Προς το περιεχόμενο

Έλεγχος απο ΔΙ.ΑΣ.


Pireotis88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ σωστά αυτά που λες για το στοπ και το κόκκινο.

Θα ήθελα την γνώμη σου ως δικυκλιστή για τις συνηθισμένες πια παραβιάσεις του κόκκινου σε εξωφρενικό βαθμό. Σε μια μέτριας κίνησης διαδρομή 5 χιλιομέτρων με στο λεκανοπέδιο καθημερινά μετράω χωρίς υπερβολή πάνω από 30-40 μηχανάκια να περνάνε με κόκκινο (δήθεν κοιτάνε και βουρ).

Γεγονός που πριν 4-5 χρόνια δεν συνέβαινε σε καμία περίπτωση σε τέτοιο βαθμό τουλάχιστον.

 

Σπάνια να δω μηχανάκι να με περάσει με κόκκινο ενώ έρχεται αυτοκίνητο η άλλο μηχανάκι .Από την άλλη κάθε μέρα παραβιάζουν κατακόκκινα φανάρια με τα κουτιά τους και είναι τελείως στην κοσμάρα τους .. αν δεν σταματήσεις θα περάσουν από πάνω σου, κυρίως γυναίκες και σούργελα με το κινητό στο χέρι.

Πχ υπάρχουν κάποια φανάρια στην Κηφισίας που θα κάθε μέρα ενώ το φανάρι είναι κόκκινο συνεχίζουν να περνάνε αυτοκίνητα για τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα .. πόσο τραγικό ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σπάνια να δω μηχανάκι να με περάσει με κόκκινο ενώ έρχεται αυτοκίνητο η άλλο μηχανάκι .Από την άλλη κάθε μέρα παραβιάζουν κατακόκκινα φανάρια με τα κουτιά τους και είναι τελείως στην κοσμάρα τους .. αν δεν σταματήσεις θα περάσουν από πάνω σου, κυρίως γυναίκες και σούργελα με το κινητό στο χέρι.

Πχ υπάρχουν κάποια φανάρια στην Κηφισίας που θα κάθε μέρα ενώ το φανάρι είναι κόκκινο συνεχίζουν να περνάνε αυτοκίνητα για τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα .. πόσο τραγικό ..

με το κινητο ειναι ΟΛΟΙ πλεον...εκτος απο κατι 60αριδες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάνια να δω μηχανάκι να με περάσει με κόκκινο ενώ έρχεται αυτοκίνητο η άλλο μηχανάκι .Από την άλλη κάθε μέρα παραβιάζουν κατακόκκινα φανάρια με τα κουτιά τους και είναι τελείως στην κοσμάρα τους .. αν δεν σταματήσεις θα περάσουν από πάνω σου, κυρίως γυναίκες και σούργελα με το κινητό στο χέρι.

Πχ υπάρχουν κάποια φανάρια στην Κηφισίας που θα κάθε μέρα ενώ το φανάρι είναι κόκκινο συνεχίζουν να περνάνε αυτοκίνητα για τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα .. πόσο τραγικό ..

Και δεν κανουν και τιποτα η ομαδα ΔΙΑΣ. Καλα μην μιλησω για γυφτους political correct αθιγγανοι,ρωμα ή πως τους λενε.

Αναρχια στους δρομους γενικα απο ολους. Οταν καποιος "αναρχευει" το κανει εις βαρος μου, αν εγω παω σωστα πχ και αυτος παει αναποδα με βαζει εμενα σε δυσκολη θεση. Μην μιλησω για φαναρια και stop.

Πρεπει να αρχισουν τα γραψιματα και να μην αφηνουν κανενα. Ουτε τις γκομεναρες με τα smart και τα iphones που τραβανε selfie και @@ και μολις κλαφτουν λιγο ή το παιξουν available/fuckable και καλα οι μπατσοι να κορδονονται λες και εχουν εξουσια των 800 ευρω δουλεια και τις αφηνουν με επιπληξη.

Σε μια δικια μου που τα ειχα τοτε, την σταματησαν της το επαιξαν μαγκες και ενας της πεταξε το τηλεφωνο του σε χαρτακι.

με το κινητο ειναι ΟΛΟΙ πλεον...εκτος απο κατι 60αριδες .

Εγω παλι δεν ειμαι. εχει μαι θηκη πισω απο το χειροφρενο και το βαζω εκει. Οποιος και να παρει θα τον παρω εγω μετα.

