Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hellas direct κι εγώ, 2ος χρόνος 14925€ τελικό τιμολογιο αυτοκινήτου το 2021, 15600€ ασφαλιζόμενη αξία μου έβγαλε αυτόματα και φέτος! Τώρα πως γίνεται αυτό δεν έχω ιδέα...

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Ψάχνω και εγώ, μετά από πολλά χρόνια στην anytime, φθηνότερη ασφάλεια και πρόσεξα ότι η Hellas Direct  έχει εξαιρετικά φθηνα συμβόλαια. Ήθελα να ρωτήσω αν είναι αξιόπιστη ασφάλεια και γενικά όταν σας χρειάστηκε είτε για αποζημιωση είτε για οδική βοήθεια αν ανταποκρίθηκε σωστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, gianniskks είπε

Καλησπέρα. Ψάχνω και εγώ, μετά από πολλά χρόνια στην anytime, φθηνότερη ασφάλεια και πρόσεξα ότι η Hellas Direct  έχει εξαιρετικά φθηνα συμβόλαια. Ήθελα να ρωτήσω αν είναι αξιόπιστη ασφάλεια και γενικά όταν σας χρειάστηκε είτε για αποζημιωση είτε για οδική βοήθεια αν ανταποκρίθηκε σωστά. 

Σε όλα αξιόπιστη όποτε την χρειάστηκα. Τον πρώτο χρόνο είναι φθηνή, από τον 2ο σε κοπανάει. Πάντως εγώ πρόσφατα σε καινούργιο αυτοκίνητο έβαλα μεικτή για 1 χρόνο, ώστε να εκμεταλλευτώ την καλή τιμή έναντι των υπολοίπων. Από του χρόνου θα το δω πάλι, αλλά για 1 χρόνο είμαι κερδισμένος.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
18 λεπτά πριν, nickmanak είπε

Παιδια εχει κανεις κανα κουπονι κωδικο προσφορας για εκπτωση;

Βάλε το PRAKTIKER, νομίζω ότι έχει 10% εκτπώση. Αυτό είχα βάλει δηλαδή εγώ πριν 15 ημέρες και μου έδωσε. Επίσης μπορείς να βάλεις πινακίδα αυτοκινήτου κάποιου γνωστού που έχει Hellas Direct και να πάρεις και από εκεί έκπτωση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Επίσης μπορείς να βάλεις πινακίδα αυτοκινήτου κάποιου γνωστού που έχει Hellas Direct και να πάρεις και από εκεί έκπτωση. 

Που έχει ή που δεν έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Που έχει ή που δεν έχει;

Που έχει. Αν εγώ σου πω την πινακίδα μου, που είμαι ασφαλισμένος σε HD, θα πάρεις έκπτωση (δεν θυμάμαι το ποσοστό, αλλά νομίζω είναι μικρότερο από ότι με τον κωδικό PRAKTIKER) και παράλληλα παίρνω και εγώ κάποια έκπτωση για την επόμενη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Που έχει. Αν εγώ σου πω την πινακίδα μου, που είμαι ασφαλισμένος σε HD, θα πάρεις έκπτωση (δεν θυμάμαι το ποσοστό, αλλά νομίζω είναι μικρότερο από ότι με τον κωδικό PRAKTIKER) και παράλληλα παίρνω και εγώ κάποια έκπτωση για την επόμενη φορά.

10% θα παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα αν έβαζες ως κωδικό τον αριθμού κυκλοφορίας κάποιου ήδη ασφαλισμένου οχήματος στην HD σου έκανε έκπτωση 20€ για να ασφαλιστείς, και έδινε άλλα 20 στον κάτοχο του αριθμού κυκλοφορίας που χρησιμοποίησες. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

Πάντως οι κωδικοί τύπου praktiker πλέον δίνουν ψίχουλα, 5% συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλέον δεν πρόκειται να ανανεώσω.  Είχε ατύχημα ένα συγγενικό μου πρόσωπο  (εγώ έκανα την ασφάλεια). Ένας παππούς  80 χρονών  βγήκε από  δημοτικό πάρκινγκ και τράκαρε το συγγενικό μου πρόσωπο  το οποίο  ερχόταν από δεξιά.  Ήρθε η αστυνομία,  κατέγραψε το γεγονός, ο παππούς δεν παραδεχόταν ότι έφταιγε , έβριζε  κτλ... Με την ασφάλεια συμφωνήσαμε να ενεργοποιηθεί  η νομική προστασία . Σήμερα λοιπόν πήρε τηλέφωνο η υπάλληλος της hellas direct και πρότεινε να πάει συνυπευθυνότητα γιατί είναι μικρό το ποσό κτλ κτλ 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Σήμερα λοιπόν πήρε τηλέφωνο η υπάλληλος της hellas direct και πρότεινε να πάει συνυπευθυνότητα γιατί είναι μικρό το ποσό κτλ κτλ 

μπορεί να πρότεινε , απλά δεν το δέχεται

11 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Ήρθε η αστυνομία,  κατέγραψε το γεγονός

όλα καλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

μπορεί να πρότεινε , απλά δεν το δέχεται

όλα καλά

Εννοείτε ότι δεν το δέχτηκε.  Αλλά άρχισε τα δεν είναι ξεκάθαρο και για εσάς το είπα.. με ύπουλο τρόπο προσπαθούσε να πείσει για να μη πάει δικαστικά.  Λες και ήταν πελάτης  ο άλλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, achilles_g_ είπε

Εννοείτε ότι δεν το δέχτηκε.  Αλλά άρχισε τα δεν είναι ξεκάθαρο και για εσάς το είπα.. με ύπουλο τρόπο προσπαθούσε να πείσει για να μη πάει δικαστικά.  Λες και ήταν πελάτης  ο άλλος. 

μάλλον HD είχε και ο παππούς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...