Προς το περιεχόμενο

The Last Guardian [6 Δεκ][PS4]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνώμες και απόψεις είναι όλα παιδιά :) Και σίγουρα ούτε εγώ βλέπω τα streams τους για να πάρω κάποια γνώμη ή κάτι τέτοιο, απλώς η όλη παρέα τους έχει το κάτι .. Ειδικά τα horror nights !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλώς ή κακώς γνώμες χρειάζονται παιδιά. Όσα παιχνίδια και να έχεις παίξει όσα χρόνια και να έχεις στην πιάτσα δεν έχεις τα άπειρα λεφτά ώστε να αγοράζεις τυφλά.

 

Για το last guardian τώρα. Πραγματικά οποίος έχει τα λεφτά παρόλα τα μειονεκτήματα που έχει ας το αγοράσει.

 

Είναι ένα αμιγώς single-player παιχνίδι χωρίς dlc και τις υπόλοιπες παπατζες. Εξαιρετική ιστορία και μαγευτική ατμόσφαιρα. Ειναι ενα παιχνιδι για την γενια μου σαν gamer που παιχνιδια σαν αυτο πεθαινουν σιγα σιγα.

 

Αν το παιχνίδι αυτό πατώσει σε πωλήσεις αυτό θα σημαίνει ότι θα συνεχίσουμε να βλέπουμε μία από τα ίδια. Call of duty και άγιος ο θεός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ή κακώς γνώμες χρειάζονται παιδιά. Όσα παιχνίδια και να έχεις παίξει όσα χρόνια και να έχεις στην πιάτσα δεν έχεις τα άπειρα λεφτά ώστε να αγοράζεις τυφλά.

 

Αν το παιχνίδι αυτό πατώσει σε πωλήσεις αυτό θα σημαίνει ότι θα συνεχίσουμε να βλέπουμε μία από τα ίδια. Call of duty και άγιος ο θεός.

Γιαυτο ακριβως το λογο και προσωπικα το εχω τονισει τοσες φορες οτι το Last guardian στην παρουσα φαση πιο πολυ παιχνιδι για ενοικιαση μου βγαζει(να το δουν δηλαδη ολοι και να διαμορφωσουν οι ιδιοι αποψη σε ποιους αρεσει και σε ποιους οχι)και μετα να αγορασουν οσοι τους αρεσει και στην τιμη που τους αρεσει. Για καποιους μπορει τα 60ευρω να μην τα σκεφτονται για 10ωρες (καλου βεβαια)παιχνιδιου.Για καποιους αλλους ομως που γενικα αγοραζουν πραγματα,το σκεφτονται και μια δευτερη φορα.

 

Επισης διαφωνω με το παραπανω που γραφεις.Τι παει να πει Call of duty και αγιος ο θεος?Και μια χαρα Indie παιχνιδια εξακολουθουν να βγαινουν,και μια χαρα ραλακια,και μια χαρα action adventure(το witcher περυσι βγηκε,οπως και red dead που θα δουμε και mass effect και Dark Souls )και παει λεγοντας.Δοξα το Θεο παιχνιδια υπαρχουν πλεον μια χαρα για ολα τα γουστα απλα πρεπει να ξεκαθαρισει ο καθενας τι θελει απο τον εαυτο του.

 

Τα multiplayer παιχνιδια και κυριως τα Fps οπως ειπα κακως και τρωνε τοσο κραξιμο. Καλο και χρυσο το Last Guardian αλλα δεν προκειται να την βγαλεις μονο με αυτο ολη την χρονια,ουτε οι περισσοτεροι στην Ελλαδα εχουν την οικονομικη δυνατοτητα(οπως ο παραπανω youtuber/streamer)να αγοραζουν σχεδον ολα τα δημοφιλη single player παιχνιδια κακα τα ψεματα.

Εκει ακριβως μπαινουν μια χαρα τα multiplayer παιχνιδια που σου καλυπτουν αυτο ακριβως το κενο,επειδη ακριβως μπορουν να σου φανε τοσες ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα παιχνιδια βγαινουν ακομα επειδη κουτσα στραβα παιχνιδια σαν το last guardian πουλανε.

