Προς το περιεχόμενο

Mini PC Pipo X1S - Z8300-2Gb-32Gb - 58 Euro @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


baskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

standard βαλαμε, με ελτα ηρθε.

ομως το θεμα ειναι πως να το κανω αθορυβο, ντροπη να ακουγεται το σκατουλακι!

ισως να το αφησω ανοικτο και να βαλω ανεμιστηρα να το βαραει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι! Σαν πιθανή 2η αιτία είχα το τροφοδοτικό Αλλά ξέχασα να το γράψω..Ίσως παραέχω πολλά συνδεμένα πάνω κ ειδικά όταν ζορίζεται και τραβάει περισσότερο, να μην φτάνει ο φορτιστής του.το είχα πάθει με ένα φορτιστή λάπτοπ παλιά.έχετε να προτείνετε κανέναν δοκιμασμένο φορτιστή να αγοράσω;

ποσα volt -amper ειναι το δικο του?εγω ειχα τετοιο θεμα με android stick-βαλε ενα αντιστοιχο αλλα επωνυμο να δοκιμασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

standard βαλαμε, με ελτα ηρθε.

ομως το θεμα ειναι πως να το κανω αθορυβο, ντροπη να ακουγεται το σκατουλακι!

ισως να το αφησω ανοικτο και να βαλω ανεμιστηρα να το βαραει.

 

εγω σκεφτομαι να το εχω χωρις το casing με μια γομαροψυκτρα οτι ναναι πανω χωρις ανεμιστηρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω πλάκα κάνω. Το θέμα είναι ότι κοιτάμε μοντες για τον κινέζο. Και καλό είναι κανένα εξωτερικό USB wifi γιατί το δικό του είναι αδύναμο και μάλλον είναι το ίδιο τσιπάκι με το Bluetooth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα γράφει πάνω 5V 2A. εχω εναν από κινητό xiaomi. θα δοκιμάσω αυτό μόλις πάω σπιτι. παιζει αυτός που μας εδωσε το banggood να ειναι τελειως διαλογής και οχι της pipo.

 

Επισης για το παιδι που ρωτησε πώς τα παραγγειλαμε, προσωπικά έβαλα την 2η επιλογη που σε χρεωνε καπου 1 ευρώ παραπάνω αν θυμαμαι καλα. και το έστειλαν με POSTNL, 19 μέρες έκανε να το πάρω στα χέρια μου.


Ναι το ξέρω πλάκα κάνω. Το θέμα είναι ότι κοιτάμε μοντες για τον κινέζο. Και καλό είναι κανένα εξωτερικό USB wifi γιατί το δικό του είναι αδύναμο και μάλλον είναι το ίδιο τσιπάκι με το Bluetooth

To τσεκαρα και είναι ξεχωριστό τσιπάκι. είχα κάνει μια βλακεια κ μ ειχε απενεργοποιησει τo wifi από το bios options και είχα κανονικά bluetooth.

usb ethernet εχω παρει ,διπλα στο ρουτερ κ την tv θα ειναι

 

Και εγώ ΄έχω παραγγείλει usb hub με ethernet αλλά μεχρι να έρθει, βολεύομαι με ένα απλό usb2.0 hub.. διπλα διπλα με το router και μου δινει την εντυπωση ότι γενικά πιανει χαμηλές ταχυτητες ενώ έχω πολυ καλή γραμμή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανες βλακεία με το wifi μόνο του το απεργοποιει βγάζει μπλε οθόνη και επανεκκίνηση και μετά θέλει reset το bios

 

προβληματικο bios η τι αλλο? επειδη φαινεται να το εχεις δουλεψει αρκετα ,αν θες πες καμια κουβεντα να ξερουμε να μην ψαχνομαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά μπορεί να είναι. Σίγουρα είναι το τροφοδοτικό και πιθανό οι θερμοκρασίες. Όταν παίζει ταινία 1080p και το σκαλίζω μου πετάει μπλε οθόνη και γραφει driver overran stack buffer κάνει επανεκκίνηση και μετά χάνει το wifi και για να το ξανά βρει κανείς reset το bios. Ίσως να γεμίζει και η ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από αυτά που έχω δει μέχρι τώρα, πιστεύω ότι έχει να κάνει καθαρά με το κομμάτι της gpu κ πιο συγκεκριμένα, θέμα software.το έχετε δοκιμάσει σε Linux να δούμε αν κάνει τα ίδια κ εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από αυτά που έχω δει μέχρι τώρα, πιστεύω ότι έχει να κάνει καθαρά με το κομμάτι της gpu κ πιο συγκεκριμένα, θέμα software.το έχετε δοκιμάσει σε Linux να δούμε αν κάνει τα ίδια κ εκεί;

 

εγω θα του βαλω linux μονιμα αλλα δεν εχω παραλαβει ακομα

 

βαλτου ενα live usb mint xfce κ τσιταρε το λιγο στον browser με κανενα 4κ youtube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...