Προς το περιεχόμενο

VDSL Ανθούπολη,Περιστέρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 18/4/2018 at 23:43, InternaL said:

πωπω νοημα με την καμπινα και παλι καλα που ηρθε εκει που ηρθε. Ναι το 724 μου εστειλαν. το κουμπωσα επανω και ενω μου ειπε η υπαλληλος θα εχω τηλεφωνο δεν εχω , ουτε και adsl με το νεο ρουτερ. ετσι εβαλα το παλιο και οταν μια μερα δεν θα εχω τηλ και ιντερνετ θα βαλω το καινουργιο χαχααχαχχα :P

Την πλακα την εχει ο απεναντι που πηρε τηλεφωνο και του ειπαν δεν εχουμε γραμμες και σας το βγαζει κιτρινο.. και βριζει απο το πρωι.. :P

Γιατι , γιατι δεν μου ειπαν τιποτα. μεσα στο σπιτι θα την ειχα, θα τους εδινα και κλειδι οποτε ηθελαν τα παιδια να ερχονται να κανουν δουλιτσα :D :D 

αν εβαζες πανω το καινουριο θα πρεπε να εχεις ιντερνετ εκτος αν θελει Manual σεταρισμα και τηλεφωνια θα συνεχιζες να εχεις Tdm μεχρι να σε γυρισουν σε voip.και αν αφησεις πανω το παλιο θα εχεις κανονικα ιντερνετ απο το kv σαν adsl:P

On 19/4/2018 at 13:59, guido said:

Παρέλαβα και εγώ το ρουτερ.

ZTE ZXHN H267A

SMS δεν έχω λάβει πάντως ακόμα με εκτιμώμενο χρόνο ενεργοποίησης όπως μου είχαν πει, πέρα από το προφορικό όταν έκανα την αίτηση. Να ανησυχώ;

Ξέρουμε τι βάζουν Ανθούπολη στα 50ρια; VO-IP ή το άλλο;

Λογικά η καμπίνα μου είναι η 566. Βλέπω και μια 585 στο χάρτη κοντά, άλλα δεν υπάρχει (τουλάχιστον εκεί που λέει)

Άσχετο, λίγο που είδα το router, να συνδέσω τις συσκευές και στις δυο συχνότητες και σε οποία μπαίνουν μόνες τους; Βλέπω έχει ταυτόχρονα και την 2,4 και την 5

edit:

Να παίξω κάνα Τζοκερ, μόλις μου ηρθε SMS για ενεργοποίηση στις 25/4.

Για την ιστορία, η αίτηση έγινε 16/4, άρα (αν όλα πάνε καλά), 7 εργάσιμες

περιπου 7-10 μερες ενεργοποιηση.αν βαλεις ote Θα σε γυρισουν σε voip.αν βαλεις αλλο παροχο θα σε αφησουν σε Tdm οπως πριν εκτος αν ο παροχος δινει voip που οσο θυμαμαι οι υπολοιποι δινουν voip αλλα οχι στα οικιακα.μερικα modem/router εχουν και τα 2 bands.πλεον στα περισσοτερα μοντελα ειναι και τα 2 bands και θα συνδεθει αυτοματα εκει που πρεπει/θελει (αν ειναι ιδιο ssid) εκτος αν του ορισεις εσυ κατι αλλο πχ διαφορετικο ssid.πιο παλια μερικα modem/router υποστηριζαν Dual band αλλα μπορουσες να παιξεις ειτε 2,4 ειτε 5.δεν μπορουσες και τα 2 μαζι.βλεπε Speedport w724v.

On 19/4/2018 at 17:59, divo said:

Παιξε τζοκερ.....

Ολες οι νεες γραμμες και οι αναβαθμίσεις θα ειναι υποχρεωτικά voip.

σε οτε οχι σε ολους τους παροχους.πχ η forthnet Δινει tdm κανονικα.

On 24/4/2018 at 02:23, InternaL said:

Τι δυο και σημερα.. μου εστειλαν μυνημα την παρασκευη οτι την δευτερα  (εχθες) θα γινει η μεταβαση στην ευριζωνικοτητα..

Περνω κ εγω τηλεφωνο, λεω τι εγινε ρε παιδια; α λεει απλα περασατε στην ευρυζωνικοτητα , στην νεα εποχη! 

DAFUQ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ε καλα λεει μεχρι τελος της εβδομαδας θα σας την εχουν δωσει.. 

