Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Camera 30$ gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το tiny cam pro δουλεύω και είναι άψογο.

Κι εγώ το tiny cam pro χρησιμοποιώ σε sricam και escam. Xiaomi δεν έχω συνδέσει γιατί χρειάζεται downgrade το firmware για να ανοίξει το rtsp.

Εσύ στη xiaomi άνοιξες rtsp;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αλλη λειτουργια που εχει η καμερα του τιτλου ειναι οτι μπορεις να την κανεις να δουλεψει συνδεοντας την απευθειας στο κινητο σου μεσω wifi που εκπεμπει η ιδια η καμερα..ετσι βλεπεις την καμερα χωρις να εχεις ρουτερ στον χωρο σου!

Πολυ καλη λειτουργια!

πως γινεται αυτο?

Παιδια ανεβαζετε καμια εικονα απο την καμερουλα να δω λιγο δειγμα κ να συγκρινω με την δικη μου αν ειναι ευκολο? Αν κ δεν νομιζω να παιζει κατι, ειμαι περιεργος να δω αν τραβαει καλυτερα σε εσας. Παντως για την ιστορια νομιζω οτι για τα 20ε που κοστιζει κ σε συνδυασμο με το χακακι για το πισι (κανονικο μονιτορινγκ κ εγγραφη με software) ειναι ματαιο να μιλαμε κ να συγκρινουμε παιδια. Ειναι για basic χρηση.

Hello JohNickZ!Μονιτορινγκ και εγγραφη με τι κανεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στην κάμερα στις 3 τελίτσες πάνω δεξιά πας στο "camera settings" και ενεργοποιείς το "motion detection" και ορίζεις και sensitivity (δεν έχω κάτσει να τα τεστάρω καθώς προτιμώ κανονικό sensor κίνησης αλλά λογικά θα παίζει οκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν έχεις δώσει δικαιώματα για ειδοποιήσεις στην εφαρμογή? (αν έχεις ειδικά κάνα mui-emui κινητό)


Δοκίμασε να δεις αν μπορείς να φτιάξεις automation που στο motion detection (ένα action έχει η κάμερα σαν trigger) να στέλνει απλά μήνυμα (send notification to device)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γινεται αυτο?

Hello JohNickZ!Μονιτορινγκ και εγγραφη με τι κανεις?

 

Γεια σου Azuli παιχταρα. Τρεχεις το χακακι με μια microsd κ εχεις εικονα με rtsp, επειτα με ενα software τυπου καταγραφικου (iSpy) κανεις οτι θες, εγγραφη με motion detect, εγγραδφη με audio triggering κτλ κτλ κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks!

 

To προβλημα που εχω προς το παρον ειναι πιο σημαντικο.

Δεν συνδεεται σταθερα στο wifi.

Εχω συνεχεια αποσυνδεσεις που για να λυθουν πρεπει να κανω restart το τηλεφωνο,και παλι μετα απο λιγα λεπτα παλι αποσυνδεση.

Οταν γινεται αποσυνδεση μου κρασαρει και το wifi του κινητου,πρεπει να κανω airplane mode on/off και να ξανασυνδεθω,παλι μεχρι να ξανα αποσυνδεθει.

 

Το router του σπιτιου δινει wifi μονο στο κινητο,δεν εχω αλλες συσκευες.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα?Κατι με το router πρεπει να παιζει,ισως κανα καναλι θελει αλλαγη αλλα δεν ξερω τι να αλλαξω.

 

Ειμαι ακομα με το original firmware καθως λογω των αποσυνδεσεων φοβαμαι μην διακοπει κανα firmware update και μπρικαρει εντελως η camera

Γεια σου Azuli παιχταρα. Τρεχεις το χακακι με μια microsd κ εχεις εικονα με rtsp, επειτα με ενα software τυπου καταγραφικου (iSpy) κανεις οτι θες, εγγραφη με motion detect, εγγραδφη με audio triggering κτλ κτλ κτλ.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ, πολύ ευχαριστημένος γενικά, συνδέθηκε εύκολα με το app,εκανα και το update στην κάμερα πολύ καλή εικόνα αν και δεν έχω μέτρο σύγκρισης, μου έρχεται notification από το motion detectioν στο αππ και μετά μπορώ να δω το βιντεακι 15 δευτερολεπτων, στο super sensitive φαίνεται να δουλεύει η ανίχνευση αν και μου χτυπάει συχνά για το παραμικρό,στη μεσαία ευαισθησία φαίνεται οτι δεν δουλεύει καθολου, πολύ καλό και το μικρόφωνο που έχει ακούω τα πάντα, ξέρει κανείς το continuous recording τι κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γινεται αυτο?

Hello JohNickZ!Μονιτορινγκ και εγγραφη με τι κανεις?

για AP MODE μπαινεις στην εφαρμογη συνδεεσε κανονικα στη καμερα  πατας στις 3 τελιτσες μετα discovery και μετα εχει επιλογη Ap mode..

μετα ακολουθεις τις οδηγιες και συνδεεσε απευθειας στην καμερα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ενώ έχει πολύ καλή εικόνα για τα γούστα μου και αποδεκτό ήχο, έχω κάποια θέματα συνδεσιμοτητας. Πολλές φορές η κάμερα εμφανίζεται offline και δεν συνδέεται το app. Το περίεργο είναι ότι μου έρχονται τα notification από motion sensor και σε πολλές περιπτώσεις βλέπω και το βίντεο κανονικά αλλά δυσκολεύεται στο live. Πρέπει να δοκιμάσω μήπως φταίει το wifi, η κάμερα ειναι 4_5 μέτρα από το router με ενα τοίχο ενδιαμεσα. Έχει κανείς παρόμοια προβλήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...