Ακομα και το αφεντικο που με ειχε παρει 2 τηλεφωνα και δεν με εβρισκε, οταν τον καλεσα εγω πισω και με ρωταγε που ειμαι και οτι με ηθελε του ειπα οδηγουσα, αν με επιανε μπατσος και με εγραφε θα μου την πληρωνες εσυ την κληση; (Με τροπο βεβαια οχι ετσι ωμα) το βουλωσε τι να πει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ΔΙΑΣ δεν κοβει κλησεις, δεν ειναι στα καθηκοντα της. εαν καποιος εχει μπλοκακι μαζι του τοτε μπορουν να σου κοψουν. κατα κυριο λογο δεν κοβουν ομως επειδη δεν εχουν.. γιαυτο και επειδη δεν κοβουν κλησεις δε τους δινουν σημασια αυτοι που πχ δε φορανε κρανος

 

α καθήκοντα της ΔΙΑΣ είναι κατά βάση σήματα *****************************************************(αρπαγές, κλοπές, διαρρήξεις, συναγερμούς, πυροβολισμοί, ένοπλες ληστείες) και συνδρομή σε άλλα περιπολικά. Επίσης ελέγχους ύποπτων ατόμων και οχημάτων.

Δεν ασχολείται με χαλαρά επεισόδια, γνήσια υπογραφής, διατάραξη ησυχίας, διαφορές αστικής φύσης μεταξύ πολιτών, τροχονομικές παραβάσεις, φωτιές και άλλες ιστορίες για αγρίους που επιλαμβάνονται κατά βάση περιπολικά των τμημάτων.

 

πηγη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω

 

 

Το ποιο σπαστικο είναι κάτι σάπια μηχανάκια του 90' με κάτι γαμωεξατμισεις από καγκουρες που μαρκάρουν και ακούγονται 4 στενά μακριά.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τροχαία μπορεί να τα σταματήσει όλα αυτά αλλά δεν το κάνει π.χ για τα σαράβαλα μηχανάκια τις γνωστές σκοτώστρες έχει δυνατότητα να διατάξη έκτακτο έλεγχο σε ΚΤΕΟ κρατικό για όχημα και να τον αναγκάσει να φτιάξει και τις βλάβες και να του κόψει και τα απαραίτητα πρόστιμα όπως επίσης και τα ντεσιμπελόμετρα που ελέγχουν την εξάτμιση οτι κάνει πολύ θόρυβο αλλά γνωστόν η τροχαία κοιμάται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω

Το ποιο σπαστικο είναι κάτι σάπια μηχανάκια του 90' με κάτι γαμωεξατμισεις από καγκουρες που μαρκάρουν και ακούγονται 4 στενά μακριά.

Είναι ο μόνος τροπος να κάνουν το βλέμμα σου να στραφεί προς αυτούς. Τιποτένιοι πουθενάδες με μπόλικο τιποτα για μέλλον.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσικος Ελληναρας . κανω τη μαλακια μου  και κλαιω γιατι μου κανανε παρατηρηση. Στη περιπτωση σου ναι δεν κανανε καλα τη δουλεια τους , στη χαρισανε . Επρεπε κανονικα και να σου βεβαιωσουν την παραβαση και προστιμο. Ειμαι σιγουρος οταν κανεις και σφινες με το μηχανακι σου και πας οπως γουσταρεις στον δρομο  , για οτι παθεις αν παθεις παντα θα σου φταινε τα αυτοκινητα

κλασσικο παραδειγμα ελληναρα φελου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους κάγκουρες που μαρσάρουν σε κατοικημένες περιοχές και ακατάλληλες ώρες, θα κάνει ποτέ η ΕΛ.ΑΣ. κάτι;

Δεν νομίζω

 

 

Το ποιο σπαστικο είναι κάτι σάπια μηχανάκια του 90' με κάτι γαμωεξατμισεις από καγκουρες που μαρκάρουν και ακούγονται 4 στενά μακριά.

Η τροχαία μπορεί να τα σταματήσει όλα αυτά αλλά δεν το κάνει π.χ για τα σαράβαλα μηχανάκια τις γνωστές σκοτώστρες έχει δυνατότητα να διατάξη έκτακτο έλεγχο σε ΚΤΕΟ κρατικό για όχημα και να τον αναγκάσει να φτιάξει και τις βλάβες και να του κόψει και τα απαραίτητα πρόστιμα όπως επίσης και τα ντεσιμπελόμετρα που ελέγχουν την εξάτμιση οτι κάνει πολύ θόρυβο αλλά γνωστόν η τροχαία κοιμάται

Είναι ο μόνος τροπος να κάνουν το βλέμμα σου να στραφεί προς αυτούς. Τιποτένιοι πουθενάδες με μπόλικο τιποτα για μέλλον.

