Προς το περιεχόμενο

Mini PC Pipo X1S - Z8300-2Gb-32Gb - 58 Euro @ Banggood [ΤΕΛΟΣ]


baskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κουραγιο παιδια. Δυστυχως σε αυτο το form factor τα περισσοτερα κινεζικα ειναι DOA. Χρειαζεται κατι μεγαλυτερο.

 

Τουλαχιστον η τιμη ηταν ανεκτη, οποτε στην χειροτερη ασφαλτοστρωμα που ειπε και ο συμφορουμιτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπηκα bios λογω του οτι τα win μαμηθηκαν κ μου εβγαλan το advanced repair menu (μονο ετσι μπαινω bios)

 

reset defaults k ρυθμιση να ξεκιναει απο usb

 

stickακι με ubuntu 

 

http://www.cnx-software.com/2015/02/13/how-to-install-ubuntu-15-04-on-mele-pcg03-intel-mini-pc/

 

εμφανιζει το πρωτο μενου κ μετα τπτ

 

 

 

edit ,παραδινομαι ,δοκιμασα οτι ηξερα κ δεν ηξερα αλλα το μηχανακι του διαβολου ειναι ξεκαθαρα προβληματικο 

 

αυριο τους μιλαω για επιστροφη ,refund κ κινεζικο ουτε απο απεξω

Επεξ/σία από imoaix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατήρηση. Οταν εχεις τηλεοραση 4k θελει το htcp να ειναι στο 1.4 αν το εχετε 2.2 η auto συνήθως δεν δειχνει εικόνα. Και δουλεύει αρκετα καλα με εξωτερικό wifi και απενεργοποιοντας το δικο του τελειως και απο το bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1080p τηλεοραση εχω ,εμενα ειναι ξεκαθαρα προβληματικο αλλα απο οτι καταλαβα γενικοτερα εχει θεματα τοσο hardware οσο κ software


Καλησπερα και ευχαριστω για το ενδιαφερον σας , τελικα το εστειλα σημερα πισω και τους εδωσα το τρακινγκ για να μου επιστρεψουν τα χρηματα και τα μεταφορικα ειπαν .. για να δουμε ,,μαλλον θα παρω τα λεφτα γιατι μου τσακισε τα νευρα να προσπαθω να το ξεκινησω.

Α..  οριστε και το αρχειο εγκαταστασης που μου ζητησε καποιος .εχει και το bios , το στηνει ολο αυτοματα , σε μενα μετα απλα εχανε και παλι την εικονα μολις τελειωνε το setup και π[ηγαινε να ξεκινησει .

https://drive.google.com/file/d/0B43G7nfpLD1OSHF6UTAzVmRNSU0/view?usp=sharing

 

σου επεστρεψαν τα χρηματα τελικα η θα πρεπει να περιμενεις να φτασει το pipo κινα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1080p τηλεοραση εχω ,εμενα ειναι ξεκαθαρα προβληματικο αλλα απο οτι καταλαβα γενικοτερα εχει θεματα τοσο hardware οσο κ software

 

σου επεστρεψαν τα χρηματα τελικα η θα πρεπει να περιμενεις να φτασει το pipo

 

 

περιμένω να φτάσει Κίνα  για να μου κάνουνε refund η να στείλουνε άλλο ..εννοειται θα ζητησω τα λεφτα μου ..ποιος ξέρει ποτέ θα φτάσει. ..ήδη περάσαμε 10 μέρες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους ετσειλα email εξηγωντας αναλυτικα το γιατι ειναι προβληματικο το δικο μου

 

ζητησα refund κ ξεκαθαρισα οτι δεν θελω αντικατασταση η επισκευη 

 

ελπιζω να ξεμπλεξω χωρις πολυ μανουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όλοι refund. Σκέτη αλητεία.. Από την άλλη μήπως να δοκιμάζετε με κανένα Linux; Δεν ξέρω αν τα παίρνει απλά σαν ιδέα..

 

δες πιο πανω ,προσπαθησα να βαλω Lubuntu ,ναι μεν εβλεπε το στικακι αλλα δεν προχωρουσε ,εδειχνε απλα σκετη μαυρη οθονη οτι κ αν επελεγα (εγκατασταση η live session) ,δεν χανοταν η εξοδος σηματος οπως συμβαινει στα windows 10 η κατα το boot ,απλα μαυρη οθονη

 

οπως ειπα πιστευω οτι γενικοτερα ειναι τιγκα στα προβληματα καθε ειδους

 

απο τροφοδοτικο ,ψυξη ,προβληματικο bios αλλα κ drivers για τα windows κ ισως κ κακης ποιοτητας emmc storage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη βαρεθηκα να ασχολουμαι αλλο οποιος μου δωσει ενα 20αρικο του το δινω να παιξει και αυτος.εμενα δεν κανει αναβαθμιση στην redstone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σαν τελευταια ευκαιρια φτιαξτε ενα stick με την τελευταία εκδοση των 10 και δοκιμαστε πληρες format και εγκατάσταση απο την αρχη.

 

Ειδικα ενα beelink που ειχα μετατραπηκε απο σχεδον αχρηστο σε πληρως λειτουργικο ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...