Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το Paypal χρησιμοποιεί πλέον αναγκαστικά τη δική του ισοτιμία στις μετατροπές συναλλάγματος


aiadas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν μιλας με το ππ ειναι σαν να μιλας στον τοιχο, σε μενα τουλάχιστον δεν εχουν απαντήσει ποτε σε καποιο προβλημα, αερολογίες και ημίμετρα.

 

Τελος παντων απο οτι φαινετα θα το φαμε και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τους στειλω και εγω ενα email με επισημο παραπανο/complaint....Γιατι να πρεπει καθε φορα να μπαινουμε στο κρυφο μενου πριν την αγορα αφου τοσο καιρο δουλευε μια χαρα η επιλογη που ηταν μονιμη να χρεωνομαστε στο νομισμα του πωλητη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και προχθες σε αγορά από banggood κατάφερα και άλλαξα το setting, χθες στο ebay μου την έφερε το paypal. Πάλι το setting είχε πάει στο paypal conversion και το είδα τη στιγμή που το δάχτυλο πατούσε το confirm & pay. Θέλει πολλή προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου της παραπονεθηκα οτι δε μπορω να παραγγελνω και να εχω στο πλάι το checklist, αυτα θα επρεπε να γινονται αυτοματα, σημερα μου απαντησε αλλη γκομενα

 

 

Thank you for contacting PayPal.

I sincerely regret any inconvenience that you have experienced so far.

We are aware of this issue and I can assure you that it's been escalated. But in order for you to be sure that your card is debited in the currency listed on the seller's invoice, please choose this option manually.

 

Δηλαδη θα το φτιάξουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου της παραπονεθηκα οτι δε μπορω να παραγγελνω και να εχω στο πλάι το checklist, αυτα θα επρεπε να γινονται αυτοματα, σημερα μου απαντησε αλλη γκομενα

 

 

Δηλαδη θα το φτιάξουν?

Τι να φτιάξουν δεν διαβασες τι έγραψε, απάντηση για κουφους, αφού είχε ήδη επιλέξει να κάνει την μετατροπή ή καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του λεει οτι το θεμα γινεται escalated σε παραπανω level ....και μεχρι να το φτιαξουν πρεπει χειροκινητα να επιλεγουμε bill me in seller currency απο το κρυφο μενου καθε φορα που αγοραζουμε...ελπιζω οντως να το φτιαξουν 

 

Μεχρι τοτε χειροκινητα με την μανιβελα

rmn3i2.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ εδώ και ώρα να κάνω μια πληρωμή με pay for goods & services και ενώ βάζω το conversion να το κάνει η κάρτα (revolut), όταν πατάω save μου ξαναεμφανίζει το exchange rate του paypal. Ξαναπατάω conversion options και βλέπω επιλεγμένο το paypal. Το έχω αλλάξει 10 φορές και κάθε φορά με επαναφέρει στο exchange rate του paypal. Είπαμε να έχει κρυμμένη την επιλογή αλλαγής conversion αλλά να τη βρίσκεις, να την αλλάζεις και να σε ξαναβάζει με το ζόρι στη δική του ρύθμιση, ε αυτό παραείναι απαράδεκτο. Έχει κανείς καμιά ιδέα? Να το κάνω έτσι και να τους στείλω μετά εμαιλ μπας και πάρω refund τη ληστρική προμήθεια του paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειδες την μανιβελα απο πανω... πρεπει να το κανεις καθε φορα χειροκινητα...(δες την 2η σελιδα του θεματος)

 

Στειλε email με παραπονα οπως εκανα και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα χειροκίνητα το άλλαξα κι εγώ και όταν πάτησα save και πήγα να συνεχίσω, η ρύθμιση είχε αλλάξει πάλι από μόνη της. Το έκανα ξανά και ξανά αλλά όλες τις φορές μόλις έκανα αποθήκευση η ρύθμιση επανερχόταν στο conversion του paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα χειροκίνητα το άλλαξα κι εγώ και όταν πάτησα save και πήγα να συνεχίσω, η ρύθμιση είχε αλλάξει πάλι από μόνη της. Το έκανα ξανά και ξανά αλλά όλες τις φορές μόλις έκανα αποθήκευση η ρύθμιση επανερχόταν στο conversion του paypal.

Δες εδω
 
 
ca7JZEJg7.jpg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε μερικές αγορες δεν σε αφηνει καν να μπεις σε αυτη την σελιδα, σε βγαζει σε ενα popup και τέλος

 

 

Δες εδω
 
 
ca7JZEJg7.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρομαι σε αγορά από ebay. Πήγα να κάνω πληρωμή pay for goods & services. Και ενώ μου έλεγε ότι τη μετατροπή θα την κάνει το paypal και μου έδινε επιλογή για change conversion options, όταν έκανα change conversion και έβαζα να κάνει τη μετατροπή η κάρτα, μετά όταν πατούσα next, στην τελική οθόνη πριν την ολοκλήρωση της πληρωμής μου ξανάλεγε ότι τη μετατροπή θα τηνκάνει το paypal. Και μου ξανάδινε επιλογή να την αλλαξω και ξαναπατούσα οκ και πάκι μου την επανέφερε στο paypal κοκ. Φαύλος κύκλος.  Δεν είναι ότι δεν μου επέτρεπε να το αλλάξω, μου το επέτρεπε αλλά μετά μου το ξανάλλαζε πίσω μόνο του! Το τράβηξα και σε βίντεο για να τους το στείλω και να τους κράξω. Πάρτε screesnshots για να κατάβετε ακριβώς.

 

Όπως φαίνεται λέει This rate includes our currency conversion fee:

 

image.jpg

 

πατάω currency conversion options και ανοίγει αυτό:

 

image.jpg

 

επιλέγω card issuer:

 

image.jpg

 

πατάω next και ανοίγει αυτό που λέει ό,τι και το πρώτο: This rate includes our currency conversion fee

image.jpg

 

και φτού κι από την αρχή currency conversion options, card issuer, next και πάλι εδώ τα ίδια. Έκανα και logout login 3-4 φορές μήπως και ήταν κάποιο κόλλημα αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...