Προς το περιεχόμενο

Han Solo: A Star Wars Story


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, KilliK είπε

ναι, μονο που υπαρχει μια τεραστια διαφορα αναμεσα στο πληρωνομαι και ενδιαφερομαι και πληρωνομαι αλλα αδιαφορω.

ο Ford εφτασε στο σημειο να υποχρεωσει το στουντιο να σκοτωσει τον χαρακτηρα του. κατι που ηθελε απο το 80. αλλα φυσικα συνεχιζει να παιρνει την επιταγη για να τον προμοταρει. και απο την αλλη εχεις τον Χαμιλ που μονο καντηλια δεν εριχνε για τον αθλιο τροπο που το TLJ χειριστηκε τον Luke. φυσικα και αυτος εκανε κωλοτουμπα στο τελος για τα λεφτα, αλλα τουλαχιστον ενδιαφερεται. για αυτο και γινεται στοχος κριτικης συγκεκριμενα ο Ford. και δεν ειναι κατι καινουργιο, ανεκαθεν συνεβαινε αυτο μαζι του.

O Ford είναι από τους ποιο ψυχρούς ηθοποιούς που έχουν μπει σε μεγάλο franchise, και το βλέπει κανείς από τον τρόπο που μιλάει αν τον συναντήσει κάποιος, και το ότι δεν πάει σε conventions.
 

Αλλά δεν είναι όλοι οι μεγάλοι ηθοποιοί έτσι. Ο Arnie που έχω συναντήσει δύο φορές (τελευταία φορά Σεπτέμβριο 2017), στα δείπνα-event που έχει κάνει στο Leeds, είναι ποιο προσιτός ακόμα και από οποιονδήποτε άλλο μπορεί να συναντήσει κάποιος στο δρόμο. Κάνει πλάκα και είναι φιλικός με τον ανώνυμο Χ που βγάζει φωτογραφία μαζί γιατί γνωρίζει ότι αυτός ο Χ, που είναι ένας από εμάς, τον έκανε αυτό που είναι και του δημιούργησε την φήμη και τα λεφτά του. Και δεν είναι μόνο ο λόγος του, αλλά  η επικοινωνία του σώματος και το πρόσωπό του τα οποία δείχνουν ότι είναι απλά ένας φιλικός και προσιτός άνθρωπος. 

Και ιδίως το βλέπει κάποιος στο πρόσωπό του, όταν κάνει πλάκα  με την υγεία του, που από το 1997 ταλαιπωρείται με την καρδιά του, εξ αιτίας των αναβολικών που έπαιρνε την περίοδο του bodybuilding, και την έλλειψη γνώσης για τα συμπτώματα αυτών την δεκαετία του 1970.  Κάτι το οποίο έχει σημειώσει αρκετές φορές στα event αυτά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Στο μόνο σημείο που θα σταθώ είναι στο ότι ο Emo-Ren ήταν ο "κακός" στο FA. Ας είμαστε σοβαροί. 

Κατά τα άλλα αυτό που λέγαμε μήνες τώρα. Ένας αχταρμάς, που του κοπάνησαν το "Star Wars" σήμα. 

Τελικά τα Episodes 1-3 δείχνουν ότι είναι κλασσικές ταινίες μπροστά στα Disney Star Wars, και αυτό που τα σκότωσε ήταν η συμπίεση 7-8 ώρες σενάριο να χωρέσει στο δίωρο. 
(και συνιστώ άπαντες να διαβάσουν τα τρία βιβλία με το Cloak of Deception πριν το Phantom Menace, και το Labyrinth of Evil πριν το Revenge of the Sith).  

11 λεπτά πριν, coffeex είπε

Όπως το περίμενα.... πατάτα.

Είπε την λέξη "serviceable" πάρα πολλές φορές, και είναι μία λέξη όταν κάτι είναι τελείως κατεστραμμένο αλλά δεν θες να το πεις. (και αναφορικά με τις ταινίες βαρετό και χάλια δηλαδή)

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Captain Falafel είπε

Νομιζω το deadpool δεν ειναι της disney αλλα της Fox.

Ήταν.

Δεν άρεσε στο Jeremy, περιμένω και Chris review για να διαγράψω τελείως την ύπαρξη την ταινίας.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ήταν.

