Προς το περιεχόμενο

Ελλάδα ή εξωτερικό;


blackcloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mark Zuckerberg, Sean Parker, Shawn Fanning and so so many others approve this message. Επειδή ως γνωστόν φτιάξανε το φβ(αρχική έκδοση) και το ναπστερ με πονηριά και μόνο, και καθόλου σκληρή δουλειά και καθόλου ξενύχτια και coding.

 

Συμβουλή: Εφόσον είσαι Junior στον χώρο χωρίς επιτεύγματα και χωρίς σημαντικη θέση σε εταιρεία που θα ζηλεύαν άλλοι να την αποκτησουν, πάρε μια βαθιά ανάσα πριν προσπαθησεις να επιβάλλεις την άποψή σου σαν την μόνη σωστή.

 

.....

 

Και πως ΕΝΤΕΛΩΣ τυχαια αυτοί είναι από την Αμερική. Αποφάσισε! θα φας αυτά που σου σερβίρουν ως ένα πιστό πρόβατο-θύμα marketing ή θα έχεις δικιά σου γνώμη.

 

έλεγα και εγώ να πάρω μια Χ επιδότηση, ίσως ένα Υ δάνειο και να ανοίξω μια εταιρεία για να έχω να λέω ρε παιδί μου. και ας πτωχεύσει μωρε! ή ας είναι για το πεος. Είναι και της μόδας βλέπεις ο κάθε Έλληνας να έχει 1 αμάξι, 1 σπίτι και 1 εταιρεία.

 

Με απλά λόγια. αρκετές εταιρείες "μπάζουν" και δεν είναι challenge να δουλεύεις σε αυτές.

 

Αλλά τι σου λέω τώρα... ένας Junior.

 

(κλασικό παράδειγμα ότι στην Ελλάδα "ότι πουν τα χαρτιά" ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως ΕΝΤΕΛΩΣ τυχαια αυτοί είναι από την Αμερική. Αποφάσισε! θα φας αυτά που σου σερβίρουν ως ένα πιστό πρόβατο-θύμα marketing ή θα έχεις δικιά σου γνώμη.

 

έλεγα και εγώ να πάρω μια Χ επιδότηση, ίσως ένα Υ δάνειο και να ανοίξω μια εταιρεία για να έχω να λέω ρε παιδί μου. και ας πτωχεύσει μωρε! ή ας είναι για το πεος. Είναι και της μόδας βλέπεις ο κάθε Έλληνας να έχει 1 αμάξι, 1 σπίτι και 1 εταιρεία.

 

Με απλά λόγια. αρκετές εταιρείες "μπάζουν" και δεν είναι challenge να δουλεύεις σε αυτές.

 

Αλλά τι σου λέω τώρα... ένας Junior.

 

(κλασικό παράδειγμα ότι στην Ελλάδα "ότι πουν τα χαρτιά" ...)

 

Coherence σκέψης: LVL -1.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται ποιο κομματι θα ακολουθησεις.. 

Εγω πχ εχω κανει ISTQB και SAP, οπως επισης κ ISTQi 

Υπάρχει ανταπόκριση για τα ISTQB  και ISTQi ακόμα? Σκέφτομαι να να πάρω κάποιο από τα 2 αλλά ετοιμάζομαι να πάω προς automation stuff και δεν ξέρω αν είναι άδικος κόπος ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...