Προς το περιεχόμενο

Λάθος πληρωμή ενφια μέσω ebanking


tsourakis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, Nabuko είπε

Το γνωριζα οτι υπαρχει αυτη η επιλογη, αλλα δε φανταζομουν οτι θα υπηρχαν καταναλωτες που θα την επελεγαν. Δε κερδιζεις τιποτα, απλα πληρωνεις πιο συχνα.

Η προθεσμια πληρωμης στον διμηναιο ειναι 40 ημερες. Το ιδιο ισχυει και για τον μηνιαιο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, rus είπε

Η προθεσμια πληρωμης στον διμηναιο ειναι 40 ημερες. Το ιδιο ισχυει και για τον μηνιαιο?

Επειδή πληρώνω πάντα μόλις βγει ο λογαριασμός δεν με απασχολούσε ποτέ αυτό. Το κοίταξα και είδα ότι είναι στις μισές μέρες, 20-21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, rus είπε

Το γνωριζα οτι υπαρχει αυτη η επιλογη, αλλα δε φανταζομουν οτι θα υπηρχαν καταναλωτες που θα την επελεγαν. Δε κερδιζεις τιποτα, απλα πληρωνεις πιο συχνα.

Αρχικά πληρώνεις πιο συχνά, αλλά πληρώνεις λιγότερα ανά φορά, οπότε για κάποιους ίσως είναι καλύτερο...

Επίσης για κάποια πακέτα (πχ Enter κτλ) είναι υποχρεωτικό να έχεις μηνιαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, rus είπε

Εφτασε η ωρα να δεις

dei-proth.png

Ε αυτό δεν το περίμενα, ο δικός μου έληξε νωρίτερα από τον δικό σου παρόλο που εκδόθηκε αργότερα!

Capture020202.JPG.789baab56c891505f6b478ed0c32aaa7.JPG 

Το μόνο συμπέρασμα που βγαίνει πάντως είναι ότι η προθεσμία πληρωμής στον διμηνιαίο είναι πάντα διαφορετική.

Αρκετά όμως με το off topic, το θέμα εδώ είναι άλλο, ο ΕΝΦΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 5/10/2021 στις 11:06 ΠΜ, Joshua21 είπε

21-28 ημέρες έχω δει, 40 ποτέ.

Μάλλον στο κοινωνικό τιμολόγιο βάζει μεγάλη διάρκεια. Το βλέπω γιατί ενώ οι δικοί μου έχουν προθεσμία 20-25 μέρες της κόρης μου που είναι στο κοινωνικό δίνει γύρω στις 40 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Μάλλον στο κοινωνικό τιμολόγιο βάζει μεγάλη διάρκεια. Το βλέπω γιατί ενώ οι δικοί μου έχουν προθεσμία 20-25 μέρες της κόρης μου που είναι στο κοινωνικό δίνει γύρω στις 40 μέρες.

Είναι μια εξήγηση, και όντως ο δικός μου λογαριασμός που πάντα λήγει σε 21-28 ημέρες δεν είναι στο κοινωνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πλήρωσα το φετινό ένφια με την περσινή ταυτότητα οφειλής όμως, γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Επεξ/σία από Crow94
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Crow94 είπε

Εγώ πλήρωσα το φετινό ένφια με την περσινή ταυτότητα οφειλής όμως, γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Είναι ίδιες οι ταυτότητες οφειλής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Crow94 είπε

Εγώ πλήρωσα το φετινό ένφια με την περσινή ταυτότητα οφειλής όμως, γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Αν είναι διαφορετική η ταυτότητα οφειλής, θα ζητήσεις επιστροφή από την εφορία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...