Πλέον είναι σχεδόν αποδεδειγμένο ότι η ηχορύπανση είναι από τους κυριότερους παράγοντες που προκαλούν καρδιαγγειακές παθήσεις και άλλες σοβαρές επιπτώσεις στην υγεία των κατοίκων των αστικών κέντρων, αλλά όλοι είναι στην π**τσάρα τους.

 

Μίλαγα μια φορά με έναν "επαναστάτη", που θάβει την κακή κενονία 24/7 και λίγο παραπέρα γράφανε για ηχορύπανση. Και με αρχίζει ο τύπος ότι είναι απαράδεκτο να γράφουν για ηχορύπανση, εφόσον αυτός έχει αγοράσει νόμιμα την αγωνιστική εξάτμιση, άρα δεν ευθύνεται αυτός για το θόρυβο που προκαλεί, αλλά η κακή κενονία που του επέτρεψε να την αγοράσει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον είναι σχεδόν αποδεδειγμένο ότι η ηχορύπανση είναι από τους κυριότερους παράγοντες που προκαλούν καρδιαγγειακές παθήσεις και άλλες σοβαρές επιπτώσεις στην υγεία των κατοίκων των αστικών κέντρων, αλλά όλοι είναι στην π**τσάρα τους.

 

Μίλαγα μια φορά με έναν "επαναστάτη", που θάβει την κακή κενονία 24/7 και λίγο παραπέρα γράφανε για ηχορύπανση. Και με αρχίζει ο τύπος ότι είναι απαράδεκτο να γράφουν για ηχορύπανση, εφόσον αυτός έχει αγοράσει νόμιμα την αγωνιστική εξάτμιση, άρα δεν ευθύνεται αυτός για το θόρυβο που προκαλεί, αλλά η κακή κενονία που του επέτρεψε να την αγοράσει...

 

Μνημόνια εις το διηνεκές.

 

Θα μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω με τα ζώα που μας περιβάλλουν...

 

ΥΓ: Να συμπληρώσω στα παραπάνω ότι η ηχορύπανση κάνει τους ανθρώπους οξύθυμους και νευρικούς μεταξύ άλλων (σύμφωνα με έρευνες που έχουν γίνει). Δεν είναι τυχαίο ότι στα χωριά νιώθεις μια ηρεμία/γαλήνη, πράγμα σχεδόν αδύνατο στις πόλεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μνημόνια εις το διηνεκές.

 

Θα μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω με τα ζώα που μας περιβάλλουν...

 

ΥΓ: Να συμπληρώσω στα παραπάνω ότι η ηχορύπανση κάνει τους ανθρώπους οξύθυμους και νευρικούς μεταξύ άλλων (σύμφωνα με έρευνες που έχουν γίνει). Δεν είναι τυχαίο ότι στα χωριά νιώθεις μια ηρεμία/γαλήνη, πράγμα σχεδόν αδύνατο στις πόλεις.

Είδες να γίνεται μισή σοβαρή μεταρρύθμιση με τα μνημόνια;

Στη θέση 180 στον κόσμο είμαστε στην οικονομική ελευθερία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσικος Ελληναρας . κανω τη μαλακια μου  και κλαιω γιατι μου κανανε παρατηρηση. Στη περιπτωση σου ναι δεν κανανε καλα τη δουλεια τους , στη χαρισανε . Επρεπε κανονικα και να σου βεβαιωσουν την παραβαση και προστιμο. Ειμαι σιγουρος οταν κανεις και σφινες με το μηχανακι σου και πας οπως γουσταρεις στον δρομο  , για οτι παθεις αν παθεις παντα θα σου φταινε τα αυτοκινητα

κλασσικο παραδειγμα ελληναρα φελου.

Κλασικός μπανανιάρης που δεν έχει διαβάσει το θέμα και αρχίζει να ανεβάζει το κοτσανόμετρο κατακόρυφα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τυχαίο ότι στα χωριά νιώθεις μια ηρεμία/γαλήνη, πράγμα σχεδόν αδύνατο στις πόλεις.

Υπαρχουν και εκει τετοια φαινομενα αυτισμου αλλα σε πιο μικρο βαθμο.

 

Ειχαμε και μεις εδω εναν τετοιον με μηχανη. Αεροπλανο πιστευω θα εκανε λιγοτερο θορυβο...

 

Μια μερα τσακιστηκε και ησυχασαμε. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...