Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλέον κάτοχος και γω , μπαίνω φορτσάτος να ξεκινήσω το breaking bad και βλεπω δεν υπάρχουν υπότιτλοι ... Μα είναι δυνατόν ρε παιδιά να μην υπάρχουν στο BB και να υπάρχει μέχρι και μεταγλώττιση στο gotham ; 

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να στείλω αίτημα για subs ;  

Τωρα το κοιταξα...ωραια σειρα και με 9,5 βαθμολογια ...Οκ σε μερικα δεν βρισκω & εγω υποτιτλους...Το βλεπω απο αλλου...Παντως,υποτιτλοι στα τουρκικα,εχουν ολα.Οσο για αιτημα,ειλικρινα,δεν το γνωριζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πλέον κάτοχος και γω , μπαίνω φορτσάτος να ξεκινήσω το breaking bad και βλεπω δεν υπάρχουν υπότιτλοι ... Μα είναι δυνατόν ρε παιδιά να μην υπάρχουν στο BB και να υπάρχει μέχρι και μεταγλώττιση στο gotham ; 

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να στείλω αίτημα για subs ;  

 

εδώ συμπληρώνεις τι θέλεις κι αναλογα τη ζήτηση προχωράει  https://help.netflix.com/en/titlerequest?ui_action=title-suggestion-quicklinks  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κάπως να κατεβάσει κανείς υπότιτλους απ' το νέτφλιξ;

Τώρα που έψαχνα το ανάποδο κάπου στο YouTube είχα δει ότι γίνεται να πάρεις τους υπότιτλους, βέβαια το θεωρώ χαζό μιας και με bs player έχεις ότι υπότιτλο θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που έψαχνα το ανάποδο κάπου στο YouTube είχα δει ότι γίνεται να πάρεις τους υπότιτλους, βέβαια το θεωρώ χαζό μιας και με bs player έχεις ότι υπότιτλο θες.

bs player....ακριβως...τα εχει ολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε panasonic viera έχει κανείς ελληνικούς υπότιτλους; Μου βγάζει μόνο αγγλικούς και τουρκικούς. Υπάρχει κάποια λύση?

Επεξ/σία από arris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 4 οθόνες για ταυτόχρονη θέαση μπορούν να είναι κ σε διαφορετικά σπίτια;

 

Η αδερφή μου μένει επαρχία, αν της κάνω share το account μου θα μπορεί να δει χωρίς να έχουμε κανένα θέμα (Ban)

 

Πληρώνω εδώ κ 5 μήνες συνδρομή 4k για να βλέπω HD :lol: Τη Παρασκευή με ειδοποίησαν πως έφτασε η vdsl κ εδώ. Αύριο αν δεν βαρεθώ την αναμονή του ΟΤΕ θα κάνω αίτηση!

Netflix is available in Ultra HD on most LG Ultra HD TVs. To stream in Ultra HD, you will need:

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βλέπω online με χρήση δεδομένων δεν δίνει καθόλου την επιλογή για Ελληνικούς υπότιτλους, ενώ όταν η πρόσβαση είναι μέσω WiFi, υπάρχει ως επιλογή.

Σε 3 smartphone που δοκίμασα, το ίδιο συμβαίνει. Γνωρίζει κάποιος το λόγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 12άρα σύνδεση μια χαρά 4K έβλεπα στην TV.

Επειδη η ταινια ειναι σε αναλυση 4Κ, δεν σημαινει οτι την βλεπεις και σε 4Κ . Αναλογως την ταχυτητα της συνδεσης σου σου "ριχνει" την αναλυση .

Εκτος αν εχεις καποιο τροπο να δεις εκεινη την ωρα που βλεπεις την ταινια , σε τι αναλυση στην δειχνει .

 

It may be possible that a slightly lower speed could still work, but you may experience buffering or stalling issues or Netflix will automatically "down-rez" your streaming signal to 1080p, or lower resolution, in response to your available internet speed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη η ταινια ειναι σε αναλυση 4Κ, δεν σημαινει οτι την βλεπεις και σε 4Κ . Αναλογως την ταχυτητα της συνδεσης σου σου "ριχνει" την αναλυση .

Εκτος αν εχεις καποιο τροπο να δεις εκεινη την ωρα που βλεπεις την ταινια , σε τι αναλυση στην δειχνει .

 

It may be possible that a slightly lower speed could still work, but you may experience buffering or stalling issues or Netflix will automatically "down-rez" your streaming signal to 1080p, or lower resolution, in response to your available internet speed.

 

Τα stats έδειχναν ότι κρατάει 4K στην TV με την 12άρα και το bit-rate ήταν στα 9,54. Τώρα που έβαλα 50άρα VDSL δεν ανέβηκε ιδιαίτερα το bit-rate, παίζει στα ίδια ή και ελαφρώς παραπάνω. Συνεπώς οπτικά δεν υπάρχει καμία διαφορά. Κλάιν-μάιν είναι το 4Κ στο Netflix. Τα 25mbps τα αναφέρουν για να μπορείς να κάνεις κι' άλλα πράγματα ταυτόχρονα γιατί με την 12άρα ψόφαγαν όλα τα υπόλοιπα όταν έβαζες Netflix 4K.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ με 12άρα σύνδεση, 4k δεν έβλεπα. Ίσως έφταιγε και ότι η tv ήταν wireless συνδεδεμένη. 

 

Εδώ και μια βδομάδα που είμαι σε 50άρα vdsl - με καλώδιο δικτύου - είμαι στα 2160. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...