Προς το περιεχόμενο

Mini PC Pipo X1S - Z8300-2Gb-32Gb - 58 Euro @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


baskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μονο εγω την πατησα μαλλον,,με το που ηρθε το βαζω στην πριζα και αρχιζει να μυριζει καμενο πλαστικο ..

μετα αρχιζει να μπουταρει αλλα μολις φτανει στο logo χανεται η εικονα 

κανα δυο φορες που πηγε να κανει εγκατασταση παλι μαυριλα στην οθονη,,

κανω bios restore  τιποτα παλι..

τους εγραψα στο σερβις και μου εστειλαν ενα αρχειο που το περασα σε usb και αρχισε να τα στηνει ολα απο την αρχη , αυτο ειναι λεω μεσα μου ..αλλα μολις περασε και αο image 100% παλι boot logo και  μαυρη οθονη forever ενω δουλευει το ανεμιστηρι ..

   Θελω να κανω dispute  sto paypal και να ησυχασω απο το ΠΙΠΟ   :mad:  :mad:  :mad:  :mad:

 

χρησιμοποιησες το δικο του τροφοδοτικο?

 

αν θες πες μας τι ειχες βαλει πανω στις usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μονο εγω την πατησα μαλλον,,με το που ηρθε το βαζω στην πριζα και αρχιζει να μυριζει καμενο πλαστικο ..

μετα αρχιζει να μπουταρει αλλα μολις φτανει στο logo χανεται η εικονα 

κανα δυο φορες που πηγε να κανει εγκατασταση παλι μαυριλα στην οθονη,,

κανω bios restore  τιποτα παλι..

τους εγραψα στο σερβις και μου εστειλαν ενα αρχειο που το περασα σε usb και αρχισε να τα στηνει ολα απο την αρχη , αυτο ειναι λεω μεσα μου ..αλλα μολις περασε και αο image 100% παλι boot logo και  μαυρη οθονη forever ενω δουλευει το ανεμιστηρι ..

   Θελω να κανω dispute  sto paypal και να ησυχασω απο το ΠΙΠΟ   :mad:  :mad:  :mad:  :mad:

 

1. Θα σου επιστρέψουν οι ίδιοι τα χρήματα. Απλά τράβηξε ένα videaki με το κινητό και να τους το στείλεις.

2. Στο Beelink POCKET P2 Mini PC 2GB 32GB Intel Z3735F υπήρχε ένα αντίστοιχο θέμα με την αναβάθμιση στο build 1511.  Τότε λύθηκε με disable πριν την αναβάθμιση, του "Enable write caching on the device" στον "σκληρό" του, μέσα από το Device Manager. Εσένα όμως το κάνει και με την εγκατάσταση που σου πρότειναν αυτοί, οπότε λογικά κάτι άλλο δεν δουλεύει σωστά.

3. Αν μπορείς δώσε το link ή το αρχείο που σου έστειλαν για να το έχουμε και οι υπόλοιποι όταν τα παραλάβουμε και πάει κάτι στραβά.  

Επεξ/σία από lgre_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Θα σου επιστρέψουν οι ίδιοι τα χρήματα. Απλά τράβηξε ένα videaki με το κινητό και να τους το στείλεις.

2. Στο Beelink POCKET P2 Mini PC 2GB 32GB Intel Z3735F υπήρχε ένα αντίστοιχο θέμα με την αναβάθμιση στο build 1511.  Τότε λύθηκε με disable πριν την αναβάθμιση, του "Enable write caching on the device" στον "σκληρό" του, μέσα από το Device Manager. Εσένα όμως το κάνει και με την εγκατάσταση που σου πρότειναν αυτοί, οπότε λογικά κάτι άλλο δεν δουλεύει σωστά.

3. Αν μπορείς δώσε το link ή το αρχείο που σου έστειλαν για να το έχουμε και οι υπόλοιποι όταν τα παραλάβουμε και πάει κάτι στραβά.  

Και το καμμένο πλαστικό? Μάλλον του κάηκε του φίλου για κάποιο λόγο. Δεν είναι πρόβλημα software.

