Προς το περιεχόμενο

Mini PC Pipo X1S - Z8300-2Gb-32Gb - 58 Euro @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


baskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειαζεται να κρατησεις το s/n καθως με την εγκατασταση windwos 10 απο usb stick κανει αυτοματη ενεργοποιηση ακομα και αν κανεις delete ολα τα partitions οπως εκανα εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασατε σε HD ή 4Κ βιντεακια στο youtube?

σε full screen παρατηρησα σπασιματακια απο 1080P Και πανω!

λογικα φταιει η λιγη μνημη 2GB και ισως τα win10.

επισης το edge πηγαινε καλυτερα απο το chrome!

αν δοκιμασετε ubuntu ή κατι αλλο ενημερωστε Plz

θα δοκιμασω και το ποπκορν να δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασατε σε HD ή 4Κ βιντεακια στο youtube?

σε full screen παρατηρησα σπασιματακια απο 1080P Και πανω!

λογικα φταιει η λιγη μνημη 2GB και ισως τα win10.

επισης το edge πηγαινε καλυτερα απο το chrome!

αν δοκιμασετε ubuntu ή κατι αλλο ενημερωστε Plz

θα δοκιμασω και το ποπκορν να δω

 

τσεκαρε τις ρυθμισεις power management των windows, αν ειναι σε battery save mode κανε το performance αφου ετσι και αλλιως ειναι συνεχως στο ρευμα. παιζει να φταιει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, μονο balanced εχει και τιποτα σχετικο με Power save ;(

Ενεργοποίηση όλων των Power Options:

 

1) Δεξί κλικ στο εικονίδιο του μενού των windows

Πατάμε "run" και γράφουμε στο πλαίσιο που ανοίγει "REGEDIT"

2) Μόλις ανοίγει αναζητούμε τον υποφάκελο HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power

3) Το επεξεργαζόμαστε κάνοντας δεξί κλικ στο CSEnabled και βάζουμε την τιμή 0

4) Κάνουμε επανεκκίνηση και τώρα μπορούμε να δούμε όλες τις επιλογές των Power Options

 

Το βάζεις performance κ θα δεις τις πραγματικές επιδόσεις. Απλά προσοχή με τις θερμοκρασίες που ίσως ανεβάζει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα προβλημα με το WiFi του ppipo X1S ,,, Αν απομακρυνθει περισσοτερο απο ενα μετρο απο το ρουτερ , χανεται το σημα wi Fi ,, (το εχω δοκιμασει με 4 διαφορετικα ρουτερ ,)καμμια ιδεα πως να λύσω το προβλημα ? το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος ? thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει πολυ αδυναμο wifi. εχω συνδεσει ethernet (σε usb3). νομιζα οτι φταιει οτι βρισκεται πισω απο την tv

αλλα για να το λες κι εσυ μαλλον το wifi ειναι μουφα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει πολυ αδυναμο wifi. εχω συνδεσει ethernet (σε usb3). νομιζα οτι φταιει οτι βρισκεται πισω απο την tv

αλλα για να το λες κι εσυ μαλλον το wifi ειναι μουφα!

 

 

αμα του βαλεις ενα wifi amplifier θα παιξει καλυτερα

Εχω ενα προβλημα με το WiFi του ppipo X1S ,,, Αν απομακρυνθει περισσοτερο απο ενα μετρο απο το ρουτερ , χανεται το σημα wi Fi ,, (το εχω δοκιμασει με 4 διαφορετικα ρουτερ ,)καμμια ιδεα πως να λύσω το προβλημα ? το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος ? thanks

 

 

α τοσο καλα? ακυρο το amplifier τοτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ηρθε και σε μενα σημερα το εργαλειο. Πρωτες εντυπωσεις μέχρι τωρα, θετικές. το ρουτερ ειναι διπλα στην τηλεοραση οποτε δεν μπορω να σας βοηθησω για το αν εχει αδυναμο wifi.

 

μια ερωτησουλα μονο. Φοράει 32bit windows10. θα δω ουσιαστική διαφορά αν του βάλω πάνω τα 64bit ή τσαμπα η ταλαιπωρια; To κλειδι της εγκαταστασης θα ταιριάζει για τα 64bit;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ηρθε και σε μενα σημερα το εργαλειο. Πρωτες εντυπωσεις μέχρι τωρα, θετικές. το ρουτερ ειναι διπλα στην τηλεοραση οποτε δεν μπορω να σας βοηθησω για το αν εχει αδυναμο wifi.

 

μια ερωτησουλα μονο. Φοράει 32bit windows10. θα δω ουσιαστική διαφορά αν του βάλω πάνω τα 64bit ή τσαμπα η ταλαιπωρια; To κλειδι της εγκαταστασης θα ταιριάζει για τα 64bit;

 

οχι μονο δεν θα δεις διαφορα αλλα παιζει με τα 64bit να ειναι λιγο πιο αργο κ με λιγο μεγαλυτερη καταναλωση μνημης

 

ποτε το ειχες παραγγειλει?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 20 μέρες ακριβώς.

 

οχι μονο δεν θα δεις διαφορα αλλα παιζει με τα 64bit να ειναι λιγο πιο αργο κ με λιγο μεγαλυτερη καταναλωση μνημης

 

ποτε το ειχες παραγγειλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μονο δεν θα δεις διαφορα αλλα παιζει με τα 64bit να ειναι λιγο πιο αργο κ με λιγο μεγαλυτερη καταναλωση μνημης

 

 

 

οχι παιζει, σιγουρο ειναι. τα 64 θελουν 2gb τα 32 θελουν 1gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα το 1ο του κόλλημα.. ειχα ανοιχτες 5-6 καρτελες στον firefox, hub συνδεμενο και πανω του: πληκτρολογιο, ξεχωριστό mouse, usb stick 32gb και usb καρτα τηλεορασης και ενω ανοιγα καρτελες, εκανα ταυτοχρονα αναζητηση καναλιων από το tv dongle και τράβηξε reboot το συστημα... προφανως ξέμεινε από ρεύμα τόσο που τραβαγαν οι συσκευες που ειχα συνδεμενες πανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 20 μέρες ακριβώς.

 

θερμοκρασιες τσεκαρε μηπως τρωει θροτλινγκ

 

αν θες να δεις διαφορα βαλε καποιο ελαφρυ λινουξακι στυλ Lubuntu

 

απλα πρεπει να εχεις πυρηνα μεγαλυτερο απο 4.6 για να εχεις hdmi audio κ wifi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο εγω την πατησα μαλλον,,με το που ηρθε το βαζω στην πριζα και αρχιζει να μυριζει καμενο πλαστικο ..

μετα αρχιζει να μπουταρει αλλα μολις φτανει στο logo χανεται η εικονα 

κανα δυο φορες που πηγε να κανει εγκατασταση παλι μαυριλα στην οθονη,,

κανω bios restore  τιποτα παλι..

τους εγραψα στο σερβις και μου εστειλαν ενα αρχειο που το περασα σε usb και αρχισε να τα στηνει ολα απο την αρχη , αυτο ειναι λεω μεσα μου ..αλλα μολις περασε και αο image 100% παλι boot logo και  μαυρη οθονη forever ενω δουλευει το ανεμιστηρι ..

   Θελω να κανω dispute  sto paypal και να ησυχασω απο το ΠΙΠΟ   :mad:  :mad:  :mad:  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...