Εξου και τα εργα που γινονται κατα μηκος του σπιτιου μου! :D:D

o ote εχει το δικαιωμα να σου αλλαξει την ημερομηνια ενεργοποιησης.θεωρητικα πρεπει να το κανει καμποσο πριν την ημερα που ειναι να σε γυρισει αλλα εχω δει να το κανει και την ιδια την ημερα.πχ ησουν για 12/4 και στις 12/4 σε παει για 15/4

On 24/4/2018 at 10:37, InternaL said:

Μπηκε σημερα.. κακα μαντατα..

κουμπωσα στα 60 ασχετως συνδεσμολογιας στο σπιτι (το τι δειχνει το manual του οτε, ακομα και καρφωτα απο τοιχο στον μοντεμ..) τηλεφωνια  ενω μπορω να καλεσω, οταν καλω σπιτι δεν χτυπαει.. πηρα την εξυπηρετηση.. σε 25 λεπτα λεει, ακουστικο σκουλαρικι προς το παρων.. αντε να δουμε τι θα δουμε.. 

α.οτι εβαλες το ρουτερ στην κεντρικη πριζα δεν σημαινει οτι εχεις σωστη συνδεσμολογια.διαβασε το Pdf της cyta και θα καταλαβεις.

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

οτι δεν μπορουν να σε καλεσουν εχει να κανει με φορητοτητα οταν εισαι απο αλλο παροχο ή οταν εισαι στον ιδιο παροχο και πριν ειχες Tdm να σε αλλαξουν οτι πλεον το νουμερο παιζει voip.

 

On 24/4/2018 at 12:45, InternaL said:

Τσοπανοι.. πηρα τηλεφωνο και εβγαλα βλαβη και το πηγαν απο 60, 70 για να ειναι μεσα στην εγγυηση ταχυτητας. εν τω μεταξυ το Ping μου παραμενει 70-80 Ms, που σε περιπτωσεις με adsl ειχα και 50ms... πφφ κατσαπλιαδες; να τραβηξω ενα καλωδιο απο την καμπινα; τι σκατα;; .. :( αλλοι με 50αρα και εχουν 30ms Ping.. :/

λογικο αμα εισαι interleave/interleave.θα δεις μικροτερο Ping αν εισαι Interleave στο Down και Fast στο Up που ηταν το default που ενεργοποιουσε  ο οτε μεχρι προτεινως και το καλυτερο Ping αμα βαλεις Fast /fast το οποιο μου εχουν πει χωρις να το εχω δει οτι πλεον αυτο βαζει ο οτε σαν default.για να ανεβει η ταχυτητα μπορει να σε εβαλε interleave.αν πριν με adsl ειχες Fast Λογικο ειναι να επαιζες καλυτερα.οτι βαζεις vdsl και εχεις μεγαλυτερη ταχυτητα δεν σημαινει οπως νομιζουν πολλοι οτι θα εχεις μικροτερο Ping.ενα και αυτο αν πχ ειχες και πριν και τωρα Interleave.αν εχεις τηλεφωνα με φιλτρα σημαινει οτι εχεις παραλληλα (bridge taps) αρα η καλωδιωση σου ειναι λαθος.και η δοκιμη στην κεντρικη πριζα γινεται εφοσον την ανοιξουμε και αποσυνδεσουμε ολα τα ζευγαρια που πανε στα αλλα πριζακια εκτος απο αυτο που μας φερνει την υπηρεσια.

On 24/4/2018 at 12:48, guido said:

Ωραία...

Με τη γκαντεμιά που με δέρνει εμένα με βλέπω να πιάνω 10 :lol:

ειναι βασικο η σωστη καλωδιωση ειδικα οταν μιλαμε για 100αρι πακετο.

On 24/4/2018 at 22:29, InternaL said:

31184884_10155371857751516_1850016747109

ωωωωωωω 91... ωωωωωωωωωωωω κυριες και κυριοι!!! καλως ορισες!

Βεβαια! το Ping παραμενει σε ιστορικα υψηλα για την εποχη επιπεδα καθως και τα CRC ειναι και αυτα σε ιστορικα υψηλα! :wacko::wacko:

ta crc δεν ειναι κατι το τρελλο.πολλες φορες διαλεγεις η ταχυτητα ή Ping οπως και με το adsl.αλλα κοιτα καλωδιωση.μπορει να χανεις πολλα Mbit και να σηκωνεις παραπανω crc.