 

 

 PS. Εγώ ακόμα το περιμένω από 23/12 που έφυγε από ΚΙΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω και εγω οτι απο την στιγμή που σου μύρισε καμμένο, εννοειται οτι θα πρεπει να μιλησεις μαζι τους για να βρεθει λυση. δε χρειαζεται να πας κατευθειαν στο dispute. απλα αποθηκευε την συνομιλια με screen σε οτι πεις μαζι τους, για να εχεις να το χρησιμοποιησεις μετεπειτα σε περιπτωση που ανοιξεις dispute.
 
εχε υποψιν οτι τo paypal εχει υπηρεσια που σου πληρωνει τα μεταφορικά της επιστροφης. δεν θυμαμαι πώς γινεται η διαδικασια, αλλα με ενα απλο google search, θα το βρεις ευκολα νομιζω.
 
Στα της συσκευης, χθες τελειωσα σχεδον το "στησιμο". Αντικατέστησε αποκωδικοποιητη (με χρηση usb tv tuner κ  kodi) σε μια 40" πλασμα που ειχα και ενα ps3 που χρησιμοποιουσα σαν media center κυριως και πλεον εχω ενα πληρες home media center και δεν χρειαζεται να χρησιμοποιω 2 διαφορετικές συσκευες για να κάνω την δουλεια μου. Μεχρι στιγμής όλα καλά και από άποψη αποκρισης κ σε ολα του.
 
Ερωτηση: ποιο τηλεχειριστηριο προτενετε για χρηση σε kodi κυριως, που να εχει και υπέρυθρες και πλήρες qwerty Πληκτρολόγιο και από πού αγορά; πχ σαν Link.png Site: αυτό . Όσα έχω κοιτάξει και μου άρεσαν από το amazon, δεν μπορώ να τα βάλω στο καλάθι.. κατα προτίμηση με ενσωματωμένη μπαταρία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω και εγω οτι απο την στιγμή που σου μύρισε καμμένο, εννοειται οτι θα πρεπει να μιλησεις μαζι τους για να βρεθει λυση. δε χρειαζεται να πας κατευθειαν στο dispute. απλα αποθηκευε την συνομιλια με screen σε οτι πεις μαζι τους, για να εχεις να το χρησιμοποιησεις μετεπειτα σε περιπτωση που ανοιξεις dispute.

 

εχε υποψιν οτι τo paypal εχει υπηρεσια που σου πληρωνει τα μεταφορικά της επιστροφης. δεν θυμαμαι πώς γινεται η διαδικασια, αλλα με ενα απλο google search, θα το βρεις ευκολα νομιζω.

 

Στα της συσκευης, χθες τελειωσα σχεδον το "στησιμο". Αντικατέστησε αποκωδικοποιητη (με χρηση usb tv tuner κ  kodi) σε μια 40" πλασμα που ειχα και ενα ps3 που χρησιμοποιουσα σαν media center κυριως και πλεον εχω ενα πληρες home media center και δεν χρειαζεται να χρησιμοποιω 2 διαφορετικές συσκευες για να κάνω την δουλεια μου. Μεχρι στιγμής όλα καλά και από άποψη αποκρισης κ σε ολα του.

 

Ερωτηση: ποιο τηλεχειριστηριο προτενετε για χρηση σε kodi κυριως, που να εχει και υπέρυθρες και πλήρες qwerty Πληκτρολόγιο και από πού αγορά; πχ σαν Link.png Site: αυτό . Όσα έχω κοιτάξει και μου άρεσαν από το amazon, δεν μπορώ να τα βάλω στο καλάθι.. κατα προτίμηση με ενσωματωμένη μπαταρία..

