Προς το περιεχόμενο

VDSL Ανθούπολη,Περιστέρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπηκε σημερα.. κακα μαντατα..

κουμπωσα στα 60 ασχετως συνδεσμολογιας στο σπιτι (το τι δειχνει το manual του οτε, ακομα και καρφωτα απο τοιχο στον μοντεμ..) τηλεφωνια  ενω μπορω να καλεσω, οταν καλω σπιτι δεν χτυπαει.. πηρα την εξυπηρετηση.. σε 25 λεπτα λεει, ακουστικο σκουλαρικι προς το παρων.. αντε να δουμε τι θα δουμε.. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 301
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τσοπανοι.. πηρα τηλεφωνο και εβγαλα βλαβη και το πηγαν απο 60, 70 για να ειναι μεσα στην εγγυηση ταχυτητας. εν τω μεταξυ το Ping μου παραμενει 70-80 Ms, που σε περιπτωσεις με adsl ειχα και 50ms... πφφ κατσαπλιαδες; να τραβηξω ενα καλωδιο απο την καμπινα; τι σκατα;; .. :( αλλοι με 50αρα και εχουν 30ms Ping.. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, InternaL είπε

Τσοπανοι.. πηρα τηλεφωνο και εβγαλα βλαβη και το πηγαν απο 60, 70 για να ειναι μεσα στην εγγυηση ταχυτητας. εν τω μεταξυ το Ping μου παραμενει 70-80 Ms, που σε περιπτωσεις με adsl ειχα και 50ms... πφφ κατσαπλιαδες; να τραβηξω ενα καλωδιο απο την καμπινα; τι σκατα;; .. :( αλλοι με 50αρα και εχουν 30ms Ping.. :/

Ωραία...

Με τη γκαντεμιά που με δέρνει εμένα με βλέπω να πιάνω 10 :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31184884_10155371857751516_1850016747109

 

 

ωωωωωωω 91... ωωωωωωωωωωωω κυριες και κυριοι!!! καλως ορισες!

 

Βεβαια! το Ping παραμενει σε ιστορικα υψηλα για την εποχη επιπεδα καθως και τα CRC ειναι και αυτα σε ιστορικα υψηλα! :wacko::wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε και ο οτες, 81 κουμπωσαμε , μεχρι εκει η δυνατοτητα δικτυου.. αν δω οτι βγαζω πολλα σφαλματα και εχω προβλημα.. θα πεσω σε 50mbps..πφφ.. κωλογειτονια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, InternaL είπε

Ηρθε και ο οτες, 81 κουμπωσαμε , μεχρι εκει η δυνατοτητα δικτυου.. αν δω οτι βγαζω πολλα σφαλματα και εχω προβλημα.. θα πεσω σε 50mbps..πφφ.. κωλογειτονια.. 

Προς τα πού είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, guido said:

Προς τα πού είσαι;

Τρισευγενης. στην αγια μαρινα στην πλατεια 2 στενα ποιο πανω...

ψιλοβαριοταν να σου πω την αληθεια, βρηκε ενα ζευγαρι και κουμπωσε στα 81 και λεει ου μια χαρα σε σχεση με πριν (apparently!) ειχε αλλα 2 ζευγαρια ελευθερα αλλα ελεγε οτι θελει 5 λεπτα η μετρηση , θα φαω ενα τεταρτο εδω.. :P

 

31252878_10155373029806516_3975777824916

 

Για του λογου το αληθες.. ειχα συνηθισει τα 91.. σνιφ κλαψ λυγμ.. :P

Το καλο (τροπος του λεγειν) ειναι οτι δινει δυνατοτητα upload 50. ^_^ λεω να ζητησω 50/50 <3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, guido said:

είμαι αρκετά στενά πιο πάνω σου εγώ.

κοίτα απο τα 2mbit που εχω τωρα, και 40 αντί για 50 να κουμπώσω, θα βγω ταράτσα να πανηγυρίσω

Αληθεια λες! χαχαχχαχαχα

Με το καλο να συνδεθεις κ εσυ να ηρεμησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, InternaL είπε

Αληθεια λες! χαχαχχαχαχα

Με το καλο να συνδεθεις κ εσυ να ηρεμησεις!

Δεν το βλέπω σημερα. Κοντεύει 2 και σπίτι βλέπω πως έχω ακόμα DSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, guido said:

ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Untitled2.png

Πολυ καλα εισαι πιστευω! καλως ορισες!!! 

εγω με βλεπω να τραβαω οπτικη απο την καμπινα να τελειωνει το θεμα.. νισαφι πια!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/4/2018 at 18:04, InternaL said:

Ηρθε ο ρουτε!! (που ειπε η γιαγια μου..)

Το ερωτημα ειναι το εξης λοιπον.. να το βάλω; θα εχει ενεργοποιηθει; (τουλαχιστο τωρα εχω Internet με adsl) η θα παρει καμια 10αρια μερες που ειπε η υπαλληλος;

πι.ες: πολλα μπλιμπλικια εχει μεσα. δεν αλλαζει τιποτα να φανταστω στην συνδεσμολογια ε; 

μπορεις να το βαλεις απο τωρα και να παιξει σαν adsl.ναι η σωστη συνδεσμολογια δεν ειναι αυτη που ξερεις αλλα ειναι αυτη 

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

On 18/4/2018 at 21:42, divo said:

Το vdsl δεν εχει ενεργοποιηθει γιατι θες εργασια απο τη καμπινα. ακομα παιρνεις απο το κεντρο. Θα σου ερθει τεχνικος για να σου κανει και τη συνδεσμολογια για voip. Αν το βαλεις ομως θα συνεχισεις να εχεις το adsl που ειχες. θα το δω και θα σου πω.

Τι σου στειλανε 724?

Ετσι για την ιστορία. Αυτη καμπινα άργησε να ερθει γιατι κανεις δεν την ηθελε στο πεζοδρομιο του. Εχει αλλαξει σχεδιο 4 φορες.:lol::lol::lol:

στο πεζοδρομιο του δημοσιου.β.στελνουν τεχνικο σε ενεργο βροχο οταν εχουν δωσει ηδη τον εξοπλισμο στον πελατη?να κανει την ντροπη συνδεσμολογια που αναφερουν.με splitter και επιστροφη την voip τηλεφωνια στο splitter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...