Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Camera 30$ gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά ενώ έχει πολύ καλή εικόνα για τα γούστα μου και αποδεκτό ήχο, έχω κάποια θέματα συνδεσιμοτητας. Πολλές φορές η κάμερα εμφανίζεται offline και δεν συνδέεται το app. Το περίεργο είναι ότι μου έρχονται τα notification από motion sensor και σε πολλές περιπτώσεις βλέπω και το βίντεο κανονικά αλλά δυσκολεύεται στο live. Πρέπει να δοκιμάσω μήπως φταίει το wifi, η κάμερα ειναι 4_5 μέτρα από το router με ενα τοίχο ενδιαμεσα. Έχει κανείς παρόμοια προβλήματα?

ναι εγω,το router ειναι διπλα αλλα εχω συνεχεια αποσυνδεσεις.Διαβασε μερικα ποστ πιο πανω για λεπτομερειες.Αν βρεις ακρη ποσταρε εδω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την έκδοση 4.1.6 του app mi home, η κάμερα πλεον φαίνεται αμεσα στο app του κινητού μέσω 4g και δεν κάνει κολλήματα, ελπίζω να είναι μόνιμο αυτό, οπότε και είναι τέλεια για μένα. Για να βάλετε τη συγκεκριμένη έκδοση, κατέβασε στο κινητό την εφαρμογή από το playstore και κάντε αναβάθμιση στην εφαρμογή μέσα από τις ρυθμίσεις της (mihome-profile-setings-check for updates) . Πρέπει να επιτρέψετε την εγκατάσταση από άγνωστες πηγες. Για αναβάθμιση του firmware της cameras συνδεθείτε με την κάμερα - τελίτσες πάνω δεξιά - general settings - check for updates.

Επεξ/σία από scirocco 13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω την παρατησα εδω και μήνες (την εχω ξηλώσει κιολας τόσο εκνευριστηκα) το θεωρω χαμενο παιχνιδι δε βγαζω ακρη, ωστόσο το τελευταίο μήνυμα μου δίνει κάποια ελπίδα..για πειτε...

 

edit: τωρα ειδα το edit που προτείνει ο φιλος απο πάνω, ουσεμία αλλαγη σε εμενα (iOS) αρνείται να συνδεθεί εκτος σπιτιού ετσι απλα...μπορει να φταιει το ρουτερ μου, μπορει που δεν την κανω update μπορει πολλα δε βγαζω ακρη... Την παρατάω, θα την βάλω για πούλημα όποιος εχει γνωσεις και κουραγιο ας ασχοληθεί χαλαλι!

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι την παρατησες;εγω εκτος απτην αρχη που ειχε την εφαρμογη στο ios στα κινεζικα ενω τωρα ειναι στα αγγλικα ουδεποτε ειχα προβλημα συνδεσης ειτε με wifi ειτε με 3g η 4g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και η δική μου συνδέεται, φτάνει στο 90% και κάνει time out. Για αρχή θα δοκιμάσω σε άλλο δίκτυο.

No offence αλλά το Qr code κατάλαβες ότι πρέπει να στοχεύσεις την κάμερα πάνω του. Αν η κάμερα δεν το είδε καλά η καθόλου βγάζει timeout. Κάνε μερικές προσπάθειες να το δει καλά και θα περάσει λογικά

23 euro αξίζει? Ή καλύτερα καποια άλλη σε αυτά τα χρήματα px sricam

Sricam στα 18. Κάνει λίγη υπομονή και μόλις ξαναβγεί σε προσφορά παίρνεις xiaomi στα 20 και λίγο που την πήρα εγώ. 2 ευρώ διαφορά. Κέρδος 1080p αντί για 720p , ποιότητα xiaomi , και συν ότι έχεις την ευκαιρία αργά η γρήγορα να την συνδυάσεις με άλλα προϊόντα και να στήσεις ένα σύστημα αυτοματισμών και ασφαλείας Xiaomi. Η γνώμη μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει παρακαλώ. Μόλις προμηθεύτηκα την κάμερα και έχω πρόβλημα στο σετάρισμα. Έχω τη μαμίσια έκδοση Mihome και έχω πάνω την yeelight και λειτουργεί κανονικά. όταν πάω να κάνω add την κάμερα και ενώ έχω πατήσει το setup με την καρφίτσα, δεν μου βγάζει το qr code για να το σκανάρω και να συνεχίσω, ξέρετε τι μπορεί να φταίει?εννοείται ότι έχω την επιλογή Mainland στις ρυθμίσεις και τα αγγλικά βασική γλώσσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το qr code στο βγαζει η εφαρμογη πατωντας οτι εχεις ακουσει την φωνητικη εντολη ενω εχεις πατησει το κουμπι με την καρφιτσα!σαν επιλογη καμερας θα πρεπει να βαλεις την πρωτη που θα σου εμφανισει που ειναι ιδια οπτικα απο τις δυο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά μόλις το σέταρα στης συζύγου μου το κινητό και όλα καλά αλλά σε μένα δεν θέλει... κολλάει στο σημείο που που ενώ πατάς την καρφίτσα και μιλάει η κινεζόυλα ψάχνει το δίκτυο και εκεί δε το βρίσκει.. κανονικά όταν θα το βρει εμφανίζει το qr code... το έχω κανει 2-3 φορές uninstall και δε θέλει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά μόλις το σέταρα στης συζύγου μου το κινητό και όλα καλά αλλά σε μένα δεν θέλει... κολλάει στο σημείο που που ενώ πατάς την καρφίτσα και μιλάει η κινεζόυλα ψάχνει το δίκτυο και εκεί δε το βρίσκει.. κανονικά όταν θα το βρει εμφανίζει το qr code... το έχω κανει 2-3 φορές uninstall και δε θέλει....

Ποιο κινητο εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο κινητο εχεις?

Έχω το P9 και η γυναίκα μου το P8lite. Τελικά δεν κατάφερα με τίποτα να το σετάρω με το δικό μου λογαριασμό και το σέταρα στο κινητό μου με τον λογαριασμό της συζύγου. έχει φάει κόμπλα μεγάλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...