Προς το περιεχόμενο

καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες οταν...


giorgolavos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα είναι όταν πας τριανταφεύγα και σε περνάνε 25άρη max. True story.

Α ναι οκ, υπάρχει ένα θεματάκι αλλά τι να κάνουμε :) Είπαμε έχει και καλά και κακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω την αίσθηση ότι έχω αρχίσει να το χάνω ήδη με την τεχνολογία.

 

Υπολογιστές, smartphones, δίκτυα/τηλεφωνία. Με δυσκολεύει να παρακολουθήσω πια τις εξελίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρνούμαι να μεγαλώσω, τέλος! ωριμάζω βεβαία (σιγά σιγά), αλλά προσπαθώ και θέλω να μένω μέσα στα πράγματα, να παρακολουθώ τις εξελίξεις, να τις κατανοώ και να τις αποδέχομαι, και να ζω μια γεμάτη ζωή. Εχω για παραδειγμα τον παππού μου που στα 80 του χόρευε τσάμικο και με φιγούρες, γύριζε το χωριό με ποδήλατο κι απολάμβανε την κάθε στιγμή. Εζησε μια γεμάτη, χαρούμενη ζωη και ποτέ δε φάνηκε πραγματικά γέρος, είχε μια απίστευτη ζωντάνια.

 

Βέβαια για λέμε και του στραβού το δίκιο, κατανοώ ότι μεγάλωσα απο τη μικρή τούφα με άσπρες τρίχες που θα με αναγκάσουν να βάψω τα (άθικτα απο προιόντα styling) μαλλάκια μου, απο την κρέμα νυκτός μου που γράφει "για τις πρώτες ρυτίδες", κι από το retro theme που με ενθουσίασε, γιατί θυμήθηκα τα παιδικά/ εφηβικά μου χρόνια (πριν 2 δεκαετίες...)!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν όλες οι φίλες μου έχουν 1-2 παιδιά και δεν τις βλέπω.

Κι όταν με ρωτάνε όλο και συχνότερα πότε θα κάνω παιδιά. (στα όρια για geriatric pregnancy)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες οταν...παιζεις isspro98 στο playstation 1 και διαλεγεις βραζιλια με τον αγαπημενο ροναλντο και μολις τελειωνει το ματς σου ερχεται στο μυαλο πως ειναι σημερα και πως ηταν τοτε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θυμησες τωρα...εγω μικρος εκανα 2 στρατοπεδα ενα με playmobil και ενα με αυτα τα πλαστικα στρατιοτακια (που ερχοντουσαν μεσα σε σακουλα). Χρησιμοποιουσα κασετες και θηκες VHS για να "χτισω" τα στρατοπεδα, και πεταγα μπαταριες απο το ενα στο αλλο σα να κανανε πολεμο. Μετα εκοβα τα κεφαλια απο τα στρατιωτακια και καλα σα να χανανε και οταν βαριομουν στο τελος επαιρνα ενα κεφαλι και επαιζα ποδοσφαιρο με τα playmobil. Φρικη σκετη

 

'Ετσι παίζουν ακόμα τα παιδιά. Η μικρή μου διαμελίζει τις κούκλες, τις τηγανίζει και μετά τις φυλάει στο ψυγείο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως το μονο που με ενοχλει πολυ ειναι το εξω, πλεον δεν θελω να βγαινω, οταν εχω ρεπο θελω να καθομαι σπιτι αλλα με τραβαει η κοπελα απο 'δω κι απο 'κει επειδη θελει να ειναι συνεχεια εξω (πριν τρεις βδομαδες εκλεισε τα 19 βλεπετε)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω παντως το μονο που με ενοχλει πολυ ειναι το εξω, πλεον δεν θελω να βγαινω, οταν εχω ρεπο θελω να καθομαι σπιτι αλλα με τραβαει η κοπελα απο 'δω κι απο 'κει επειδη θελει να ειναι συνεχεια εξω (πριν τρεις βδομαδες εκλεισε τα 19 βλεπετε)

Τι τραβάς κι εσύ....:P :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ετσι παίζουν ακόμα τα παιδιά. Η μικρή μου διαμελίζει τις κούκλες, τις τηγανίζει και μετά τις φυλάει στο ψυγείο.

Ελπίζω σε αγνό παρθένο ελαιόλαδο ε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...