Προς το περιεχόμενο

Πλήρως επιτυχημένη η πρώτη ευρεία διεξαγωγή του Black Friday στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκπτώσεις για γέλια όπου ένα προιόν προ-Black Friday πωλούνταν πχ 300, στη Black Friday το παρουσίασαν ότι κόστιζε 400 και έκαναν δήθεν έκπτωση 150, πουλώντας το 250 με πραγματική έκπτωση μόλις 50 ευρώ. Φίλος μου πήγε στα public να αγοράσει λάπτοπ που τάχα μου από τα 520 πωλούνταν 350 ενώ σε όλα τα sites του εξωτερικού κοστίζει το πολύ 370 χωρίς έκπτωση.

 

Η ελληνική λαμογιά ούτε από Black Friday καταλαβαίνει ούτε τίποτα. Όσο υπάρχουν πρόβατα, θα υπάρχουν και χορτάτοι λύκοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το xboxακι στα 190€ μου γυάλισε πάντως, αλλά δεν το τσίμπησα. να τα λέμε όλα παιδια μου

To xboxaki το είχαν σε καλή τιμή. όποιος έψαχνε για κονσόλα σήμερα ήταν μια καλή μερα για να αγοράσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν έχω αγοράσει τίποτα ακόμη.

 

Προσφορά ήταν το PS4 για όσους δεν είχαν,το P9 Lite,τα 5.1 ηχεία και 2-3 Keyboards της Logitech.Δεν με ενδιέφερε κάτι απο αυτά,όμως αν ήθελα κάτι δεν θα ήταν σίγουρο οτι θα μπορούσα να το πάρω online με τον χαμό που γινόταν λόγω πανικού.Δεν υπήρχε σειρά προτεραιότητας,όποιος προλάβει.Ακυρώθηκαν παραγγελίες που έγιναν πρώτες και παρέλαβαν άλλοι που παρήγγειλαν πιο μετά.

 

Δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να στηθώ στην ουρά,είναι ταλαιπωρία.Και να ήθελα να το κάνω θα ήταν σκότωμα γιατί εργάζομαι βράδυ.Ακόμα και να το έκανα δεν είναι σίγουρο οτι θα αγόραζα αυτό που θα με ενδιέφερε.

 

Παρακολουθούσα τις προσφορές απο το φόρουμ και είδα σχετικά υπερβολικό ενθουσιασμό.

 

Ισως το iPhone και το S7 να θωρούνται προσφορές αλλά είναι υψηλή η τιμή τους για να αλλάξω το παλιό μου κινητό.

 

Λογικά έβαλαν σε προσφορά ακριβά μοντέλα για να έχουν μεγαλύτερο κέρδος.Πχ δεν έβαλαν το A5 2016 που με ενδιαφέρει σε προσφορά γιατί ήθελαν να ξεστοκάρουν το A3.

 

ΥΓ:Ο καταναλωτής ρυθμίζει τις τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως να το ξέρετε: πρόβατα δεν είναι όσα τα δείχνουν οι άλλοι με το δάχτυλο. Είναι μόνο όσα βελάζουν από μόνα τους. :)

 

τρολάρω: Για βάλε αυτό κι ανέβασε το volume, για βελάγματα μου μοιάζουν. :P  :lol:

 

Δικιο έχεις πάντως, τα πολιτικά σχόλια και τα "πρόβατα" είναι κάπως άκυρα, δεν πήγαν κανέναν με το ζόρι να ψωνίσει, αν δεν έχει να φάει απλά δεν πάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum.Ο τίτλος του θέματος εννοούσε την προέλευση του κόσμου υποθέτω,γιατί δεν νομίζω να πρόλαβαν να βγουν τα αποτελέσματα -ποσοστά πωλήσεων,έτσι?

Πάντως από τις προσφορές π είδα εγώ στα sites,αν εξαιρέσεις κάτι ps4,Xbox one,κάτι apple (δεν είδα ποια...) κ ορισμένα κινητά -tv, δεν ήταν κ τπτ τρομερό.Αλλα από την άλλη,ήταν αναμενόμενο...Ήταν η 1η φορά στην χώρα μας κ εντάξει τώρα,δεν μπορούμε να συγκριθούμε με αγορές όπως της Αμερικής....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην πιστευω πως πρεπει να ξεκαθαρησουμε πως αυτη δεν ηταν black Friday.Ηταν Ελληνικη κουτοπονηρια Friday.Καθε μερα την τελευταια εβδομαδα περιμεναμε τις προσφορες και συγκριναμε σε ολα τα μεγαλα μαγαζια.Εκπτωση σε προιοντα του τυπου 10-30% και Μονο σε ορισμενα προιοντα και μαλιστα σε ελαχιστα τεμαχια,δεν ειναι black Friday.

 

ΜΟΝΟ οι εκπληκτικη προσφορα στο xbox και playstation ξεχωρισε..που ηταν και κοινη σχεδον σε ολα τα μαγαζια ;) Και οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω,κε σε ενα κινητο ηταν καλη προσφορα και σε δυο τρια laptop..Μιλαω παντα για τις TOP προσφορες οχι γενικα για τις εκπωσεις.

 

Το θεμα βεβαια ειναι και ενα ακομα...εμαθα ο ιδιος,προσωπικα, πως σε ενα μεγαλο μαγαζι,δεν θα πω το ονομα του για λογους διαφημισης,τα playstation που βγηκαν στην προσφορα ηταν μονο 3 ! Σαν να λεμε πως ηταν στην αποθηκη τα δωσε..οτι και εαν ειχε χασουρα...θα παρουνε καινουργια θα τα πουλησουν και θα βγαλουν τα σπασμενα.

 

Τελος..ναι χαχα συμφωνω επισης με εναν αλλο φιλο..θα επρεπε να λεγετε No School Friday χαχαχαχα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει σωτηρία.

 

Ο άλλος μιλάει για το iPhone 6s και οικειοθελώς εθελοτυφλεί και δεν βλέπει ότι έχουν γραφτεί στα προηγούμενα Post. Ότι ήταν ελαττωματικό και με μόλις 16ΓΒ μνήμη. (Έλα μωρέ! iphone να ναι και ας έχει και 4ΓΒ μνήμη)

 

Όντως υπήρχαν μερικές μέτριες εκπτώσεις. Όπως XBOX & PS4. ΑΛΛΑ λειτούργησαν σαν δολώματα και αρκετοί τσιμπήσατε. Κρίμα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εϊ, ωραία παρέα έχετε εσείς εδώ :)

 

Στο Σκαϊ έλεγε εχθές πως οι εκπτώσεις πάνω από 50% απαγορέυονται με νόμο απο το κράτος.Ισχύει?

Εάν το είπε ο ΣΚΑΪ θα είναι έγκυρο :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια είναι τεχνολογικό Φόρουμ τώρα αυτό εδώ;

αν είναι δυνατόν με αυτά τα σχόλια πια.

just for your info ανέκαθεν στο black Friday αναγραφόταν η αρχική τιμή καταλόγου. και επίσης πουθενά δεν υπάρχει νόμος οι εκπτώσεις σε όλα να είναι μεγαλύτερες από τις ήδη υπάρχουσες.

Και ανέκαθεν ήταν η μέρα ξεστοκαρισματος και όχι η μέρα του κάνω-δώρα.

Ανωριμοι καταναλωτές είμαστε νομίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...