Προς το περιεχόμενο

Ανάκληση 2.8 εκατομμυρίων πλυντηρίων της Samsung στις Ηνωμένες Πολιτείες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εδω και χρονια με crt κτλ εγω ξερω απο γνωστους τεχνικους τηλεορασεων οτι η samsung ηταν η νουμερο 1 στις ζημιες.Μια φορα λεω σ εναν φιλο μου τεχνικο tv: Εχω μια τηλεοραση χαλασμενη λες να στην  φερω?  Και η απαντηση του: Samsung ειναι?Ναι του λεω....Καπως ετσι δημιουργησα αρνητικες εντυπωσεις απο τοτε..Εχει καλες τεχνολογιες η ρουφιανα αλλα δεν εχει αξιοπιστια και αντοχες.

 

Εννοειται πως υπαρχουν και πολλοι που εχουν παρει 2-3 συσκευες και ειναι κατευχαριστημενοι!!! Παντου και παντα γινονται αυτα σε ολες τις μαρκες και ειναι καθαρα ψυχολογικο το τι θα του κατσει του καθενος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαν μεγαλο λαγωνικο που ειμαι και εχοντας βαλει τις επιχειρησεις μου στην ακρη, μυριζομαι οικονομικο πολεμο στην Αμερικη. Εαν αφησουν πολυ την Samsung να κατασκευαζει προιοντα που κανουν κλικ στον κοσμο τι θα πουλανε οι Αμερικανοι; Η μηπως πιστευει κανεις οτι ειναι υπερδυναμη επειδη ειναι οι καλυτεροι;

ΦΥΣΙΚΑ και προκειται περι οικονομικου πολεμου, τον οποιο η Samsung χανει παταγωδως, αυτη τη στιγμη, απο δικα της επαναλαμβανομενα λαθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα μας ειναι φιλε μου οτι δεν παραγουμε  τιποτα εμεις, γι αυτο και ζουμε μονο με εισαγωγες και γι αυτο καταντησαμε ετσι..

 

Δεν γινεται απο την μια να παιρνουμε μερος στα μεγαλυτερα πειραματα κι ερευνες του κοσμου κι απ την αλλη να μην παραγουμε ουτε οδοντοβουρτσα.. Χαζοι δεν ειμαστε! Αλλα μας φαγανε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα μας ειναι φιλε μου οτι δεν παραγουμε  τιποτα εμεις, γι αυτο και ζουμε μονο με εισαγωγες και γι αυτο καταντησαμε ετσι..

 

Δεν γινεται απο την μια να παιρνουμε μερος στα μεγαλυτερα πειραματα κι ερευνες του κοσμου κι απ την αλλη να μην παραγουμε ουτε οδοντοβουρτσα.. Χαζοι δεν ειμαστε! Αλλα μας φαγανε..

ναι όλοι τρέχουν εδώ και δεκαετίες να γίνουν εργάτες και να δουλέψουν χωράφια και όχι να τελειώσουν την όποια σχολή στη κωλοπετινίτσα να μπουν δημόσιο, οι άλλοι μας φάγανε.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όλοι τρέχουν εδώ και δεκαετίες να γίνουν εργάτες και να δουλέψουν χωράφια και όχι να τελειώσουν την όποια σχολή στη κωλοπετινίτσα να μπουν δημόσιο, οι άλλοι μας φάγανε.. 

Ρε συ αυτο εννοω κι εγω απλα ο τονος στο " Άλλα μας φαγανε.." παει οπως στο λεω τωρα κι οχι οτι" Αλλά μας φαγανε..(καποιοι αλλοι και καλα..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 οι άλλοι μας φάγανε.. 

 

Κι εγώ αυτό θα έγραφα αλλά διάβασα 2η φορά το post και πρόσεξα ότι έγραφε "άλλα μας φάγανε" κι όχι "άλλοι μας φάγανε" :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι πέρα από το μόνιτορ μου που είναι το υπέρτατο σκυλί  και το gnex, ούτε εγώ έχω μείνει ικανοποιημένος από την ποιότητα της samsung 

 

και με τους ssd της τρέμει το φυλλοκάρδι μου μετά από τα ωραία που είχα ζήσει με τον 840, αλλά και με τον 850 δε νιώθω και πολύ άνετα μετά το πρόσφατο "σκάσιμο" που έκανε σε φίλο και χάθηκε όλη του η εγκατάσταση (ευτυχώς τα σημαντικά του αρχεία τα είχε σε μηχανικούς) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα θα σας πω........ Izola.....

 

:-) :-)

 

Ότι νεότερο και πολύπλοκο σαφώς είναι πιο ευαίσθητο σε βλάβες. Είτε πλυντήριο είτε τηλεόραση έιτε αυτοκίνητο. Το ξέρουμε όλοι, τα έχουμε ζήσει και τα παλιά και τα νέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω την εντύπωση οτι μπήκε ο καθε καημένος να πει τον πονο του.. Αφού τα σαμσουνγκ εχουν ξεσκισει τις πωλήσεις γενικότερα, ειναι αναμενόμενο οτι θα υπάρχουν χρήστες πολλοί που τους ετυχε βλαβη. Δε θα διαβάζεις καεναν να του χάλασε η τηλεόραση bluesky γιατι πουλαει 100 συσκευές σε ολη την Ελλάδα,.. Και σε 10 να χαλασε πιθανοτατα κανεις δεν είναι χρήστης του φόρουμ για να γραψει..

