Προς το περιεχόμενο

Μεγαλο προβλημα και ο οτε μου λεει αλλα πραγματα


cyrax2016

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 07/01/2017 at 14:37, jkoukos said:

Βάζω πάλι τον οδηγό σε παράθεση, με διορθωμένες τις εικόνες.

Έχω κάνει όλες τις ενέργειες του οδηγού αλλά σε adsl asus router n14u και στο speedport είναι όλα τα λαμπακια σβηστά εκτός από το power 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο οδηγός αφορά το Speedport Entry 2i. Στα άλλα 2 Speedport (W724V και Plus) τα βήματα είναι διαφορετικά αφού σεν έχουν το ίδιο ακριβώς μενού, αλλά παραπλήσια.

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να αναφέρεις (ή να δείξεις) ακριβώς τι έχεις ορίσει και στις 2 συσκευές, για να βρούμε τι φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Εντάξει! Ωραίος οδηγός! Να τονίσω κάτι, επειδή παιδεύτηκα άδικα! Όταν ξεκινήσεις την διαδικασία, πρέπει οπωσδήποτε το speedport να πάρει τις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας. Τα εκανα όλα σωστά, αλλά , δεν ξέρω γιατί , όταν συνδεόμουν στο speedport, στην άρχή και αφού ειχα αποσυνδέσει το τηλεφωνικό καλώδιο του έκανα reset και έχανε τον τηλεφωνικό αριθμό, με αποτέλεσμα να πίανω internet αλλά όχι τηλέφωνο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπέρα σας. ειχε ρωτησει καποιος αν μπορει να γινει το ιδιο και για το vodafone 300S modem/router. μολις αναβαθμισα σε VDSL 100 από 50, και με γυρίσανε σε VoIP. θέλω να κρατήσω το tp link Archer V2800 και να χρησιμοποιήσω το Η300S μόνο για το τηλέφωνο. το menu από το Η300S είναι πολύ λιτό και με πολλά κλειδώματα. αν έχει επιχειρήσει κάποιος κάτι τέτοιο, όποιες οδηγίες και βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 1/3/2019 στις 6:52 ΜΜ, jkoukos είπε

Το Speedport έχει QoS και μάλιστα με κατάλληλους κανόνες που δίνουν απόλυτη προτεραιότητα στα πακέτα του VoIP. Έλα όμως που εσύ το έχεις πίσω από άλλο router, άρα πρέπει και σε αυτό να υπάρχει δυνατότητα QoS για το οποίο είναι δική σου ευθύνη να λειτουργεί σωστά.

Έχω το ίδιο πρόβλημα στο νέο μου H288A. Τι ρυθμίσεις πρέπει να χρησιμοποιήσω στο QoS?? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...