 

για αρχή θεωρώ ότι κακώς κοιτάς στο Αμερικάνικο Amazon. Κοίτα καλύτερα στο Αγγλικό, το Γερμανικό ή το Γαλλικό αλλά και σε ebay και Aliexpress.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και ευχαριστω για το ενδιαφερον σας , τελικα το εστειλα σημερα πισω και τους εδωσα το τρακινγκ για να μου επιστρεψουν τα χρηματα και τα μεταφορικα ειπαν .. για να δουμε ,,μαλλον θα παρω τα λεφτα γιατι μου τσακισε τα νευρα να προσπαθω να το ξεκινησω.

Α..  οριστε και το αρχειο εγκαταστασης που μου ζητησε καποιος .εχει και το bios , το στηνει ολο αυτοματα , σε μενα μετα απλα εχανε και παλι την εικονα μολις τελειωνε το setup και π[ηγαινε να ξεκινησει .

https://drive.google.com/file/d/0B43G7nfpLD1OSHF6UTAzVmRNSU0/view?usp=sharing

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θελω την αποψη/γνωμη σας για το αν επεσα σε προβληματικό προιόν ή είναι θέμα software.

 

Στο στικάκι έχω κουμπωμένα πάνω τωρα ενα usb hub και πανω του τα εξης:

1. usb tv tuner

2. καρφί ασυρματου ποντικιου

3. 2ο καρφι από πληκτρολογιο

 

εχω το εξης πρόβλημα. Όταν το "τσιτωνω" τραβάει reboot... Mεχρι τώρα μου το εχει κάνει στις εξης περιπτώσεις:

1η. μολις το πήρα και το άνοιξα κ το στρέσαρα ανοιγοντας πολλά tabs μαζι ενώ έκανε και άλλες διεργασιες

2η. ενώ έβλεπα ταινια στο kodi σε 1080p, μετά από 3-4 λεπτά αναπαραγωγης μου το έκανε, εβαλα την ταινια σε 720p κ αν θυμαμαι καλα μου το εκανε αλλη μια φορα κατα την διάρκεια της 2ωρης ταινιας, χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος

 

ετρεξα λοιπον το AIDA64 που εχει στο βιντεο πιο πανω για 5 λεπτα. δεν μου εμφανισε throttling κ οι θερμοκρασιες ήταν κάπου 77 για τους πυρήνες και 50 για την motherboard.

 

επισης σε διαφορες φάσεις ενω βλεπω tv μεσω kodi κ το σκαλιζω, μου έχει πετάξει μυνημα οτι κρασαρε κάτι από την κάρτα γραφικών και παγωνει η εικονα κ πρεπει να κανω επανεκκινηση το kodi.

 

Απο τα παραπανω, εμενα το μυαλο μου πάει στους drivers της gpu.. εσεις τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το τροφοδοτικό είναι γτπ όταν φόρτωνε από σκληρό ταινία και έκανες και πλοήγηση Ίντερνετ,πάρε επανεκκίνηση να χεις. Έβαλα ένα φορτιστή που έχω 2A που λέει max 2.4A και έστρωσε. Τώρα κάποια στιγμή θα κάνω και αυτό με το χαλκό και πιστεύω να είναι κομπλέ. Και κάτι άλλο που παρατήρησα όταν συνδέσω ποντίκι Bluetooth γονατίζει το wifi . Το καλό παντός που το αγόρασα είναι ότι παίζει το Novago μια χαρά στην τηλεόραση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλε το usb tuner k τσιτωσε το να δουμε τι γινεται

 

επισης καλο ειναι να βαλεις κανενα thermal pad στον επεξεργαστη με βαση το βιντεο που ποσταρα

 

(εγω ακομα να παραλαβω ,οσοι το εχετε στα χερια σας βαλατε το standard delivery option που ειχε?)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι! Σαν πιθανή 2η αιτία είχα το τροφοδοτικό Αλλά ξέχασα να το γράψω..Ίσως παραέχω πολλά συνδεμένα πάνω κ ειδικά όταν ζορίζεται και τραβάει περισσότερο, να μην φτάνει ο φορτιστής του.το είχα πάθει με ένα φορτιστή λάπτοπ παλιά.έχετε να προτείνετε κανέναν δοκιμασμένο φορτιστή να αγοράσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...