Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω οτι ακομα και αν βγαλουν μονο το single player στο pc χωρις το online ολοι χαρουμενοι θα ειναι(αν φοβουνται για hackers πχ).

Το χω πει και το ξαναλεω οτι shooting παιχνιδια(για να μην πω γενικα) ειναι κριμα να τρεχουν στα 30fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι μόλις βάλει κάποιος στο drive το RDR2 για να παίξει, το τελευταίο πράγμα που θα τον ενδιαφέρει είναι τα 30/60 FPS.

Θα απολαύσει ένα - κατά πάσα πιθανότητα - από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς χωρίς να χαλάει την απόλαυση του από μικροπράγματα όπως FPS, ανάλυση, AA, AF και λοιπές μπούρδες που ενδιαφέρουν μια μειονότητα κόσμου που απλά γαυγίζει δυνατά. 

ΥΓ. Μην το πάρεις προσωπικά. Δεν το γράφω για εσένα. Το πραγματικό κρίμα είναι που δεν θα μπορούν να το απολαύσουν και άνθρωποι έχουν μόνο PC. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης καποια στιγμη θα πρεπει να αποδεχτουμε σαν fact, οτι δεν ενοχλουν τους παντες τα 30 fps. Aσχετα αν παντα θα προτιμουν τα 60.

Το λεω γιατι εκφραζεται σαν κατι δεδομενο συχνα.

Η Rockstar εχει θυσαυρισει με τα 20-30 fps, οχι με τα 60.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iσχυει. Ιδιως για οσους εχουν ζησει μονο στα κονσολαδικα 30 καρε, αν το framerate ειναι σταθερο κατα πασα βεβαιοτητα δεν αντιλαμβανονται κατι. Δεν βγαζω τον εαυτο μου απεξω για να μην παρεξηγηθω. Μεχρι να δω το ποσο ομαλα τρεχουν τα ιδια παιχνιδια σε ενα gaming pc δεν το ειχα συνειδητοποιησει, περαν παιχνιδιων που σε ''βαρια'' σημεια γινονταν slideshow..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν νομίζω ότι έχει επιβεβαιωθεί επίσημα ότι θα είναι 30fps μονο. Προσωπικά επειδή είναι shooter χίλιες φορες 60fps αντί 4K/HDR, και uncapped σαν το GOW δεν χαλιέμαι καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Fulgore είπε

Νομιζω οτι ακομα και αν βγαλουν μονο το single player στο pc χωρις το online ολοι χαρουμενοι θα ειναι(αν φοβουνται για hackers πχ).

Το χω πει και το ξαναλεω οτι shooting παιχνιδια(για να μην πω γενικα) ειναι κριμα να τρεχουν στα 30fps.

Πιο πιθανό θα ήταν να κυκλοφορήσουν μόνο το mp παρά το sp στο pc. Η γερή κονόμα τους είναι στα MTs. Για τους hackers από ένα σημείο και μετά δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα, αν δεν επηρεάζει τις πωλήσεις τους.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βασικά δεν νομίζω ότι έχει επιβεβαιωθεί επίσημα ότι θα είναι 30fps μονο. Προσωπικά επειδή είναι shooter χίλιες φορες 60fps αντί 4K/HDR, και uncapped σαν το GOW δεν χαλιέμαι καθόλου.

Με αυτο το οπτικο αποτελεσμα ανετα 30ρι. Οχι οτι δεν θα το απολαυσουμε το παιχνιδι φυσικα συνολικα,απλα ειναι αυτες οι μικρες λεπτομερειες που κανουν την διαφορα.

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Πιο πιθανόθα ήταν να κυκλοφορήσουν μόνο το mp παρά το sp στο pc. Η γερή κονόμα τους είναι στα MTs. Για τους hackers από ένα σημείο και μετά δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα, αν δεν επηρεάζει τις πωλήσεις τους.

Δεν εχεις και αδικο ετσι οπως το θετεις,βεβαια το ολο point μου ειναι ας βγει το μισο απο το καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Νομίζω ότι μόλις βάλει κάποιος στο drive το RDR2 για να παίξει, το τελευταίο πράγμα που θα τον ενδιαφέρει είναι τα 30/60 FPS.

 

Υπό την έννοια ότι θα έχω το auto aim συνέχεια ενεργοποιημένο και θα παλεύω με το άθλιο gamepad strafing, ναι τα 30 fps έρχονται σε 2η μοίρα.🤩

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, ilos είπε

Υπό την έννοια ότι θα έχω το auto aim συνέχεια ενεργοποιημένο και θα παλεύω με το άθλιο gamepad strafing, ναι τα 30 fps έρχονται σε 2η μοίρα.🤩

Ω ναι έχεις δίκιο. Δεν θα το παίξω . Θα περιμένω να κυκλοφορήσει στο PC όπως το 1...oh wait....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Ω ναι έχεις δίκιο. Δεν θα το παίξω . Θα περιμένω να κυκλοφορήσει στο PC όπως το 1...oh wait....

Η θα το αγοράσεις όπως εγώ το original στο ps3 θα το παίξεις μια φορά με το ζόρι και θα το φάει η σκόνη μετά, oh wait.

Εκτός αν πιστεύεις ειλικρινά ότι το 2 δε θα βγει στα pc μετά από κανένα εξάμηνο οπότε πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είναι αδιάφορο αν θα βγει και πότε θα βγει. Μακάρι να βγει να το απολαύσουν περισσότεροι γιατί πλέον όταν μιλάμε για παιχνίδι της Rockstar μιλάμε για τίτλους που αφήνουν ανεξίτηλο το σημάδι τους για πολλά χρόνια. 

Πάντως σε ένα εξάμηνο μην το περιμένεις. Έτσι υπέθεταν και για το GTA V. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Release τώρα μόνο για PS4/Xbox One και σε κάνα 2 χρόνια release σε PC/PS5/Xbox Scarlett με αρκετά αναβαθμισμένα γραφικά.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Release τώρα μόνο για PS4/Xbox One και σε κάνα 2 χρόνια release σε PC/PS5/Xbox Scarlett με αρκετά αναβαθμισμένα γραφικά.

Αν θεωρηθεί cross gen τίτλος, ναι παίζει δυνατά και αυτό το ενδεχόμενο. Είδομεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ilos είπε

Η θα το αγοράσεις όπως εγώ το original στο ps3 θα το παίξεις μια φορά με το ζόρι και θα το φάει η σκόνη μετά, oh wait.

Εκτός αν πιστεύεις ειλικρινά ότι το 2 δε θα βγει στα pc μετά από κανένα εξάμηνο οπότε πάω πάσο.

Αληθεια λες το 1 δεν το τερματισες?Ελπιζω να κανεις πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, jerry banana είπε

Αληθεια λες το 1 δεν το τερματισες?Ελπιζω να κανεις πλακα.

Το τερμάτiσα μόνο για το story, αλλά δε πρόκειται να το ξαναπαίξω με αυτά τα controls. Το undead nightmare πχ δε το έχω παίξει καν (είχα πάρει την goty).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...