Προς το περιεχόμενο

VDSL Ανθούπολη,Περιστέρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλος στο κεντρο του περιστεριου παντως ενω η wind του εδινε διαθεσιμοτητα

 

και υπογραψε συμβολαιο και ενω περιμενε για την συνδεση τον καλεσαν και του ειπαν λυπουμαστε αλλα δεν υπαρχει ακομα διαθεσιμοτητα .....

 

του προτεινα να δοκιμασει με οτε , εχει καμπινα στα 30 μετρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στην Κηπουπολη η forthnet μου ειπε οτι μπορει να εχω vdsl50 σε μια βδομαδα και μου εκαναν και μια σουπερ τιμη,

 

Μου εστειλαν και το  μοντεμ και ........ περιμενω.

 

-ποτε θα ερθει παιδια ?

-δεν ξερουμε ακομα!

-σε μια βδομαδα, σε 10 μερες ?

-δεν ξερουμε ακομα!

-να περιμενω κανα μηνα?

-δεν ξερουμε ακομα!

-να σας ακυρώσω την ανανέωση να ισιωσετε ?

-δεν ξέρουμε ακομα!

 

 

βγάλτε συμπεράσματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιπου μια βδομαδα και κατι .ακριβως δεν μπορουν να σου πουν γιατι πολυ απλα ο οτε μπορει να αλλαξει την ημερα και αυτος αποφασιζει ποτε θα ενεργοποιησει.βαση sla εχει χ ημερες που πρεπει να ενεργοποιησει που μετα απο αυτες υπαρχει σαν ρητρα.


παντως στην Κηπουπολη η forthnet μου ειπε οτι μπορει να εχω vdsl50 σε μια βδομαδα και μου εκαναν και μια σουπερ τιμη,

 

Μου εστειλαν και το  μοντεμ και ........ περιμενω.

 

-ποτε θα ερθει παιδια ?

-δεν ξερουμε ακομα!

-σε μια βδομαδα, σε 10 μερες ?

-δεν ξερουμε ακομα!

-να περιμενω κανα μηνα?

-δεν ξερουμε ακομα!

-να σας ακυρώσω την ανανέωση να ισιωσετε ?

-δεν ξέρουμε ακομα!

 

 

βγάλτε συμπεράσματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έρχεται ο Ιούνιος...Τραγικό το πως πάγωσαν τα έργα γιατί η ΔΕΗ δεν δίνει ρεύμα στις καμπίνες (Περιστέρι).
Έτσι μου έρχεται να πάω να σκάψω μόνος μου. Τόοοοοοσο δύσκολο πια να προχωρήσει ένα έργο σε αυτή τη χώρα.

(Συγνώμη για το rage αλλά πρέπει να τα βγάλω από μέσα μου. Κάθε μέρα τσεκάρω το topic και ποτέ δεν παίρνω ένα καλό νέο :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω να ισχυσει αυτο που μου πε ενας τεχνικος οτι μεχρι τελος ιουνη θα εχουν ενεργοποιηθει! Κατω απ το σπιτι μου την εχω τη καμπινα και καθε μερα τσεκαρω με την ελπιδα να δω να σκαβουν!!!  δεν παλευονται τα 7-8mbps!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω να ισχυσει αυτο που μου πε ενας τεχνικος οτι μεχρι τελος ιουνη θα εχουν ενεργοποιηθει! Κατω απ το σπιτι μου την εχω τη καμπινα και καθε μερα τσεκαρω με την ελπιδα να δω να σκαβουν!!!  δεν παλευονται τα 7-8mbps!!!

Πότε στο είπε αυτό ο τεχνικός? Είχαμε και εμείς ρωτήσει έναν τον Ιανουάριο που είχε πει τέλη Φλεβάρη θα είναι έτοιμα όλα... Πράγματι κάναν πολύ καλή δουλειά. Τρέχω με 666mbs τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς τεχνικός δεν ξέρει πότε θα ενεργοποιηθούν. Εμένα μου είπε όταν τον είχα ρωτήσει ότι από μεριάς ote είναι όλα έτοιμα. Η ΔΕΗ με τις απεργίες της κλπ δεν έχει δώσει ρεύμα. Ένα ντου έκαναν πριν κάτι μήνες και πλέον δεν κινείται φύλλο.

Θα μου πεις, ο ένας ρίχνει τις ευθύνες στον άλλο. Θα σου πω ότι με αυτά που βλέπω είναι ξεκάθαρο ποιος κοιμάται όρθιος.

