Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη cosmote e-value


Postmort3m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η e-value πληρώνει στην ώρα της

είναι θυγατρική ΟΤΕ/COSMOTE πλέον και δεν έχει καμιά σχέση με τις εταιρίες που δουλεύουν ως υποεργολάβοι σε εταιρίες κινητής και σταθερής τηλεφωνίας

στην αρχή έχεις σύμβαση ορισμένου χρόνου και αν την παλέψεις κάποια στιγμή γίνεται και αορίστου χρόνου

για τα χρήματα τα είπαν οι άλλοι

δυστυχώς είναι δύσκολο να βρεις στις εποχές που ζούμε καλό μισθό στην αγορά εργασίας λόγω κρίσης

οι συνθήκες είναι δύσκολες βέβαια

είτε θα είσαι τεχνική υποστήριξη και θα ακούς βρισίδια από τον κάθε πικραμένο πελάτη

είτε θα πουλάς υπηρεσίες και θα ακούς βρισίδια από τον κάθε ένα που ξύπνησες επειδή πήρες ακατάλληλη ώρα

άγχος για στόχους κλασικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το χειροτερο κατ εμε ειναι το πως εκμεταλλευονται τις καταστάσεις... μπορει να σε προσλαβουν τωρα για 1 πραγμα και στην πορεια σε βαζουν να κανεις αλλα 50...οταν πια δεν σε χρειαζονται σε βαζουν στο τμημα πωλησεων με εναν ανεφικτο στοχο.σε αφηνουν 1 μηνα λασκα.μετα σου λεμε δεν εισαι αποδοτικός. ..και μετα καληνυχτα...δεν γνωριζω προσωπικα παρα ελάχιστους που να τους εχουν αφησει πανω απο 10 χρόνια ...( και αυτοι μενουν λογω γνωριμιων-βισματος) . η ανακυκλωση εργαζομενων βασιλευει... το μονο πραγματικα καλο επαναλαμβανω με την εταιρεια ειναι η συνεπεια στις πληρωμες.κατα τα αλλα στην καθημερινοτητα ειναι οτι χειροτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί οι υπάλληλοι πρέπει να ψησουν τηλεφωνικα πελάτες για συμβόλαια κινητής και σταθερής.

 

Το κάθε συμβόλαιο αποφέρει μ/ο το χρόνο 500€ στην εταιρία κέρδη.

 

Κάτσε για να καταλάβω ....

 

έστω ότι τα νούμερα που δίνεις είναι σωστά

 

αν εγώ σε ψήσω (έστω και χωρίς καμία άλλη βοήθεια όπως πχ την υποδομή ενός τηλεφωνικού κέντρου) να πας να αγοράσεις ένα σουβλάκι από τα 7 αδέλφια και αυτοί βγάζουν 0,5 ευρώ από το σουβλάκι σημαίνει ότι η δουλειά μου αξίζει 0,50 ευρώ ?

 

Γιατί να τα ενδιαφέρει τα 7 αδέλφια αν αυτός που θα τους στείλω τους αφήσει κέρδος όσο θα δώσουν σε εμένα ?

 

 

Έτσι βγαίνει και το κέρδος!

Απλό και κατανοητό.

 

Που τα διδάσκουν αυτά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή δουλειά σου αξίζει τοσο,οσο ανάλογα τους πελάτες που θα στειλεις και τα 7 αδέρφια βγάλουν άφθονα 0.50 λεπτα,και εσύ στο τέλος θα πάρεις 1% από το κέρδος των άφθονων 0.50€ που έβγαλαν εκεινη την μέρα από τους πελάτες που έστειλες στα 7 αδέρφια.

(λόγω ότι έχεις ανάγκη και επειδή υπάρχουν πίσω σου αφθονα ατομα,χιλιαδες που περιμένουν και έτσι εσύ θα δεχθεις να κάνεις την δουλειά της εκμετάλλευσης)

 

Δουλειά και άφθονη εκμετάλλευση!

Που τα διδάσκουν αυτά ?

Μου τα έμαθε ο βαρουφακης.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή δουλειά σου αξίζει τοσο,οσο ανάλογα τους πελάτες που θα στειλεις και τα 7 αδέρφια βγάλουν άφθονα 0.50 λεπτα,και εσύ στο τέλος θα πάρεις ένα 0.1% από το κέρδος των άφθονων 0.50€ που έβγαλαν εκεινη την μέρα που είχαν τα 7 αδέρφια.

 

 

Τι σχέση έχει αυτό με το

 

κέρδος συνδεσης 500

6 συνδέσεις

άρα αξίζει η "μεσητία σου" 6x500 ?

 

 

Δε ξέρω αν θα είναι 0,1% - 1% - 10 % - 50% - 99% ... ξέρω ότι δε μπορεί να είναι 100%

 

 

Μου τα έμαθε ο βαρουφακης.

