Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε φωναξτε το λιγο πιο δυνατα.Μπορει να σας ακουσει η κυβερνηση και αυριο να καταργησει ολα τα προγραμματα για την ανεργια.Ενωστε την φωνη σας  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πες πως η ανεργία συνεχίζετε να αυξάνεται και σε ένα χρόνο προστεθούν ένα ακόμα εκατομμύρια άνεργοι ποσό θα πρέπει να ανέβει ακόμα η φορολογία ώστε να είναι εφικτό να δοθούν αυτά τα επιδόματα? πόσοι ακόμα θα χάσουν την δουλιά τους λόγο του στραγγαλισμού τής οικονομίας από υψηλούς φόρους, ένας φαύλος κύκλος είναι που οδηγεί στην εξισώσει όλων προς τα κάτω (μετάφραση: κουμουνισμός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο να παρακαλατε να απορροφηθει ενα μερος των voucher απο εταιρειες των ι.τ , να πληρωθει και καμμια εισφορα παραπανω.Οχι να παρακαλατε απλως, τεμεναδες να κανετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μολις παρουν το κεα οι ανεργοι , να περιμενουν οι μαγαζατορες και οι ε.ε να ριξουν τα μπικικινια στην αγορα.Τεμεναδες να κανουν.

 

Που εγινε και ...φιλελευθερος ο ιδιωτικος τομεας της πλακας .Γινανε και φιλελευθεροι ...με τα μπικικινια των συνταξιουχων και το κεα των ανεργων

 

Γινανε και ...εξωστρεφεις και τους πειραζει ο ...κρατισμος.Ειχανε και στο χωριο τους εξωστρεφεις startups

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπόγνωση, επειδή δε θέλω να πληρώνεται απο τους φόρους μου ο κάθε χαραμοφάης που βαριέται να βρει δουλειά και προτιμά να ζει παρασιτικά εις βάρος της κοινωνίας? Μάλλον σε πείραξαν οι ζέστες.

 

τουλαχιστον στο κεα γινονται ελεγχοι πολλες αιτησεις εφαγαν ακυρο ενω στην αρχη ηταν εγκριμενες επσης ειπα σε προηγουμενο ποστ οτι θα πρεπει να πας σε σεμιναρια και σε προγραμματα κοινοφελης αν δεν πας κοβετε, τελος θα ερχονται κοινωνικη λειτουργοι στα σπιτια για αυτοψια.

Πες πως η ανεργία συνεχίζετε να αυξάνεται και σε ένα χρόνο προστεθούν ένα ακόμα εκατομμύρια άνεργοι ποσό θα πρέπει να ανέβει ακόμα η φορολογία ώστε να είναι εφικτό να δοθούν αυτά τα επιδόματα? πόσοι ακόμα θα χάσουν την δουλιά τους λόγο του στραγγαλισμού τής οικονομίας από υψηλούς φόρους, ένας φαύλος κύκλος είναι που οδηγεί στην εξισώσει όλων προς τα κάτω (μετάφραση: κουμουνισμός)

 

τζημερε εσυ ?

Blueskark έχω κάνει κάμποσες αιτήσεις για κεα, αυτοί οι άνθρωποι κατά τη γνώμη μου με ελάχιστες εξαιρέσεις δε θα έπρεπε να πάρουν κανένα επίδομα και αρκετοί από αυτούς δουλεύουν μαύρα..

 

και εσυ γιατι τους εκανες την αιτηση ? αρα κλεβεις και εσυ το κρατος μαζι με αυτους αν οντως δεν εχουν αναγκη και ειναι οπως τα λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω τη δουλειά μου θα πάω κι εγώ για κεα (το οποίο και άνεργος να μείνω δε θα πάρω βεβαίως..), επίσης παραπάνω γράφω "κατά τη γνώμη μου", άλλο η γνώμη μου και άλλο τα κριτήρια που έχει θέσει το κράτος τα οποία πάλι "κατά τη γνώμη μου" μπαζουν.

