Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης το "αν θες ποιοτικές υπηρεσίες σε τηλεόραση, πας προς Samsung και Sony μεριά" το βρίσκω πολύ τραβηγμένο.

 

Στο κομμάτι του Netflix δεν έχω άποψη γιατί βλέπω μέσω PS4, αλλά στο κομμάτι των ενημερώσεων μπορώ να πω ότι αναβαθμίσεις στο firmware οι smart TV της Samsung παίρνουν τακτικά.

 

Παιδιά αν είστε των streaming υπηρεσιών, ένα TV Box / Chromecast είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

... και από εμένα ένα μπράβο στα παιδιά που βγάζουν τόσο γρήγορα καλούς και ποιοτικούς υποτίτλους.

Το μεγάλο μπράβο αξίζει κυρίως σ αυτούς που τόσα χρόνια μας τους δίνουν δωρεάν, οι συγκεκριμένοι υποτιτλιστες ειναι επαγγελματίες και πληρώνονται να παράγουν ποιοτικούς υπότιτλους

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κομμάτι του Netflix δεν έχω άποψη γιατί βλέπω μέσω PS4, αλλά στο κομμάτι των ενημερώσεων μπορώ να πω ότι αναβαθμίσεις στο firmware οι smart TV της Samsung παίρνουν τακτικά.

 

Παιδιά αν είστε των streaming υπηρεσιών, ένα TV Box / Chromecast είναι μονόδρομος.

Κινέζικο TV BOX και Netflix είναι ο χειρότερος συνδυασμός. Δεν δείχνει ούτε καν 1080p. Αν θες καλή εικόνα μόνο approved συσκευές και λειτουργικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.μολις ενεργοποιησα το netflix αλλα δεν βρισκω πουθενα ελληνικους υποτιτλους. Εβαλα στο search subtitles in greek αλλα οτι μου βγαζει ειναι με τουρκικα. Τι πρεπει να κανω σε tv samsung ωστε να εχει ελληνικα; βρηκε κανενας λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ειπωθεί χιλιαδες φορές, πολλες τηλεορασεις που ειναι λιγο πιο παλιες δεν υποστηρίζουν ελληνικους υποτιτλους, για να δεις ελληνικους υποτιτλους στην tv σου οι επιλογες ειναι να την συνδέσεις με chromecast,media player, xbox/ps, pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ταινιες τι υπαρχει με ελληνικους υποτιτλους ; δεν θελω καθολου σειρες μονο για ταινιες ενδιαφερομαι , αρα αξιζει με τις διαθεσιμες ταινιες με ελληνικους υποτιτλους που υπαρχουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες μόνο ταινίες, καλύτερα να μην πληρώσεις συνδρομή γιατί θα απογοητευτείς. Κατά τα άλλα, όλες είναι υποτιτλισμένες πλην ορισμένων παλιών ταινιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά απορώ ποιος βλέπει ακόμα ταινίες..

 

Οι σειρές έχουν αυτό το "κάτι" που οι ταινίες ποτέ δεν πρόκειται να αποκτήσουν!

Μην το λες φιλε...οκ τωρα σειρες βλεπουμε,αλλα γουσταρουμε & καποιες ταινιες που εχουμε δει εδω & αρκετα χρονια & θελουμε να τις ξαναδουμε...απο τις καλες εννοειται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά απορώ ποιος βλέπει ακόμα ταινίες..

 

Οι σειρές έχουν αυτό το "κάτι" που οι ταινίες ποτέ δεν πρόκειται να αποκτήσουν!

Από τα μεγαλύτερα μαργαριτάρια που έχω διαβάσει στο insomnia......Keep going!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις σειρές δένεσαι με τους χαρακτήρες γιατί τις βλέπεις χρόνια και πολλές ώρες. Στην ταινία που είναι 2 3 ώρες τι να δεθείς. Και οι ταινίες και οι σειρές έχουν τα καλά τους. Την φάγαμε καλά με dexter firefly penny dreadful walking dead lost κτλ σειρές δηλαδή που έχεις αφιερώσει πολλές ώρες και στο τέλος άνθρακας ο θησαυρός. Προσωπικά σε αυτή την περίπτωση λέω ότι μετράει το ταξίδι όχι ο προορισμός και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα μεγαλύτερα μαργαριτάρια που έχω διαβάσει στο insomnia......Keep going!

