Προς το περιεχόμενο

Skyrim - The Mod Project [TMP] v4.8


panoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικα και δεν υπαρχει, εαν το εχεις απο steam το βρισκεις στο steam Και το περνας, εαν δε το εχεις εχω download link στις οδηγιες.

 

Τα γραφω ολα εκει αλλα πηδας :P γραμμες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 828
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

OK το έκανα, μπήκα στο save10, άνοιξα την κονσόλα, εγραψα showracemenu και δεν δείχνει κανένα πρόσωπο. δεν μπορώ και να φύγω.

 

TESV_2016_10_14_12_55_14_774.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O τιτανοτεράστιος Παναγιώτης με βοήθησε σε κάθε βήμα και το παιχνιδάκι παίζει και στο ταπεινό μας σύστημα.

Βέβαια με τα γραφικά που έχει τώρα ανταγωνίζεται άνετα witcher3!

 

Αλλά για να τα δούμε όλ΄ αυτά δεν μας κάνει η φτωχή 660, οπότε πάμε για αλλαγή κάρτας το συντομότερο.

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον panoc για τη υπέροχη δουλειά που έχει κάνει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πιασει και εγω το witcher 3 και δεν εεχω ασχοληθει με το skyrim.

Με αυτα που διαβαζω θα κατσω το απογευμα να το βαλω.

Να ρωτησω κατι.

Το ηδη υπαρχων save θα παιζει,η παω απο αρχη?

Βεβαια δεν εχω προχωρησει και ιδιαιτερα για να πω οτι χαθηκε και κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πιασει και εγω το witcher 3 και δεν εεχω ασχοληθει με το skyrim.

Με αυτα που διαβαζω θα κατσω το απογευμα να το βαλω.

Να ρωτησω κατι.

Το ηδη υπαρχων save θα παιζει,η παω απο αρχη?

Βεβαια δεν εχω προχωρησει και ιδιαιτερα για να πω οτι χαθηκε και κατι.

Εαν ειναι vanilla πολυ πιθανο να παιζει και να ξεκινησει το παιχνιδι, ΑΛΛΑ οπως εγραψα και στο πρωτο ποστ, τα scripts δε θα ξεκινησουν με τις ρυθμισεις που πρεπει αυτο ειναι 100% σιγουρο.

Συστηνω να ξεκινησεις ετσι οπως ακριβως το αναφερω με το save 10 και να επιλεξεις το vanilla start ωστε ολα να πανε ομαλα.

 

Η διαφορα θα φανει αμεσως απο το εισαγωγικο animation :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το System and Compressed Memory Service πώς το κάνουμε disable;

 

Έχω Windows 10 ελληνικά. Έχω ψάξει στο νετ για αυτό αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί βλέπω αρκετά διαφορετικά αποτελέσματα.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις:

 

  • Τα γραφικά στην αρχή μου φάνηκαν άσχημα, σαν να μην είχε ενεργοποιηθεί το antialiasing. Μετά βέβαια που άρχισα να παίζω τα συνήθισα και δεν με ενοχλούν
  • πως μπορώ  να κλείσω το dodge με διπλό πάτημα. Θυμάμαι υπήρχε ένας διακόπτης στις ρυθμίσεις αλλά πλεόν δεν τον βρίσκω. Τα νεύρα μου!
  • Το σκοτάδι είναι ΠΟΛΥ σκοτεινό. Οπότε στο πρώτο μπουντρούμι που μπήκα αναγκάζομαι να είμαι σχεδόν όλη την ώρα με το φανάρι αλλά λογικά έτσι με καταλαβαίνουν πιο εύκολα.
  • Μου έκανε και 2 crash to desktop στα ξαφνικά
  • Τα loading times είναι λίγο βάρβαρα αν και το έχω σε SSD. Ευτυχώς όταν ξαναφορτώνεις το σωσμένο φορτώνει σχετικά γρήγορα
  • Οι μάχες μου φαίνονται κάπως, σαν να σκοτώνω πολύ έυκολα τους αντιπάλους αλλά και αυτοί εμένα. Επίσης το loot μου φαίνεται πολύ, όλο κάτι gems βρίσκω.

EDIT: Το dodge το έφτιαξα. Πως βάζω λίγο φως;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις:

Τα γραφικά στην αρχή μου φάνηκαν άσχημα, σαν να μην είχε ενεργοποιηθεί το antialiasing. Μετά βέβαια που άρχισα να παίζω τα συνήθισα και δεν με ενοχλούν

 

Ανοιξε το enblocal.ini που ειναι στο φακελο του skyrim και εκει

βρες το EnableEdgeAA=true και αλλαξε το σε false.

Δοκιμασε και το EnableTemporalAA=false σε true.

 

Το σκοτάδι είναι ΠΟΛΥ σκοτεινό. Οπότε στο πρώτο μπουντρούμι που μπήκα αναγκάζομαι να είμαι σχεδόν όλη την ώρα με το φανάρι αλλά λογικά έτσι με καταλαβαίνουν πιο εύκολα.

Η φωτεινοτητα/gamma κλπ ειναι προσαρμοσμενη στην δικια μου οθονη η οποια ειναι καλιμπραρισμενη με spider, παρα ταυτα μολις γυρισω απο τη δουλεια θα σου δειξω πως να το φερεις στα μετρα σου.

 

Μου έκανε και 2 crash to desktop στα ξαφνικά

θυμασε σε ποιο σημειο ;

 

 

Τα loading times είναι λίγο βάρβαρα αν και το έχω σε SSD. Ευτυχώς όταν ξαναφορτώνεις το σωσμένο φορτώνει σχετικά γρήγορα

Εμ, φορτωνει απο πισω κατι χιλιαδες αρχεια, στο δικο μου θελει περιπου 20-30δευτερα για loading εξωτερικων χωρων.

Η πλειοψηφια τψν textures ειναι εκτος BSA αρχειων, και ειναι αρχεα 500KM-5MB οποτε θελει λιγο το χρονο του.

r

Οι μάχες μου φαίνονται κάπως, σαν να σκοτώνω πολύ έυκολα τους αντιπάλους αλλά και αυτοί εμένα. Επίσης το loot μου φαίνεται πολύ, όλο κάτι gems βρίσκω.

Οι εχθροι ειναι πλεον leveled μαζι σου. Δε θα βρεις εχθρο 10 level πανω απο εσενα που να κανει damage σαν να ηταν lvl2.

 

Το loot δεν το εχω αγγιξει καν!

Εαν οι αντιπαλοι ηταν bandits, τοτε μπορεις απο το μενου του OBIS στο SKYUI να αλλαξεις τις ρυθμισεις του.

 

 

Σε τι μηχανημα παιζεις ? fps που εχεις ;

 

===============================================

 

Παιδιά το System and Compressed Memory Service πώς το κάνουμε disable;

 

Έχω Windows 10 ελληνικά. Έχω ψάξει στο νετ για αυτό αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί βλέπω αρκετά διαφορετικά αποτελέσματα.

 

Ευχαριστώ.

Μη το πειραξεις εαν δε δεις πρωτα πως παει, για να μην το εχεις παρατηρησει μεχρι τωρα, πιθανοτατα δε θα δου δημιουργήσει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...