Προς το περιεχόμενο

Έλεγχος απο ΔΙ.ΑΣ.


Pireotis88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπραβο Ελληναρα μου, μη βαζεις κρανος και εχε το στον αγκωνα για μαγκια. Α και μην ξεχασεις, ειναι υποχρεωση του κρατους να σε περιθαλψει μετα

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικός τα παιδιά των Δίας είναι ψυλο οκ

Τοις περισσότερες φορές ευγενικόι και κρατάνε ένα επίπεδο..που να βλέπατε παλιά κάτι βρομομπατσους που με το καλημέρα βάζανε σφαλιάρες και σε τρέχανε και κάνα 2ΩΡΟ στο τμημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ήμασταν στο αστυνομικό τμήμα .. υποτίθεται πως εκεί θα βεβαίωναν την παράβαση .

 

Ναι δεν έχουν οι αστυνομικοι μπλοκάκι για τροχονομικές παραβάσεις ούτε στο τμήμα ούτε η ΔΙΑΣ το μόνο που έχουν είναι ενα υπηρεσιακό μπλοκάκι για να σημειώνουν στοιχεία υπόπτων.Αυτοί που έχουν μπλοκάκκ είναι σταθμοί τροχαίας και κάποιες φορές δίνουν και στους σταθμούς Αμεσης Δράσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο Ελληναρα μου, μη βαζεις κρανος και εχε το στον αγκωνα για μαγκια. Α και μην ξεχασεις, ειναι υποχρεωση του κρατους να σε περιθαλψει μετα

Στον αγκώνα με ενοχλεί .Έχω ιδιωτική ασφάλιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τουλάχιστον τους είπες που σε λυπήθηκαν και δεν έγραψαν και για κράνος άλλα και επειδή δεν είχες τα χαρτιά μαζί σου? Τα κλειδιά της μηχανής γιατί να στα κρατήσουν ? Αν ήθελες ας μην γυρνούσες πίσω ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν υπήρχε λόγος να πω ευχαριστώ . Δεν ζήτησα να μην με γράψουν , επιλογή τους ήταν .

Άνετα θα μπορούσα να είχα φύγει και να μην γύριζα αλλά θα ήταν ανούσιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει οταν ο άλλος σου χαρίζει 350 ευρώ για κρανος, συν 40 επειδή δεν είχες τα χαρτια μαζι σου, συν 10 μέρες αφαίρεση διπλώματος τότε λές κ ένα ευχαριστώ από ευγένεια, εκτός αν είσαι τόσο λαρτζ που σου περισσευουν τα 400 οπότε πάσο !

Ξέρανε οτι η μηχανή 'δεν απασχολεί' γι αυτό σε αφήσανε να φύγεις, μην τους έχεις για βλάκες ..

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει οταν ο άλλος σου χαρίζει 350 ευρώ για κρανος, συν 40 επειδή δεν είχες τα χαρτια μαζι σου, συν 10 μέρες αφαίρεση διπλώματος τότε λές κ ένα ευχαριστώ από ευγένεια, εκτός αν είσαι τόσο λαρτζ που σου περισσευουν τα 400 οπότε πάσο !

Ξέρανε οτι η μηχανή 'δεν απασχολεί' γι αυτό σε αφήσανε να φύγεις, μην τους έχεις για βλάκες ..

 

 

Πώπω μλκ 350 είναι το κράνος; Άρα φαντάσου σε τι αφασία είναι στην επαρχία η αστυνομία που όλοι κυκλοφορούν ασκεπήν. Εφόσον έχω γνωστό το δήμαρχο στα @@ μου όλα.  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει οταν ο άλλος σου χαρίζει 350 ευρώ για κρανος, συν 40 επειδή δεν είχες τα χαρτια μαζι σου, συν 10 μέρες αφαίρεση διπλώματος τότε λές κ ένα ευχαριστώ από ευγένεια, εκτός αν είσαι τόσο λαρτζ που σου περισσευουν τα 400 οπότε πάσο !

Ξέρανε οτι η μηχανή 'δεν απασχολεί' γι αυτό σε αφήσανε να φύγεις, μην τους έχεις για βλάκες ..

 

Δεν μου τα χάρισε ρε συ .. απλά δεν έκανε σωστά την δουλειά του . Εγώ δεν είχα πρόβλημα να δεχθώ τις συνέπειες των πράξεων μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θύμησες τώρα..

Είχα ξεμείνει από τσιγάρα και πήγα να πεταχτώ στο περίπτερο επειδή ψιλόβαριόμουνα σκέφτηκα να πάρω το μηχανάκι.

Κλασσικά σαν τουρίστας χωρίς χαρτιά ούτε κράνος κατηφορίζω και ξαφνικά βλέπω 4 μπατσόνιας της ΔΙΑΣ με τον έναν να είναι πιο μπροστά από τους άλλους έτοιμο να με σταματήσει.

