Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Εγω πλέον δεν πρόκειται να ανανεώσω.  Είχε ατύχημα ένα συγγενικό μου πρόσωπο  (εγώ έκανα την ασφάλεια). Ένας παππούς  80 χρονών  βγήκε από  δημοτικό πάρκινγκ και τράκαρε το συγγενικό μου πρόσωπο  το οποίο  ερχόταν από δεξιά.  Ήρθε η αστυνομία,  κατέγραψε το γεγονός, ο παππούς δεν παραδεχόταν ότι έφταιγε , έβριζε  κτλ... Με την ασφάλεια συμφωνήσαμε να ενεργοποιηθεί  η νομική προστασία . Σήμερα λοιπόν πήρε τηλέφωνο η υπάλληλος της hellas direct και πρότεινε να πάει συνυπευθυνότητα γιατί είναι μικρό το ποσό κτλ κτλ 

Μπορεί να έχει δίκαιο αν βάλεις κάτω χρόνο και χρήμα που θα χάσεις μέχρι να πάρεις τα λεφτά και αν. Γιατί αν δε δεχθεί υπαιτιότητα πάει δικαστήριο μετά..

Εγω πηγα hellasdirect επειδή σε ατύχημα με τραυματισμό ο μεγαλος ασφαλιστής έλεγε να μη ζητήσουμε αποζημίωση για τραυματισμο κτλ. Τελικά ζητήσαμε χωρίς δικηγόρο και πήραμε κάνα 2000€ έξτρα με χαρτιά νοσοκομείου. 

Γενικά αν δεν διεκδικισεις κανείς δε σε βοηθάει μόνο ο δικηγόρος αφού θα πληρωθει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, korakios είπε

μάλλον HD είχε και ο παππούς

Όχι,  αυτό είναι το παράδοξο..... 

23 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Μπορεί να έχει δίκαιο αν βάλεις κάτω χρόνο και χρήμα που θα χάσεις μέχρι να πάρεις τα λεφτά και αν. Γιατί αν δε δεχθεί υπαιτιότητα πάει δικαστήριο μετά..

Εγω πηγα hellasdirect επειδή σε ατύχημα με τραυματισμό ο μεγαλος ασφαλιστής έλεγε να μη ζητήσουμε αποζημίωση για τραυματισμο κτλ. Τελικά ζητήσαμε χωρίς δικηγόρο και πήραμε κάνα 2000€ έξτρα με χαρτιά νοσοκομείου. 

Γενικά αν δεν διεκδικισεις κανείς δε σε βοηθάει μόνο ο δικηγόρος αφού θα πληρωθει

Συγνώμη,  να παραδεχτεί ότι φταίει χωρίς να φταίει?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Μπορεί να έχει δίκαιο αν βάλεις κάτω χρόνο και χρήμα που θα χάσεις μέχρι να πάρεις τα λεφτά και αν. Γιατί αν δε δεχθεί υπαιτιότητα πάει δικαστήριο μετά..

έχει νομική προστασία απο ότι κατάλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Όχι,  αυτό είναι το παράδοξο..... 

Συγνώμη,  να παραδεχτεί ότι φταίει χωρίς να φταίει?

Αυτό όμως είναι διαφορά μεταξύ του παππού και του άλλου. Απλά δικαστικά μπορεί να πάρει χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ΠάρηςΓ είπε

Αυτό όμως είναι διαφορά μεταξύ του παππού και του άλλου. Απλά δικαστικά μπορεί να πάρει χρονια

και κατέγραψε και η τροχαία το συμβάν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Ότι δήλωσε ο καθένας. 

μαζί με το που ήταν το κάθε αμάξι

εκτός αν τα μετακίνησαν και δεν έβγαλε και φωτό , επομένως τότε είναι μπλέξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maurikycli είπε

Χώρια το 20% αύξηση στο ασφάλιστρο!

Τι εννοείς; Στην παραπάνω περίπτωση; Μην πετάμε έτσι νούμερα στο κενό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πληρώσει 20% παραπάνω ασφάλιστρα ενώ την έχουν τρακάρει? Και τι τους κανει να πιστεύουν ότι με τέτοια συμπεριφορά θα ανανεώσει σε αυτούς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Γιατί να πληρώσει 20% παραπάνω ασφάλιστρα ενώ την έχουν τρακάρει?

ΑΝ γίνει κάτι τέτοιο θα είναι μόνο στην περίπτωση που πάει συνυπευθυνότητα.

Το τονίζω το αν μια και μάλλον δεν ισχύει, είμαι πολλά χρόνια στην HD και είχα παλιότερα μια μικροζημιά που δεν μπορούσε να αποδειχθεί ποιος έφταιγε και έτσι βγήκε συνυπευθυνότητα 50-50. Στην επόμενη ανανέωση δεν παρατήρησα κάποια αύξηση, πόσο μάλλον 20% που αναφέρθηκε, μην παίρνεις στα σοβαρά όποια αοριστία γράφεται.

29 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Και τι τους κανει να πιστεύουν ότι με τέτοια συμπεριφορά θα ανανεώσει σε αυτούς? 

Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι εφόσον αναγκαστούν να βάλει το χέρι στην τσέπη θα θέλουν να ανανεώσει σε αυτούς? :)

Υποθετικό το παραπάνω, όπως ξαναέγραψα η αύξηση στο ασφάλιστρο όταν προκαλείς ζημιά μάλλον δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Γιατί να πληρώσει 20% παραπάνω ασφάλιστρα ενώ την έχουν τρακάρει? Και τι τους κανει να πιστεύουν ότι με τέτοια συμπεριφορά θα ανανεώσει σε αυτούς? 

Πρότειναν συνυπευθυνότητα για να έχουν το πάτημα να το κάνουν.

Εδώ έχει αναφερθεί από μέλος ότι χωρίς υπαιτιότητα του ανέβασαν το ασφάλιστρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Εδώ έχει αναφερθεί από μέλος ότι χωρίς υπαιτιότητα του ανέβασαν το ασφάλιστρο.

Όπως επίσης έχει αναφερθεί από πάρα πολλά μέλη ότι η HD τους έβαλε τεράστιες αυξήσεις (σε πολλές περιπτώσεις πολύ πάνω από 20%) χωρίς καν να υπάρχει ατύχημα, και εγώ είμαι ένα από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...