Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Camera 30$ gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ίδια έκανα επανεγκατάσταση, όταν δείχνει εικόνα ο χρόνος δεν ρολλαρει ακριβώς σαν κανονικό ρολόι. Μια αργεί δύο δευτερόλεπτα, μία πάει πίσω. Εξού κ τα σπασίματα. Με πόσα KB σου δείχνει ότι έρχεται η εικόνα??

Μολις δοκιμασα κ αλλο router παλι τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι μου Laggαρει τοσο πολυ? Την εχω διπλα απο το ρουτερ αλλα η εικονα αργει καμια 5 δευτερολεπτα κ εχει πολλα σπασιματα!! Επισης δεν λειτουργει η επιλογη για το μικροφωνο, το παταω κ δεν πατιεται!! Εκανα update fw στο τελευταιο.

Σε αλλο φορουμ χρηστης αναφέρει οτι αναλογα με το ποσο ''δυνατό '' ειναι το smartphone που το δουλευει καθε φορά ανάλογα παει και το lag... για δοκιμασε και ανάφερε...

 

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/22406-Xiaomi-Smart-1080P-WiFi-IP-Camera/?postID=341612#post341612

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, δοκίμασα στο TV box κ δούλεψε καλύτερα με πιο λίγα κολλήματα. Μάλλον είχατε δίκιο να δοκιμάσω άλλη συσκευή αν κ δεν καταλαβαίνω τι διαφορά μπορεί να κάνει πιο γρήγορη συσκευή μιας κ κάνει μόνο το playback. Όχι βέβαια ότι το κινητό που δοκίμαζα στην αρχή είναι αργό. Πρέπει να έχει σχέση η εφαρμογή που είναι γτπ. Τέλος εβαλα το hack και στο πισι πάει σφαίρα.

Ευχαριστώ για τα hints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρέλαβα και εγώ μετά από 50 ημέρες, αγορά από Gearbest.

Πρώτες εντυπώσεις θετικές , καλύτερη εικόνα με φως ή χωρίς σε σχέση με την 720p της ίδιας εταιρίας. 

Εκανα και το update που έβγαλε αλλά έφαγα ΄΄φρίκη΄΄ μέχρι να τελειώσει γιατί έκανε αρκετή ώρα :)

To μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει ΄΄κίνηση΄΄ όπως η 720άρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ χτες. Σήμερα την έβαλα σε δοκιμασία. εικόνα άψογη, ακόμη και την νύχτα.

Με παίδεψε λίγο μέχρι να καταφέρω να την συνδέσω καθώς δεν δεχόταν το κωδικό του wifi και μετά δεν μου εμφάνιζε το QR Code (έβγαζε error).

αλλά μετά από μερικές προσπάθειες κατάφερε και συνδέθηκε.

 

Υ.Γ. από banggood σε 25 μέρες με tracking no, 23.99$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να την βάλω στο αυτοκίνητο, με powerbank για τροφοδοσία. Έχει κανείς ιδέα πως γίνεται η ρύθμιση; 

Έκανα και κάποιες μικρομεταφράσεις για την ευκολία μας. Όποιος ενδιαφέρεται στο spoiler

 

 

post-200062-0-88802700-1487267075_thumb.png post-200062-0-58273200-1487267084_thumb.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει ακομα σε χαμηλη τιμη;;

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αμάξι τι να την κάνεις;

 

Αν θέλεις για αμάξι δώσε μερικα €€€ και πάρε μία dash cam και είσαι οκ.

Δεν με κατάλαβες, την θέλω για να γράφει όταν είναι παρκαρισμένο και όχι όταν ταξιδεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...