 

Αλλα παντα υπαρχει το βαλε open world, multiplayer, classes, loot drops.

 

Οταν εχεις μεγαλωσει με Amiga και μετα, εκτιμάς άλλου τύπου gameplay. Χορταστικές single player εμπειρίες και split-screen multiplayer.

 

Δεν λέω ο κόσμος μιλάει με το πορτοφόλι του. Οπότε και αυτό που πουλάει θα βγάζουν οι developers.

 

Αλλά για εμάς τους δεινόσαυρους παιχνίδια σαν το last guardian και το inside αποτελούν πλέον όαση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα παιχνιδια βγαινουν ακομα επειδη κουτσα στραβα παιχνιδια σαν το last guardian πουλανε.

 

Αλλα παντα υπαρχει το βαλε open world, multiplayer, classes, loot drops.

 

Οταν εχεις μεγαλωσει με Amiga και μετα, εκτιμάς άλλου τύπου gameplay. Χορταστικές single player εμπειρίες και split-screen multiplayer.

 

Δεν λέω ο κόσμος μιλάει με το πορτοφόλι του. Οπότε και αυτό που πουλάει θα βγάζουν οι developers.

 

Αλλά για εμάς τους δεινόσαυρους παιχνίδια σαν το last guardian και το inside αποτελούν πλέον όαση.

Κοιτα και εγω με fat gameboy με zelda,atari,family(duck hunt :D),master system και λοιπα μεγαλωσα αλλα ενταξυ μια χαρα παιχνιδαρες εχουν βγει single player και multiplayer.

Αλλωστε ειμαι οπαδος των turn based jrpg (και αρα ολως τυχαιως να γιατι μισω τα season pass ) αλλα δεν ειναι τοσο χαλια τα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά για εμάς τους δεινόσαυρους

Εγω παντως πιο παλια μια χαρα πετυχαινα μεγαλους σε ηλικια(40+)''δεινοσαυρους'' στο Wow που επαιζαν ακριβως επειδη δεν ειχαν πλεον χρονο και ορεξη να ασχολουνται με οτι κυκλοφορει γενικα σε gaming(pc και κονσολες),ή ακομα και σε κανενα shooter παλι 1-2ωρες το βραδυ πριν τον υπνο, αρα ολα σχετικα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως πιο παλια μια χαρα πετυχαινα μεγαλους σε ηλικια(40+)''δεινοσαυρους'' στο Wow που επαιζαν ακριβως επειδη δεν ειχαν πλεον χρονο και ορεξη να ασχολουνται με οτι κυκλοφορει γενικα σε gaming(pc και κονσολες),ή ακομα και σε κανενα shooter παλι 1-2ωρες το βραδυ πριν τον υπνο, αρα ολα σχετικα ειναι.

Off topic αλλα τελος παντων :)

 

Τα WoW δεν το λες καινουριο σιγουρα. Οταν βγηκε η Παπαριζου κερδιζε στην Eurovision και η εθνικη σηκωνε την κουπα. Ασε που αν μιλαγες για κριση τοτε ολοι θα σου λεγαν για αυτο το παιχνιδι της crytek που θα κυκλοφορησει για pc.

 

Περα απο αυτο και εγω γνωριζω μεγαλυτερους απο εμενα που λυωνουν σε online. Να πω και την αμαρτια μου καποιες (πολλες) ωρες εχω φαει και εγω στο Elite.

 

Αλλα.. Σιγουρα δεν ειναι καλο να πηγαινεις κοντρα στην εξελιξη. Απο την αλλη ομως το Metal Gear Solid για παραδειγμα για εμενα σταματησε στο 4. Δεν καταφερα να χωνεψω τα open world MGS. Το ιδιο ισχυει και για το νεο Final Fantasy. Καλα για collectathon τυπου Ubi Soft δεν το συζηταω.