αν φτιαξεις καλωδιωση ισως μετα να μπορεις να ζητησεις fast και να παιξεις και με καλο sync

On 25/4/2018 at 12:28, InternaL said:

Ηρθε και ο οτες, 81 κουμπωσαμε , μεχρι εκει η δυνατοτητα δικτυου.. αν δω οτι βγαζω πολλα σφαλματα και εχω προβλημα.. θα πεσω σε 50mbps..πφφ.. κωλογειτονια.. 

δεν ειναι θεμα γειτονιας.μπορει ποιοτητα χαλκου μπορει αποσταση απο Kv.ενας αλλος μπορει να ειναι διπλα στο kv εχει και αλλο καλωδιο για απερχομενα και να πιανει 100 για πλακα.

On 25/4/2018 at 12:35, guido said:

Προς τα πού είσαι;

δεν παιζει ρολο η περιοχη οσο ποιοτητα χαλκου και αποσταση απο το Kv

On 25/4/2018 at 12:37, InternaL said:

Τρισευγενης. στην αγια μαρινα στην πλατεια 2 στενα ποιο πανω...

ψιλοβαριοταν να σου πω την αληθεια, βρηκε ενα ζευγαρι και κουμπωσε στα 81 και λεει ου μια χαρα σε σχεση με πριν (apparently!) ειχε αλλα 2 ζευγαρια ελευθερα αλλα ελεγε οτι θελει 5 λεπτα η μετρηση , θα φαω ενα τεταρτο εδω.. :P

31252878_10155373029806516_3975777824916

Για του λογου το αληθες.. ειχα συνηθισει τα 91.. σνιφ κλαψ λυγμ.. :P

Το καλο (τροπος του λεγειν) ειναι οτι δινει δυνατοτητα upload 50. ^_^ λεω να ζητησω 50/50 <3

σιγα μην καθοταν ο οτε να δοκιμασει ολα τα ελευθερα.αν παιξει vectoring αν δεν εισαι ηδη Vectoring θα εισαι λιγο καλυτερα.δεν βλεπω να γραφει αν σε εχουν σε fast/fast ¨η Fast /interleave. 50/50 :p.χαχα.στο πολυ μελλον.

On 25/4/2018 at 12:44, guido said:

είμαι αρκετά στενά πιο πάνω σου εγώ.

κοίτα απο τα 2mbit που εχω τωρα, και 40 αντί για 50 να κουμπώσω, θα βγω ταράτσα να πανηγυρίσω

εσυ θα δεις ασπρη μερα.

On 25/4/2018 at 13:29, guido said:

Δεν το βλέπω σημερα. Κοντεύει 2 και σπίτι βλέπω πως έχω ακόμα DSL.

μην ανησυχεις για καθυστερησεις.αλλο τοσο οταν εχεις ιντερνετ.να ανησυχεις οταν κοπει το ιντερνετ και δεν δεις μετα να παιζεις ουτε σε adsl ουτε σε vdsl που σημαινει οτι εχει γινει βλακεια.

On 25/4/2018 at 13:31, InternaL said:

εμενα μου ειπαν δευτερα και συνδεθηκα τριτη πρωι.. και οι εργασιες "ολοκληρωθηκαν" τριτη μεσημερι.. :P Οποτε υπομονη!

ο οτε επισης δινει μερα δεν δινει ωρα:P

On 25/4/2018 at 18:01, guido said:

ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Untitled2.png

Πας 100 αρα για πλακα.παρε και ζητα fast στο down/Θα κερδισεις σε Ping και δεν θα χασεις σε ταχυτητα απλα λιγο στο attainable.

On 25/4/2018 at 22:29, InternaL said:

Πολυ καλα εισαι πιστευω! καλως ορισες!!! 

εγω με βλεπω να τραβαω οπτικη απο την καμπινα να τελειωνει το θεμα.. νισαφι πια!

ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος.αλλοι δεν εχουν vdsl καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 301
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@poulinos

Vodafone έχω, αλλά μου το κάναν voip.

Tο router εκπέμπει ταυτόχρονα κάθε συχνότητα σε διαφορετικό ssid. Σε όσες συσκευές βλέπουν και τα δυο, τα έχω σεταρει και τα δυο και όπου συνδεθεί.

Αν ζητήσω fast στο down τι θα κερδίσω; Για ping σε online games δεν με καίει. Και γενικά επειδή έχω τραβήξει τα πάνδεινα με το adsl, αφού δουλεύει κομπλέ έτσι φοβάμαι να το "πειράξω" :D . Btw στο speedtest που ειχα τρέξει πρωτη μερα μου εβγαζε ping 14ms. Καλά δεν ειμαι;

 

 

Επεξ/σία από guido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, guido said:

@poulinos

Vodafone έχω, αλλά μου το κάναν voip.

