Προς το περιεχόμενο

Nespresso - Κάψουλες Αυθεντικές ή μη (γνώμες, απόψεις και ΟΧΙ προσφορές) και παρελκόμενα


Craven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Dimitris19 είπε

Αν είναι αλουμινίου μπορείς μαζί με τις Nespresso. Αν είναι πλαστικές, μάλλον στα σκουπίδια.

Α ωραία και νόμιζα πως η nespresso ανακυκλώνει μόνο τις δικές της. Ευχαριστώ γιατί ήμουν έτοιμος να σταματήσω να αγοράζω από άλλες εταιρείες μόνο και μόνο για αυτό. Απίστευτα σκουπίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω περιμενα να δινουν καμια εκπτωση σε αγορα νεων καψουλων απο νεσπρεσσο αν πας εναν συγκεκριμενο αριθμο χρησιμοποιημενων καψουλων , τωρα να καθομαι να μαζευω χρησιμοποιημενες καψουλες και να μπαινω στην διαδικασια να πηγαινω στα καταστηματα νεσπρεσσο (τη στιγμη που δεν νομιζω να αγοραζω γνησιες  νεσπρεσσο με τοσες φθηνοτερες επιλογες) να τους λεω τι? Παρτε καψουλες Jacobs , Illy , l'or, Starbucks χωρις να αγοραζω απο εκει γνησιες? Τωρα αν παιζει κανενας καδος κοντα στο σπιτι μου που ριχνεις μεταλλικα αποριμματα θα μπορουσα να της πεταω καλυτερα εκει..

Δοκιμασα Nespresso Lungo forissio 8 και L'or Lungo profondo 8 πολυ καλυτεροι και οι 2 σε σχεση με Jacobs lungo 6 , ο L'or lungo profondo 8 μ αρεσε περισσοτερο , παχυρευστος για lungo με γεματη γλυκια και  ηπια γευση χωρις γευση καβουρδισμενου  , πινεται χαλαρα χωρις ζαχαρη , οποιανου αρεσουν ολα αυτα τα χαρακτηριστικα και πινει Lungo ας τον δοκιμασει γιατι ειναι και σε εκπτωση σε πολλα SM..O nespresso fortissio 8 ειχε καλυτερη κρεμα ...

Αυτο ειναι που λεω παραπανω, ο L'or μου αρεσε πιο πολυ απο τον ανιστοιχο  γνησιο lungo της Nespresso  , εχει και μεταλλικη καψουλα , παιζει και σε ολα τα SM και πολυ συνχα σε προσφορα (τον βρηκα 2,25 σε Market in) χωρις να τραβιεσαι σε νεσπρεσσο μπουτικ ή να πρεπει να κανεις μεγαλη παραγγελια για να μην πληρωσεις μεταφορικα σε νεσπρεσσο,  end of story..

Κατι αλλο , ειχε κανεις προβλημα με τις bellarom καψουλες του LIDL εφτιαξα μια και δεν επευτε στο σημειο που πρεπει και ζοριζοταν η μηχανη να κλησει , σαν να μου φαινονται πιο μεγαλες λιγο , θα δοκιμασω τις επομενες μερες μηπως και εκανα εγω κατι λαθος , δεν εχω δυσκολια με αλλη καψουλα μεχρι στιγμες η μηχανη κουμπονει σωστα ακομα και με την πλαστικη/φθηνη Bonora απο Σκλαβενιτη

 

Επεξ/σία από Miatakias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Miatakias είπε

Εγω περιμενα να δινουν καμια εκπτωση σε αγορα νεων καψουλων απο νεσπρεσσο αν πας εναν συγκεκριμενο αριθμο χρησιμοποιημενων καψουλων , τωρα να καθομαι να μαζευω χρησιμοποιημενες καψουλες και να μπαινω στην διαδικασια να πηγαινω στα καταστηματα νεσπρεσσο (τη στιγμη που δεν νομιζω να αγοραζω γνησιες  νεσπρεσσο με τοσες φθηνοτερες επιλογες) να τους λεω τι? Παρτε καψουλες Jacobs , Illy , l'or, Starbucks χωρις να αγοραζω απο εκει γνησιες? Τωρα αν παιζει κανενας καδος κονστα στο σπιτι μου που ριχνεις μεταλλικα αποριμματα θα μπορουσα να της πεταω καλυτερα εκει..

