Προς το περιεχόμενο

Νέα χαρακτηριστικά των Windows 10 Mobile που έρχονται στο Redstone 2 αποκαλύπτει η Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα...γιατι αυτοι που δε γουσταρουν windows ασχολουνται και σχολιαζουν σε αυτα τα θεματα... δε σου αρεσει φιλος?? κανενα προβλημα , αλλα μην γραφεις εδω...

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ο,τι να'ναι αυτη η εταιρεια, απο τη μια σταματουν να βγαζουν νεα μοντελα και απο την αλλη σου λενε τι "θα" εχει η ταδε εκδοση που "θα" βγει οταν οι περισσοτεροι εγκαταλειπουν τη πλατφορμα

 

btw 2 φορες δοκιμασα να παω σε win mobile, τη μια εμεινα με το "θα" γινει χρηστικο με την 1245343 αναβαθμιση, την αλλη βγηκε μουφα το κινητο, καθε εβδομαδα service. τα σουταρα και τα 2 και ησυχασα.

 

οι μονο που χαιρονται πλεον ειναι μαλλον οσοι εχουν ξεμεινει με lumia, πρεπει βλεπεις να χρυσωσουν καπως το χαπι...

 

windows mobile is dead. παπαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που αμα πεις καλό για τη ms, κατά πάσα πιθανοτητα είσαι στέλεχος της εταιρείας, με

ξεπερνάει.

Καλά που ζεις εσύ; Microsoft σε τίτλο του thread είναι πανσέληνος σε χωριό με λυκάνθρωπους. Εγγυημένος χαμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα συνεχίσουν να υπάρχουν, γιατί προσφέρουν πράγματα που δεν έχει καμία άλλη πλατφόρμα.

Και τώρα που τα windows 10 είναι πια επιτέλους σε πάρα πολύ καλό επίπεδο, μόνο καλύτερα μπορούμε να περιμένουμε...

Ανάποδα εννοείς δεν προσφέρουν πράγματα που έχουν όλες οι άλλες πλατφόρμες...(χρόνια τώρα). Τα w10 στα pc είναι σε καλό επίπεδο στα κινητά γελάει και η Nokia....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα μα νομιζα οτι ηταν να το κλεισουν το μαγαζι.

 

Θυμιζει νοκια που θα θα βγαλουμε το meego μετα το maemoo μαζι με την ιντελ που θα ειναι σουπερ κτλ aaaand is gone

 

Τo No.3 είναι η εταιρεία στην οποία αναφέρεσαι. Δεν θα το έλεγα ότι πάει για κλείσιμο. Το αντίθετο μάλιστα. Όταν πριν μερικά χρόνια έκανε βόλτες μεταξύ 4-8 θέσης. Και όλα αυτά συντηρώντας ένα λειτουργικό "άχρηστο" για τους περισσότερους. 

 

Alphabet-Apple.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο,τι να'ναι αυτη η εταιρεια, απο τη μια σταματουν να βγαζουν νεα μοντελα και απο την αλλη σου λενε τι "θα" εχει η ταδε εκδοση που "θα" βγει οταν οι περισσοτεροι εγκαταλειπουν τη πλατφορμα

Ποιος είπε ότι θα σταματήσουν να βγάζουν νέα μοντέλα; Διαβάστε τα άρθρα και μην μένετε μόνο στους τίτλους.

 

Και η Google σταματά την διάθεση Nexus συσκευών, αλλά βγάζει τα Pixel. Το ίδιο και η MS. Τα Lumia σταματάνε, δεν είπε κανείς ότι δεν θα βγάλει συσκευή με άλλο όνομα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

retromaniac υπερβάλεις αρκετά. Καλύτερα να μην είμαστε κολλημένοι σε εταιρίες και λειτουργικά και να αντιμετωπίζουμε την πραγματικότητα ως έχει.

 

Τα Windows 10 mobile δεν προσφέρουν σχεδόν τίποτα παραπάνω από τα άλλα 2 λειτουργικά και αυτό φαίνεται από τα ποσοστά τους τόσο καιρό. Αυτά που προσφέρουν φτάνουν να ικανοποιήσουν κάτω από το 1% της συνολικής πίτας και δεν κάνουν τίποτα ουσιαστικό για να αλλάξουν την κατάσταση.

 

Σε παρακαλώ να λάβεις υπόψιν ότι είμαι κι εγώ χρήστης Lumia που ψάχνει όμως ψάχνει εναλλακτική προς android μεριά. Δεν είμαι δηλαδή θεατής και σου λέω τα παραπάνω. 2 χρόνια τώρα Windows phone έχω αλλά έλεος πια.