Όταν είδα τον ΟΤΕ να αλλάζει όλες τις καμπίνες τη μία μετά την άλλη. Να σκάβουν για οπτικές τσάκ μπαμ. Και δεν είδα ποτέ να έρθει να δώσει ρεύμα η ΔΕΗ... δεν θέλει ιδιαίτερη εξήγηση ποιος κόλλησε το έργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Μαρτη που εκανα τη συνδεση μου, ειπε επρεπε να εχουν ενεργοποιηθει απ τα τελη Γεναρη και οτι θα ενεργοποιηεθ μεχρι τελη Ιουνη... Απλα ελπιζω! ενας μηνας εμεινε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται ο Ιούνιος...Τραγικό το πως πάγωσαν τα έργα γιατί η ΔΕΗ δεν δίνει ρεύμα στις καμπίνες (Περιστέρι).

Έτσι μου έρχεται να πάω να σκάψω μόνος μου. Τόοοοοοσο δύσκολο πια να προχωρήσει ένα έργο σε αυτή τη χώρα.

 

(Συγνώμη για το rage αλλά πρέπει να τα βγάλω από μέσα μου. Κάθε μέρα τσεκάρω το topic και ποτέ δεν παίρνω ένα καλό νέο :P )

για αυτο εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να γραφω οτι μπηκε η καμπινα δεν λεει τιποτα ακομα επειδη ακριβως ξερουμε σε ποια χωρα ζουμε

 

ελπιζω να ισχυσει αυτο που μου πε ενας τεχνικος οτι μεχρι τελος ιουνη θα εχουν ενεργοποιηθει! Κατω απ το σπιτι μου την εχω τη καμπινα και καθε μερα τσεκαρω με την ελπιδα να δω να σκαβουν!!!  δεν παλευονται τα 7-8mbps!!!

η αφασια ειναι οτι ακουτε τον καθε τεχνικο που σας λεει κατι ο οποιος απλα βαζει μια καμπινα και εχει ενα χ χρονοδιαγραμμα που ομως δεν εξαρτατε απο αυτον αλλα απο την δεη και την καθε δεη ή τον καθε δημο.

 

Πότε στο είπε αυτό ο τεχνικός? Είχαμε και εμείς ρωτήσει έναν τον Ιανουάριο που είχε πει τέλη Φλεβάρη θα είναι έτοιμα όλα... Πράγματι κάναν πολύ καλή δουλειά. Τρέχω με 666mbs τώρα...

:P.χαχα.

 

Κανείς τεχνικός δεν ξέρει πότε θα ενεργοποιηθούν. Εμένα μου είπε όταν τον είχα ρωτήσει ότι από μεριάς ote είναι όλα έτοιμα. Η ΔΕΗ με τις απεργίες της κλπ δεν έχει δώσει ρεύμα. Ένα ντου έκαναν πριν κάτι μήνες και πλέον δεν κινείται φύλλο.

 

Θα μου πεις, ο ένας ρίχνει τις ευθύνες στον άλλο. Θα σου πω ότι με αυτά που βλέπω είναι ξεκάθαρο ποιος κοιμάται όρθιος.

Όταν είδα τον ΟΤΕ να αλλάζει όλες τις καμπίνες τη μία μετά την άλλη. Να σκάβουν για οπτικές τσάκ μπαμ. Και δεν είδα ποτέ να έρθει να δώσει ρεύμα η ΔΕΗ... δεν θέλει ιδιαίτερη εξήγηση ποιος κόλλησε το έργο.

λογικο ειναι.αυτος μπορει να πει απλα ποτε θα μπει η καμπινα και οχι ολα τα υπολοιπα.

 

Τον Μαρτη που εκανα τη συνδεση μου, ειπε επρεπε να εχουν ενεργοποιηθει απ τα τελη Γεναρη και οτι θα ενεργοποιηεθ μεχρι τελη Ιουνη... Απλα ελπιζω! ενας μηνας εμεινε!!!

Ερχεται και καλοκαιρι.αντε απο σεπτεμβρη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο σε ένα από τα καταστήματα του ΟΤΕ στο Περιστέρι, αυτό δίπλα στον Αγ.Αντώνη. Μου είπε ένας πως όντως περιμένουν μονο ρευματοδότηση απο τη Δ.Ε.Η, ότι και αυτός στο Μπουρνάζι που είχε κάνει αίτηση πέρσυ το καλοκαίρι του το ενεργοποιήσαν το VDSL τον περασμένο Νοέμβρη. Εν ολιγοις μου είπε πως από τέλη Αυγούστου μάλλον θα είναι διαθέσιμο το VDSL στην Ανθούπολη γενικά, και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι αυτό που κάνω ήδη τώρα, δηλαδή να πάρω κανά τηλέφωνο να ρωτάω, ή όταν περνάω από εκεί. Ελλάδα my friends. Let us wait then...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο σε ένα από τα καταστήματα του ΟΤΕ στο Περιστέρι, αυτό δίπλα στον Αγ.Αντώνη. Μου είπε ένας πως όντως περιμένουν μονο ρευματοδότηση απο τη Δ.Ε.Η, ότι και αυτός στο Μπουρνάζι που είχε κάνει αίτηση πέρσυ το καλοκαίρι του το ενεργοποιήσαν το VDSL τον περασμένο Νοέμβρη. Εν ολιγοις μου είπε πως από τέλη Αυγούστου μάλλον θα είναι διαθέσιμο το VDSL στην Ανθούπολη γενικά, και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι αυτό που κάνω ήδη τώρα, δηλαδή να πάρω κανά τηλέφωνο να ρωτάω, ή όταν περνάω από εκεί. Ελλάδα my friends. Let us wait then...

