Προς το περιεχόμενο

Πως βρίσκει δουλειά κάποιος με 0 προυπηρεσία στην Ελλάδα του 2016?


Postmort3m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω σταματήσει να ψηφίζω εδώ και χρόνια αλλά προσωπικά πιστεύω ότι αν αξίζει κάποιος έλληνας πολιτικός με τα λίγα που έχω διαβάσει/ακούσει γιατί δεν ασχολούμε με τα πολιτικά ούτε βλέπω τηλεόραση είναι ο Λεβέντης. Είναι ο μόνος που λέει τα πράγματα όπως είναι και ξέρει τι πρέπει να γίνει.

 

Μιλάμε για τον ίδιο που έβριζε την πρασινομπλέ οικογενειοκρατία και τώρα διορίζει συγγενείς του σε βυσματικές θέσεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί πότε τον ψήφισαν ως πρωθυπουργό και δεν τα έκανε? Μόλις στις τελευταίες εκλογές κατάφερε να μπει στην Βουλή μετά από χρόνια που προσπαθεί. Και ότι έλεγε πριν χρόνια βγήκε αληθινό και τότε τον κοροιδεύανε. Σίγουρα φταίει η νοοτροπία γιατί ψηφίζουν πρόσωπα με την ίδια νοοτροπία αλλά φταίει και η έλλειψη πολιτικών προσώπων. Αν είναι όλοι σάπιοι τι να ψηφίσουν αυτοί που θέλουν αλλαγή? Πάνε και ψηφίζουν χρυσή αυγή από αντίδραση. Τεσπά γι' αυτό δεν ψηφίζω και δεν ασχολούμε γιατί είναι χαμένος κόπος. Έχουμε λάθος τρόπο σκέψης ως λαός.

μα δεν προκειται να βγει γιατι ΔΕΝ προσπαθησε αυτο εξηγω!!! 

Λαθος που δεν ψηφιζεις παντως θα το καταλαβεις αλλα θα ειναι ΑΡΓΑ !

Μιλάμε για τον ίδιο που έβριζε την πρασινομπλέ οικογενειοκρατία και τώρα διορίζει συγγενείς του σε βυσματικές θέσεις;

Ακριβως...δεν τον θεωρω καν σοβαρο -οχι οτι θεωρω σοβαρο τον κουλη αλλα αυτος ειναι joker. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν προκειται να βγει γιατι ΔΕΝ προσπαθησε αυτο εξηγω!!! 

Λαθος που δεν ψηφιζεις παντως θα το καταλαβεις αλλα θα ειναι ΑΡΓΑ !

Τι εννοείς δεν προσπάθησε? Τι άλλο να κάνει δηλαδή ο άνθρωπος? Η μόνο προβολή είναι μέσω της τηλεόρασης που είναι φουλ προπαγάνδα. Λάθος ξελάθος είναι επιλογή μου. Αφού δεν θέλει η πλειοψηφία κάτι διαφορετικό είτε ψηφίσω εγώ είτε όχι δεν θα αλλάξει κάτι. Είδα και όταν ψήφιζα τι άλλαξε. Εκτός αυτού δεν σκοπεύω να μείνω Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς δεν προσπάθησε? Τι άλλο να κάνει δηλαδή ο άνθρωπος? Η μόνο προβολή είναι μέσω της τηλεόρασης που είναι φουλ προπαγάνδα. Λάθος ξελάθος είναι επιλογή μου. Αφού δεν θέλει η πλειοψηφία κάτι διαφορετικό είτε ψηφίσω εγώ είτε όχι δεν θα αλλάξει κάτι. Είδα και όταν ψήφιζα τι άλλαξε. Εκτός αυτού δεν σκοπεύω να μείνω Ελλάδα.

Ωραιος...δηλαδη και να φυγεις νομιζεις δεν θα γυρισεις παλι : δεν θα εχεις παιδια ; Μπορει το παιδι σου να θελει να μεινει εδω τι θα του πεις ; Δεν ψηφιζα ;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν θέλει η πλειοψηφία κάτι διαφορετικό είτε ψηφίσω εγώ είτε όχι δεν θα αλλάξει κάτι. Είδα και όταν ψήφιζα τι άλλαξε. Εκτός αυτού δεν σκοπεύω να μείνω Ελλάδα.

 

Με 0 προυπηρεσία και αυτό το ύφος; Καλή τύχη!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος...δηλαδη και να φυγεις νομιζεις δεν θα γυρισεις παλι : δεν θα εχεις παιδια ; Μπορει το παιδι σου να θελει να μεινει εδω τι θα του πεις ; Δεν ψηφιζα ;;;; 

Φυσικά και δεν θα ξαναγυρίσω, όταν φύγω θα είναι μόνιμα. Οχι δεν σκοπεύω να κάνω παιδιά. 'Οποιος μένει εδώ γνωρίζοντας πως έχει η κατάσταση και έχοντας την δυνατότητα να φύγει είναι άξιος της μοίρας του. Αυτό που ακόμα πιστεύετε ότι θα αλλάξει νοοτροπία ο Έλληνας και θα ψηφίσει κάτι διαφορετικό με ξεπερνάει. Είμαστε 7 χρόνια μέσα στην κρίση και δεν έχει αλλάξει τίποτα. Τα πράγματα συνεχώς πάνε προς το χειρότερο.

Με 0 προυπηρεσία και αυτό το ύφος; Καλή τύχη!

Όχι θα κάτσω εδώ να ασχολούμαι με άτομα που έχουν αυτό το ύφος. Αν δεν ήμουν στην μέση μεταπτυχιακού θα είχα φύγει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν θα ξαναγυρίσω, όταν φύγω θα είναι μόνιμα. Οχι δεν σκοπεύω να κάνω παιδιά. 'Οποιος μένει εδώ γνωρίζοντας πως έχει η κατάσταση και έχοντας την δυνατότητα να φύγει είναι άξιος της μοίρας του.

