Προς το περιεχόμενο

Έξοδα δικαστηρίου...


Energy1987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...

 

Πριν δυο χρόνια είχα ένα τροχαίο,όπου ήμουν ο υπαίτιος!Έγινε κανονικά το αστικό κ μέσα στην εβδομάδα θα γίνει το ποινικό.

Θέλω να ρωτήσω, επειδη με έχει πιάσει τρελό άγχος μέσα στο βράδυ κ δεν υπάρχει δυνατότητα επαφής με τον δικηγόρο τέτοια ώρα,ποσά περίπου είναι τα έξοδα της δικής(που όπως κατάλαβα ότι κ να γίνει τα πληρώνω εγώ) κ αν αυτά τα λεφτά θα πρέπει να τα εχω μαζι μου την μέρα της δικής για να τα πληρώσω επί τόπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ..... πέσε κοιμησου και θα μάθεις αυριο. Εγω στην θεση σου αυτο θα εκανα πάντως. :-D

 

Οτι εγινε εγινε ελπιζω μονο να μην προκάλεσες καμια σοβαρη ζημιά στον αλλο ανθρωπο εμενα αυτο θα με ενοιαζε .... και εντάξει αφου φταιω ας πληρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι,εντάξει ενα χέρι έσπασε μόνο ο άνθρωπος...Τώρα πλέον όλα καλά!

 

Μια κουβέντα είναι αυτό...

Αν με πιάσει,δεν κλείνει μάτι!!!

 

Κάνεις άλλος καμιά άποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλησπέρα...

 

Πριν δυο χρόνια είχα ένα τροχαίο,όπου ήμουν ο υπαίτιος!Έγινε κανονικά το αστικό κ μέσα στην εβδομάδα θα γίνει το ποινικό.

Θέλω να ρωτήσω, επειδη με έχει πιάσει τρελό άγχος μέσα στο βράδυ κ δεν υπάρχει δυνατότητα επαφής με τον δικηγόρο τέτοια ώρα,ποσά περίπου είναι τα έξοδα της δικής(που όπως κατάλαβα ότι κ να γίνει τα πληρώνω εγώ) κ αν αυτά τα λεφτά θα πρέπει να τα εχω μαζι μου την μέρα της δικής για να τα πληρώσω επί τόπου;

 

 

Τα έξοδα του δικαστηρίου για ποινικό Μονομελές (εκεί πάνε οι σωματικές βλάβες από αμέλεια) ανέρχονται στα 82-83 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έξοδα του δικαστηρίου για ποινικό Μονομελές (εκεί πάνε οι σωματικές βλάβες από αμέλεια) ανέρχονται στα 82-83 ευρώ. 

Τα οποία πρέπει να πληρώσει εκεί επιτόπου; Να τα έχει μαζί του δηλαδή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο ξέρω, το ύψος των εξόδων του δικαστηρίου μεταβάλλεται ανάλογα με το ύψος της ποινής.

 

Και ναι, τα χρήματα αυτά πληρώνονται επιτόπου, ο αστυνομικός κανονικά πρέπει σε πάει με χειροπέδες ως το ταμείο να πληρώσεις. Αν δεν πληρώσεις, πας φυλακή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την παράσταση του δικηγόρου θα πληρώσει και είναι το πόσό που είπε ο paredwse. Τα δικαστικά έξοδα είναι άλλο πράγμα, και απ όσο γνωρίζω, πλέον σου χρεωνονται στο taxis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...