Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου δεν ξέρω με πιο κριτήριο κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα, αλλά εγώ έχω ήδη τσεκάρει περί τις 120 σειρές με βαθμολογία κοινού στο IMDB μεταξύ 7-10. Αυτό το θεωρώ απίστευτα καλό αποτέλεσμα. Εμένα τουλάχιστον με βρίσκουν, κατα μέσο όρο, πολύ σύμφωνο οι βαθμολογίες κοινού του IMDB.

Καλημερα...Εχει πολυ πραμα....Το θεμα ειναι ποτε θα τις δουμε ολες αυτες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι σειρές, τα ντοκιμαντέρ και οι ταινίες που έχει είναι για όλα τα γούστα και καλύπτει ένα μεγάλο φάσμα ανθρώπων που έχουν διαφορετικά ενδιαφέροντα! Εμένα μου αρέσουν αρκετά πολλά προγράμματα που έχουν και είναι μία όαση εάν δεν έχει κάτι τής προκοπής η Ελληνική τηλεόραση που συμβαίνει συχνά! Είναι σαν ένα Βίντεο Κλαμπ στο σπίτι σού!

Εντάξει δεν συγκρίνουμε με την τραγική ελληνική τηλεόραση (αλλά πχ με τις σειρές του fox, της hbo ή του bbc)... 

Επεξ/σία από mavroaspros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν συγκρίνουμε με την τραγική ελληνική τηλεόραση (αλλά πχ με τις σειρές του fox και της hbo)... 

 

Βρες μου κάποιο κανάλι ή διαδικτυακή πλατφόρμα που να έχει μαζεμένες τόσο καλής ποιότητας σειρές που να παίζονται ακόμα όπως το House of Cards, Stranger Things, Mindhunter, Black Mirror, Narcos, Daredevil, Sherlock, Ozark, The Crown, The People vs OJ Simpson, Master of None, The Last Kingdom, Vikings και άλλες τόσες. Αυτά χωρίς να βάλω μέσα και ταινίες. Δεν πρόκειται να βρεις πιο ολοκληρωμένο πακέτο απο το Netflix. Τώρα άμα αρχίσεις να συγκρίνεις μεμονωμένα σειρές τότε δεν είναι δίκαιο. Άλλωστε είναι λογικό μια τόσο καινούρια πλατφόρμα να μην έχει μεμονωμένα καλύτερες σειρές απο το HBO, αλλά όταν θα φτάσει τα χρόνια εμπειρίας του (απο τη δεκαετία του 80' βγάζει original περιεχόμενο), τότε θα είναι πιο δίκαιη σύγκριση.

 

Απο τότε που άρχισε να επενδύει περισσότερο σε δικές τους σειρές το Netflix άρχισε να πέφτει και λίγο η ποιότητα γιατί δεν γίνεται να βγάζει συνέχεια αριστουργήματα, λογικό είναι. Μέσα όμως σε αυτή τη πληθώρα προγραμμάτων υπάρχουν ακόμα αρκετές ποιοτικές επιλογές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οποια ατομα που θελουν να μοιραστούμε την συνδρομη του Netflix, με κοστος 12ε συνολο με τα  ultra HD  ωστε να βγει 3-4 ευρω στον καθενα ας στειλει πμ να κανονισουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος που δουλεύει σαν μεταφραστής στο netflix μου έδειξε τίτλους από σειρές και ταινίες που έχει μεταφράσει ο ίδιος μόνο και έπαθα πλάκα, φανταστείτε την δουλειά που έχει κάνει το παιδί να την έχουν κάνει άλλοι 6, θα γεμίσει με τίτλους καινούργιους το ελληνικο netflix. Μέχρι μέσα Δεκεμβρίου θα μπούνε, + ότι θα κάνουν πρεμιέρα τρεις σειρές έκπληξη. Δεν μιλάω άλλο!

O φίλος σου και συνάδελφος έχει δίκιο. Υπάρχουν πολλές νέες σειρές, αλλά και αρκετές παλιές και πολύ αγαπημένες.

Επίσης, έρχονται πολλά ντοκιμαντέρ. Μερικά από αυτά είναι αρκετά καλά. :X

Να μην ξεχάσω να πω ότι έρχονται και σειρές κινουμένων σχεδίων. Όρεξη και χρόνο να έχετε!

 

Φυσικά δεν το γνωρίζω αλλά πιστεύω πως είναι τα ίδια παιδιά που μας χάριζαν για πολλά

χρόνια δωρεάν υπότιτλους μέσω του ιντερνετ για να βλέπουμε ξένες σειρές και ξένες ταινίες.

 

Για αυτό πρέπει να τα στηρίξουμε  τώρα που ήρθε η ώρα να κερδίσουν και κάτι.

