Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λεει οτι περιμεναν μεχρι μεσα Απριλιου 1m, αλλα η ζητηση ειναι μεγαλυτερη και εφτασαν πιο συντομα εκει.

Αν αναλογιστεις οτι τοσα πανω κατω εβγαλαν στην αγορα και τοσα εφυγαν, μαλλον ειναι παραπανω απο ικανοποιητικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

StarBlood Arena VR

 

Παιδιά ψάχνω να βρω στην Ελλάδα το StarBlood Arena VR και δεν το βρίσκω. Υποτίθεται έχει βγεί πανευρωπαικά απο τις 12 Απριλίου. Μέχρι και στο Σκρουτζ δεν το βρήκα απο κανένα μαγαζί. Ξερετε κάτι γι' αυτό; Δεν θα έλθει στην Ελλάδα; και θα πρέπει να το φέρουμε απέξω όσοι ενδιαφερόμαστε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άργησα πολύ, αλλά τελικά απέκτησα κι εγώ εμπειρία στο σπίτι ενός φίλου που το δοκίμασα.

Δεν είχα επαφή με VR προηγουμένως, ούτε καν entry level τύπου cardboard σε smartphone.
 

Έπαιξα στο Rush of Blood αρχικά, κανένα πρόβλημα, το διασκέδασα. Ζαλιζόμουν λίγο μόνο στις απότομες κατηφόρες.

Στη συνέχεια έπαιξα RE7. Εντυπωσιάστηκα από το πόσο αληθινά φαίνονταν όλα. Δυστυχώς μετά από περίπου 20 λεπτά, η ζαλάδα έγινε αφόρητη και έκανα κανενα μισάωρο να συνέλθω. Δεν ξέρω αν με τον καιρό θα το συνήθιζα, όμως δεν γινόταν να το παίξω έτσι.

Είχα στο πρόγραμμα την αγορά του PSVR ως την "entry level" VR λύση.Όμως, 400 ++ οσα χρειάζονται για camera και move controllers, ακόμα και 300-320€ που παίζει μεταχειρισμένο δεν θεωρώ ότι είναι καλή επένδυση για μένα τώρα, όταν ο μοναδικός μεγάλος/σοβαρός τίτλος του με ζαλίζει τόσο πολύ και δεν με αφήνει να το ευχαριστηθώ. Ίσως αν βγουν περισσότεροι τίτλοι να το σπρώξουν ή αν καταφέρω και το συνηθίσω να το ξανασκεφτώ. Προς το παρόν, διαγράφεται πάντως από την wishlist μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν με τον καιρό θα το συνήθιζα

συνηθιζεις αργα ή γρηγορα.

Σκεψου οτι στην αρχη επαιζα με την σπαστη καμερα με τον δεξι αναλογικο και ζαλιζομουν και τωρα παιζω με την free κανονικα χωρις προβλημα. Που στην αρχη ουτε για αστειο.

 

Λιγες ειναι οι περιπτωσεις ανθρωπων που δεν την παλευουν με τιποτα(οποτε και δεν εχει νοημα να το προσπαθησουν)

 

 

Daredevil

δεν ξερω αν ειναι καλο να παιζει ο μπομπιρας VR:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα ήρθε φίλος στο σπίτι με το παιδί του, βάλαμε dirt ο μόνος που δεν ζαλίστηκε  (και οδηγούσε σαν άνθρωπος) ήταν ο μπόμπιρας.....

Δεν ξερω ποια ηλικια ειναι ο "μπομπιρας", αλλα μεχρι τα 8 ετη, υπαρχει ενα θεμα προσαρμογης-εκμαθησης της επεξεργασιας του εγκεφαλου στο σημα απο το οπτικο νευρο που μαλλον κανει το VR ακαταλληλο για μικρες ηλικιες (που ειναι και ο λογος που τα μικρα παιδια ΔΕΝ μπορουν να νιωσουν κόπωση). Για σιγουρες λεπτομεριες ρωτηστε ενα παιδιατρο - οφθαλμιατρο μην γινει και κατι λαθος για την αναπτυξη του παιδιου (σε περιπτωση καθημερινης εκθεσης).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vr τίτλοι βγαίνουν? Λίγο νέκρα παρατηρώ στο θέμα. Μάλλον δε πούλησε αρκετά

 

Η sony λεει οτι ξεπερασε τις προσδοκιες της σε ζητηση.

Γενικα δεν υπαρχει σοβαρη διαθεσιμοτητα αλλα κατι γινεται τελευταια.

 

Βγαινουν συνεχως τιτλοι. Κυριως indie παραγωγες ομως.

 

ΑΑΑ παιχνιδια ειναι λιγα προς το παρον.

Resident Evil 7, Dirt.

 

Και αυτα δεν ειναι VR exclusives. Ενταξει νωρις ειναι ακομα. Τα εχει αναγκη ομως.

Οσο ειναι μειωμενη η διαθεσιμοτητα δεν εχουν λογο για να το σπρωξουν.

Ελπιζω μετα τον πρωτο χρονο να αλλαξει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...