 

Μπα .... τον βαρουφάκη τον κόβω για τόσο υψηλού επιπέδου όσο το προηγούμενο valuation σου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη δεν μιλάω ελληνικα;κάνω κάπου λάθος;

 

Έστω ότι εγώ κάνω 6 συνδέσεις των 500€

Οπότε 6Χ500=3000€ έφερα κέρδος στην εταιρία πχ τον μήνα.

 

Οπότε αν φέρνω 3000€ τον μήνα στην εταιρία με αυτό τον ρυθμό φέρνω 36000€ τον χρόνο κερδος ώστε εγώ να πάρω το τρελό πόσο του μισθού 360€ τον μήνα.

 

Που είναι το δύσκολο;

 

 

Λοιπόν είμαι διακοπές και βασικά κακώς ασχοληθηκα με το όλο δεματακι,οτι θέλει ο καθενας ας κάνει.αλλα μετά μην λέτε παίζει τρελή εκμετάλλευση και λέτε παίρνω ίσα ίσα λεφτα για να ζησω.

Τα βρίσκουν και τα κάνουν.και όσο δίνεις χώρο τόσο ο άλλος συνεχιζει.

 

 

καλή συνέχεια και peace! ;)

 

BB

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη δεν μιλάω ελληνικα;κάνω κάπου λάθος;

 

Έστω ότι εγώ κάνω 6 συνδέσεις των 500€

Οπότε 6Χ500=3000€ έφερα κέρδος στην εταιρία πχ τον μήνα.

 

Οπότε αν φέρνω 3000€ τον μήνα στην εταιρία με αυτό τον ρυθμό φέρνω 36000€ τον χρόνο κερδος ώστε εγώ να πάρω το τρελό πόσο του μισθού 360€ τον μήνα.

 

Που είναι το δύσκολο;

 

Κάνεις πλάκα έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ε;

Γ πες ρε γατοκοριτσο που δεν είσαι ότι να ναι εσύ.

 

τη ξερω τη δουλεια σε call center.ολοι απο τετοια περναμε.νταξει δυσκολια παιζει πολυ και σπασιμο νευρων αλλα δν ειναι ολοι ανασφαλιστοι σκλαβοι αν ειναι δυνατον.ισως αν ειχες δουλεψει σε κανενα απο τονα παπαγαλιζεις οτι εχεις πιασει θα ηξερες.

 

σχετικα με την evalue εχω ακουσει καλα λογια.πληρωνουν στην ωρα και εχουν διαφορα εργα εκτος απο πωλησεις.εξυπηρετηση πελατων ,ληξιπρόθεσμα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν κάνω

Δες από πάνω

 

 

Καλή συνέχεια και συγνώμη π δεν είμαι οικονομολόγος όπως εσύ φίλε DrLo

 

 

Gatokoritso το ξέρω ότι είναι δύσκολα αλλά όσο σκύβουμε τόσο μας καβαλανε.μην το ξεχνάτε αυτό.

Αν δεν πήγαινε κάνεις δεν θα έβρισκαν να τα κάνουν αυτά με απληρωτα παιδιά,τα ανασφάλιστα κτλπ.

Οκ ή συγκεκριμένη μπορεί να πληρώνει και μπράβο της.αξια εταιρια και μπράβο που έχει έδρα στην ελλαδα.

 

Καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν κάνω

Δες από πάνω

 

 

Καλή συνέχεια και συγνώμη π δεν είμαι οικονομολόγος όπως εσύ φίλε DrLo

 

Δεν είμαι οικονομολόγος ... δε χρειάζεται να είσαι οικονομολόγος για να καταλάβεις το παράδειγμα με τα σουβλάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gatokoritso το ξέρω ότι είναι δύσκολα αλλά όσο σκύβουμε τόσο μας καβαλανε.μην το ξεχνάτε αυτό.

Αν δεν πήγαινε κάνεις δεν θα έβρισκαν να τα κάνουν αυτά με απληρωτα παιδιά,τα ανασφάλιστα κτλπ.

Οκ ή συγκεκριμένη μπορεί να πληρώνει και μπράβο της.αξια εταιρια και μπράβο που έχει έδρα στην ελλαδα.

και που ν πανε?μονο αυτες οι δουλειες εμειναν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδιά αν δεν έχει ο άλλος δουλειά τι θα κάνει; Θα πάει όπου βρεί.

 

Αν κάποιος εχει την πολυτέλεια να μείνει χωρίς εργασία ψάχνοντας την ιδανική που θα ήθελε μπράβο του.

Ή E value καλή είναι ως εταιρεία και έχω κ γω γνωστούς που δουλεύουν εκεί. Δεν μ έχουν πει κάτι για πρόβλημα με πληρωμές.

Καλύτερα εξωτερικό, παρά 3 και 60.

Το σκεφτηκες ότι μπορεί να μην έχουν όλοι την ευκαιρία/θεληση/ικανοτητα για εξωτερικό; Όποιος μπορεί δοκιμάζει την τύχη του και βλέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...