Εγω πως γίνεται να εχω 4 τηλεοράσεις σαμσουνγκ στο σπίτι, και να μη εχει χαλασει ποτε καμια?

Η παλαιοτερη 40 ιντσες 10ετιας.

Αμα αρχίσουν να γράφουν ποσοι έχουν τηλεοράσεις σαμσουνγκ και δεν τους χάλασε ποτε, το threat μπορεί να φτάσει και το 1 εκ ποστ, και να αποδειχθεί οτι αυτοι οι 10-12 που γράφουν για βλαβες παραπάνω ειναι απλα μια ελαχιστοτατη μειοψηφία.

Φιλος μου που εχει μαγαζι επισκευων, γραφει οτι οι σαμσουνγκ ειναι απο αυτες που χαλανε μακραν σπανιότερα απο ολες τις αλλες.

Τουλάχιστον στις τηλεοράσεις ΜΈΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ειναι εγγύηση, σε ολα τα αλλα το συζητάμε.

 

 

Well said.. Για την ιστορία τα περισσότερα πλυντήρια με βλάβες στα service είναι του ομίλου Siemens - Bosch. Ο λόγος?? Γιατί έχουν πουληθεί τα περισσότερα. Στα 100 σπίτια τα 60 έχουν αυτές τις συσκευές.. Λογικό να ακούγονται συχνά για αυτά.

 

Πάραυτα σε πλυντήριο κατ εμέ μόνο Miele.. Ακριβά αλλά αθάνατα και αθόρυβα....

Επεξ/σία από graphist83
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάραυτα σε πλυντήριο κατ εμέ μόνο Miele.. Ακριβά αλλά αθάνατα και αθόρυβα....

 

Ισχύει ακόμα αυτό ή μιλάμε για παλιότερες συσκευές? Διότι ακούω συχνά ότι πλέον έχουν πέσει αρκετά τα Miele (γενικα όχι μόνο τα πλυντήρια) κι ότι πληρώνεις premium αδίκως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι samsung συσκευες και η εγγυηση επειδη ετυχε να βγαλουν βλαβη 2 συσκευες της(note 7 το συγκεκριμενο πλυντηριο) απο τις χιλιαδες που βγαζει δεν λεει τιποτα.

 

 

6 χρονων καλο samsung ψυγειο δουλευει αψογα δεν εχει σταματησει ποτε

3.5 χρονων tablet note 10.1 εχει φαει καμια 10αρια βουτες σε μαρμαρο επισης δεν εχει το παραμικρο περα απο το ξεβαμμα του bezel σε λιγα σημεια

2.5 χρονων note 3 με απειρο δουλεμα επισης αψογο

τηλεοραση 55h6400 2 μηνες 1100 ευρω πριν τον δευτερο χρονο εβγαλε προβλημα το bluetooth.Ηρθαν την πηραν την εφεραν χωρις να δωσω μια.Το bluetooth δουλευει αψογα απο τοτε.

 

 

Ο καθενας εχει και τις αναλογες κριτικες σε σχεση με οτι συσκευη εχει και ποσο καλη του εχει βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι samsung συσκευες και η εγγυηση επειδη ετυχε να βγαλουν βλαβη 2 συσκευες της(note 7 το συγκεκριμενο πλυντηριο) απο τις χιλιαδες που βγαζει δεν λεει τιποτα.

 

 

6 χρονων καλο samsung ψυγειο δουλευει αψογα δεν εχει σταματησει ποτε

3.5 χρονων tablet note 10.1 εχει φαει καμια 10αρια βουτες σε μαρμαρο επισης δεν εχει το παραμικρο περα απο το ξεβαμμα του bezel σε λιγα σημεια

2.5 χρονων note 3 με απειρο δουλεμα επισης αψογο

τηλεοραση 55h6400 2 μηνες 1100 ευρω πριν τον δευτερο χρονο εβγαλε προβλημα το bluetooth.Ηρθαν την πηραν την εφεραν χωρις να δωσω μια.Το bluetooth δουλευει αψογα απο τοτε.

 

 

Ο καθενας εχει και τις αναλογες κριτικες σε σχεση με οτι συσκευη εχει και ποσο καλη του εχει βγει.

 

 

Φιλε μου η διαφορα ειναι οτι ολες οι συσκευες βγαζουν προβληματα απο ολους τους κατασκαυαστες αλλα με το note7 και το πλυντηριο υπηρχε σοβαρος κινδυνος τουλαχιστον τραυματισμου, μεχρι και αεροπλανο να πεσει!Γι αυτο τοσος ντορος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...