Προς το περιεχόμενο

OTE TV Plus, νέα υπηρεσία για τη συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ με δωρεάν on demand ταινίες, σειρές και ντοκιμαντέρ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πλουσιος εισαι πλεον οταν εχει ακινητο,αυτοκινητο,κινητο και δεν χρωστας της μιχαλους!

αν και οι παπουδες μου αισθανονταν πιο πλουσιοι απο εμας απλα φροντιζοντας τα παιδια και τα ζωα τους ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πρωτες μου εντυπωσεις οπως τις εγραψα σε αλλο site

 

Αφου αφιερωσα μια ολοκληρη ημερα εχθες κανοντας δοκιμες μπορω να πω οτι με την καινουργια αναβαθμιση υπήρξε τρανταχτη βελτίωση στην αποκριση αλλα και στην πλοηγηση του δεκτη καθως και του EPG. Οσο αναφορα την υπηρεσια OTE TV PLUS ειναι όλα HD και δεν υπαρχει κατι σε SD. Το σημαντικό να αναφέρω είναι οτι μπορείς να παρακολουθήσεις τις εκπομπές-παραγωγές του OTE History σε HD, ακόμη και αν το κανάλι που υπάρχει στον OTE TV είναι SD.
O ηχος που δοκίμασα με τον yamaha RX-V373 ειναι DD στο ΟΤΕ HISTORY αλλα στις ταινιες 5.1. Σου δίνεται η δυνατοτητα ειτε να κανεις ληψη τις ταινιας ειτε να την παρακολουθησεις απευθειας. Στο σπιτι εχω vdsl 30 και συνδεω τον δεκτη μεσω powerlines τις TP LINK και στις δοκιμες του streaming δεν υπηρχε ίχνος κοψίματος η buffering. Προσφατα σε φιλικό σπιτι ειδα το αντιστοιχο on demand τις Nova , σε σχέση με το ΟΤΕ TV PLUS ειναι η μερα με την Νυχτα υπερ του ΟΤΕ μιλαω παντα τεχνολογικα και οχι σε θεμα ποικιλιας ταινιων. Aπό γνωστό δορυφορικό site το οποιο οτι λεει ειναι εγγυηση 1000% αναφέρει οτι η υπηρεσία σε 1 μηνα το αργοτερο θα ειναι διαθεσιμη και μεσω ΟΤΕ TV GO καθως και οτι η βιβλιοθήκη ταινιών και σειρών θα γίνονται συνεχώς νέες προσθήκες ακόμη και δύο ώρες μετά την επίσημη προβολή τους απο τα κανάλια του OTE TV. Μην ξεχνάμε αλλωστε οτι ο ΟΤΕ πηρε τα δικαιωματα πρωτης προβολής τις Paramount απο την Νοva που τα κατήχε με διαγωνισμο και ο ΟΤΕ ειδη συζητει με αλλα 2 μεγαλα κινηματογραφικα στουντιο που θα ενησχυσει δυναμικα το χαρτοφυλακιο του στον τομεα Ταινιων-Σειρων.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακρίνει τους τζαμπατζήδες όμως.

 

Διακρίνει τους αγανακτισμένους απο τις μαλακίες του OTE της HOL κτλ... ας φέρουν μια αξιοπρεπή υπηρεσία και μετά βλέπουμε πόσοι θα κάτσουν να ψάξουν συμπιεσμένα αρχεία και υπότιτλους απο torrent

 

όλοι κοιτάνε να αρμέξουν όμως τους ποδοσφαιρόφιλους και οι άλλοι στα @@ τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Acestream ή Kodi.

 

Έχεις και HD (high bitrate) streams και στα αγγλικά έτσι για να μην ακούω του m@lakes αθλητικογράφους να μιλούν.

Μου θυμίζεις την εποχή του gamato.info που το έπαιζε ο καθένας χακερας, έξυπνος και καμποσος, αλλα φυσικά αν του έλεγες greek-fun ή pareoula (εντελώς τυχαία παραδειγματα) σε κοίταγε σα χανος.

Κάπως έτσι κι εσύ....στην εποχή των cccam, mgcamd, oscam, softcam, e2, vu, mag, prive σερβιτόρων εσύ μιλάς για kodi και για hd stream σε public server.

Περί ορέξεως.....

 

Αναφορικά με την υπηρεσία, γιατί αυτό είναι το θέμα μας, πιστεύω πως είναι νωρίς να κριθεί για το περιεχόμενο. Πήγα σε ένα φίλο μου που έχει otetv, λίγα πράγματα ακόμα, αλλά μπράβο που νοβα και Οτε επενδύουν σε υπηρεσίες σε αυτούς τους καιρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζεις την εποχή του gamato.info που το έπαιζε ο καθένας χακερας, έξυπνος και καμποσος, αλλα φυσικά αν του έλεγες greek-fun ή pareoula (εντελώς τυχαία παραδειγματα) σε κοίταγε σα χανος.

Κάπως έτσι κι εσύ....στην εποχή των cccam, mgcamd, oscam, softcam, e2, vu, mag, prive σερβιτόρων εσύ μιλάς για kodi και για hd stream σε public server.

Περί ορέξεως.....

 

Αναφορικά με την υπηρεσία, γιατί αυτό είναι το θέμα μας, πιστεύω πως είναι νωρίς να κριθεί για το περιεχόμενο. Πήγα σε ένα φίλο μου που έχει otetv, λίγα πράγματα ακόμα, αλλά μπράβο που νοβα και Οτε επενδύουν σε υπηρεσίες σε αυτούς τους καιρούς.

Μιλας για cccam, mgcamd, oscam, softcam, e2, vu, mag και δεκτες οπως dreambox η iptv servers το οποιο ειναι παρανομο και το κυνηγανε οι ote tv/nova συνεχεια.Εγω προτιμω τα torrents για σειρες/ταινιες που δεν εχει ο OTE η θελω να δω κατι πιο γρηγορα αλλα εχω και το νομιμο ote tv μονο για ταινιες/σειρες(δεν βλεπω καθολου μπαλα).Οι πραγματικα τσαμπατζηδες ειναι αυτοι που ειναι μονιμως σε τετοιες υπηρεσιες οπως εγραψες και τα θελουν ολα μα ολα τσαμπα.Πληρωστε και για τιποτα εκτος και αν οταν πηγαινετε σε μπαρ/καφετερια δεν πληρωνετε τον καφε/ποτο και τα εχετε ολα τσαμπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε ρε παιδιά κ εμένα που δεν κατέχω τίποτα...εγώ που έχω δορυφορικό ΟΤΕ tv αλλά δεν έχω Ίντερνετ τι παίζει;;;

Να την κάνεις την αναβάθμιση τα έχω γράψει παραπάνω. Δεν είναι υποχρεωτικό το ίντερνετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την κάνεις την αναβάθμιση τα έχω γράψει παραπάνω. Δεν είναι υποχρεωτικό το ίντερνετ.

Ποσό θα διαρκέσει η ρύθμιση του αποκωδικοποιητή;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...