Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
5 minutes ago, Beerloah said:

Δεν έχω να αναθεωρήσω κάτι, μιας και τα παιχνίδια που με ενδιαφέρουν, δεν εντάσσονται στα αποκλειστικά της Sony ή της Microsoft.

Τότε γιατί θες να πάρεις κονσόλα, όταν με το πισί σου έχεις συνολικά καλύτερη εμπειρία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Τότε γιατί θες να πάρεις κονσόλα, όταν με το πισί σου έχεις συνολικά καλύτερη εμπειρία; 

Προφανώς γιατί δεν έχει red dead 2 και για να φτιάξει αντίστοιχο μηχάνημα θέλει θα 4 πλασια.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, firepc said:

για το red dead σου λεει

Δεν το είδα, σόρυ. 

Εντυπωσιακό πάντως να παίρνει κάποιος κονσόλα μόνο και μόνο για ένα game (που θα βγει σε πισί μάλιστα σε κάνα χρόνο), αλλά οκ ο καθενας ότι θέλει τα κάνει, δεν μου πέφτει λόγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τότε γιατί θες να πάρεις κονσόλα, όταν με το πισί σου έχεις συνολικά καλύτερη εμπειρία; 

Διότι με ενδιαφέρει το RDR2, το έγραψα και πιο πριν.

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Δεν το είδα, σόρυ. 

Εντυπωσιακό πάντως να παίρνει κάποιος κονσόλα μόνο και μόνο για ένα game (που θα βγει σε πισί μάλιστα σε κάνα χρόνο), αλλά οκ ο καθενας ότι θέλει τα κάνει, δεν μου πέφτει λόγος. 

Οι λόγοι για να πάρει κάποιος κονσόλα είναι αρκετοί. Που δεν μπορούν να αναλυθούν στο συγκεκριμένο νήμα, διότι θα βγούμε off topic.

Το αν θα βγει σε PC, μόνο σίγουρο δεν είναι. Μην ξεχνάς πως ούτε το ένα είχε βγει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εσυ προσωπικα κρινεις οτι δικαιολογει τα 30παραπανω ευρω η special edition απο την απλη εκδοση για τις λιγες παραπανω αποστολες που δινει?

Εγω προσωπικα κρινω οτι δεν τα δικαιολογει και οτι παει η εταιρεια να με πιασει κοροιδο(αν την αγορασω φυσικα).

Αν καποιος φυσικα θελει να την αγορασει ας την αγορασει,δικαιωμα του.

Αλλα προσωπικα δεν θα την βγαλω με ενα παιχνιδι για μισο ή ενα χρονο,κυκλοφορουν και αλλα παιχνιδια που με ενδιαφερουν για αγορα αρα οτι μπορω να γλυτωσω απο υπερ κοστολογημενα dlc σε παιχνιδια,θα το κανω :)

Συμφωνώ με αυτό που λες, σκεπτόμενος με την λογική που ορθώς ακολουθείς, το συμφέρον σου και την τσέπη σου. Όπως εξάλλου ο κάθε αγοραστής.

Απο πλευρά όμως Rockstar - κατα την αποψή μου - ακολουθεί σωστό μάρκετινγκ. Σωστό γιατι ναι μέν σου δίνει την δυνατότητα να αγοράσεις την απλή έκδοση, αλλα την δυνατότητα επίσης να αγοράσεις περισσότερες εκδόσεις με φυσικά περισσότερο digital υλικό. Αυτό έχει την λογική της ομάδας ζήτησης. Είναι άτομα (μην κοιτάς εμάς τους veterans) οι οποίοι έχουν χρήμα άφθονο και το ξοδεύουν εκεί, σε αυτά τα πακέτα, και είναι λογικό γιατί μια special edition κάνει όσο 2 κανονικές. Εκτός αυτό, είναι και οι αγοραστές (όπως εμένα) οι οποίοι δεν αγοράζουν παιχνίδια σωρηδόν αλλά στοχευμένους τίτλους οι οποίοι κάθονται και στην συλλογή, όπως έκανα και με το witcher 3 - που και πάλι το πήρα με τον κολλητό που μοιραζόμαστε τα accounts και επίσης μοιραστήκαμε και τα έξοδα.. οπότε είναι win/win. 