Καθώς πλησιάζω αρχίζει να μου κάνει νόημα με το χέρι να σταματήσω ε και λέω από μέσα μου "οχι ρε π***η μου " .. νόμιζα δηλαδή ότι το είπα από μέσα μου γιατί ο τύπος διάβασε τα χείλη μου και μόλις σταμάτησα μου λέει :

 

- Ποιόν βρίζεις ;;

  Δεν έβρισα εσένα

- Καλά , άδεια ασφάλεια δίπλωμα ταυτότητα

  Δεν έχω τίποτα μαζί μου

- Κλεμμένο είναι ;

  Σοβαρά μιλάς ; τρία λεπτά από εδώ μένω ..στο περίπτερο πετάχτηκα

- Δεν έχει σημασία .. θα πάμε στο τμήμα και θα σου βεβαιώσουμε και παράβαση που δεν έχεις το κράνος

  Εντάξει όπως νομίζεις

 

Ανεβαίνω στο μηχανάκι , φεύγει πρώτα η μια μηχανή της ΔΙΑΣ ..ακολουθώ εγώ και από πίσω μου η άλλη μηχανή ( φοβήθηκαν μην τους ξεφύγω ξέρω γω χαχα )

 

Πάμε στο τμήμα ..αράζω στο καναπέ :

- Πάρε τηλέφωνο να σου φέρουν τα έγγραφα

  Μόνος μένω , δεν υπάρχει κάποιος να μου τα φέρει

- Καλώς θα περιμένεις εδώ τότε

  Όπως νομίζεις

 

Έρχεται μετά από δέκα λεπτά  :

 - Δεν πρόκειται να φύγεις από εδώ αν δεν δούμε τα έγγραφα και δεν σου κόψουμε την κλήση

   Σου εξήγησα πως δεν έχω κάποιον να μου τα φέρει , μόνο εγώ μπορώ να τα φέρω.

 

Μετά από πέντε λεπτά έρχεται ένα άλλο μπατσόνι ..:

 - Πήγαινε να φέρεις τα χαρτιά σου ( το αστείο ήταν ότι δεν μου κράτησαν καν τα κλειδιά της μηχανής) 

   Εντάξει 

 

Ε και τέλοσπαντων έφαγα ταλαιπωρία για μαλακίες .. τουλάχιστον δεν μου έκοψε πρόστιμο για κράνος  :-D

εντάξει, βέβαια κι εκείνοι δεν ήξεραν ότι πας απλά για τσιγάρα. μπορεί να πήγαινες κανονική βόλτα ξερω γω ή ότι πας σε δουλειά.

 

Είναι όντως υποχρεωτικό να παίρνεις ταυτότητα μαζί σου; Εγώ πχ παίρνω μόνο το πάσο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώπω μλκ 350 είναι το κράνος; Άρα φαντάσου σε τι αφασία είναι στην επαρχία η αστυνομία που όλοι κυκλοφορούν ασκεπήν. Εφόσον έχω γνωστό το δήμαρχο στα @@ μου όλα.  :devil:

Γιατί ο δήμαρχος προιστάμενος των αστυνομικών είναι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ο δήμαρχος προιστάμενος των αστυνομικών είναι?

Όχι, αλλά δεν θα μου φαινότανε καθόλου απίστευτο αν ο Δήμαρχος έπαιρνε τηλέφωνο τον διοικητή του κοντινότερου τμήματος για μια "Διευκόλυνση"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου τα χάρισε ρε συ .. απλά δεν έκανε σωστά την δουλειά του . Εγώ δεν είχα πρόβλημα να δεχθώ τις συνέπειες των πράξεων μου.

Οι συνέπειες του να μη φοράς κράνος δεν περιορίζονται σε πρόστιμο. Σιγά μη συμβεί σε μένα, ναι, μέχρι που μία μέρα συμβαίνει πριν καταλάβεις τι έγινε.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, προ ολιίγων ημερών , ειχα τη τύχη να με ελέγξει η ομάδα ΔΙ.ΑΣ. γιατι κρατούσα φωτογραφική πηγαίνοντας προς το σπίτι.Είναι κατι που συνηθίζω μιας και πολλές φορές βγαινω για φωτογραφίες στην πολη μου τον Πειραιά.Βέβαια μιας και βρισκόμουν κοντά σε ελλιμενισμένο πολεμικό ξένης χώρας , οι άνθρωποι ειχαν οσο να είναι μια περιέργια να δούν αν το ειχα φωτογραφίσει κατι το οποίο προφανώς και δεν είχα κάνει απο τη στιγμή που έχω ακούσει για ενα σωρο περιστατικά.

 

Η απορία μου έγκειται στα εξής :

1) έγινε πλήρης έλεγχος στη τσάντα που  είχα ,οπου προφανώς δε βρήκαν κάτι πέραν απο ενα σπρέι για τη μύτη μιας και ειμεθα και κρυωμένοι... Εχουν το δικαιωμα του πλήρη έλεγχου?

2)σημειώσαν σε ενα μπλοκάκι τα στοιχεία μου (ταυτοτητα και τοπο κατοικίας - 5 λεπτα απο το σπιτι μου). Είναι τυπικό να σημειώνουν ολα αυτα τα στοιχεία?

 

Θέλεις αλήθεια να μιλήσουμε για την πιο χαλαρή αστυνομία του πλανήτη;

Πόσο πιο χαλαρή να γίνει;

Εάν δεν γίνει 100 φορές πιο σκληρή δεν υπάρχει ελπίδα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+φωνω άπειρα με το defacer

 

Κρίμα να κλαψουν με μαύρο δακρυ οι δικοί σου για μία απερισκεψία.

 

Βλέπω πολλούς που φοράνε το κράνος στον αγκώνα,η δεν έχουν καθολου και στεναχωριεμαι πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...