Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Camera 30$ gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θέλω να την βάλω στο αυτοκίνητο, με powerbank για τροφοδοσία. Έχει κανείς ιδέα πως γίνεται η ρύθμιση; 

Έκανα και κάποιες μικρομεταφράσεις για την ευκολία μας. Όποιος ενδιαφέρεται στο spoiler

 

 

 

Γιατι παιδευεσε?η εφαρμογη τοσο σε android οσο και σε ios ειναι στα αγγλικα...

απο την κεντρικη οθονη της εφαρμογης πριν μπεις στην καμερα πατα κατω δεξια που λεει profile μετα setting και τερμα κατω που λεει language..αυτα ειναι για το android 6 με την τελευταια εκδοση της εφαρμογης!

Δεν με κατάλαβες, την θέλω για να γράφει όταν είναι παρκαρισμένο και όχι όταν ταξιδεύω.

και γιατι δεν βαζεις ενα φορτιστη αυτοκινητου να της δωσεις ρευμα απο κει?αν θυμαμαι καλα καπου στα 400-600mah τραβαει σε λειτουργια..

ενδεικτικα παντως με power bank 17600mah αντε καπου στα 15000 καθαρα μου κρατησε 24 ωρες περιπου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Δυστυχώς λες βλακείες :P)

Έρχεται μόνο με ένα καλώδιο Usb. πρέπει να αγοράσεις ένα φορτιστή ξεχωριστά.

Ααα μάλιστα οκ

 

Με εβγαλες από την άγνοια μου προφεσορα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι παιδευεσε?η εφαρμογη τοσο σε android οσο και σε ios ειναι στα αγγλικα...

απο την κεντρικη οθονη της εφαρμογης πριν μπεις στην καμερα πατα κατω δεξια που λεει profile μετα setting και τερμα κατω που λεει language..αυτα ειναι για το android 6 με την τελευταια εκδοση της εφαρμογης!

 

και γιατι δεν βαζεις ενα φορτιστη αυτοκινητου να της δωσεις ρευμα απο κει?αν θυμαμαι καλα καπου στα 400-600mah τραβαει σε λειτουργια..

ενδεικτικα παντως με power bank 17600mah αντε καπου στα 15000 καθαρα μου κρατησε 24 ωρες περιπου...

Ευχαριστώ για το πρώτο σκέλος, καλά που βρέθηκες να με ξεστραβώσεις! Όσο για το δεύτερο σκέλος όταν δεν είναι το κλειδί στη μηχανή δεν έχω ρεύμα στον αναπτήρα

 

 

Έχω ένα γείτονα που απειλεί όποιον βάλει το αυτοκίνητό του στο δρόμο μπροστά από το σπίτι του ότι θα του κάνει ζημιά και έλεγα να βάλω δυό "κρυφές" κάμερες να γράφουν το βράδυ μέσα από το αυτοκίνητο ώστε αν γίνει κάτι να έχω αποδείξεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως άψογη εικόνα δεν το λες με τίποτα. Μέτρια το μάξιμουμ την χαρακτηρίζω. Ρεαλιστικά.

Υπάρχει στα 20-25€ κάποια με καλύτερη εικόνα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις sricam 1080 αγορασμενη στα 20-25€?

Έχεις escam 1080 αγορασμενη στα 20-25€?

Έχεις vstarcam 1080 αγορασμενη στα 20-25€?

 

Η μήπως έχεις 720 και μας λες ότι είναι καλύτερη από την 1080?

 

Εχεις την κάμερα του τίτλου και συγκρίνεις η υποθέτεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν ξέρεις τι καλώδιο είχε μέσα ΠΩΣ στο καλό ξέρεις αν κάποια άλλη κάμερα είναι ανώτερη ή όχι σε εικόνα?

Θα μας τρελάνετε εντελώς ώρες ώρες μερικοί :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

 

 

Έχω ένα γείτονα που απειλεί όποιον βάλει το αυτοκίνητό του στο δρόμο μπροστά από το σπίτι του ότι θα του κάνει ζημιά και έλεγα να βάλω δυό "κρυφές" κάμερες να γράφουν το βράδυ μέσα από το αυτοκίνητο ώστε αν γίνει κάτι να έχω αποδείξεις.

 

 

Τρώγεσαι να φας μηνύσεις :P

 

http://www.dpa.gr/portal/page?_pageid=33,124846&_dad=portal&_schema=PORTAL#8

 

Τοποθέτηση καμερών σε δημόσιους χώρους επιτρέπεται, κατ’ αρχήν, μόνο από δημόσιες αρχές, για τους σκοπούς και υπό τις προϋποθέσεις που προσδιορίζονται στο άρθρο 14 του ν. 3917/2011. Σημειώνεται ιδιαίτερα ότι, κατά κανόνα, δεν επιτρέπεται η τοποθέτηση καμερών σε δημόσιο χώρο από ιδιώτη για το σκοπό της προστασίας προσώπων και αγαθών (μια τέτοια τοποθέτηση μπορεί να επιτραπεί σε εξαιρετικές μόνο περιπτώσεις και υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις – βλ. άρθρο 6 της οδηγίας 1/2011).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις sricam 1080 αγορασμενη στα 20-25€?

Έχεις escam 1080 αγορασμενη στα 20-25€?

Έχεις vstarcam 1080 αγορασμενη στα 20-25€?

 

Η μήπως έχεις 720 και μας λες ότι είναι καλύτερη από την 1080?

 

Εχεις την κάμερα του τίτλου και συγκρίνεις η υποθέτεις?

720 είναι αλλά παίζουν με περισσότερα fps οπότε δεν έχω σπασίματα και χάσιμο της ροής όταν βλέπω.

 

Αν εσύ θέλεις 1080 και να κολλάει κτλπ διαλέγεις και παίρνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ανεβαζετε καμια εικονα απο την καμερουλα να δω λιγο δειγμα κ να συγκρινω με την δικη μου αν ειναι ευκολο? Αν κ δεν νομιζω να παιζει κατι, ειμαι περιεργος να δω αν τραβαει καλυτερα σε εσας. Παντως για την ιστορια νομιζω οτι για τα 20ε που κοστιζει κ σε συνδυασμο με το χακακι για το πισι (κανονικο μονιτορινγκ κ εγγραφη με software) ειναι ματαιο να μιλαμε κ να συγκρινουμε παιδια. Ειναι για basic χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω sricam

Έχω escam

Έχω vstarcam

 

Όλες είναι λίγο ανώτερες πιστεύω σε ποιότητα ειδικα η τελευταία.

 

ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για να τις βλέπεις από κινητό και τις τρεις μαζί...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...