική για την Ελβετία ότι έχει κομμουνιστοκαπιταλισμό (!), επειδή αμείβει υπερβολικά καλά (σε σχέση με άλλες χώρες) ακόμα και τους ανειδίκευτους εργάτες (π.χ. σερβιτόρους) και έτσι μπορούν να πάνε κι ένα ακριβό ταξιδάκι τον χρόνο... φυσικά αυτό αυξάνει έως ένα βαθμό τις τιμές εντός της χώρας (κάτι που κακοφαίνεται σε τουρίστες), αλλά εκτός συμβαίνει το αντίθετο (ο Ελβετός πάει Ελλάδα και νιώθει πλούσιος, ο Έλληνας μπορεί να κάνει το ίδιο?).

 

Ένα πρώην αφεντικό μου (Ελ.Επ με 75% συνολική φορολόγηση) όταν του έλεγα για τις φοροαπαλλαγές των εφοπλιστών και ότι αυτός σηκώνει παραπάνω βάρη γιατί άλλοι δεν σηκώνουν αυτά που τους αναλογούν, μου έλεγε ότι καλά κάνουν και δεν πληρώνουν φόρους... ε τότε καλά κάνουν και σε γ@μ@νε ρε μπαγλαμά! Προφανώς νόμιζε ότι θα γίνει κι αυτός εφοπλιστής κάποτε ή δεν ξέρω κι εγώ τι...

 

Η Ελβετια ειναι ο,τι πιο καπιταλιστικο κυκλοφορει στην Ευρωπη, πιο καπιταλιστικη κι απο τη Μ. Βρετανια ή την Ιρλανδια. Αν δεν εδινε μεγαλους μισθους δεν θα πηγαινε κανενας, δεν τους δινουν για την ψυχη της μανας τους. Στην Αθηνα ειναι ηλιθιο να δωσεις 1,500€ το μηνα σε ενα σερβιτορο γιατι πολυ απλα θα βρεις οσα ατομα θες να σου κανουν τη δουλεια με τα μισα. Στο Μοναχο ομως θα αναγκαστεις να του δωσεις τοσα γιατι αλλιως δεν θα ερθει κανενας να δουλεψει. Αντιστοιχα στη Ζυριχη μπορει να πρεπει να του δινει το αντιστοιχο 2,500€ γιατι τα μισα θα τα θελει μονο για νοικι. 

 

Btw η Ελβετια ηταν ακριβη για τους Ευρωπαιους ακομα και οταν το φραγκο ειχε κλειδωμενη ισοτιμια με το Ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο μακράν στην υπόθεση είναι τα γαϊδούρια οι συνδικαλιστές του ΟΤΕ και COSMOTE που αποδέχονται οι νέοι συνάδελφοι τους να προσλαμβάνονται με μισθούς και προνόμια διαφορετικά από τους υπάρχοντες. Μόνο και μόνο για να διατηρήσουν τα δικά τους.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

επαναφερω το θεμα μετα απο ενα χρονο μιας και επιασα δουλεια στην εταιρεια εδω και 1 εβδομαδα και ειμαι στην εκπαιδευση..ειμαι στον αγιο στεφανο!Οντως τα λεφτα ειναι 360 καθαρα τον μηνα 6ωρο..κανω 50 χλμ την ημερα για να παω και ουσιαστικα παω για 1! 10αρικο!Μεσα σε μια εβδομαδα εχει φυγει το κεφαλι μου...υπολογισμους ξανα υπολογισμους και ξανα τα ιδια!μιλαμε για τρελα πραγματα!δεν υπαρχει περιπτωση να κατσω λογο του 10αρικου και την μανουρα να παω καθε μερα..

που φτασαμε?να δουλευουμε για 3κ60...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...