Δεν άρεσε στο Jeremy, περιμένω και Chris review για να διαγράψω τελείως την ύπαρξη την ταινίας.

Ο Chris είναι πολύ περισσότερο "ανεκτικός" στην μετριότητα των μεγάλα franchises ή αν θέλεις λιγότερο επικριτικός από ότι σου δείχνει ότι θα ήθελε να είναι.

Χωρίς να μπορώ να προδικασω, θα την εμφανίσει σαν μια ευχάριστη ταινία τονίζοντας περισσότερο τα θετικά από τα αρνητικά της. Ειδικά ηθοποιούς πολύ δύσκολα κατακρίνει για την ερμηνεία τους ακόμα και αν είναι άθλια.

Επεξ/σία από mike299
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά τί έγινε με την βαθμολογία στο IMDB; Προχτές είχε περίπου 1000 ψήφους από previews και μια ντουζίνα αναλυτικά reviews, με βαθμό 6,2 και σήμερα το έχουν εξαφανίσει. 
Έβγαλαν την βαθμολογία και έχουν αφήσει μόνο 4 reviews που του δίνουν 9-10/10. 

 

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Apoll είπε

Καλά τί έγινε με την βαθμολογία στο IMDB; Προχτές είχε περίπου 1000 ψήφους από previews και μια ντουζίνα αναλυτικά reviews, με βαθμό 6,2 και σήμερα το έχουν εξαφανίσει. 
Έβγαλαν την βαθμολογία και έχουν αφήσει μόνο 4 reviews που του δίνουν 9-10/10. 

διολου περιεργο. ειχε ξανασυμβει και με το TLJ. αρχικα ειχε μικροτερο σκορ απο τα screening reviews, αλλα μετα την πρεμιερα εβλεπες μονο 9+ κριτικες ενω οι παλιοτερες ειχαν εξαφανιστει. ενας λογος που κλεισανε και τα forum του ηταν αυτος, δεν θελανε να ακουγεται η γνωμη του μεσου θεατη.

εντωμεταξυ, πολλες κριτικες λενε "check your brains at the door to enjoy it". δινουν το ελευθερο στις ανεγκεφαλες μετριοτητες της Disney με το προσχημα οτι ειναι "fun", ενω θαβουν οτιδηποτε αλλο για τον ιδιο λογο! τους κραταει γερα ολους στη βιομηχανια το ποντικι απο τα χαλιναρια τους.

 72% στο RT. και το χειροτερο ανοιγμα για SW ταινια στην Κινα.

τους μαγεψε.

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, KilliK said:

υγ. 72% στο RT. τους μαγεψε.

Με 6.4/10 βαθμολογία.

Κάτι μου λέει ότι θα είναι 5ρακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να δηλώνω ειδικός από Starwars αφού έχω δει μόνο τα Episode I και II, η ταινία από το trailer και μόνο φαίνεται αδιάφορη. Πάντως με βάση τα episode I και ΙΙ δε νομίζω να περίμενε κανείς την Disney για να έχει μέτριες ταινίες το franchise.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, YMIB είπε

Χωρίς να δηλώνω ειδικός από Starwars αφού έχω δει μόνο τα Episode I και II, η ταινία από το trailer και μόνο φαίνεται αδιάφορη. Πάντως με βάση τα episode I και ΙΙ δε νομίζω να περίμενε κανείς την Disney για να έχει μέτριες ταινίες το franchise.

το 1 ειναι νομιζω το χειροτερο για μενα, το 2 μου ψιλο-αρεσει οπως και το 3

δεν υπαρχει συγκριση ομως με την πρωτη τριλογια, αν σε ενδιαφερει να δεις περισσοτερα(που στο προτεινω) ξεκινα απο εκει, τα 4,5 ειναι οι αγαπημενες μου ταινιες με διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Apoll είπε

Καλά τί έγινε με την βαθμολογία στο IMDB; Προχτές είχε περίπου 1000 ψήφους από previews και μια ντουζίνα αναλυτικά reviews, με βαθμό 6,2 και σήμερα το έχουν εξαφανίσει. 
Έβγαλαν την βαθμολογία και έχουν αφήσει μόνο 4 reviews που του δίνουν 9-10/10. 

επιβεβαιωθηκε και απο αλλους. πραγματι αφαιρεσανε ολες τις αρνητικες κριτικες και ψηφους και αφησανε τα θετικα μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό πάτο. Ούτε mkv! Ούτε αυτό, ούτε το επόμενο.