Όχι θα κάτσω εδώ να ασχολούμαι με άτομα που έχουν αυτό το ύφος. Αν δεν ήμουν στην μέση μεταπτυχιακού θα είχα φύγει ήδη.

Συμφωνω με την κατασταση αλλα πως εισαι σιγουρος οτι δεν θα κανεις παιδια ;  Ε ; 

 

Παντως για να επανελθω στον Λεβεντη, πολλα σουξου μουξου με τον Αλεξη εχει τελευταια, τι παιζει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με την κατασταση αλλα πως εισαι σιγουρος οτι δεν θα κανεις παιδια ;  Ε ; 

 

Παντως για να επανελθω στον Λεβεντη, πολλα σουξου μουξου με τον Αλεξη εχει τελευταια, τι παιζει ;

Δεν το συνεχίζω γιατί θα γίνει πολιτικό το θέμα και θα κλείσει. Και κακώς πήγε η συζήτηση εκεί άλλο είναι το αρχικό θέμα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τον Λεβέντη, όπως είπα δεν βλέπω τηλεόραση και δεν ακολουθώ τα πολιτικά. Από το λίγο που έχω δει αν έπρεπε σόνυ και καλά να ψηφίσω έναν από αυτούς θα ψήφιζα αυτόν. Τέλος. Αυτό. Δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε. Όσο για το άν ξέρω αν θα κάνω παιδιά ή οχι, πίστεψε ξέρω. Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το συνεχίζω γιατί θα γίνει πολιτικό το θέμα και θα κλείσει. Και κακώς πήγε η συζήτηση εκεί άλλο είναι το αρχικό θέμα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τον Λεβέντη, όπως είπα δεν βλέπω τηλεόραση και δεν ακολουθώ τα πολιτικά. Από το λίγο που έχω δει αν έπρεπε σόνυ και καλά να ψηφίσω έναν από αυτούς θα ψήφιζα αυτόν. Τέλος. Αυτό. Δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε. Όσο για το άν ξέρω αν θα κάνω παιδιά ή οχι, πίστεψε ξέρω. Καλή συνέχεια.

μπήκα για να σχολιάσω το Sony! χεχε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς εννούσα με το μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά.

Είσαι υπόδειγμα πολίτη; Από την στιγμή που κατοικείς στην Ελλάδα φταις κι εσύ και σου αξίζει κιόλας αυτή η κατάντια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν πριν πάμε στα δάνεια. Και το ότι μπήκαμε στην Ευρωπαική Ένωση έγινε με πλαστά στοιχεία. Δάνεια παίρνουν όλες οι χώρες και παρόλο που έχουν χρέη δεν έχουν τον μπαμπούλα από πάνω τους. Εμείς τον μπαμπούλα τον έχουμε γιατί το κράτος μας είναι ανίκανο να διαχειριστεί το οτιδήποτε. Δεν ξέρω γιατί η Ε.Ε δεν έλεγξε τα στοιχεία. 'Ισως να μην είχε τον τρόπο, ίσως να μην είχε το δικαίωμα (νομικά). Σίγουρα θα φταίνε και αυτοί σε ένα ποσοστό αλλά κατα κύριο λόγο φταίει η Ελλάδα και οι Έλληνες για την κατάσταση στην οποία είμαστε αυτή τη στιγμή. Και δάνεια να μην είχαμε πάρει πάλι εδώ θα είμασταν και ίσως και χειρότερα.

Η οικονομική κρίση του 2009 τους επηρέασε όλους -με ή χωρίς δανεικά-. Μπορείς να ενημερωθείς αν θες απο διάφορα ντοκιμαντέρ που εξηγούν ακριβώς πως, γιατί και από που ξεκίνησε η κρίση. Υπάρχουν αρκετά παραδείγματα χωρών που κατάφεραν να βγούν από την μαύρη τρύπα ενώ ήταν σε ίδια ή χειρότερη κατάσταση από εμάς. Το θέμα είναι οτι εκείνοι ξύπνησαν και ψήφισαν πολιτικούς που νοιάζονταν για την χώρα τους. Οι Έλληνες τι κάνουν? Ψηφίζουν τους ίδιους και τους ίδιους ακόμα και τώρα. Και όταν λέω τους ίδιους δεν με ενδιαφέρουν τα χρώματα των κομμάτων αλλά η νοοτροπία. Οποιος τους τάζει λαγούς με πετραχήλια αυτόν ψηφίζουν. Ε έτσι δεν πάμε μπροστά. Πρέπει να καταλάβουν κάποιοι ότι όταν είσαι μέσα στα σκατά πρέπει να κάνεις θυσίες για να βγείς, δεν γίνεται μαγικά να διορθωθούν τα προβλήματα επειδή το είπε ο Τσίπρας και ο κάθε Τσίπρας.

Αφού βλέπετε ότι είμαστε η χώρα του βύσματος και του βολέματος, η Ευρώπη μας φταίει? Δείχνουν με την ψήφο τους οι Έλληνες τι θέλουν, οπότε όποιος έχει πρόβλημα με αυτό την κάνει αν μπορεί. Το να κατηγορούμε τους μπαμπούλες είναι για να παρηγοριόμαστε.

 

Πολυ θα θελα να μαθω ποιο ειναι αυτο το τιμιο πολιτικο προσωπικο που θα μπορουσε να εκλεξει ενας ελληνας συνειδητοποιημενος πολιτης περα απο τους ιδιους και τους ιδιους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...