Προς το περιεχόμενο

Έλεγχος απο ΔΙ.ΑΣ.


Pireotis88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν είδες το ΣΤΟΠ και το παραβίασες δεν θα πρέπει να μπαίνεις ούτε σαν συνοδηγός σε αυτοκίνητο.

Θυμάμαι έναν τύπο που παραβίασε κόκκινο φανάρι αναγκαζοντας δύο αυτοκίνητα να φρενάρουν απότομα και του λέω μ***ς είσαι η τυφλός ; μου λεει ένα λάθος έκανα δεν το είδα ..και του λέω άμα σκότωνες κάποιον τι θα έλεγες ότι δεν το είδες ;; 

Μια άλλη φόρα γυναίκα παραβιάζει κόκκινο παρά τις κόρνες μου ..

Της λέω το κόκκινο δεν το βλέπεις ; μου λέει δεν το είδα θα με σκοτώσεις ; εσύ θα με σκοτώσεις ρε βλαμμένη της λέω και κοίταζε τα άστρα . 

Παραβίαση ΣΤΟΠ και κόκκινου είναι απόπειρα ανθρωποκτονίας και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται.. χρόνια τα λέει ο ιαβέρης αλλά οι Έλληνες κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου .

Αν δεν μπορείς να οδηγήσεις σωστά μην πιάνεις τιμόνι στα χέρια σου γιατί σίγουρα θα κλείσεις σπίτια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν είδες το ΣΤΟΠ και το παραβίασες δεν θα πρέπει να μπαίνεις ούτε σαν συνοδηγός σε αυτοκίνητο.

Θυμάμαι έναν τύπο που παραβίασε κόκκινο φανάρι αναγκαζοντας δύο αυτοκίνητα να φρενάρουν απότομα και του λέω μ***ς είσαι η τυφλός ; μου λεει ένα λάθος έκανα δεν το είδα ..και του λέω άμα σκότωνες κάποιον τι θα έλεγες ότι δεν το είδες ;;

Μια άλλη φόρα γυναίκα παραβιάζει κόκκινο παρά τις κόρνες μου ..

Της λέω το κόκκινο δεν το βλέπεις ; μου λέει δεν το είδα θα με σκοτώσεις ; εσύ θα με σκοτώσεις ρε βλαμμένη της λέω και κοίταζε τα άστρα .

Παραβίαση ΣΤΟΠ και κόκκινου είναι απόπειρα ανθρωποκτονίας και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται.. χρόνια τα λέει ο ιαβέρης αλλά οι Έλληνες κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου .

Αν δεν μπορείς να οδηγήσεις σωστά μην πιάνεις τιμόνι στα χέρια σου γιατί σίγουρα θα κλείσεις σπίτια .

Όταν τους εβρισες και τους ρωτουσες αν θα σε σκοτώσουν...κράνος φορούσες;

 

Επίσης, ακολουθώντας τα γραφόμενα σου, το να μη φοράς κράνος είναι απόπειρα αυτοκτονίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

visualizer, on 01 Nov 2016 - 2:45 PM, said:snapback.png

Κλασσικά σαν τουρίστας χωρίς χαρτιά ούτε κράνος κατηφορίζω 

ευγε ευγε...

 

4 μνημονιο now please

 

Η πλάκα είναι ότι σε αυτό που γράφω ειρωνεύομαι τον εαυτό μου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αρχική ερώτηση του OP καλύτερα να απαντήσει ο μοδεράτορας ο δικηγόρος(δεν θυμάμαι ακριβώς ποιος είναι).

Αυτός τουλάχιστον θα απαντήσει κάτι με στοιχεία,όχι "ο μπατζανάκης της κυρά-Βασούλας είπε στην Μάρω ότι..." & "εμένα με είπανε/έπαθα...".

 

Όχι τίποτα άλλο, αλλά να μην γίνει κανένα μπέρδεμα από κανέναν χριστιανό που θα διαβάσει τις αμπελοφιλοσοφίες που γράφονται εδώ και θα τις πιστέψει..

 

Δηλαδή χρειάζεται δικηγόρος για να απαντήσει στο αν έχουν δικαίωμα οι αστυνομικοί να μας κάνουν έλεγχο η στο εάν έχουν το δικαίωμα να σημειώσουν τα στοιχεία μας σε ένα μπλοκάκι?

Γιατί εγώ μόνο αυτές τις ερωτήσεις βλέπω στο αρχικό μήνυμα του ts..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και οι 2 το ίδιο ανεγκέφαλοι είναι. Μια χαρά τους συγκρίνω.

 

Ευτυχώς που υπάρχει η αρχή της αναλογικότητας στους νόμους όμως... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τους εβρισες και τους ρωτουσες αν θα σε σκοτώσουν...κράνος φορούσες;

 

Επίσης, ακολουθώντας τα γραφόμενα σου, το να μη φοράς κράνος είναι απόπειρα αυτοκτονίας;

Φυσικά και φορούσα κράνος . 3-4 φορές να μην έχω φορέσει κράνος στα  6 χρόνια που καβαλάω μηχανάκι και πάντα για μικρές αποστάσεις .

Όχι δεν είναι απόπειρα αυτοκτονίας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή χρειάζεται δικηγόρος για να απαντήσει στο αν έχουν δικαίωμα οι αστυνομικοί να μας κάνουν έλεγχο η στο εάν έχουν το δικαίωμα να σημειώσουν τα στοιχεία μας σε ένα μπλοκάκι?

Γιατί εγώ μόνο αυτές τις ερωτήσεις βλέπω στο αρχικό μήνυμα του ts..

Αυτός θα απαντήσει με συγκεκριμένο επιχείρημα και όχι με το τι "πιστεύω".

Μπορεί να θεωρώ/εις ότι είναι παράνομο το τυχαίο ψάξιμο, έτσι στο κουτουρού, αλλά ο νόμος να λέει άλλα.

Αυτή η διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και φορούσα κράνος . 3-4 φορές να μην έχω φορέσει κράνος στα 6 χρόνια που καβαλάω μηχανάκι και πάντα για μικρές αποστάσεις .

Όχι δεν είναι απόπειρα αυτοκτονίας .

Οκ.

 

Αν παντως λες οτι η παραβιαση στοπ είναι απόπειρα ανθρωποκτονίας, κατ' αντιστοιχία είναι και απόπειρα αυτοκτονίας το να μην φοράς κράνος....αναλογικοτητα ftw :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται ρε συ να μην προσέξεις ΣΤΟΠ .. προσωπικά ακόμα και ΣΤΟΠ να μην έχω θα κόψω ταχύτητα ακόμα και με το αυτοκίνητο.

Δυστυχώς δεν είναι  αλλά θα έπρεπε να είναι γιατί ουσιαστικά από δική σου αμέλεια μπορείς να σκοτώσεις άνθρωπο ...άνθρωποι είμαστε μπορώ να καταλάβω το λάθος αλλά όταν αυτό το λάθος επηρεάζει την σωματική ακεραιότητα τρίτων είναι ασυγχώρητο και πρέπει να επιβάλλεται βαριά ποινή και όχι απλά "ατύχημα δεν είδε το στοπ" .Αύριο μεθαύριο δεν θα δει και το παιδί μου - σου και θα το πατήσει .. τι θα πούμε εκει; "ατύχημα δεν το είδε ;;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ συχνό πάντως να μην δεις στοπ όταν υπάρχουν μπροστά δέντρα κλπ.

Μιλάς για τελείως διαφορετική περίπτωση .. όπου εκεί φέρουν εγκληματικές ευθύνες οι αρμόδιοι .

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...