8 λεπτά πριν, KilliK είπε

επιβεβαιωθηκε και απο αλλους. πραγματι αφαιρεσανε ολες τις αρνητικες κριτικες και ψηφους και αφησανε τα θετικα μονο.

Βλέπω ένα 2/10 και ένα 3/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

το 1 ειναι νομιζω το χειροτερο για μενα, το 2 μου ψιλο-αρεσει οπως και το 3

δεν υπαρχει συγκριση ομως με την πρωτη τριλογια, αν σε ενδιαφερει να δεις περισσοτερα(που στο προτεινω) ξεκινα απο εκει, τα 4,5 ειναι οι αγαπημενες μου ταινιες με διαφορα

Ναι, σκοπεύω να τα δω, έτοιμα τα έχω στο pc αλλά έπεσα στην marvel περίοδο μου. Το 2 σαφώς ανώτερο από το 1 αλλά είναι ενδεικτικό το ότι η Disney μάλλον δεν κατέστρεψε κάτι ιδιαίτερα, το Force Awakens δεν το έχω δει αλλά με υψηλή βαθμολογία στο imdb και με το κλίμα του να μισούν τις Star wars ταινίες οι ίδιοι οι φανατικοί του Star Wars κάτι θα λέει. Με αυτό όμως γέλασα: 

32621954_1769046683150015_64791438460421

Επεξ/σία από YMIB
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, YMIB είπε

Ναι, σκοπεύω να τα δω, έτοιμα τα έχω στο pc αλλά έπεσα στην marvel περίοδο μου. Το 2 σαφώς ανώτερο από το 1 αλλά είναι ενδεικτικό το ότι η Disney μάλλον δεν κατέστρεψε κάτι ιδιαίτερα, το Force Awakens δεν το έχω δει αλλά με υψηλή βαθμολογία στο imdb και με το κλίμα του να μισούν τις Star wars ταινίες οι ίδιοι οι φανατικοί του Star Wars κάτι θα λέει. 

Το star wars community ειναι ενα απο τα χειροτερα πλεον, εχει μοιραστει στη μεση, βασικα στα 3, στελνουν απειλες, ευχονται σε ανθρωπους να πεθανουν οποτε καταλαβαινεις για τι φαση μιλαμε

Να τις δεις, η πρωτη τριλογια ειναι για μενα κατι μαγικο, ειδικα το Empire strikes back ειναι οτι καλυτερο εχω δει ποτε μου

αλλα μη σταματας εκει(αν εχεις χρονο), να δεις το clone wars σιγουρα, δειχνει με πολυ ωραιο τροπο την αρχη της μεταλαξης του Vader, και αλλους χαρακτηρες που δεν εχουν χρονο σε ταινιες και φυσικα και το Rebels(το Phoenix Squad ειναι τρομερο)

η καλυτερη σειρα για μενα να τα δεις, ειναι Rogue one, 4 5 6

 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Το star wars community ειναι ενα απο τα χειροτερα πλεον, εχει μοιραστει στη μεση, βασικα στα 3, στελνουν απειλες, ευχονται σε ανθρωπους να πεθανουν οποτε καταλαβαινεις για τι φαση μιλαμε

Να τις δεις, η πρωτη τριλογια ειναι για μενα κατι μαγικο, ειδικα το Empire strikes back ειναι οτι καλυτερο εχω δει ποτε μου

αλλα μη σταματας εκει(αν εχεις χρονο), να δεις το clone wars σιγουρα, δειχνει με πολυ ωραιο τροπο την αρχη της μεταλαξης του Vader, και αλλους χαρακτηρες που δεν εχουν χρονο σε ταινιες και φυσικα και το Rebels(το Phoenix Squad ειναι τρομερο)

η καλυτερη σειρα για μενα να τα δεις, ειναι Rogue one, 4 5 6

Πάντως αυτό που βλέπω σε σχόλια στο fb είναι που σχολιάζουν τη σχιζοφρένεια των ίδιων ατόμων να ζητάνε μετα τα prequels να φύγει ο Lucas από αυτό που δημιούργησε και τώρα να τον ζητάνε πίσω. :lol:

Επεξ/σία από YMIB
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...