Προς το περιεχόμενο

Σε πολύ χαμηλά επίπεδα η διείσδυση του VDSL στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, γιατί ξέρω ότι adsl επηρεάζεται από την απόσταση κι από παρεμβολές.

 

Σου παίρνουν μια κι έξω πχ 2 χρόνια μαζεμένα πάγια?

 

Σε όποια χώρα και να πας, τα έργα γίνονται σταδιακά. Μου φαίνεται ότι μπερδεύεστε με τις ADSL και αγνοείτε ότι το σκάψιμο για οπτικές ίνες μέχρι το κάθε ΚΑΦΑΟΥ είναι πολλές φορές πιο χρονοβόρο και κοστοβόρο από τα έργα που έκαναν στο ADSL που ούτε αυτά έγιναν μπαμ μπαμ, απλά τα ξεχάσαμε...

 

Μπλέξιμο με δημάρχους που θέλουν extra δωράκια για να αφήσουν τον πάροχο να σκάψει, συμμετοχή και της ΔΕΗ στα έργα για παροχή ρεύματος στα ΚΑΦΑΟΥ κτλπ κτλπ...

Εννοώ τα χρήματα που πληρώνει κάποιος κάθε μήνα ή δίμηνο. Εσύ τα πληρώνεις με δώσεις σταδιακά και λίγα λίγα; Δεν το πληρώνεις το πάγιό σου κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Εννοώ τα χρήματα που πληρώνει κάποιος κάθε μήνα ή δίμηνο. Εσύ τα πληρώνεις με δώσεις σταδιακά και λίγα λίγα; Δεν το πληρώνεις το πάγιό σου κανονικά;

Κάνεις όμως πχ ένα 2ετές συμβόλαιο, δεν το πληρώνεις κατευθείαν αλλά σταδιακά μήνα μήνα... :P

 

Γι' αστείο το είπα αυτό, η απάντηση είναι στις επόμενες γραμμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια επανάληψη...

 

 

Δεν είναι ότι δεν πιστεύω ότι σου είπε κάτι τέτοιο ο τεχνικός. Απλά εδώ και κάμποσα χρόνια δεν πιστεύω αυτά που βγαίνουν από το στόμα τεχνικών...

Σου λέω για 6 μήνες ήμουν στα 22,5 με Wind! Ήρθε ο ΟΤΕ στο γ@@νο το ΚΑΦΑΟ και έπεσε στα 15.

Άλλαξα πάροχο και έβαλα ΟΤΕ και πήγε στα 18!

Πως από 15 μέσα σε 5 λεπτά πήγε 18;

Δεν ξέρω εάν πιστεύεις ή όχι αυτά που λένε οι τεχνικοί του ΟΤΕ, εγώ πάντως πιστεύω αυτά που βλέπω και κάνουν μόλις έρχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια επανάληψη...

 

Δε με νοιαζει καθολου ποσο τους στοιχιζει και αν τους κραζουν που πουλανε φθηνα

Το θεμα ειναι οτι μας δουλευουν, καταργησαν τα ενδιαμεσα πακετα και ριχνουν επιτηδες τις ταχυτητες για να παρεις vdsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σου λέω για 6 μήνες ήμουν στα 22,5 με Wind! Ήρθε ο ΟΤΕ στο γ@@νο το ΚΑΦΑΟ και έπεσε στα 15.

Άλλαξα πάροχο και έβαλα ΟΤΕ και πήγε στα 18!

Πως από 15 μέσα σε 5 λεπτά πήγε 18;

Δεν ξέρω εάν πιστεύεις ή όχι αυτά που λένε οι τεχνικοί του ΟΤΕ, εγώ πάντως πιστεύω αυτά που βλέπω και κάνουν μόλις έρχονται.

 

Κάποιος έκανε πατατιά στο ΚΑΦΑΟΥ, ξέσκισε κάτι κι επηρέασε εσένα. Απλά κλασικά με την κατάσταση που επικρατεί δεν είναι ιδιαίτερα υποχρεωμένος να κάνει τα πάντα για να το φτιάξει και πέταξε την δικαιολογία "μέχρι τόσο πάει, δεν γίνεται παραπάνω". Σε αυτό δεν μπορώ να φέρω αντίρρηση στο κράξιμο...

Δε με νοιαζει καθολου ποσο τους στοιχιζει και αν τους κραζουν που πουλανε φθηνα

Το θεμα ειναι οτι μας δουλευουν, καταργησαν τα ενδιαμεσα πακετα και ριχνουν επιτηδες τις ταχυτητες για να παρεις vdsl

Δεν σε νοιάζει αλλά το θέμα είναι να είναι βιώσιμες οι επιχειρήσεις...

 

Επίσης το ερώτημα ήταν πόσο περιμένεις να ρίξουν την τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε νοιάζει αλλά το θέμα είναι να είναι βιώσιμες οι επιχειρήσεις...

 

Επίσης το ερώτημα ήταν πόσο περιμένεις να ρίξουν την τιμή...

 

Ας τη ριξουν 5ε ή ας  δωσουν σε αυτους που ριξανε vdsl φθηνοτερο

ή ας μου δωσουν full πακετο νοβα

Οταν ηδη σε αλλους που τους απειλησαν το εχουν δωσει με τα ιδια λεφτα που πληρωνω εγω το μισο και ειμαι πελατης 15 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν δεν πέσουν οι τιμές χονδρικής (δλδ αυτά που πληρώνουν στον ΟΤΕ) δεν πέφτουν εύκολα κι οι τιμές λιανικής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.speedtest.net/my-result/5878777848

 

Ευτυχώς είχα την δυνατότητα να φύγω από τους μεγάλους παροχους που εδω και πάρα πολλά χρόνια με κοροϊδεύουν με την ιστορία της VDSL στην μεταμόρφωση. Επιτέλους είδαμε το φως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.speedtest.net/my-result/5878777848

 

Ευτυχώς είχα την δυνατότητα να φύγω από τους μεγάλους παροχους που εδω και πάρα πολλά χρόνια με κοροϊδεύουν με την ιστορία της VDSL στην μεταμόρφωση. Επιτέλους είδαμε το φως.

 

τι ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 1 χρόνο έχω vdsl στο Γέρακα με την HOL 25 ευρο τον μήνα απεριόριστα τηλέφωνα 180 σε κινητά και ταχύτητα που πιάνω είναι 40 και upload 4.πολυ ευχαριστημένος πολύ καλή τιμή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν πάντως επειδή είδα αρκετά σχόλια να αναφέρω ότι είμαι σε ένα τετράγωνο πιο κάτω από το κτρίο του οτε οπότε είναι ελάχιστα μέτρα η απόσταση, η ταχύτητα είναι κοντά στα 18 το πολύ mbps, φίλος δίπλα μου με vdsl στα 30 δεν πιάνει πάνω από 25. Οπότε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καθεστε και κατεβαζετε 500GB και αγοραζετε δισκους ?

Stremio popcorn acestream .......  λεγεται

Τι bitrate έχουν όμως στην εικόνα και τι sound quality? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...