Δοκιμασα Nespresso Lungo forissio 8 και L'or Lungo profondo 8 πολυ καλυτεροι και οι 2 σε σχεση με Jacobs lungo 6 , ο L'or lungo profondo 8 μ αρεσε περισσοτερο , παχυρευστος για lungo με γεματη γλυκια και  ηπια γευση χωρις γευση καβουρδισμενου  , πινεται χαλαρα χωρις ζαχαρη , οποιανου αρεσουν ολα αυτα τα χαρακτηριστικα και πινει Lungo ας τον δοκιμασει γιατι ειναι και σε εκπτωση σε πολλα SM..O nespresso fortissio 8 ειχε καλυτερη κρεμα ...

Αυτο ειναι που λεω παραπανω ο L'or μου αρεσε πιο πολυ απο τον ανιστοιχο  γνησιο lungo της Nespresso  , εχει και μεταλλικη καψουλα , παιζει και σε ολα τα SM και πολυ συνχα σε προσφορα (τον βρηκα 2,25 σε Market in) χωρις να τραβιεσαι σε νεσπρεσσο μπουτικ ή να πρεπει να κανεις μεγαλη παραγγελια για να μην πληρωσεις μεταφορικα σε νεσπρεσσο,  end of story..

Κατι αλλο , ειχε κανεις προβλημα με τις bellarom καχουλες του LIDL εφτιαξα μια και δεν επευτε στο σημειο που πρεπει και ζοριζοταν η μηχανη να κλησει , σαν να μου φαινονται πιο μεγαλες λιγο , θα δοκιμασω τις επομενες μερες μηπως και εκανα εγω κατι λαθος , δεν εχω δυσκολια με αλλη καψουλα μεχρι στιγμες η μηχανη κουμπονει σωστα ακομα και με την Bonora απο Σκλαβενιτη

Καλησπέρα, έχω δοκιμάσει σχεδόν απ' όλες. Οι bonora δεν με κάλυψαν σε γεύση (και τιμάω αρκετά προϊόντα ετικέτας Σκλαβενίτη) συν το οτι δεν είναι δεν είναι αρκετά γεμισμένες με αέρα. Οι του Lidl και πιο νόστιμες, κατ'εμε , είναι και όλες παραέχουν αέρα. Καμία δεν με έχει απογοητεύσει κατα την παραγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Miatakias είπε

Εγω περιμενα να δινουν καμια εκπτωση σε αγορα νεων καψουλων απο νεσπρεσσο αν πας εναν συγκεκριμενο αριθμο χρησιμοποιημενων καψουλων , τωρα να καθομαι να μαζευω χρησιμοποιημενες καψουλες και να μπαινω στην διαδικασια να πηγαινω στα καταστηματα νεσπρεσσο (τη στιγμη που δεν νομιζω να αγοραζω γνησιες  νεσπρεσσο με τοσες φθηνοτερες επιλογες) να τους λεω τι? Παρτε καψουλες Jacobs , Illy , l'or, Starbucks χωρις να αγοραζω απο εκει γνησιες? Τωρα αν παιζει κανενας καδος κονστα στο σπιτι μου που ριχνεις μεταλλικα αποριμματα θα μπορουσα να της πεταω καλυτερα εκει..

Δεν χρειάζεται να πας σε κάποια Boutique για να δώσεις τις χρησιμοποιημένες κάψουλες. Υπάρχει η δυνατότητα να μπεις στο πρόγραμμα ανακύκλωσης μέσα από το site και σου στέλνουν μαζί με την παραγγελία ειδική σακούλα ανακύκλωσης που χωράει 200 κάψουλες. Όταν γεμίσει την δίνεις στον courier και τα στέλνουν αυτοί στη Nespresso. Δωρεάν αυτό εννοείται. Εγώ χρησιμοποιώ μόνο κάψουλες  της Nespresso αλλά επειδή τους είχα ρωτήσει για όταν θέλω να δοκιμάσω καμια άλλη μάρκα, μου είπαν ότι τις αλουμινίου μπορώ να τις βάλω κανονικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την προσφορά των 20€ δώρο στην πρώτη παραγγελία, πως παίζει; Μπορώ να πάρω μόνο αυτά ή πρέπει η παραγγελία να είναι μεγαλύτερης αξίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Hiddenite είπε

Καλησπέρα, έχω δοκιμάσει σχεδόν απ' όλες. Οι bonora δεν με κάλυψαν σε γεύση (και τιμάω αρκετά προϊόντα ετικέτας Σκλαβενίτη) συν το οτι δεν είναι δεν είναι αρκετά γεμισμένες με αέρα. Οι του Lidl και πιο νόστιμες, κατ'εμε , είναι και όλες παραέχουν αέρα. Καμία δεν με έχει απογοητεύσει κατα την παραγωγή.

