Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά και έχει κυκλοφορήσει. Το λένε Mad Max.

 

Αλλά ο φίλος μάλλον τρολλάρει.

 

Σωστα και το mad max, το ειχα ξεχασει. Απλα το days gone θυμιζει το the last of us.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και φαίνεται πιο "visually" impressive το Days Gone δύσκολα νομίζω να το ξεπεράσει, και όχι, μου αρέσουν το open world αλλα όχι εδώ, θα χανόταν το linear pacing και path που έχουν σκηνοθετήσει, οποτε θα έχανε πολύ emotion σαν σύνολο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το mgs που έγινε open για παράδειγμα η ιστορία του ενώ αρχικά φαινόταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα στην τελική ήταν καλό μεν αλλά όχι φυσικά στα επίπεδα των προηγούμενων σε πλοκή, σενάριο κτλ. Το gameplay του φοβερό, όμως εκεί έπεσε η περισσότερη βάση και κάπου χάθηκε όλο το υπόλοιπο.

 

Ναι, κάποια games πρέπει να παραμένουν και να είναι γραμμικά, δεν είναι για όλα το open στοιχείο.

 

Το last of us θα μπορούσε να γίνει open αλλά πιθανόν να χρειαζόταν ίσως και τα διπλάσια χρονιά developing από αυτά που θα φτιαχτεί τώρα. Επίσης τα γραφικά δύσκολα θα μπορουν να ξεπεράσουν τον ίδιο τοτς τον εαυτό εφόσον μπει το open στοιχείο.

 

Θα μου πείτε Horizon, Days gone κτλ. Εδώ όμως μιλάμε για ND και TLOU, οπότε και περιμένουμε κάτι και πάλι που θα ταράξει τα νερά του gaming, όπως έκανε το πρώτο.

 

Και μιλάμε για game που το περιμένουμε και για να δούμε που μπορεί να φτάσει η κονσόλα σε οπτικό επίπεδο. Θα το ξεζουμισουν και πάλι εκεί στην ND.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το προηγούμενο είχε μια χαρά exploration οποτε ναι δεν βρίσκω λόγο να μην έχει αυτό, αλλα σίγουρα μη λες για τίποτα διότι δεν έχουμε την παραμικρή πληροφορία yet, μπορεί να το κάνουν fps αυτήν την φορα, η ο Joel να έχει πεθάνει και να βοηθάει την Ellie ως vengeful spirit :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

 

Ναι τα ίδια έλεγε και για το Uncharted 4. Είναι troll ο τύπος, άμα λέει κάτι τέτοιο να περιμένεις το πιο happy ending ever :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην συγκρίνεις όμως το Uncharted 4 με το Last, ασχέτως αν το Uncharted 4 ήταν το πιο "σοβαρο" σεναριακα από τα προηγούμενα.

 

Δηλαδή την μαυρίλα την περιμενεις ρε παιδί μου. Δεν γίνεται όλα να είναι ρόδινα σε ένα τέτοιο storyline.

 

Εγώ έχω κάνει τις προβλέψεις μου, και είμαι σίγουρος ότι θα πέσω μέσα σε κάποια απο αυτά που έγραψα.

 

Εδώ ήμαστε για να έρθω μετά να σας πω. "Χα, σας το έλεγα " xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλα ουσιαστικα ουτε το προηγουμενο ειχε καλο τελος.

Δεν ειναι σποιλερ αυτο που λεω γιατι ο καθενας μπορει να το ειδε διαφορετικα(ως ασχημο ή καλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...