 

Δεν μιλάμε για κλεψιά εδώ πέρα αλλά για σύστημα που έχει τρύπες, όπως καλά θα ξέρεις αιτήσεις απορρίπτονται κιόλας αυτό δεν εξαρτάται σε καμιά περίπτωση από αυτόν που τη συμπληρώνει (για τον εαυτό του ή για λογαριασμό κάποιου που συνήθως δεν έχει ιδέα από η/υ) αφού τα πάντα είναι προεκτυπομενα στη συγκεκριμένη αίτηση και δεν παίζει κάποια δυνατότητα παρέμβασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι φοβερα δυσλειτουργικο το κεα.Αυτοι που το θεσπισαν αρκεί να κάτσουν διπλα σε εναν υπαλληλο που κανει κεα η εναν λογιστη για μια μερα μονο για να δουν ποσο μεγαλη πατάτα εχουν κανει.Θα επρεπε καταρχήν να υπαρχουν απι την πρωτη μερα υπάλληλοι εξειδικευμένοι πανω σε λογιστικά φορολογικα κλπ,και οχι ο καθενας να το κανει απο το σπιτι του και να δηλώνει οτι γουσταρει η μοναχα οτι εχει πιασει το συστημα.Α21 επιδοματα θέρμανσης και πρόσφατοι μισθοι ολα εξαφανισμενα απο το συστημα του κεα.Επισης θα επρεπε να υπαρχουν κριτηρια ωστε να αποφευχθει αυτο το 300 δουλευω 200 καθομαι με κεα αρα καθομαι.Στην γερμανια αν παιρνεις επιδότηση λογω ανεργιας σε στελνουν σε συνεντεύξεις για δουλειά και αν δεν πας σε κόβουν.Τα κριτηρια θα επρεπε να ειναι να εχουν οι Επιδοτούμενοι προσφατα κολλημενα ενσημα ωστε να μην παρουν το επιδομα μακροχρόνια τεμπεληδες η αδήλωτοι εργαζομενοι.Γιατι κακα τα ψεματα οποιος θελει να δουλέψει δουλευει εστω και για αυτα τα ψιχουλα.Ο τεμπέλης θα βρει δικαιολογια και για το οτι ειναι 10 χρονια ανεργος χωρις ενσημο.Επισης θα επρεπε να βάλουν ενα οριο για παραδειγμα αν το παρει καποιος 15 συνεχομενους μηνες να κοπει η να παιρνει μοριοδοτηση για 8μηνο ωστε αναγκαστικα να αρχισει να δουλευει.Με την μαυρη εργασία δεν γινεται τιπουα δυστυχως εχω δει επιχειρηματίες να παιρνουν κεα και να μην ανοιγει ρουθουνι.Σε αυτο το κομμάτι πρεπει να γινουν τυχαιες δειγματοληπτικες κοινωνικες έρευνες και όποιος πιαστει να το παιζει καρμιρης να τρωει καμπανα.Αλλα ναι το επιδομα κεα είναι κατά κυριο λογο επιδομα χαραμοφαηδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτα θα ειναι  τα κριτηρια για το κεα.Να εχει ενσημα ο ανεργος...χτες για να αποδειξει οτι δεν ειναι τεμπελης  

 

Μας εχετε ζαλισει τα @@ με την κλαψα για το κεα και την ''τεμπελια'' των ανεργων

 

Θελουμε να διαβασουμε καμμια πληροφορια και ακουμε κλαψες για την τεμπελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι προσφατα ενσημα για να αποδειξει οτι ειναι χτυπημενος απ'τη κριση και οχι ενας τεμπελχανας που εχει να δουλεψει απο το μακρινο 2007 των παχιων αγελαδων.