Σκασίλα μας για το Netflix. :)

Δίκιο έχεις. Το πρώτο μέρος που έψαξαν οι ελληνικές εταιρίες μετάφρασης για να «στρατολογήσουν» κόσμο ήταν στα σάιτ υποτιτλισμού. Το ξέρω πολύ καλά αυτό.  :ph34r:

Αλλά συμφέρει πολύ περισσότερο να συνεργάζεσαι με εταιρίες του εξωτερικού, υπάρχει σημαντική διαφορά στα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα...Παντως,ενα μεγαλο μπραβο σε ολα αυτα τα παιδια που ασχολουνται με το να μας δινουν, σε αυτα που βλεπουμε στο Netflix,ελληνικους υποτιτλους...και κανουν πολυ καλη δουλεια...ακριβεια στη μεταφραση...και παλι μπραβο τους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ωραια σειρα που παρακολουθω αυτες τις μερες,ειναι το-->

Orange Is the New Black

Δεν ξερω αν την εχει δει καποιος φιλος εδω μεσα...Ηδη, ειμαι στο 6ο επεισοδιο...ενδιαφερουσα μου φαινεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποια ατομα που θελουν να μοιραστούμε την συνδρομη του Netflix, με κοστος 12ε συνολο με τα  ultra HD  ωστε να βγει 3-4 ευρω στον καθενα ας στειλει πμ να κανονισουμε!

 

Βάλε εμένα μέσα αδερφέ! Ας βρούμε άλλους 2 ...

 

Να ρωτήσω κάτι μάγκες! Έχω στο σαλόνι την LG 55LA690S, πρέπει να είναι μοντέλο του 14-15!

Η τελευταία αναβάθμιση λογισμικού έγινε πριν μερικούς μήνες - εννοώ πως η LG δεν την έχει παρατήσει τελείως...

Ωστόσο έχει παλιό netflix μιας και για υπότιτλους  μου βγάζει μόνο Τουρκικά και Αγγλικά.

Στην άλλη LG που έχω στο υπνοδωμάτιο, που έχει και webos3.0 έχει την τελευταία έκδοση και παίζει κομπλέ.

Όπως φυσικά και σε τάμπλετ, ps4, κινητό, όλα κομπλέ!

Αλλά στην LG στο σαλόνι γιοκ. To πρόβλημα είναι πως δεν είναι του στυλ webos που μπορείς χειροκίνητα ν' αναβαθμίσεις τα προγράμματα, αλλά πάει μαζί με το firmware. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ τι μπορώ να κάνω?

Με την LG που μίλησα που επικοινώνησα μου είπαν να μιλήσω με την Netflix. Αλλά τι να κάνουν οι άλλοι από εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν για πολλή ώρα δεν έχει διαλόγους η ταινία και ξανά μιλάνε δεν μου εμφανίζει τους υπότιτλους.Έτσι το γυρνάω λίγο πίσω και μου τους εμφανίζει.Δεν μπορεί όμως να μην γίνεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε εμένα μέσα αδερφέ! Ας βρούμε άλλους 2 ...

 

Να ρωτήσω κάτι μάγκες! Έχω στο σαλόνι την LG 55LA690S, πρέπει να είναι μοντέλο του 14-15!

Η τελευταία αναβάθμιση λογισμικού έγινε πριν μερικούς μήνες - εννοώ πως η LG δεν την έχει παρατήσει τελείως...

Ωστόσο έχει παλιό netflix μιας και για υπότιτλους  μου βγάζει μόνο Τουρκικά και Αγγλικά.

Στην άλλη LG που έχω στο υπνοδωμάτιο, που έχει και webos3.0 έχει την τελευταία έκδοση και παίζει κομπλέ.

Όπως φυσικά και σε τάμπλετ, ps4, κινητό, όλα κομπλέ!

Αλλά στην LG στο σαλόνι γιοκ. To πρόβλημα είναι πως δεν είναι του στυλ webos που μπορείς χειροκίνητα ν' αναβαθμίσεις τα προγράμματα, αλλά πάει μαζί με το firmware. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ τι μπορώ να κάνω?

Με την LG που μίλησα που επικοινώνησα μου είπαν να μιλήσω με την Netflix. Αλλά τι να κάνουν οι άλλοι από εκεί?

Βάλε εμένα μέσα αδερφέ! Ας βρούμε άλλους 2 ...

 

Να ρωτήσω κάτι μάγκες! Έχω στο σαλόνι την LG 55LA690S, πρέπει να είναι μοντέλο του 14-15!

Η τελευταία αναβάθμιση λογισμικού έγινε πριν μερικούς μήνες - εννοώ πως η LG δεν την έχει παρατήσει τελείως...

Ωστόσο έχει παλιό netflix μιας και για υπότιτλους  μου βγάζει μόνο Τουρκικά και Αγγλικά.

Στην άλλη LG που έχω στο υπνοδωμάτιο, που έχει και webos3.0 έχει την τελευταία έκδοση και παίζει κομπλέ.

Όπως φυσικά και σε τάμπλετ, ps4, κινητό, όλα κομπλέ!

