Προς το περιεχόμενο

Λάθος πληρωμή ενφια μέσω ebanking


tsourakis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγες μέρες είχα κάνει μια πληρωμή για δόση του ενφια και σήμερα που κοιτούσα του υπόλοιπο του λογαριασμού κάτι δεν μου καθόταν καλά στο μάτι. Κοιτάω και αντί για 83,7 που ήταν η μία από τις 5 δόσεις πλήρωσα 837... Ουσιαστικά είναι ο ενφια χ2.

Φυσικά όταν το είδα ήταν αργά και μέσα στη βιασύνη που πλήρωνα αρκετούς λογαριασμούς έγινε το λάθος και δεν το παρατήρησα.

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα; Να απευθυνθώ στο υπουργείο οικονομικών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ή μπορεί να δώσουν το όνομά σου σε κάποιο κτήριο - δρόμο! :P

 

Πέρα από την πλάκα, πως την πάτησες ρε συ; Μέχρι να πληρώσεις κάτι βλέπεις αρκετές φορές το ποσό και το επιβεβαιώνεις...ίσως με την εφορία βγάλεις άκρη;

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή μπορεί να δώσουν το όνομά σου σε κάποιο κτήριο - δρόμο! :P

 

Πέρα από την πλάκα, πως την πάτησες ρε συ; Μέχρι να πληρώσεις κάτι βλέπεις αρκετές φορές το ποσό και το επιβεβαιώνεις...ίσως με την εφορία βγάλεις άκρη;

 

Υπέρ πίστεως και πατρίδος! Βοηθάμε να ξεπληρωθεί το χρέος. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα σου πουνε για συμψηφισμο του χρονου, με την προυποθεση να εχεις πληρωσει ενφια και να μην χρωστας οπουδηποτε αλλου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφές δυστυχώς δεν γίνονται... Θα σου πουν ότι θα συμψηφιστει με άλλες οφειλές σου, τρέχουσες ή μελλοντικές....

 

Ναι κ όμως είναι αλήθεια με το κράτος που έχουμε μπλέξει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα δοκίμαζα να πάω στον έφορο της ΔΟΥ στην οποία υπάγεσαι με το αποδεικτικό της λάθος κατάθεσης και θα ζητούσα άμεση πίστωση στο λογαριασμό μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα δοκίμαζα να πάω στον έφορο της ΔΟΥ στην οποία υπάγεσαι με το αποδεικτικό της λάθος κατάθεσης και θα ζητούσα άμεση πίστωση στο λογαριασμό μου. 

 

Και θα σου ελεγε ''δεν γινεται, δεν μπορω να κανω κατι'' και θα τελειωνε εκει η συζητηση.

 

Το συγκεκριμενο κρατος που εχουμε δεν επιστρεφει χρηματα γιατι πολυ απλα ειναι πτωχευμενο και δεν εχει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα σου ελεγε ''δεν γινεται, δεν μπορω να κανω κατι'' και θα τελειωνε εκει η συζητηση.

 

Το συγκεκριμενο κρατος που εχουμε δεν επιστρεφει χρηματα γιατι πολυ απλα ειναι πτωχευμενο και δεν εχει.

 

Ακριβως. Πιο πιθανο ειναι να παρει ο ΠΑΟΚ πρωταθλημα παρα το κρατος να επιστρεψει φορο. Συμψηφισμος και να λες και ευχαριστω...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδιά είναι όντως έτσι τα πράγματα;; δεν υπήρχε κάποια άλλη οφειλή...Θα κοιτάξω μήπως επιστραφούν τα έξτρα λεφτά τουλάχιστον.

Δηλαδή αν κάνεις ένα ανθρώπινο λάθος δεν γίνεται να βρεθεί κάποια λύση;

Αυτό το κράτος πια είναι ένα κοράκι που περιμένει να πεθάνεις για να σου φάει τα μάτια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και χειρότερα, να έβαζε λάθος νούμερο οφειλής...

 

Αν δεν ηταν απο δικια του οφειλη δεν θα την επερνε το συστημα νομιζω  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έναν γνωστό μου που έπαθε κάτι παρόμοιο, του είπαν ότι ή θα γίνει συμψηφισμός με άλλη δόση, ή θα τα πάρει πίσω μέσω επιστροφής φόρου (που το βρίσκω απίθανο). Πήγαινε στην εφορία για αρχή και συζητησέ το με τον υπεύθυνο, καθώς και με το λογιστή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...