Προς το περιεχόμενο

Γυναίκες Ναυτικών


Lilouz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μάθαινες πως έχει κανει καμια δυο ξεπέτες θα τον χωριζες? ξεπέτες με πληρωμένες γυναικες εννοω όχι με τιποτα άλλο. Και αυτό επειδή είναι πχ κανα 6μηνο ρέστος και χαρμάνης.

Κοίτα να δείς, είναι ενα πολύυυυ μεγάλο και παρεξηγημένο θέμα, οι ναυτικοί δεν είναι όπως ήταν παλιά, ούτε όπως ήταν στα ποίηματα του καββαδία, οι άνθρωποι αυτοί ταξιδεύαν 1-2 χρόνια σερί, εκεί είναι λογικό οτι θα το κάνει..εδώ τώρα το 4-6 μήνες δεν είναι τίποτα τραγικό, οι περισσότεροι πλέον είναι οικογενειάρχες και ερωτευμένοι άνθρωποι που παίρνουν τις γυναίκες τους μέσα. Πρέπει να έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη στον άλλον και ο ενας και ο αλλος για να λειτουργησει, γιατι αν εγω αγχώνομαι μην μου την κάνει 1, αυτός που εγω εχω 1000 ευκαιρίες πρέπει να αγχώνεται 1000...αλλά έτσι δεν βγαίνει..κανείς μας δεν αγχώνεται γι αυτό..μόνο χιουμοράκι κάνουμε..άλλωστε έιναι θέμα χαρακτήρα, οχι στεριάς και θάλασσας..

Δεν έχεις πάει έστω ένα ήδη εδώ και τέσσερα χρόνια;; :o

 

Πάντως, πάντα την θεωρούσα καλή αρπαχτή είναι η αλήθεια αλλά ποτέ δεν το τόλμησα εν τέλη :-)

Άντρας ή γυναίκα είσαι? ? Για να καταλάβω και την φύση της απάντησης.. χαχαχαχ

(μονο γυναικες ναυτικων δεν εχουν μπει εδω μεσα) :P

όντως :( :( 

Βρες και έναν στεριανό να έχεις ρεζέρβα

Μην κρίνεις εξ ιδίων αγαπητέ... :) :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αμα έχει καλο καιρο δεν είναι τρομερο απλα είναι ανια από ένα σημειο και μετά τα δυσκολα είναι όταν έχει φορτουνες και στους ωκεανούς δεν αστειεύεται ο καιρος ... να σε πιάσει καμια καταιγιδια για 3-4 μέρες να μη μπορεις να φάς και να κοιμηθείς.

 

Φαντασου να σε πιάσει πχ στον Βισκαϊκο καμια καταιγιδα. 2 μέρες θα σε κοπανάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αμα έχει καλο καιρο δεν είναι τρομερο απλα είναι ανια από ένα σημειο και μετά τα δυσκολα είναι όταν έχει φορτουνες και στους ωκεανούς δεν αστειεύεται ο καιρος ... να σε πιάσει καμια καταιγιδια για 3-4 μέρες να μη μπορεις να φάς και να κοιμηθείς.

 

Φαντασου να σε πιάσει πχ στον Βισκαϊκο καμια καταιγιδα. 2 μέρες θα σε κοπανάει.