Tο router εκπέμπει ταυτόχρονα κάθε συχνότητα σε διαφορετικό ssid. Σε όσες συσκευές βλέπουν και τα δυο, τα έχω σεταρει και τα δυο και όπου συνδεθεί.

Αν ζητήσω fast στο down τι θα κερδίσω; Για ping σε online games δεν με καίει. Και γενικά επειδή έχω τραβήξει τα πάνδεινα με το adsl, αφού δουλεύει κομπλέ έτσι φοβάμαι να το "πειράξω" :D . Btw στο speedtest που ειχα τρέξει πρωτη μερα μου εβγαζε ping 14ms. Καλά δεν ειμαι;

μπορεις να βαλεις ιδιο ονομα στο ssid.θα κερδισεις στο ping και γενικα δεν εχειςκατι να χασεις αφου εχεις μεγαλο attainable.ναι μετα θα πας κατω απο 10 αν πας και Fast στο down.εχεις πολυ μεγαλο attainable Οποτε δεν θα εχεις θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, guido said:

@poulinos

Vodafone έχω, αλλά μου το κάναν voip.

Tο router εκπέμπει ταυτόχρονα κάθε συχνότητα σε διαφορετικό ssid. Σε όσες συσκευές βλέπουν και τα δυο, τα έχω σεταρει και τα δυο και όπου συνδεθεί.

Αν ζητήσω fast στο down τι θα κερδίσω; Για ping σε online games δεν με καίει. Και γενικά επειδή έχω τραβήξει τα πάνδεινα με το adsl, αφού δουλεύει κομπλέ έτσι φοβάμαι να το "πειράξω" :D . Btw στο speedtest που ειχα τρέξει πρωτη μερα μου εβγαζε ping 14ms. Καλά δεν ειμαι;

Για πες τι games παιζεις και τι Ping εχεις με αυτα τα stats?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γμτ θα ηθελα κατι συγκριτικο , εν γενει εχει 70-90 ms σε οτι και να κανω

ειτε παιζω, κατεβαζω, streamarw.. βεβαια με adsl ειχα δει και 47-60 ms.. και αναρωτιεμε αν κατεβαινοντας ταχυτητα θα πεσει και το Latency.. :/

Εικαζω οτι το διλλημα που θα προκυψει ειναι latency  vs bandwidth.. γιατι και το "downloading @ 10.1mbps" στο steam.. ειναι...!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, InternaL said:

Ρε γμτ θα ηθελα κατι συγκριτικο , εν γενει εχει 70-90 ms σε οτι και να κανω

ειτε παιζω, κατεβαζω, streamarw.. βεβαια με adsl ειχα δει και 47-60 ms.. και αναρωτιεμε αν κατεβαινοντας ταχυτητα θα πεσει και το Latency.. :/

Εικαζω οτι το διλλημα που θα προκυψει ειναι latency  vs bandwidth.. γιατι και το "downloading @ 10.1mbps" στο steam.. ειναι...!!! 

to ping σου δεν θα αλλαξει αναμεσα σε adsl vdsl.Πιο πολυ θα αλλαξει αν εχεις fast path ή οχι.εκτος αν τις vdsl πχ τις βγαζουν απο αλλο Path προς τα εξω.αλλα και παλι σε αυτην την περιπτωση παλι η αλλαγη ταχυτητας δεν θα αλλαξει τιποτα.αν εισαι Interleave/interleave ή interleave/fast στο vdsl που ειναι το Default τοτε ζητα fast/fast δηλαδη να μπει Fast στο download.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, poulinos said:

to ping σου δεν θα αλλαξει αναμεσα σε adsl vdsl.Πιο πολυ θα αλλαξει αν εχεις fast path ή οχι.εκτος αν τις vdsl πχ τις βγαζουν απο αλλο Path προς τα εξω.αλλα και παλι σε αυτην την περιπτωση παλι η αλλαγη ταχυτητας δεν θα αλλαξει τιποτα.αν εισαι Interleave/interleave ή interleave/fast στο vdsl που ειναι το Default τοτε ζητα fast/fast δηλαδη να μπει Fast στο download.

Θα πεσω σε bandwidth πηγαινοντας fast/fast?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, InternaL said:

Θα πεσω σε bandwidth πηγαινοντας fast/fast?