Μπορεις να με ρωτήσεις οτι θελεις,να σου δώσω οποία πληροφορια θελεις ,ειμαι καθημερινα σε στοιβα αιτησεων κεα.Αντε να κάνουμε χρησιμο το θρεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να με ρωτήσεις οτι θελεις,να σου δώσω οποία πληροφορια θελεις ,ειμαι καθημερινα σε στοιβα αιτησεων κεα.Αντε να κάνουμε χρησιμο το θρεντ.

Για να δωσεις πληροφοριες πρεπει να ξερεις πρωτα τα βασικα.Αν εχεις προσφατα ενσημα, τον απαραιτητο αριθμο τελωσπαντων , παιρνεις κανονικο επιδομα ανεργιας.

 

Δεν παιρνεις τα ενσημα αγκαλια  για να σου δωσουν οι  νοικοκυραιοι πιστοποιητικο και εγκριση εργατικοτητας.Μπορει τα παιδια να φαντασιωνονται τετοια πραγματα πινοντας το μοκατσινο τους στην παραλια, αλλα ενταξει , αλλο η πραγματικοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πεσεις απο τα συννεφα αλλα καποιος πρεπει να στο πει.Γινεται να παιρνεις ταυτοχρονα κεα και ανεργία απο τον οαεδ!

Και κατι τελευταιο.Δεν ειπα οτι το κεα ειναι αχρηστο.Ειπα οτι δεν δουλευει.Ειλικρινα δεν δουλευει.Δεν θελω να πω λεπτομερειες για τον δικο μου ρολο,για το που δουλευω κτλ,αλλα απο τους 10 που το παιρνουν,ο ενας ειναι πραγματικα φουκαρας,4-5 ειναι οικογενειες που την βγαζουν δεν την βγαζουν αρα και το δικαια το παιρνουν και 4-5 που δουλευουν μαυρα,κρυβουν εισοδηματα(τα οποια για καλη τυχη των υπαλληλων εμφανιζονται αργοτερα),εισπραττουν κανονικα το κεα,και αν ερθει ο καιρος για αχρεωστητως καταβληθεντα δεν εχουν και κλαιν μαιν μπαινουν στα αφμ τους,θα τα πληρωσουν ποτε?Εχω δει αλλοδαπη κοπελα που δεν ειχε στον ηλιο μοιρα,μονη με 3 παιδια να κλαιει επειδη δεν μπορουσε να προχωρησει η αιτηση λογω χαζων κολληματων του συστηματος,και βουτυροπαιδο που το ζουν οι γονεις να ερχεται με μερτσεντε,να δηλωνει μηδενικο εισοδημα και ο μπαμπας να του εχει κανει δωρεαν παραχωρηση μια αποθηκη στο σπιτι και να παιρνει το 200ρι κανονικα και με τον νομο.Δεν ειναι καν παρανομος.Αυτο ειναι το προβλημα του κεα,οτι δινει παραθυραρες σε χαραμοφαηδες να παιρνουν νομιμα ενα επιδομα που ειναι για απορους.Εχω δει αλλοδαπο να ερχεται με μηδενικο εισοδημα και νοικι(ποιος το πληρωνει με μηδενικο εισοδημα) και με θρασος να βιαζεται να κανει την αιτηση γιατι αργησε για την δουλεια.Για την μαμημενη την δουλεια!Και η αλλη η φουκαριαρα ξενη αναμεσα σε ξενους με 3 μικρα παιδια να μην μπορει να κανει τιποτα και να μην παιρνει ουτε ενα ευρω απο το επιδομα για απορους.Οπως ειπα,το κεα με 2 λεξεις.Αδικο,προχειρο/

Επεξ/σία από fastnq2
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες πως η ανεργία συνεχίζετε να αυξάνεται και σε ένα χρόνο προστεθούν ένα ακόμα εκατομμύρια άνεργοι ποσό θα πρέπει να ανέβει ακόμα η φορολογία ώστε να είναι εφικτό να δοθούν αυτά τα επιδόματα? πόσοι ακόμα θα χάσουν την δουλιά τους λόγο του στραγγαλισμού τής οικονομίας από υψηλούς φόρους, ένας φαύλος κύκλος είναι που οδηγεί στην εξισώσει όλων προς τα κάτω (μετάφραση: κουμουνισμός)