 

Οταν εχεις μεγαλωσει με παιχνιδια οπως Another World, Moonstone, Outcast, Half Life, κα δυσκολα προσαρμοζεσαι στο συγχρονο videogame κοσμο.

 

Ειναι κατι σαν την μουσικη. Kraut Rock λεω εγω, Dubstep λεει ο ανιψιος μου.

 

Για αυτο και κατι "πισωγυρισματα" σαν το Last Guardian η το Doom μου αρεσουν τοσο πολυ.

 

Φυσικα αλλοι σκεφτονται διαφορετικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε να το παιξω και γω μαζι με εναν φιλο μου μεχρι ενα σημειο...ρε παιδια πραγματικα δν με νοιαζουν τα γραφικα(αν και ηταν πολυ ομορφο απλα τα γραφικα δν ειναι ρεαλιστικα)απλα ρε σεις αυτο το παιχνιδι εαν δεν ειχε τεχνικα προβληματα οπως τα framedrops ή η καμερα δεν θα ηταν οντως φοβερο?ναι μεν η ιστορια ειναι φοβερη και γενικα ειναι τρομερο σαν ιδεα αλλα και σαν υλοποιηση αμα οι developers ειχαν δουλεψει αυτα τα 2 πραγματα δν μιλαω καν για τα γραφικα που ειλικρινα δν με ενδιαφερουν...κριμα για εναν τοσο ωραιο τιτλο να μην τρεχει πχ σε 60fps με μια καλη καμερα αν σκεφτουμε πως ηταν και exclusive με την sony να εμπλεκεται σε ολο αυτο...

p.s. τρομερο παραδειγμα αυτο με την μουσικη vset αν και ειμαι στην ηλικια του ανηψιου σου μαλλον(και ακουω και dubstep) καταλαβαινω τι θες να πεις...

*vset λαθος

*vste δευτερο λαθος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60fps δεν νομιζω να σηκωνει το ps γενικα . Παλι καλα που αναμενουμε και τα 4k (παπαρια) :P

Και το νεο Final Fantasy ειναι αρκετα πιο περιπλοκο σε combat ακομα δεν βλεπω πως διαολο στοχευω εκει που θελω με τη καμερα να κανει σβουρες . Καμια σχεση με το all times classic FF7 .Ανα δω πως θα το παιζουν τα σπαστικα emo teenagers  :lol:  θελει υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60fps δεν νομιζω να σηκωνει το ps γενικα . Παλι καλα που αναμενουμε και τα 4k (παπαρια) :P

Και το νεο Final Fantasy ειναι αρκετα πιο περιπλοκο σε combat ακομα δεν βλεπω πως διαολο στοχευω εκει που θελω με τη καμερα να κανει σβουρες . Καμια σχεση με το all times classic FF7 .Ανα δω πως θα το παιζουν τα σπαστικα emo teenagers  :lol:  θελει υπομονη

1) Που κολλαει το νεο final fantasy με το last guardian. Και 2) το FF7 βγηκε πριν 20χρονια που κολλαει επισης και αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τα 2 must για Christmas - με το ιδιο προβλημα την καμερα. Στο Off topic του vste λεω οτι σαν τη μαγεια οταν πρωτοειδαμε τα παλια δεν εχει ισως παραμεγαλωσαμε πια  :D Καλες γιορτες και sry για το off .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν το εγραψα για να γινει VS το θεμα. Τα παιχνιδια παντα θα γινονται καλυτερα γιατι σαν τυπος ψυχαγωγιας εξαρταται απο την τεχνολογια που φυσικα προοδευει.

 

Ας μην κανουμε σαν τα γεροντια που μου ριχναν σφαλιαρες γιατι δεν ακουγα Καζαντζιδη και ακουγα ροκ σαν εφηβος :)

 

Στο θεμα μας. Τελειωσα χθες το Last Guardian και το τελος με αποζημιωσε για οποιαδηποτε θεματα ειχα με το παιχνιδι. Εξαιρετικο.

 

Με βλεπω να αφηνω στην ακρη το FFXV που ειχα για μετα και να ξαναπιανω ICO/SotC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...