αναλογως ποσο συγχρονιζεις το fast θα σου ριξει ειτε το bandwidth ειτε το attainable.αν για παραδειγμα συγχρονιζεις στα 50 mbit και εχεις attainable 80 τοτε απλα θα σου μειωσει το attainable.αν ομως εισαι sync στα 50 και το attainable σου ειναι 52 mbit τοτε ναι θα χασεις σε bandwidth.

με βαση αυτο που εγραψες

"
Ηρθε και ο οτες, 81 κουμπωσαμε , μεχρι εκει η δυνατοτητα δικτυου.. αν δω οτι βγαζω πολλα σφαλματα και εχω προβλημα.. θα πεσω σε 50mbps..πφφ.. κωλογειτονια.. "

αν εισαι στα 81 θα σε ριξει σε ταχυτητα.αν ομως εχεις παει σε 50 αρα γραμμη και εχεις attainable 80+ τοτε δεν θα χασεις σε ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στη Wind και σε 3 μέρες λήγει το συμβόλαιο μου(ADSL 24)
Με ενδιαφέρει VDSL 100 στο οποίο μου έχουν δώσει τιμή.
Μπορώ καλώντας π.χ. τηλεφωνικά Vodafone(η οποία μου έχει ήδη δώσει τιμή) να τους πω ότι δέχομαι και στη συνέχεια
θα με πάρουν από Wind για καλύτερη τιμή προκειμένου να μην φύγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, captnemo said:

Είμαι στη Wind και σε 3 μέρες λήγει το συμβόλαιο μου(ADSL 24)
Με ενδιαφέρει VDSL 100 στο οποίο μου έχουν δώσει τιμή.
Μπορώ καλώντας π.χ. τηλεφωνικά Vodafone(η οποία μου έχει ήδη δώσει τιμή) να τους πω ότι δέχομαι και στη συνέχεια
θα με πάρουν από Wind για καλύτερη τιμή προκειμένου να μην φύγω?

το εχουμε πει και το ξαναλεω γιατι δεν θυμαμαι που το εγραψα.παρα πολυς κοσμος κανει αυτο που λες.πχ  εχεις wind με 30 ευρω και σε παιρνει η vodafone με 28 και λες οκ θα κανω αιτηση φορητοτητας σε vodafone και θα με παρει η Wind που μπορει πχ να ειμαι ευχαριστημενος και να μου κανει αντιπροσφορα στα 25. και η απαντηση ειναι οτι 

α.μπορει να μην σε παει καν η wind για αντιπροσφορα.εχει γινει πολλες φορες και μερικοι πελατες ή μερικοι σορρυ για την εκφραση ηλιθιοι επαιρναν πισω την wind και ελεγαν μα γιατι δεν με πηρατε για αντιπροσφορα.οτι να ναι δηλαδη.ΘΕΩΡΟΥΣΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ Ο ΠΑΡΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΛΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΦΟΡΑ.δεν ειναι υποχρεωμενοι να σε παρουν για αντιπροσφορα επειδη εσυ θα φυγεις.μπορει να μην θελουν/μπορουν να δωσουν χαμηλοτερη τιμη.οποτε οτι θα το κανεις αυτο δεν σημαινει οτι θα παρεις αντιπροσφορα.οποτε αν δεν παρεις αντιπροσφορα σημαινει οτι θα ενεργοποιηθεις στην vodafone με την τιμη που σου εδωσαν ή θα αναγκαστεις να κανεις υπαναχωρηση και να ξαναγυρισεις wind που θα ειναι λιγο ταλαιπωρια.επισης μπορει να γινει το οτιδηποτε προβλημα σε αυτην την περιπτωση.απο το να μην γινει δεκτη η υπαναχωρηση για διαφορους λογους (μην τους γραφουμε) μεχρι πελατες που ο χαλκος εβλεπε πχ στην vodafone αλλα η φορητοτητα ηταν στην wind και περασε καμια βδομαδα να βγαλουν ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

το εχουμε πει και το ξαναλεω γιατι δεν θυμαμαι που το εγραψα.παρα πολυς κοσμος κανει αυτο που λες.πχ  εχεις wind με 30 ευρω και σε παιρνει η vodafone με 28 και λες οκ θα κανω αιτηση φορητοτητας σε vodafone και θα με παρει η Wind που μπορει πχ να ειμαι ευχαριστημενος και να μου κανει αντιπροσφορα στα 25. και η απαντηση ειναι οτι 

