Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Simon_says είπε

oxi κανενα θεμα ,και μου τα χαν βαλει κανονικα απο την bet365

Εννοώ μήπως είχες κανένα θεμα με την Κέα μήπως την κόβουν αν κάποιος ποντάρει σε στηχοιματα μήπως έχετε ακούσει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, arsida1988 είπε

Εννοώ μήπως είχες κανένα θεμα με την Κέα μήπως την κόβουν αν κάποιος ποντάρει σε στηχοιματα μήπως έχετε ακούσει κατι

θεμα ειναι αδυνατον να ειχα οταν βαζω ανα 4 με 5 μηνες 5ευρω, αλλα ουτε απο την αλλη εχω δει οτι αν παιξεις το ταδε ποσο η οποιοδηποτε ποσο σου κοβεται το κεα, πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Simon_says είπε

θεμα ειναι αδυνατον να ειχα οταν βαζω ανα 4 με 5 μηνες 5ευρω, αλλα ουτε απο την αλλη εχω δει οτι αν παιξεις το ταδε ποσο η οποιοδηποτε ποσο σου κοβεται το κεα, πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο!

Απλά λέω μήπως υπάρχει κάποιος έλεγχο στο ποσό που του βάζουν από το Κέα βλεπουν τις κινήσεις που κάνεις με αυτό το ποσό και το κοβουν ούτε εγώ έχω ακούσει και που το έψαξα δεν έχω βρει κάτι ελπίζω πως όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε ολους. Θα ηθελα να κανω κι εγω μια ερωτηση σχετικα με το κεα. Το δικαιουται ο πατερας μου και πρωτη φορά εκανε αιτηση αρχες Ιουνίου. Τελη Ιουνίου του καταβληθηκε το ποσο των 134€ στην προπληρωμένη καρτα που του έδωσαν απο την τράπεζα. Απο τοτε δεν μπηκαν αλλα χρηματα. Υπαρχει περιπτωση να μη μπηκαν άλλα γιατι δεν χρησιμοποιηθηκαν τα προηγουμενα; Δεν ειχαν καταλαβει καν οι ανθρωποι το πως λειτουργει η καρτα,δεν ηξεραν οτι πιστωθηκαν χρηματα. Επισης, ξερετε αν εχουν μπει και αλλα στον λογαριασμο για αναληψη; δεν ξερουν, ο λογιστης δεν τους εξηγησε κι εγω δεν ειχα χρονο να ασχοληθω. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2019 στις 7:28 ΜΜ, arsida1988 είπε

Απλά λέω μήπως υπάρχει κάποιος έλεγχο στο ποσό που του βάζουν από το Κέα βλεπουν τις κινήσεις που κάνεις με αυτό το ποσό και το κοβουν ούτε εγώ έχω ακούσει και που το έψαξα δεν έχω βρει κάτι ελπίζω πως όχι

Oχι, αυτα δεν ισχυουν.Αυτο ελειπε να σου πουν τι θα τα κανεις τα λεφτα, αν τα φας στο στοιχημα η σε σουβλακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα, η προπληρωμενη καρτα μου (eurobank) εληξε τον προηγουμενο μηνα τωρα τι κανω?οταν κανω ανεννεωση τα χρηματα θα μπουν κανονικα?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2019 στις 2:57 ΜΜ, kallair είπε

Καλημερα, συγγενικο προσωπο επαιρνε κανονικα ΚΕΑ μεχρι τωρα. Τωρα εληξε το 6μηνο και πηγαμε να κανουμε ανανεωση και του εβγαλε το παρακατω. Ο λογαριασμος της ΔΕΗ ηταν σε ονομα που εχει πεθανει εδω κ πολυ καιρο κ μονο στην αιτηση που καναμε τωρα (δεν ξερω για ποιον λογο δεν υπηρχε θεμα σε παλαιοτερη αιτηση) εβγαλε το παρακατω μυνημα. Υποψιν καναμε αιτηση να παρει τον λογαριασμο της ΔΕΗ στο ονομα του.

Εχω 2 αποριες. 1.με την αλλαγη στην ΔΕΗ  του λογαριασμου στο ονομα του δικαιουχου, θα ληθει το θεμα ή θα πρεπει να παει στον Δημο και παλι; κοινως ενημερωνετε αυτοματα το συστημα και "λυνεται" η κωλυσιεργία που δημιουργηθηκε στην εγκριση του ΚΕΑ;
2. γραφει "πρεπει να μεταβειτε στο δημο". Προσπαθουσα να βρω καποιο τηλεφωνο αλλά οσα τηλεφωνα βρηκα απο το google που ηταν για την πρόνοια του Πειραια, δεν λειτουργουσαν. εχει καποιος καποια ιδεα που μπορουμε να απευθυνθούμε για να βγαλουμε ακρη;

Καταγραφή.PNG

Την ιδια απορια εχω και εγω αν γνωριζει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fotislog είπε

Την ιδια απορια εχω και εγω αν γνωριζει καποιος

Eπρεπε να αλλαξει τελικα το ρολόι και να παει στο ονομα του ατομου που παιρνει κ το κεα. το συστημα θα ενημερωθει αυτόματα ΑΛΛΑ!

Ισως να πρεπει να ενημερωθει κ ο αριθμός του ρολογιου στην αιτηση. δεν θυμαμαι αν αλλαζει ο αριθμος όταν αλλαζει ιδιοκτητης ή μονο όταν αλλαζει ο πάροχος. στην δικη μας περιπτωση, αλλαξαμε παροχο και όταν αλλαξε και ενημερωθηκε το συστημα, πεταξε διαφορετικά μυνηματα λαθους. Πηραμε τηλεφωνο την εξηπηρετηση πελατων του νεου παροχου ρευματος  και μας εξηγησε οτι αλλαζει ο αριθμος (στο τελος αντι πχ απο -1 γινεται -2). αλλαξαμε τον αριθμο και η αιτηση προχωρησε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε το μηνυμα που αναφερει να απευθυνθουμε στον Δημο δεν εχει νοημα. Αυτο που χρειαζεται ειναι να αλλαξει το ονομα της παροχης του ρευματος απο την ΔΕΗ. 
Ξερουμε κοστος; Αλλου διαβαζω για 50 ευρω και αλλου για 130. Αν καταλαβαινω καλα αυτο ειναι η εγγυηση που θελει η ΔΕΗ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, fotislog είπε

Οποτε το μηνυμα που αναφερει να απευθυνθουμε στον Δημο δεν εχει νοημα. Αυτο που χρειαζεται ειναι να αλλαξει το ονομα της παροχης του ρευματος απο την ΔΕΗ. 
Ξερουμε κοστος; Αλλου διαβαζω για 50 ευρω και αλλου για 130. Αν καταλαβαινω καλα αυτο ειναι η εγγυηση που θελει η ΔΕΗ 

Θέλει ξανά εγγύηση 100+ Ευρώ, εν ισχύει πιστοποιητικο ηλεκτρολόγου (ΥΔΕ) και να μην υπαρχει χρεος στον λογαριασμο.

Επεξ/σία από asdfnikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fotislog είπε

Τα δυο τελευταια ενταξει. Για την εγγυηση δεν ηξερα σιγουρο ποσο

Ανάλογα της παροχής είναι (Μονοφασική - τριφασική ) αν θυμάμαι σωστά.Εμένα με είχαν ζητήσει 130 ευρώ Εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...