Έτσι είναι..γενικά η δουλειά αυτή δεν αστιεύεται..δεν την κάνει οποιοςδήποτε...γι αυτό λεω οτι το βασικό είναι να σου αρέσει αυτό για να είσαι στη θάλασσα, αλλιώς δεν μπορείς να πεις, ''αα τι να κάνω..ας γίνω ναυτικός..δεν πάει έτσι, είναι μεγάλες οι ευθύνες που πέφτουν ΄πάνω τους, ειδικά σαν καπετάνιοι, που όταν πιάνουν λιμάνι μετά απο 1 μήνα και εκει είναι που είναι τρεχάτε ποδαράκια μου και τους μένει ενα 3-4ωρο για ύπνο πέσει καμιά επιθεώρηση και μέινουν 2 μέρες άυπνοι (πολύ συχνό φαινόμενο), το μόνο που έχουν ανάγκη είναι λίγος ύπνος, και μια επικοινωνία με τα αγαπημένα πρόσωπα, πληρώνουν ανθρώπους για να βγαίνουν στα λιμάνια να τους παίρνουν πράγματα να τους τα φέρνουν μέσα στο καράβι..δεν έχει νόημα να βγούν πια. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δείς, είναι ενα πολύυυυ μεγάλο και παρεξηγημένο θέμα, οι ναυτικοί δεν είναι όπως ήταν παλιά, ούτε όπως ήταν στα ποίηματα του καββαδία, οι άνθρωποι αυτοί ταξιδεύαν 1-2 χρόνια σερί, εκεί είναι λογικό οτι θα το κάνει..εδώ τώρα το 4-6 μήνες δεν είναι τίποτα τραγικό, οι περισσότεροι πλέον είναι οικογενειάρχες και ερωτευμένοι άνθρωποι που παίρνουν τις γυναίκες τους μέσα. Πρέπει να έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη στον άλλον και ο ενας και ο αλλος για να λειτουργησει, γιατι αν εγω αγχώνομαι μην μου την κάνει 1, αυτός που εγω εχω 1000 ευκαιρίες πρέπει να αγχώνεται 1000...αλλά έτσι δεν βγαίνει..κανείς μας δεν αγχώνεται γι αυτό..μόνο χιουμοράκι κάνουμε..άλλωστε έιναι θέμα χαρακτήρα, οχι στεριάς και θάλασσας..

Ουτε μια στο μυριο να μην στα εχει φορεσει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον μπορεις να μπεις πλήρωμα αν έχεις σπουδάσει κάτι άσχετο ή μόνο απο την Εμποροπλοιάρχων;

Δεν γνωρίζω και πολλά γι αυτό αλλά νομίζω μπορείς να μπείς πλήρωμα..αν γκουγκλάρεις θα βρεις τον τρόπο λογικά !

!

Ουτε μια στο μυριο να μην στα εχει φορεσει...

κι αλλοι που κρίνουν εξ ιδίων.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον μπορεις να μπεις πλήρωμα αν έχεις σπουδάσει κάτι άσχετο ή μόνο απο την Εμποροπλοιάρχων;

 

Απο ΑΕΝ πλοιάρχων/μηχανικών και απο ΤΕΙ/ΑΕΙ Μηχανολόγων Μηχανικών και Ηλεκτρολόγων Μηχανικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα άντρα ναυτικό.μέχρι που είδε πως μπαίνω σε τεχνολογικά φόρουμ(άντρες το μεγαλύτερο ποσοστό μελών) κ ανοίγω συζητήσεις με διάφορους..εκεί άρχισαν τα δύσκολα..ζήλιες κ τα σχετικά..και δεν προχώρησε..αλήθεια πως επέλεξες το συγκεκριμένο φόρουμ για να βρεις γυναίκες ναυτικών....;;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ΑΕΝ πλοιάρχων/μηχανικών και απο ΤΕΙ/ΑΕΙ Μηχανολόγων Μηχανικών και Ηλεκτρολόγων Μηχανικών.

Αυτο με το τει μηχανολογων μηχανικων πως θα μπει ?

Υγ : δεν ρωταω για εμενα

Υγ2: δεν ειμαι ο jason

 

Ως προς τη τοπικ σταρτερ , καλες θαλασσες κ ο Αι Νικολας μαζι του ! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο με το τει μηχανολογων μηχανικων πως θα μπει ?

Υγ : δεν ρωταω για εμενα

Υγ2: δεν ειμαι ο jason

 

Ως προς τη τοπικ σταρτερ , καλες θαλασσες κ ο Αι Νικολας μαζι του ! :)

 

Ως μηχανικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντρας ή γυναίκα είσαι? ? Για να καταλάβω και την φύση της απάντησης.. χαχαχαχ

 

Άντρας είμαι και το 'πα με την έννοια οτι είχα διάφορες προτάσεις στο παρελθόν να πάω σε καράβι ως τεχνικός συντήρησης λόγω του επαγγέλματός μου...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ισχυει οτι κανεις 6 μηνες υπηρεσια και παιρνεις κατι σαν αντιστοιχια με τη μηχανικων της ΑΕΝ ?

 

Όσο γι' αυτό δεν έχω ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...