α.μπορει να μην σε παει καν η wind για αντιπροσφορα.εχει γινει πολλες φορες και μερικοι πελατες ή μερικοι σορρυ για την εκφραση ηλιθιοι επαιρναν πισω την wind και ελεγαν μα γιατι δεν με πηρατε για αντιπροσφορα.οτι να ναι δηλαδη.ΘΕΩΡΟΥΣΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ Ο ΠΑΡΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΛΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΦΟΡΑ.δεν ειναι υποχρεωμενοι να σε παρουν για αντιπροσφορα επειδη εσυ θα φυγεις.μπορει να μην θελουν/μπορουν να δωσουν χαμηλοτερη τιμη.οποτε οτι θα το κανεις αυτο δεν σημαινει οτι θα παρεις αντιπροσφορα.οποτε αν δεν παρεις αντιπροσφορα σημαινει οτι θα ενεργοποιηθεις στην vodafone με την τιμη που σου εδωσαν ή θα αναγκαστεις να κανεις υπαναχωρηση και να ξαναγυρισεις wind που θα ειναι λιγο ταλαιπωρια.επισης μπορει να γινει το οτιδηποτε προβλημα σε αυτην την περιπτωση.απο το να μην γινει δεκτη η υπαναχωρηση για διαφορους λογους (μην τους γραφουμε) μεχρι πελατες που ο χαλκος εβλεπε πχ στην vodafone αλλα η φορητοτητα ηταν στην wind και περασε καμια βδομαδα να βγαλουν ακρη.

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
Μου έχουν δώσει τις εξής τιμές:
WIND 100=37€
VODAFONE 100=43.50€+50.31€ κόστος ενεργοποίησης
COSMOTE 50=36.50€(με 360' κινητά)

Δεν ξέρω τι να κάνω...WIND,VODAFONE έχουν δικές τους γραμμές(περιοχή Άλσος)??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, captnemo said:

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
Μου έχουν δώσει τις εξής τιμές:
WIND 100=37€
VODAFONE 100=43.50€+50.31€ κόστος ενεργοποίησης
COSMOTE 50=36.50€(με 360' κινητά)

Δεν ξέρω τι να κάνω...WIND,VODAFONE έχουν δικές τους γραμμές(περιοχή Άλσος)??

οποια εταιρεια και να βαλεις ειτε οτε ειτε wind ειτε vodafone θα παρεις τον ιδιο χαλκο και απο το ιδιο Kv>το kv λογικα πρεπει να ειναι του οτε.σιγουρα οτε και vodafone σαν ονομα ειναι πιο καλες αλλα στην πραξη σαν dslam και σαν χαλκο θα παρεις ακριβως τα ιδια και στις 3 περιπτωσεις γιατι πολυ απλα το Kv ανηκει σε εναν απο τους 3 που εχει βαλει σε εκεινη την περιοχη.μετα αλλαζει ο εξοπλισμος που θα σου δωσει ο καθενας.λογικα cosmote και vodafone θα σου δωσουν voip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

οποια εταιρεια και να βαλεις ειτε οτε ειτε wind ειτε vodafone θα παρεις τον ιδιο χαλκο και απο το ιδιο Kv>το kv λογικα πρεπει να ειναι του οτε.σιγουρα οτε και vodafone σαν ονομα ειναι πιο καλες αλλα στην πραξη σαν dslam και σαν χαλκο θα παρεις ακριβως τα ιδια και στις 3 περιπτωσεις γιατι πολυ απλα το Kv ανηκει σε εναν απο τους 3 που εχει βαλει σε εκεινη την περιοχη.μετα αλλαζει ο εξοπλισμος που θα σου δωσει ο καθενας.λογικα cosmote και vodafone θα σου δωσουν voip.

Ξέχασα να αναφέρω ότι η γραμμή που έρχεται μέχρι το σπίτι μου(έως και το κουτί που είναι στον τοίχο μου έξω)είναι ήδη οπτική ίνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, captnemo said:

Ξέχασα να αναφέρω ότι η γραμμή που έρχεται μέχρι το σπίτι μου(έως και το κουτί που είναι στον τοίχο μου έξω)είναι ήδη οπτική ίνα!

βγαλε φωτογραφια γιατι κατι μας λες λαθος.το vdsl 100 δεν ειναι οπτικη ινα (ftth) αλλα ειναι Fiber μεχρι το Kv του οτε ή οποιου παροχου ειναι.εσυ πρεπει να παιρνεις με χαλκο αλλιως δεν θα λεγαμε για vdsl.

εκτος αν καμια αλλη εταιρεια Πχ ocn,inalan δινει ινα εκει που εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...