Όταν αποφασίζεις να απευθυνθείς σε κάποιον άλλο άνθρωπο ο οποίος προφανώς θα γνωρίζει πολλά περισσότερα από εσένα για να αναφέρει κάτι τόσο συγκεκριμένο, τότε καλό θα ήταν να ανοίγεις τα μάτια σου και τα αυτιά σου για να μαθαίνεις κάτι νέο που ευσταθεί με την πραγματικότητα παρά αυτό που θεωρεί το μυαλό σου σωστό. Άρα καλύτερα μην μιλάς και αρχίζεις τους δήθεν χλευασμους γιατί είναι αξιολύπητη συμπεριφορά αυτή.

 

Ψάξου, διάβασε τι παίζει με τις εταιρίες παραγωγής ταινιών/σειρών στην Αμερική από τα τέλη του 2015 και ύστερα ελα εδώ να πεις την εξυπνάδα σου.

 

Όταν θα έρθεις λοιπόν διαβασμένος την αλλη φορά μιλάμε, έως τότε απαξιώ και αδιαφορώ απλά για το οτιδήποτε άλλο πεις μελλοντικά.

 

Καλή συνέχεια και μάθε τρόπους!

Στις σειρές δένεσαι με τους χαρακτήρες γιατί τις βλέπεις χρόνια και πολλές ώρες. Στην ταινία που είναι 2 3 ώρες τι να δεθείς. Και οι ταινίες και οι σειρές έχουν τα καλά τους. Την φάγαμε καλά με dexter firefly penny dreadful walking dead lost κτλ σειρές δηλαδή που έχεις αφιερώσει πολλές ώρες και στο τέλος άνθρακας ο θησαυρός. Προσωπικά σε αυτή την περίπτωση λέω ότι μετράει το ταξίδι όχι ο προορισμός και τέλος.

Μην μιλάς για Dexter Morgan γιατί όταν θυμάμαι το τέλος παθαίνω νευρική κρίση :P

Μην το λες φιλε...οκ τωρα σειρες βλεπουμε,αλλα γουσταρουμε & καποιες ταινιες που εχουμε δει εδω & αρκετα χρονια & θελουμε να τις ξαναδουμε...απο τις καλες εννοειται...

Σε αυτό που λες είμαι δεκτικός και εγώ, άλλωστε το κάνω κάποιες φορές έτσι μόνο για να μπω στο κλίμα της τότε εποχής :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε γνώστη, για πες να μαθαίνουμε κι εμείς. Μίλησε μου για τις σειρές τομή, που φυσικά δεν δανείστηκαν τίποτα από ταινίες, για τα σενάρια που βάζουν τα γυαλιά σε αντίστοιχα ταινιών, για την φωτογραφία που ανοίγει νέους ορίζοντες, για την ενασχόληση των σειρών με επίκαιρα ζητήματα, για τις ερμηνείες, ειδικά των δεύτερων ρόλων. Μίλησε μας, να μαθαίνουμε, μην κρατάς την γνώση για εσένα μόνο. Δίδαξε μας!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ταινιες τι υπαρχει με ελληνικους υποτιτλους ; δεν θελω καθολου σειρες μονο για ταινιες ενδιαφερομαι , αρα αξιζει με τις διαθεσιμες ταινιες με ελληνικους υποτιτλους που υπαρχουν ;

όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται η 4η σαιζόν πολύ αγαπημένης σειράς στο netflix.

Ξέρετε, αυτή που ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα.

Πριν τις γιορτές θα μπορέσετε να απολάυσετε και τα έξι επεισόδια.

Καταλάβατε για ποια λέω ή ακόμα; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...