 

Τίποτα ουσιαστικό και το βασικότερο (έλλειψη εφαρμογών) δεν φαίνεται να αλλάζει ούτε σε βάθος 2 χρόνων από τώρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλά λόγια αν έχεις περάσει από όλα τα λειτουργικά καταλήγεις στην Microsoft και το μόνο πρόβλημα που υπάρχει (αλλά αναβαθμίζονται)είναι οι εφαρμογές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που αμα πεις καλό για τη ms, κατά πάσα πιθανοτητα είσαι στέλεχος της εταιρείας, με

ξεπερνάει.

 

Άλλο πράγμα να πεις κάτι καλό, άλλο να στηρίζεσαι σε όνειρα και ευχολόγια. Έχει μια διαφορά.

 

Με απλά λόγια αν έχεις περάσει από όλα τα λειτουργικά καταλήγεις στην Microsoft και το μόνο πρόβλημα που υπάρχει (αλλά αναβαθμίζονται)είναι οι εφαρμογές.

 
Αν κάποιος περάσει από όλα τα λειτουργικά και καταλήξει σε wp, τότε θα έπρεπε να ανησυχεί για πολύ σημαντικότερα πράγματα από το τι λειτουργικό θα έχει η συσκευή του.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πιστεύω πως αν η Microsoft δεν είχε καθυστερήσει τραγικά με το Surface Phone και είχαν έρθει τα universal apps, το παιχνίδι θα είχε αλλάξει.

Φοβάμαι πως είναι πλέον αργά. Έμειναν κάποιοι πιστοί χρήστες, οι ευκαιριακοί (όπως εγώ) που έμπαιναν-έβγαιναν στο οικοσύστημά της, ξνέρωσαν, οι υπόλοιποι έχουν στρογγυλοκαθήσει σε iOS και Android.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο πράγμα να πεις κάτι καλό, άλλο να στηρίζεσαι σε όνειρα και ευχολόγια. Έχει μια διαφορά.

Δεν υπάρχουν όνειρα,έχω περάσει από όλα τα λειτουργικά και έμεινα στην Microsoft,ο λόγος είναι ότι ένα κινητό 95€ είναι γρήγορο δεν κολλάει έχει μικρό πρόβλημα με εφαρμογές (αυτές που θέλω τις έχω και γίνονται και άλλες)καλή κάμερα και πιστεύω ότι θα συνεχίσουν προς το καλύτερο.
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο ένας και μοναδικός τρόπος υπάρχει για να μπορεσει να μπεί στο mobile παιχνίδι η ms. 

 

O συνδιασμος ισχυρων x86 mobile επεξεργαστών+full windows experience+continuum

 

Κοινώς ένας υπολογιστής τσέπης με δυνατότητες κινητής τηλεφωνίας που ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορει να μετατραπει σε desktop και να τρέχει X86 εφαρμογές. 

 

Σε κατι τετοιο πιστεύω στοχεύει η MS, τουλάχιστον αυτό δείχνουν οι κινήσεις της αλλα δυστυχώς η Intel δεν της κανει την χάρη να βγάλει σοβαρο mobile x86 επεξεργαστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο πράγμα να πεις κάτι καλό, άλλο να στηρίζεσαι σε όνειρα και ευχολόγια. Έχει μια διαφορά.

 

 

Αν κάποιος περάσει από όλα τα λειτουργικά και καταλήξει σε wp, τότε θα έπρεπε να ανησυχεί για πολύ σημαντικότερα πράγματα από το τι λειτουργικό θα έχει η συσκευή του.

Πρόσεχε όταν λες κάτι για άνθρωπο που δεν ξέρεις,μπορεί να σου γυρίσει μπούμερανκ.

Ποτέ επιτέλους θα μάθετε να μιλάτε χωρίς να προσβάλετε τον συνομιλητή σας;

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άλλο πράγμα να πεις κάτι καλό, άλλο να στηρίζεσαι σε όνειρα και ευχολόγια. Έχει μια διαφορά.

 

 
Αν κάποιος περάσει από όλα τα λειτουργικά και καταλήξει σε wp, τότε θα έπρεπε να ανησυχεί για πολύ σημαντικότερα πράγματα από το τι λειτουργικό θα έχει η συσκευή του.

 

 

Ασφαλώς.

Αλλά πες μου από την εμπειρία σου στα fora, η πλειοψηφία των σχολίων είναι κυρίως από οπαδούς, λιγότερο ή περισσότερο εμπαθή άτομα, ή είναι η μειοψηφία;

 

Διότι στα περισσότερα ουδέτερα άρθρα, σπεύδουν οι οπαδοί να χειροκροτήσουν και οι είρωνες να μειώσουν εν γένει την εταιρεία ή τον φορέα που σχετίζεται με αυτά. Κάτι που συχνότατα καταλήγει σε προσωπικές κόντρες. Και επιμένω στα ουδέτερα άρθρα, διότι ένα συγκλονιστικό νέο οφείλει να προκαλέσει αντιδράσεις.

Τώρα για το continuum, είναι κάπως αστείο.

 

Έπεσα κι εγώ στην παγίδα τώρα, οπότε δε θα προχωρήσω άλλο την κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...