Κορόιδο προσπαθούν να πιάσουν οι εταιρίες που βάζουν loot boxes κτλ...

 

ΟΝ TOPIC:

Μόλις διάβασα οτι το παιχνίδι θα διατίθεται σε 2 blu ray δισκάκια όσοι το πάρετε έτσι. 

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν το είδα, σόρυ. 

Εντυπωσιακό πάντως να παίρνει κάποιος κονσόλα μόνο και μόνο για ένα game (που θα βγει σε πισί μάλιστα σε κάνα χρόνο), αλλά οκ ο καθενας ότι θέλει τα κάνει, δεν μου πέφτει λόγος. 

Εμ φιλε μου, αυτο ειναι το καρκινωμα του exclusivity.. Να πρεπει να δωσεις +300 ή +500 ευρω για ενα παιχνιδι.

Και υπαρχουν και ατομα που το υπερασπιζονται με νυχια και με δοντια αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Beerloah said:

Οι λόγοι για να πάρει κάποιος κονσόλα είναι αρκετοί. Που δεν μπορούν να αναλυθούν στο συγκεκριμένο νήμα, διότι θα βγούμε off topic.

Το αν θα βγει σε PC, μόνο σίγουρο δεν είναι. Μην ξεχνάς πως ούτε το ένα είχε βγει.

Οι λόγοι για να πάρει κάποιος κονσόλα είναι αρκετοί, αλλά όταν κάποιος έχει gaming PC είναι αρκετά περιορισμένοι και κατά βάση οι περισσότεροι περιορίζονται στα exclusives του κάθε συστήματος. Κι επειδή κι εγώ PC gamer είμαι πρωτίστως, αν δεν υπήρχαν αποκλειστικά σε κάποια κονσόλα δεν θα με ενδιέφερε κιόλας. Φυσικά, αυτή είναι η προσωπική μου οπτική, ο καθένας κάνει ότι του αρέσει. Απλά βρίσκω εντυπωσιακό να πάρει κάποιος ολόκληρη κονσόλα για ένα μόνο game, αλλά δεν κρίνω, την προσωπική μου άποψη εκφράζω (ευθαρσώς, χωρίς να μου ζητήθηκε), δε σημαίνει ότι έχω δίκιο.

Είναι δεδομένο ότι το RDR2 θα βγει σε PC στο σχετικά κοντινό μέλλον. Το πρώτο δεν βγήκε γιατί απλά δεν ήταν τεχνικά δυνατό να βγει, το έχουμε αναλύσει στο νήμα του PC gaming και παλιότερα. Καμία σχέση με το RDR2 το οποίο εξαρχής έχει γραφτεί για x86/x64 αρχιτεκτονική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1oν leakαρε κομματι απο το ost. (επος)

2ον preload αυτην την παρασκευη. πολυ πιο πριν απ'οσο ολοι περιμεναν. 

γλειφτειτε

https://streamable.com/s/qpx8f/jzzlsq

Επεξ/σία από babality
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, firepc είπε

Εμ φιλε μου, αυτο ειναι το καρκινωμα του exclusivity.. Να πρεπει να δωσεις +300 ή +500 ευρω για ενα παιχνιδι.

Και υπαρχουν και ατομα που το υπερασπιζονται με νυχια και με δοντια αυτο

Καρκινωμα  το  exclusivity?Και  πως θα πουλησει η κονσολα μετα αν δεν εχει αποκλειστικα από πισω?Μην λετε ότι λετε μονο και μονο για να προκαλειτε με τις αερολογιες σας.

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν το είδα, σόρυ. 

Εντυπωσιακό πάντως να παίρνει κάποιος κονσόλα μόνο και μόνο για ένα game (που θα βγει σε πισί μάλιστα σε κάνα χρόνο), αλλά οκ ο καθενας ότι θέλει τα κάνει, δεν μου πέφτει λόγος. 

