Προς το περιεχόμενο

Skyrim - The Mod Project [TMP] v4.8


panoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε χρειαζεται κατι περα απο τα 2 που αναφερω στο αρχικο ποστ.

Ισως σε μερικες amd να χρειαστει μια ρυθμιση στο enblocal.ini αλλα αυτο πρεπει να το δουμε αφου εχει γινει η εγκατασταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα με μια απο τις καλες που αναφερεις θα πηγαινει σχετικα ομαλα. (θα ελεγα κατι σε 1050ti), 360-460 δυσκολα τα πραγματα εκτος και παιζεις σε 720p.

 

Παντα μπορουμε να κανουμε custom τροποιησεις, μονο απο το χαμηλωμα του shading distance θα κ ερδισει πολλα.

Οσον αφορα το enb και αυτο παιρνει ρυθμισμα.

Απλα δε μπορω να προτεινω κατι χωρις να ξερω πως τρεχει και που κολαει.

Δε χανεις κατι να δοκιμασεις παντως. Ακομα και πολυ να ριξεις τα settings η διαφορα με το vanilla θα ειναι χαοτικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα mods και μάλλον όχι βαριά (αν θυμάσαι είχα ανεβάσει σε τί ρυθμίσεις στα 1080p το τρέχω) ήμουν οκ με γύρω στα 35 fps σχεδόν σταθερά και με τις σκιές όπως μου είχες πει στο medium έπαιρνα σχεδόν σταθερά 50. Όλα αυτά με gtx 650 1gb.

 

Με βάση τα παραπάνω δεν μπορεί να βγει κάποιο συμπέρασμα στο περίπου πώς θα μπορεί να τρέχει? Δεν με πειράζει να κάνω υποχωρήσεις, απλά να παίζω 30+ σταθερά και είμαι οκ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα frames τερματιζει η gpu ? Ο intel τι usage ειχε ;

 

Εαν τερματιζε τοτε πρεπει να ριξουμε πολυ το shading.

Εαν με medium shading επαιζες στα 50 τοτε πολυ πιθανο να εχεις 30+ με custom shading καπου στα 2000units και shadowmap 1024. Χωρις enb παντα.

 

Φυσικα θες καρτα γραφικων με 2+ GB ram, 4 ειναι ιδανικο για το enb, και εκει το βλεπουμε.

 

Οπως σου ειπα για να σου πω ακαριβς τι πρεπει να κανεις πρεπει να το τρεξεις να δουμε cpu/gpu/vram usage ωστε να προτεινω καταλληλες τροποιποιησεις.

Κατεβασε το 21GB ειναι και το βλεπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικέ panoc, βάλε μια ένδειξη για τα patch αν πρέπει πρώτα να περαστεί το 2.1 και μετά το 2.2 ή όχι.

Καλημέρα, αφου γραφω στον οδηγο εγκαταστασης "Στη συνέχεια περνάμε ΟΛΑ patch που θα βρείτε στο κατω μέρος του ποστ με τη σειρα αριθμοδοτησης τους."

 

Εκτος και εννοείς κατι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα φουλ uninstall και reinstall το παιχνίδι για να περάσω το mod. 

Δυστυχώς ξέχασα ότι είχα περάσει το enderal και τώρα έχω φάει μισή ώρα να ψάχνω πως το κάνω απεγκατάσταση και δεν βρίσκω τρόπο.

Θα ήθελα μια βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ξεκινήσω να περνάω το mod από εδώ, έκανα απεγκατάσταση και νέα εγκατάσταση όλο το game, αλλά στον ίδιο folder.

Είχα ξεχάσει ότι παλαιότερα είχα περάσει το enderal.

 

Οπότε, ακολουθώντας τις οδηγίες σου, άνοιξα το -vanilla νόμιζα παιχνίδι- και ξεκίνησα νέο.

Κόλλησε όμως (δεν προχωρούσε στην εισαγωγή είμασταν πολύ ώρα πάνω στο κάρο). Το έκλεισα και πήγα να σβήσω τα save, όπως γράφεις. Δεν υπήρχαν save όμως. Παρατηρώντας όμως την αρχική οθόνη του παιχνιδιού είχε Continue που μου έκανε εντύπωση.

Πατάω και τι να δώ; Με έχει βάλει στο enderal...

 

Οπότε τώρα μπήκα NMM να δω τι παίζει (ναι έτσι το είχα περάσει) και έχει ακόμη ένα κάρο mods του enderal, προφανώς, τα οποία όμως, πολλά από αυτά δεν μπορώ να τα απενεργοποιήσω από εκεί.

 

Τώρα, ψάχνοντας για την απεγκατάσταση του Enderol, όλοι λένε να πάω στην αρχική του οθόνη.... Χμμμ τέτοιο αρχείο όμως εγώ δεν έχω...

 

Οπότε, τώρα, αποφάσισα να κάνω πλήρη και βαθιά απεγκατάσταση με revo uninstaller και νέα εγκατάσταση σε διαφορετικό φάκελο. Αυτό περιμένω να γίνει.

 

Συγγνώμη για το πρήξιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα καληνυχτα εχει μπλεχτει το συμπαν.

Μπλεχτηκαν τα δικα μου αρχεια με του enderal.

Η σιγουρη δοκιμασμενη λυση ειναι να σβησεις ετνελως το game, unistall και μετα σβησιμο των φακελων που θα εχουν μεινει πισω.

Και εγκαταστη απο την αρχη το vanilla.

Σβησιμο των σχετικων φακελων στο appdata και στο documents.

 

Επισης καθαριζεις και το NMM σβηνοντας τους σχετικους φακελους.

 

Κρατα αμα θες τα saves σου σε αλλο φακελο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξαναέκανα όλα από την αρχή.

 

Έχω κολλήσει στο εξής: Δεν υπάρχει στον φάκελο του παιχνιδιού το skse_loader.exe

 

Πουθενά όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...