Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες πως η ανεργία συνεχίζετε να αυξάνεται και σε ένα χρόνο προστεθούν ένα ακόμα εκατομμύρια άνεργοι ποσό θα πρέπει να ανέβει ακόμα η φορολογία ώστε να είναι εφικτό να δοθούν αυτά τα επιδόματα? πόσοι ακόμα θα χάσουν την δουλιά τους λόγο του στραγγαλισμού τής οικονομίας από υψηλούς φόρους, ένας φαύλος κύκλος είναι που οδηγεί στην εξισώσει όλων προς τα κάτω (μετάφραση: κουμουνισμός)

Όχι φίλε μου στο κομμουνισμό είχες εξασφαλισμένη στέγη ιατροφαρμακευτική περίθαλψη χωρίς φακελάκι κλπ κλπ

Εδώ μιλάμε για χρεωκοπημενη καπιταλιστική χώρα που μπορείς για πλάκα αύριο μεθαύριο να φτάσεις στα παγκάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και 4-5 που δουλευουν μαυρα,κρυβουν εισοδηματα

Αντι να φωναζετε για το κεα να διαμαρτυρηθειτε για τους εργοδοτες που δεν ασφαλιζουν τους εργαζομενους και να ζητησετε εντατικοτερους ελεγχους και αυξηση προσωπικου στις αρμοδιες αρχες.

 

Σιγα μην περιμενουν πρωτα 20 χρονια οι μακροχρονιοι ανεργοι , να λυθουν πρωτα ολες οι παθογενειες του ελληνικου κρατους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου στο κομμουνισμό είχες εξασφαλισμένη στέγη ιατροφαρμακευτική περίθαλψη χωρίς φακελάκι κλπ κλπ

Εδώ μιλάμε για χρεωκοπημενη καπιταλιστική χώρα που μπορείς για πλάκα αύριο μεθαύριο να φτάσεις στα παγκάκια

τι όχι? αφού όλο αυτό οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια στην εξισώσει όλων προς τα κάτω(που αυτό σημαίνει κουμουνισμός) κανένας δεν μπορεί να διαφωνήσει με αυτό, μην τον ωραιοποιούμε τον κομμουνισμό, πήγαινε να μιλήσεις με κανέναν που έμενε σε χώρες του ανατολικού μπλοκ, ρωσία κτλ να σου πει τι φρίκη του κομμουνισμού από πρώτο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κομμουνισμο εχουμε , εχουμε εξισωση προς τα κατω.Δεν ειναι οτι πληρωνουμε τα πλεονασματα του μλκ Σοιμπλε και των νεοφιλελευθερων της ευρωζωνης, δεν ειναι οτι κλαιγομαστε (εσεις δηλαδη) για μερικα ψωροεκ του κεα ενω ο ενφια ειναι κατι δις,για να βγουν τα πλεονασματα, η ..εξισωση προς τα κατω του κομμουνισμου φταιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το τοπικ με το ΚΕΑ ειναι γ να γραφονται πληροφοριες γ το προγραμμα κτλπ.

 

Το εχετε παει αλλου κ προβλεπω κλειδωμα.

 

Ειναι κριμα γτ μερικα παιδια απο εδω μεσα μαθαινουν χρησιμες πληροφοριες κ ειναι κριμα να κλειδωσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ΚΕΑ συνήθως πότε πληρώνεται; 
έχω κάνει αίτηση στις 14.7, δεν έχω λάβει ακόμα την προπληρωμένη κάρτα (ΕΤΕ bank). Η αίτηση είναι εγκεκριμένη ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Demetra_ Προς το τέλος του μήνα μπαίνουν τα λεφτά. Για Αύγουστο ακούγεται 25-31. Τη προπληρωμένη που τη πήρα από eurobank, μου είπαν να περιμένω λίγο καιρό και μετά να πάω από ένα κατάστημα να τη παραλάβω. Στην εθνική φυσικά μπορεί να ισχύει κάτι άλλο, πάρε ένα τηλέφωνο.

 

@rest νομίζω ότι παραβιάζετε το κανόνα περί πολιτικών συζητήσεων και είναι κρίμα να κλειδωθεί το topic γιατί μπορεί να φανεί χρήσιμο σε πολλούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O άλλος ανέφερε τον κομουνισμό για πρότυπο που σου εξασφαλίζει στέγη και περίθαλψη. Το ίδιο απόβρασμα με τον Χίτλερ ήταν και ο Στάλιν και ο Λένιν. Που τους κρατάνε με τα χημικά μην τυχόν και χάσουμε τις φάτσες τους. Εκτός και αν προτιμάς το κομουνισμό της Κίνας, όπου ξυπνάς, τρως και χέζεις μέσα σε ένα εργοστάσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O άλλος ανέφερε τον κομουνισμό για πρότυπο που σου εξασφαλίζει στέγη και περίθαλψη. Το ίδιο απόβρασμα με τον Χίτλερ ήταν και ο Στάλιν και ο Λένιν. Που τους κρατάνε με τα χημικά μην τυχόν και χάσουμε τις φάτσες τους. Εκτός και αν προτιμάς το κομουνισμό της Κίνας, όπου ξυπνάς, τρως και χέζεις μέσα σε ένα εργοστάσιο.

τον Στάλιν το θάψαν κανονικά μόνο ο Βλαντίμιρ Ιλίτς είναι βαλσαμωμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ΚΕΑ συνήθως πότε πληρώνεται;

έχω κάνει αίτηση στις 14.7, δεν έχω λάβει ακόμα την προπληρωμένη κάρτα (ΕΤΕ bank). Η αίτηση είναι εγκεκριμένη ...