Βαλε σε κανα 2 χρονια από τωρα με την ελευση της νεας γενιας.Θα πεσει και εκει άρμεγμα  χαλαρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spartan29gr είπε

Καρκινωμα  το  exclusivity?Και  πως θα πουλησει η κονσολα μετα αν δεν εχει αποκλειστικα από πισω?Μην λετε ότι λετε μονο και μονο για να προκαλειτε με τις αερολογιες σας.

Μια χαρα θα πουλησει. Τα gaming pc πως πουλανε αφου τα ιδια παιχνιδια βρισκονται και σε κονσολα των €300 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, firepc είπε

 Μια χαρα θα πουλησει. Τα gaming pc πως πουλανε αφου τα ιδια παιχνιδια βρισκονται και σε κονσολα των €300 ?

Αν βαλουμε κατω τις πωλήσεις θα δεις οτι η ροκσταρ και η κάθε ροκσταρ,τις μεγαλύτερες πωλήσεις τις εχει βγαλει πρωτα από τις κονσόλες και μετα από τα πισι,Πια ιδια παιχνίδια βρίσκονται και στις κονσόλες των 300 ευρω?Πες μου μερικα παιχνίδια από  switch  και  ps4  που βγαινουν και σε πισι.Αν ηταν ετσι  ρε μεγαλε, ολοι θα παιρναμε μονο πισι και καθολου κονσόλες.

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartan29gr είπε

Αν βαλουμε κατω τις πωλήσεις θα δειςοτι η ροκσταρ και η κάθε ροκσταρ,τις μεγαλύτερες πωλήσεις τις εχει βγαλει πρωτα από τις κονσόλες και μετα από τα πισι,Πια ιδια παιχνίδια βρίσκονται και στις κονσόλες των 300 ευρω?Πες μου μερικα παιχνίδια από  switch  και  ps4  που βγαινουν και σε πισι.Αν ηταν ετσι μεγαλε ολοι θα παιρναμε μονο πισι και καθολου κονσόλες.

Ολα τα multiplatform triple A παιχνιδια βγαινουν σε PC/PS4

Γτ πουλανε ακομα τα gaming PC? (για 2η φορα σε ρωταω αλλα συνεχιζεις να λες τα δικα σου εσυ)

Μη το βλεπεις μονο απ τη μια μερια φιλε. (απ αυτη που σε συμφερει δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, firepc είπε

Ολα τα multiplatform triple A παιχνιδια βγαινουν σε PC/PS4

Γτ πουλανε ακομα τα gaming PC? (για 2η φορα σε ρωταω αλλα συνεχιζεις να λες τα δικα σου εσυ)

Μη το βλεπεις μονο απ τη μια μερια φιλε. (απ αυτη που σε συμφερει δλδ)

Εγω  σου αναφερω κατι που είναι με βαση επισημων στοιχειων.Τι σχεση εχουν οι πωλήσεις των πισι με τα ρεκόρ που εχει κανει η ροκσταρ και η κάθε ροκσταρ στις οικιακες κονσόλες.Γιατι πουλανε ακομα οι κονσόλες? γιατι το ps4  εχει κανει ρεκόρ πωλήσεων?Εσυ μπηκες και ανεφερες για καρκινωματα εδώ μεσα και όχι εγω..Λοιπον σταματα να λες ότι λεω ότι με συμφερει,  και απολαυσε το gaming οπου και να παιζεις.

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα θα το περιμενω για pc για οσο.. Δεν αξιζει να το παρεις σε κονσολα αυτο, free online που αν παρεις απο το gta v θα ειναι επος το online, σιγα μη πληρωνω τη sony για συνδρομες για να μου δινει σκουπιδια καθε μηνα και φυσικά αξεπεραστα visuals και 60 fps, φυσικα pc.

Οποιος το παρει για ps4 και μετα δει πως τρεχει σε pc θα κλαιει τα λεφτα του μαγκες, μονο για exclusives οι κονσολες.

Τωρα οποιος θελει να δωσει 60αρα και 70αρα για να παίζει 20-25 fps για ενα παιχνίδι που στάνταρ θα βγει και σε pc ειναι αλλο θεμα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...