Αλλά στην LG στο σαλόνι γιοκ. To πρόβλημα είναι πως δεν είναι του στυλ webos που μπορείς χειροκίνητα ν' αναβαθμίσεις τα προγράμματα, αλλά πάει μαζί με το firmware. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ τι μπορώ να κάνω?

Με την LG που μίλησα που επικοινώνησα μου είπαν να μιλήσω με την Netflix. Αλλά τι να κάνουν οι άλλοι από εκεί?

Είχα γράψει παλαιότερα:

“Χρειάζεται αναβάθμιση των λειτουργικών των παλαιότερων Smart TVs & Blu-rays ώστε να μπορούν να εμφανίζονται οι Ελληνικοί υπότιτλοι οι οποίοι είναι περασμένοι με νέα μέθοδο απο την NETFLIX.

Είχα ασχοληθεί εκτενώς στο παρελθόν με LG, SAMSUNG & NETFLIX και με πολύ κόπο κατάφερα να το μάθω. Εγώ πάντως όταν είδα πριν λίγο καιρό πως και μετά την στενή συνεργασία μεταξύ LG & NETFLIX δεν άλλαξε τίποτα, έπαψα να ελπίζω.”

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, η LG έβαλε ταφόπλακα στα (σχετικά) παλαιότερα μοντέλα, ενώ θα μπορούσε με ευκολία να κάνει μια αναβάθμιση λογισμικού που να περιέχει το καινούργιο netflix! Μέχρι και το PS3 που είναι μαραφέτι του 2006 αναβάθμισε το πρόγαμα και βλέπουμε υπότιτλους κομπλέ και εικόνα καμπάνα. ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ η LG και το λέω εγώ που είμαι χρόνια και φανατικός πελάτης τους.

Επικοινώνησα το πρωί μαζί τους, όχι ότι περίμενα κάτι, απλά έτσι για να τους τα σούρω λίγο!

Απλά και κυνικά μου είπαν πως ΤΕΛΟΣ οι αναβαθμίσεις στα παλαιότερα μοντέλα και ΔΕΝ πρόκειται να γίνει κάτι στο μέλλον.
Κάτι σαν ..... πάρε καινούργια τηλεόραση ρε μεγάλε!!!

 

Αν κάποιοι ψάχνουν 4ο μέλος για να μοιραστούμε συνδρομή 4Κ , ας μου στείλει pm!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, η LG έβαλε ταφόπλακα στα (σχετικά) παλαιότερα μοντέλα, ενώ θα μπορούσε με ευκολία να κάνει μια αναβάθμιση λογισμικού που να περιέχει το καινούργιο netflix! Μέχρι και το PS3 που είναι μαραφέτι του 2006 αναβάθμισε το πρόγαμα και βλέπουμε υπότιτλους κομπλέ και εικόνα καμπάνα. ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ η LG και το λέω εγώ που είμαι χρόνια και φανατικός πελάτης τους.

Επικοινώνησα το πρωί μαζί τους, όχι ότι περίμενα κάτι, απλά έτσι για να τους τα σούρω λίγο!

Απλά και κυνικά μου είπαν πως ΤΕΛΟΣ οι αναβαθμίσεις στα παλαιότερα μοντέλα και ΔΕΝ πρόκειται να γίνει κάτι στο μέλλον.

Κάτι σαν ..... πάρε καινούργια τηλεόραση ρε μεγάλε!!!

 

Νομίζω ότι πλέον αν θες ποιοτικές υπηρεσίες σε τηλεόραση, πας προς Samsung και Sony μεριά. Κατά τα άλλα αν δε γουστάρετε να αλλάζετε τηλεοράσεις με ένα chromecast 2 που υποστηρίζει και 4Κ καθαρίζετε.

 

Από τότε που έβαλα netflix πραγματικά ξέχασα την ελληνική TV και το downloading και από εμένα ένα μπράβο στα παιδιά που βγάζουν τόσο γρήγορα καλούς και ποιοτικούς υποτίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πλέον αν θες ποιοτικές υπηρεσίες σε τηλεόραση, πας προς Samsung και Sony μεριά. Κατά τα άλλα αν δε γουστάρετε να αλλάζετε τηλεοράσεις με ένα chromecast 2 που υποστηρίζει και 4Κ καθαρίζετε.

 

Από τότε που έβαλα netflix πραγματικά ξέχασα την ελληνική TV και το downloading και από εμένα ένα μπράβο στα παιδιά που βγάζουν τόσο γρήγορα καλούς και ποιοτικούς υποτίτλους.

Όπως έγραψα και νωρίτερα, το ίδιο πρόβλημα με την LG ως προς την NETFLIX υφίσταται και στην SAMSUNG.

Για SONY δεν γνωρίζω.

Επίσης το "αν θες ποιοτικές υπηρεσίες σε τηλεόραση, πας προς Samsung και Sony μεριά" το βρίσκω πολύ τραβηγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...