ρωτα τον Στουρνάρα που σαν υπ. Οικονομικών δεν ήξερε που βρίσκονται τα λεφτά απο τον φορο αλληλεγγύης (δλδ επιδόματα ανεργίας κτλπ)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πεσεις απο τα συννεφα αλλα καποιος πρεπει να στο πει.Γινεται να παιρνεις ταυτοχρονα κεα και ανεργία απο τον οαεδ!

Και κατι τελευταιο.Δεν ειπα οτι το κεα ειναι αχρηστο.Ειπα οτι δεν δουλευει.Ειλικρινα δεν δουλευει.Δεν θελω να πω λεπτομερειες για τον δικο μου ρολο,για το που δουλευω κτλ,αλλα απο τους 10 που το παιρνουν,ο ενας ειναι πραγματικα φουκαρας,4-5 ειναι οικογενειες που την βγαζουν δεν την βγαζουν αρα και το δικαια το παιρνουν και 4-5 που δουλευουν μαυρα,κρυβουν εισοδηματα(τα οποια για καλη τυχη των υπαλληλων εμφανιζονται αργοτερα),εισπραττουν κανονικα το κεα,και αν ερθει ο καιρος για αχρεωστητως καταβληθεντα δεν εχουν και κλαιν μαιν μπαινουν στα αφμ τους,θα τα πληρωσουν ποτε?Εχω δει αλλοδαπη κοπελα που δεν ειχε στον ηλιο μοιρα,μονη με 3 παιδια να κλαιει επειδη δεν μπορουσε να προχωρησει η αιτηση λογω χαζων κολληματων του συστηματος,και βουτυροπαιδο που το ζουν οι γονεις να ερχεται με μερτσεντε,να δηλωνει μηδενικο εισοδημα και ο μπαμπας να του εχει κανει δωρεαν παραχωρηση μια αποθηκη στο σπιτι και να παιρνει το 200ρι κανονικα και με τον νομο.Δεν ειναι καν παρανομος.Αυτο ειναι το προβλημα του κεα,οτι δινει παραθυραρες σε χαραμοφαηδες να παιρνουν νομιμα ενα επιδομα που ειναι για απορους.Εχω δει αλλοδαπο να ερχεται με μηδενικο εισοδημα και νοικι(ποιος το πληρωνει με μηδενικο εισοδημα) και με θρασος να βιαζεται να κανει την αιτηση γιατι αργησε για την δουλεια.Για την μαμημενη την δουλεια!Και η αλλη η φουκαριαρα ξενη αναμεσα σε ξενους με 3 μικρα παιδια να μην μπορει να κανει τιποτα και να μην παιρνει ουτε ενα ευρω απο το επιδομα για απορους.Οπως ειπα,το κεα με 2 λεξεις.Αδικο,προχειρο/

 

Αφηστε τις αρλουμπες και προσγειωθειτε στην πραγματικοτητα.Εχετε σκυλιασει για μερικα ψωροεκ που ειναι το κεα, ανακαλυπτετε τεμπεληδες, χαραμοφαηδες, βολεμενους με μερσεντες, βολεμενους με κρυφα εισοδηματα, γενικα κοντευετε να μας πειτε οτι οι περισσοτεροι βολεμενοι της ελληνικης κοινωνιας ειναι οι ...δικαιουχοι κεα.

 

Ολες τις παθογενειες και τις τρυπες της ελληνικης οικονομιας και κοινωνιας τις ανακαλυψατε στο κεα και τους ''βολεμενους'' μακροχρονιους  ανεργους

 

Το κεα θα δινεται που να χτυπιοσαστε κατω.Τελεια και παυλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...