Η πληρωμή για την πρώτη φορά γίνεται τον επόμενο μήνα στο τέλος στην περίπτωση σου Αύγουστο.

 

Δεν υπάρχει ημερομηνία στάνταρτ κάθε μήνα στα μέσα λένε ποτέ θα μπει το κεα, για τον Αύγουστο είναι 25 μπορεί να τα δεις και αργά το απόγευμα στις 24 στον λογαριασμό.

 

Η κάρτα συνήθως έρχεται λίγες μέρες πριν γίνει η πρώτη πληρωμή τουλάχιστον για εθνική που έχω εγώ σε κάποιες άλλες τράπεζες βγαίνει αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πληρωμή για την πρώτη φορά γίνεται τον επόμενο μήνα στο τέλος στην περίπτωση σου Αύγουστο.

 

Δεν υπάρχει ημερομηνία στάνταρτ κάθε μήνα στα μέσα λένε ποτέ θα μπει το κεα, για τον Αύγουστο είναι 25 μπορεί να τα δεις και αργά το απόγευμα στις 24 στον λογαριασμό.

 

Η κάρτα συνήθως έρχεται λίγες μέρες πριν γίνει η πρώτη πληρωμή τουλάχιστον για εθνική που έχω εγώ σε κάποιες άλλες τράπεζες βγαίνει αμέσως.

Αρα την καρτα θα πρεπει να την παραλαβω αρχες αλλης εβδομαδας σωστα? Ξερω οτι αποστελλεται ταχυδρομικως. Στο λογαριασμο μου ονλαιν εχει δυο βδομαδες περιπου που μου την εμφανιζει με μηδενικο ποσο βεβαια.

 

Επισης θελω να ρωτησω για τα τροφιμα απτο κοινωνικο παντοπωλειο τι ισχυει? Παιρνω ο,τι θελω οσο θελω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα την καρτα θα πρεπει να την παραλαβω αρχες αλλης εβδομαδας σωστα? Ξερω οτι αποστελλεται ταχυδρομικως. Στο λογαριασμο μου ονλαιν εχει δυο βδομαδες περιπου που μου την εμφανιζει με μηδενικο ποσο βεβαια.

 

Επισης θελω να ρωτησω για τα τροφιμα απτο κοινωνικο παντοπωλειο τι ισχυει? Παιρνω ο,τι θελω οσο θελω?

 

ναι λογικια τοτε θα σου ερθει και μετα πας στην τραπεζα να παρεις το πιν , εχε μαζι σου φορολογικη γιατι μπορει να στην ζητησουν απο την τραπεζα για ταυτοποιηση εμενα μου την ζητησαν επισης με ρωτησαν αν εχω αλλο λογαριασμο και τι συναλλαγες εχω με την τραπεζα γενικα.

 

Κοινωνικό παντοπωλείο ή ΤΕΒΑ  γιατι ειναι αλλο το ενα αλλο το αλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι λογικια τοτε θα σου ερθει και μετα πας στην τραπεζα να παρεις το πιν , εχε μαζι σου φορολογικη γιατι μπορει να στην ζητησουν απο την τραπεζα για ταυτοποιηση εμενα μου την ζητησαν επισης με ρωτησαν αν εχω αλλο λογαριασμο και τι συναλλαγες εχω με την τραπεζα γενικα.

 

Κοινωνικό παντοπωλείο ή ΤΕΒΑ  γιατι ειναι αλλο το ενα αλλο το αλλο 

TEBA είναι μόλις είδα την αίτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TEBA είναι μόλις είδα την αίτηση

 

ωραια, στο τεβα σου στελνουν μήνυμα καθε μηνα ποτε, που και τι ωρα θα πας και σου δίνουν αυτη στανταρτ πραγματα, αν εισαι ενα ατομα μην περιμενεις και πολλα καμια σακουλα με ψωνια θα ειναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα αποστελλεται μετα την εγκριση της αιτησης και ειναι αναλογα την τραπεζα το ποσο καιρο θα κανει να ερθει(δεν υπαρχει περιπτωση να μην ερθει,απλα να καθυστερησει) και αν θα την στειλουν η θα την παρει καποιος απο την τραπεζα.Πληρωνεται τελευταιες μερες καθε μηνα,τον προηγουμενο ηταν 28 νομιζω,και πληρωνουν οσες εχουν εγκριθει μεχρι το τελος του προηγουμενου μηνα,δηλαδη για συγκεκριμενο μηνα οσους εγκριθηκαν μεχρι 31-07.Αναλογα την τροποποιηση μπορει και να μην πληρωθει εγκαιρα,για αυτο αν καποιος θελει να κανει τροποποιητικη μεχρι 4-5-6 καθε μηνα για να μην εχει προβλημα στην πληρωμη.Για τα τροφιμα τωρα μεχρι πριν καποιους μηνες υπηρχε το τεβα,υπαρχει οδηγια οσοι δημοι εχουν αποθεματα τροφιμων να κανουν διανομη στους παλιους δικαιουχους και μετα να ξεκινησει το νεο τεβα που ειναι στο κεα.Και παλι εξαρταται απο τον καθε δημο το ποτε θα δωθουν,εννοω ωρες και ημερες διανομων.Οποιος εχει κανει κεα και δεν εχει δηλωσει τεβα καλο ειναι να παει να το δηλωσει μιας και δωρεαν τροφιμα ειναι και δεν επηρεαζει το ποσο του κεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...