Mια decaf Bonora δοκιμασα δεν μ αρεσε πολυ αλλα ειναι η μονη decaf ου εχω δοκιμασει οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης , θα δοκιμασω μια nespresso ristretto italiano decaf  ,μια Arpeggio decaf που εχει μεσα στην συσκευασια της μηχανης  L'or ristretto decaf και μια Starbucks decaf  που εχω να δω αν ειναι καλυτερες. Σχετικα με τους LIDL μπορει να μην εκατσε καλα και να την πιεσα και να την στραπατσαρα λιγο αλλαζοντας το σημα της και για αυτο μετα οταν την εριξα στο δοχειο απορριψεις καψουλων και την ξαναβαλα να μην καθοταν στο σημειο που πρεπει

2 ώρες πριν, Dimitris19 είπε

Δεν χρειάζεται να πας σε κάποια Boutique για να δώσεις τις χρησιμοποιημένες κάψουλες. Υπάρχει η δυνατότητα να μπεις στο πρόγραμμα ανακύκλωσης μέσα από το site και σου στέλνουν μαζί με την παραγγελία ειδική σακούλα ανακύκλωσης που χωράει 200 κάψουλες. Όταν γεμίσει την δίνεις στον courier και τα στέλνουν αυτοί στη Nespresso. Δωρεάν αυτό εννοείται. Εγώ χρησιμοποιώ μόνο κάψουλες  της Nespresso αλλά επειδή τους είχα ρωτήσει για όταν θέλω να δοκιμάσω καμια άλλη μάρκα, μου είπαν ότι τις αλουμινίου μπορώ να τις βάλω κανονικά 

Οκ δεν το ξερα αυτο αλλα δεν νομιζω να αγοραζω απο Nespresso , ειναι ακριβες.. Αληθεια κανουν καμια προσφορα αν ψωνιζεις σταθερα ή περιστασιακες εκπτωσεις κατα καιρους?

 

54 λεπτά πριν, liakjim είπε

Για την προσφορά των 20€ δώρο στην πρώτη παραγγελία, πως παίζει; Μπορώ να πάρω μόνο αυτά ή πρέπει η παραγγελία να είναι μεγαλύτερης αξίας;

Απαντηση απο Nespresso οταν τους ειχα ρωτησει σχετικα με το δωρο

Αναφορικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως πράγματι στην πρώτη σας παραγγελία όπου περιέχεται το δώρο σας αξίας 20 ευρώ, αρκεί να επιλέξετε τουλάχιστον μία συσκευασία από την αγαπημένη σας Εκλεκτή Ποικιλία ώστε να το εξαργυρώσετε, την οποία και μόνο θα χρεωθείτε.

Έξοδα αποστολής δε χρεώνεστε.

Εστω μια πρεπει να αγορασεις και στο φερνει ο κουριερ σπιτι δωρεαν δηλαδη πληρωνεις μονο 3,9 ευρω ή παραπανω εαν παρεις τις πιο ακριβες ποικιλιες..

Επεξ/σία από Miatakias
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, beatshooter είπε

Έχεις κάποιο όφελος εάν τους στείλεις κάψουλες για ανακύκλωση?

Από άποψη προσφορών ή εκπτώσεων σε κάψουλες και αξεσουάρ όχι, τουλάχιστον για όσο διάστημα κάνω ανακύκλωση. 

1 ώρα πριν, Miatakias είπε

Οκ δεν το ξερα αυτο αλλα δεν νομιζω να αγοραζω απο Nespresso , ειναι ακριβες.. Αληθεια κανουν καμια προσφορα αν ψωνιζεις σταθερα ή περιστασιακες εκπτωσεις κατα καιρους?