επισης επειδη ειμαστε στην χωρα που ειμαστε και ο οτε δεν ελεγχει την δεη απο το το ειναι να γινει μεχρι το να γινει πολλες φορες εχει μια μεγαλη διαφορα.οποτε κρατα μικρο καλαθι οπως λενε και υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι γειτονας εγω (Πετρουπολη) και η καμπινα που παιρνω VDSL ειναι περιπου εδω και 1,5 χρονο ετοιμη αλλα δεν εχει παρει ρευμα ακομα....χαχαχα. Μια αλλη που φτιαχθηκε πριν κανα 2-3 μηνο στην ιδια αποσταση απο το σπιτι μου με αυτην που παιρνω, πηρε κατευθειαν ρευματοδοτηση. Go figure.

 

Σκεφτομουνα πριν κανα 2μηνο αυτη ακριβως τη στιγμη (εληξε πριν 3 μερες το συμβολαιο- btw μην το αφηνετε και πολυ μετεωρο διοτι ο τιμοκαταλογος αλλαζει και παει στο αρχικο που ειναι σχεδον η διπλασια τιμη) και ελεγα δεν γινεται θα εχει ερθει μεχρι τοτε και θα εχεις τις επιλογες μπροστα σου για την πιο συμφερουσα....

 

Yeap...θα παω αυριο σε μια απο τις Cosmote ή Vodafone για να υπογραψω ενα ακομα συμβολαιο για ADSL. Ποιες οι πιθανοτητες να εξαντλησω το καινουργιο 24μηνο συμβολαιο και να μην εχει ερθει ακομα;  :-D  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι γειτονας εγω (Πετρουπολη) και η καμπινα που παιρνω VDSL ειναι περιπου εδω και 1,5 χρονο ετοιμη αλλα δεν εχει παρει ρευμα ακομα....χαχαχα. Μια αλλη που φτιαχθηκε πριν κανα 2-3 μηνο στην ιδια αποσταση απο το σπιτι μου με αυτην που παιρνω, πηρε κατευθειαν ρευματοδοτηση. Go figure.

Σκεφτομουνα πριν κανα 2μηνο αυτη ακριβως τη στιγμη (εληξε πριν 3 μερες το συμβολαιο- btw μην το αφηνετε και πολυ μετεωρο διοτι ο τιμοκαταλογος αλλαζει και παει στο αρχικο που ειναι σχεδον η διπλασια τιμη) και ελεγα δεν γινεται θα εχει ερθει μεχρι τοτε και θα εχεις τις επιλογες μπροστα σου για την πιο συμφερουσα....

Yeap...θα παω αυριο σε μια απο τις Cosmote ή Vodafone για να υπογραψω ενα ακομα συμβολαιο για ADSL. Ποιες οι πιθανοτητες να εξαντλησω το καινουργιο 24μηνο συμβολαιο και να μην εχει ερθει ακομα;  :-D  :-(

για αυτο λεμε οτι μπηκε μια καμπινα δεν λεει κατι.1002 προβληματα μπορει να βγουν και να καθυστερησει απειρο καιρο για μικροπραγματα.δυστυχως δεν μπορεις να παρεις απο αλλη καμπινα οπως ξερεις αφου το απερχομενο σου πηγαινει σε συγκεκριμενη.τωρα για ποιο λογο δεν εχει δωθει ακομα ποιος ξερει.ενταξει δεν νομιζω να περιμενεις ενα χρονο ακομα αλλα ποτε δεν λερω ποτε.ειναι παραξενο παντως να εχουν δωσει αλλου και οχι εκει.μηπως εισαι κοντα στο αστικο κεντρο και δεν θα μπει dslam εκει και απλα αλλαξαν το καφαο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Έχουμε κανά νέο στο θέμα vdsl ρε παιδιά?κ εγώ ένας απογοητευμένος κάτοικος Περιστερίου ειμαι, περιοχή Νέα ζωή επί της Γρηγορίου Ξενόπουλου..είχα ρωτήσει σε ένα κατάστημα ΟΤΕ κ μ είπαν δεν ξέρουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...