 

Όχι κάτι ιδιαίτερο. Από πέρυσι τον Φεβρουάριο που ξεκίνησα τις αγορές έχω πάρει περίπου 800 κάψουλες. 2 φορές μου έχουν δώσει κουπόνι των 5 ευρώ αν θυμάμαι καλά και 1 φορά μου είχαν δώσει με παραγγελία και ένα πακέτο με μπισκότα. Μετά είναι οι προσφορές που βγάζουν σε αξεσουάρ ή καφέδες αγοράζοντας συγκεκριμένο αριθμό καψουλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, suspiria είπε

Ξέρουμε πόσο καιρό κάνουν να έρθουν οι κάψουλες από την προσφορά με την αγορά καινούργιας μηχανής; Εύχομαι να μην έρχονται με ACS μόνο....

εμενα εν'μεσω καραντινας εκανε 2 εργασιμες μερες! επισης η ταχυμεταφορικη που μου τα εφερε και τις 2 φορες ητανε η speedex!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nαι  2-3 εργασιμες μερες μου ειπαν απο nespresso ..

Η LIDL καψουλα τελικα ειναι οκ απλα στεκεται λιγο πιο πανω λογο οτι ειναι λιγο μεγαλυτερη και πρεπει να την σπροξεις λιγο για να παει στην σωστη θεση..Σαν καφες δεν τρελαθικα αλλα εχω να δοκιμασω ακομα πολλες μαρκες/τυπους για να εχω μετρο συγκρισης..

Ηπια κι εναν Volluto υπεροχο αρωμα και κρεμα οπως ολοι οι γνησιοι νεσπρεσσο αλλα μου τα χαλασε στην οξυτητα , ειναι πολυ εντονη καθως εχει αρωματικες νοτες απο εσπεριδοειδη φρουτα , δεν μ αρεσουν οι ξινοι καφεδες γιατι θελουν ζαχαρη (την οποια αποφευγω) για ισορροπια αλλα τωρα που εχω παρει πολλες μαρκες/τυπους και δοκιμαζω τους πινω σκετους για να κρινω καθαρα την γευση του καφε..

12 ώρες πριν, suspiria είπε

Ξέρουμε πόσο καιρό κάνουν να έρθουν οι κάψουλες από την προσφορά με την αγορά καινούργιας μηχανής; Εύχομαι να μην έρχονται με ACS μόνο....

Υποψιν απ την αγορα της  μηχανης εχεις εναν μηνα περιθοριο να εκμεταλλευτεις το δωρο , η δικη μου  αποδειξη γραφει 30/3 αλλο αν  μου ηρθε πριν 10 μερες , σημερα-αυριο θα παραγγειλω εγω..

Επεξ/σία από Miatakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λιγο μου ηρθε αυτο το μηνυμα:

Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ

Αγαπητό μας μέλος,

Σας ενημερώνουμε ότι η παραγγελία σας έχει γίνει αποδεκτή και είναι υπό επεξεργασία.
Η αποστολή της θα γίνει εντός 2 εργάσιμων ημερών στο διάστημα 9:00 – 17:00.
Αν χρειάζεστε οποιαδήποτε επιπρόσθετη πληροφορία, επικοινωνήστε μαζί μας στο +30 210 6771300.
Σας ευχόμαστε αμέτρητες στιγμές καθημερινής απόλαυσης, στον κόσμο της Nespresso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είστε στην αθηνα τα στέλνουν είτε με easy Mail είτε με orbit. Είναι μΜΑΚΡΑΝ οι καλύτερες εταιρίες και δεν δημιουργούν πρόβλημα ούτε εν μέσω κορονοϊού. Πριν τον κορονοιο όριζες ακόμα και ώρα παράδοσης τώρα σου λένε θα έρθει κάποια στιγμή αύριο πχ ΑΛΛΑ όντως έρχεται αύριο. θα περάσει αυτό και θα επανέλθει η χρονική δέσμευση Την οποία και αυτήν τηρούν ευλαβικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα ήρθαν χθες με easy mail σε 2 μέρες.

Πήρα τις ispirazione italiana συν μια δεκάδα volluto.

Η ποικιλία Napoli που δοκίμασα με ένταση 13 είναι σούπερ ειδικά για μόνο και διπλό εσπρέσσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...